2012 Ocak-Haziran Formatör Görevlendirmeleri

Kodla Büyü
nurhayat' Alıntı:
neşem' Alıntı:
zibula' Alıntı:
Antalya beklemede... TAMAM..

gecen hafta norm fazlası bilişimcilrin listesi açıklandı bu hafta norm fazlası öğretmenlerin atamaları var 15 i son yanlıs hatırlamıyorsam bence bu atamalar bitince gelir yazılar...

hocam siz antalyadan mı bahsediyorsunuz norm fazlası atamalrı var diye..ben de antalyadayım haberim olmadı böyle bir şeyden

kusura bakmayın ben odğum iznindeyim çok fazla siteye giremiyorum bebek yuzunden ama evet yazı gelmiş okula eşim getirdi..yalnız ben ilçedeyim ama butun ildeki norm fazlası öğetmenlerin simi vardı listede ve liste baya uzundu.

ist_koord' Alıntı:
pulu_deu' Alıntı:
Effective61' Alıntı:
İstanbul dakiler niye çileden çıkıyor ki ? İstanbul da görevlendirmeler hep yarı tatil dönüşü olmuştur.
sebebi geç olması değil hocam şahsen kendi ilçem için yazıyorum, ne olup bittiğini en son biz duyuyoruz. kurumnet gönderiliyor ya onuda çok gizli program gibi saklıyorlar, bizi ilgilendiren yazıları biz görmeden es geçiyorlar ve ilçenin sitesine baktığında hiç güncel değil çok genel haberler yayınlanıyor ve her dakika memura yazı geldimi diye sormak insanı çileden çıkarıyor...
Canım kardeşim şahsen çalıştığım ilim için yazıyorum, bu forumda alay konusu oldu benim her derdi olana gelin bir çayımı için demem, dedem vefat etti norm fazlası atamaları var diye vefatın 7. gününde izmirden istanbula döndüm ne yapabilirizle uğraştık ekip olarak, kız isteyeceğim tarihi erteledim(kız tarafına nasıl izah ettiğimi bir ben bilirim) panele katıldım, şimdi vali bey görevlendirme yapmıyacağım dedi diye sürekli bilgi veriyoruz ne olacağını anlamaya çalışıyoruz. İl Milli Eğitimi arayıp formatör Öğretmenlik desen zaten bize yönlendiriyorlar (trafik ve yabancı dil formatörlerinin sorunları için bile bize yönlendiriyorlar) neden olduğunuz yerde çileden çıkıyorsunuz onu bir anlasam.
Bir diğeri de kızmış yahu ne olduda neye kızıyorsunuz onu bir anlasam.

hocam niyetim sizi bu denli sinirlendirmek değildi, emek veren herkese teşekkür ediyorum,
sadece ne olup bittiğinden bizde haberdar olmak istiyoruz yani varsa var şu tarihte yoksa yada olmayacaksa şu sebeple diye bir açıklama
eminim benim gibi basit bir merak içinde olan arkadaşlar vardır, ki bu istek şahsen yada kulaktan kulağa olmasın
ilçe ve il bünyesinde herkese ulaşacak şekilde olmalı...

zokkay10' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:
bursa da başvurular başladı.

Hocam Bursa'da başvurular hangi tarihler arasında başladı yazıyı ekler misiniz bize daha yazı gelmedi de..
hocam yazı şuan elimde yok evdeyim okula gidince bakayım bulursam ekleyim yazıyı. bizim ilçe inegöl için dün öğlen 12 başvuru sondu.

lover128' Alıntı:
arkadaşlar aaksaray da formatör görevlendirmeleri 1 ocak 30 haziran arası..15 tatilde izin kullanışıyor mu bilginiz var mı

ben aradım bana dedikleri yıllık izin alabilmeniz için 1 yıl görev yamış olmanız gerek dediler.6 aylık görevlendirme oldugundan yıllık izin olmuyormuş.ama ücretsiz izin olabilir dediler.

pulu_deu' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
pulu_deu' Alıntı:
Effective61' Alıntı:
İstanbul dakiler niye çileden çıkıyor ki ? İstanbul da görevlendirmeler hep yarı tatil dönüşü olmuştur.
sebebi geç olması değil hocam şahsen kendi ilçem için yazıyorum, ne olup bittiğini en son biz duyuyoruz. kurumnet gönderiliyor ya onuda çok gizli program gibi saklıyorlar, bizi ilgilendiren yazıları biz görmeden es geçiyorlar ve ilçenin sitesine baktığında hiç güncel değil çok genel haberler yayınlanıyor ve her dakika memura yazı geldimi diye sormak insanı çileden çıkarıyor...
Canım kardeşim şahsen çalıştığım ilim için yazıyorum, bu forumda alay konusu oldu benim her derdi olana gelin bir çayımı için demem, dedem vefat etti norm fazlası atamaları var diye vefatın 7. gününde izmirden istanbula döndüm ne yapabilirizle uğraştık ekip olarak, kız isteyeceğim tarihi erteledim(kız tarafına nasıl izah ettiğimi bir ben bilirim) panele katıldım, şimdi vali bey görevlendirme yapmıyacağım dedi diye sürekli bilgi veriyoruz ne olacağını anlamaya çalışıyoruz. İl Milli Eğitimi arayıp formatör Öğretmenlik desen zaten bize yönlendiriyorlar (trafik ve yabancı dil formatörlerinin sorunları için bile bize yönlendiriyorlar) neden olduğunuz yerde çileden çıkıyorsunuz onu bir anlasam.

hocam niyetim sizi bu denli sinirlendirmek değildi, emek veren herkese teşekkür ediyorum,
sadece ne olup bittiğinden bizde haberdar olmak istiyoruz yani varsa var şu tarihte yoksa yada olmayacaksa şu sebeple diye bir açıklama
eminim benim gibi basit bir merak içinde olan arkadaşlar vardır, ki bu istek şahsen yada kulaktan kulağa olmasın

Sevgili meslektaşım, bizim ilimizde görevlendirmelere ilk dönem sonu itibari ile bitiyor yani yeni görevlendirmelerin belirlenmesi için Ocak başı doğru zaman ama Aralık başında memurunuza gidiyorsanız o da size bilgi veremez. İlçe bünyesinde çalışan arkadaşlarımız sizlerle bu bilgileri paylaşırlar. O arkadaşlarım ki doğum izninde olan öğretmene döndünmü hocam görevlendirilecekmisin diye okuluyla ring atıyor o öğretmene ulaşılamayınca sonradan eklemektense iptal ettiririz deyip insiyatif alıyor diğer iller için konuşmam abes olur ama İstanbul'da ki ekip arkadaşlarım mağduriyet oluşmasın diye uğraşveriyor.
Örneğin klesibella arkadaşım geçen sene onaylar martta geldi demiş peki o süreçte norm fazlası atamaları olduğunu onlarn durumları olduğunu neden unutuyorsunuz. Hemen körfezde dibimizdeki ilimiz dönem başında onayı alıyor sonradan gelen olursa bir sonraki döneme kısmetmiş, bu dönem onayı aldık diyor. Biz ise tam mesaimizi norm fazlası arkadaşlarımızın durumunu belirlemeye en azından bizim taraftan mağdur olmasınlar diye çabalamaya ayırıyoruz. Sonuç bir sene sonra insanlar bunu unutup sadece ee onay geçen sene mart ayında geldiyimi hatırlamalı.
Gelelim bu seneye eş durumu atamaları yapılacak bence İstanbul'da eş durumu atamalarını beklemiyelim görevlendirmeleri yapalım nasıl olsa seneye bu zamanda kimse İL Milli Eğitim eş durumu atamalarından gelenleri arada görevlendirmediyi hatırlamayacak, neredeyse herkes geçen sene onay zamanında gelmişti diyecek vicdanımız rahat olmaz ama işin gereğini yaptık der rahatlatırız kendimizi bizde napalım.

bu dönem benim işime yaradı İstanbul için konuşuyorum tabi ki, çünkü stajerliğim kalktı bugün :mrgreen:

ist_koord' Alıntı:
pulu_deu' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
pulu_deu' Alıntı:
Effective61' Alıntı:

Sevgili meslektaşım, bizim ilimizde görevlendirmelere ilk dönem sonu itibari ile bitiyor yani yeni görevlendirmelerin belirlenmesi için Ocak başı doğru zaman ama Aralık başında memurunuza gidiyorsanız o da size bilgi veremez. İlçe bünyesinde çalışan arkadaşlarımız sizlerle bu bilgileri paylaşırlar. O arkadaşlarım ki doğum izninde olan öğretmene döndünmü hocam görevlendirilecekmisin diye okuluyla ring atıyor o öğretmene ulaşılamayınca sonradan eklemektense iptal ettiririz deyip insiyatif alıyor diğer iller için konuşmam abes olur ama İstanbul'da ki ekip arkadaşlarım mağduriyet oluşmasın diye uğraşveriyor.
Örneğin klesibella arkadaşım geçen sene onaylar martta geldi demiş peki o süreçte norm fazlası atamaları olduğunu onlarn durumları olduğunu neden unutuyorsunuz. Hemen körfezde dibimizdeki ilimiz dönem başında onayı alıyor sonradan gelen olursa bir sonraki döneme kısmetmiş, bu dönem onayı aldık diyor. Biz ise tam mesaimizi norm fazlası arkadaşlarımızın durumunu belirlemeye en azından bizim taraftan mağdur olmasınlar diye çabalamaya ayırıyoruz. Sonuç bir sene sonra insanlar bunu unutup sadece ee onay geçen sene mart ayında geldiyimi hatırlamalı.
Gelelim bu seneye eş durumu atamaları yapılacak bence İstanbul'da eş durumu atamalarını beklemiyelim görevlendirmeleri yapalım nasıl olsa seneye bu zamanda kimse İL Milli Eğitim eş durumu atamalarından gelenleri arada görevlendirmediyi hatırlamayacak, neredeyse herkes geçen sene onay zamanında gelmişti diyecek vicdanımız rahat olmaz ama işin gereğini yaptık der rahatlatırız kendimizi bizde napalım.

Bilişim Teknolojileri branşında eş durumunda İstanbul'a kontenjan verilmemişti son baktığımda, ama diğer branşlardan gelen olursa onları da görevlendiririz deniliyorsa beklenmesinde sakınca yok. nasıl olsa şimdiye kadar gelen görevlendirmelerde hep dönem başı tarihler esas alınarak geri dönük olarak görevlendirme yapılmıştı.

6 yıldır istanbuldayım.Tıkır tıkır işliyor.Emeği geçenlere teşekkürler.Şuanda gayet rahatım.Eğer vali görevlendirmeye tamam derse bizim görevlendirmeler her dönem ki gibi çıkar.

Ferhat' Alıntı:
6 yıldır istanbuldayım.Tıkır tıkır işliyor.Emeği geçenlere teşekkürler.Şuanda gayet rahatım.Eğer vali görevlendirmeye tamam derse bizim görevlendirmeler her dönem ki gibi çıkar.

Hocam sağolasın elbette tıkır tıkır işletemediğimiz takur tukur itelediğimiz dönemlerde oluyor ama ben ekip arkadaşlarım için söylüyorum hepsi art niyet barındırmadan işlerini yapmaya çalışıyor. Adamın ilçesinde ki şube müdürü ayağını kaydırıp tanıdığı sarı çizmeli Mehmet ağayı getirtmeye çalışıyor bu psikoloji altındaken bile hiç sıkıntısız liste hazırlıyor. İstanbulda ki arkadaşlarımızdan sadece şunu anlamalarını bekliyoruz onayları almamak yada bekletmek bunların bize hiçbir faydası olmaz aksine ben her onayımız Vali beyden çıktığında bir gruba daha geçicide olsa bir nebze yardımcı olduğumuz için seviniyorum.
Bu arada söylediğinize katılıyorum Vali Bey bu dönem bizim görevlendirmelere tamam derse şu an gözüken sorun olmayacak kimseyi mağdur etmeden onaylar çıkar.
Aklınıza sorular gelebilir.
İsimler ne zaman toplanır,
Onaylar ne zamandan geçerli olur,
Vali bey tamam diyecekmi
bu noktada İlçede ki ekip arkadaşlarımla aranıza girmemek adına cevapları ilçelerinizde ki EBİTEFO arkadaşlarımdan alabilirsiniz diyorum.
Saygılar İSTANBUL.

slh040' Alıntı:
arkadaşlar diğer illerde başvuru dilekçesinin alt kısmında kurum onayı şeklinde bir kısım varmı aceba okul müdürü ve ilçe şb müdürü? formatör olmasında sakınca vardır/yoktur şeklinde? ben Sakarya da çalışıyorum.
bizde yok öyle bişey olamazda olsada zaten ben silerim . insan haklarına aykırı hem ders yok hemde adamın t keyfine kalacak formatörlüğmüz oh ne ala.

hipopotam' Alıntı:
slh040' Alıntı:
arkadaşlar diğer illerde başvuru dilekçesinin alt kısmında kurum onayı şeklinde bir kısım varmı aceba okul müdürü ve ilçe şb müdürü? formatör olmasında sakınca vardır/yoktur şeklinde? ben Sakarya da çalışıyorum.
bizde yok öyle bişey olamazda olsada zaten ben silerim . insan haklarına aykırı hem ders yok hemde adamın t keyfine kalacak formatörlüğmüz oh ne ala.

Hocam ben Balıkesirdeyim
2 dönem formatörlük yaptım
Sevgili müdürüm bu dönem dilekçemi ek olarak milli eğitime yolladığı resmi yazıya
FORMATÖR GÖREVLENDİRİLMESİNİ istemediğini BELİRTMİŞ

2 saat dersim var bakalım ne olacak

kadirkayabey' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
slh040' Alıntı:

Hocam ben Balıkesirdeyim
2 dönem formatörlük yaptım
Sevgili müdürüm bu dönem dilekçemi ek olarak milli eğitime yolladığı resmi yazıya
FORMATÖR GÖREVLENDİRİLMESİNİ istemediğini BELİRTMİŞ

2 saat dersim var bakalım ne olacak

Görevlendirme şartlarını taşıyorsan ve istiyorsan görevlendirmen yapılır. Resmi prosedür böyledir. Ama istiyorum demekle olmaz. Söz uçar yazı kalır. Okul müdürlüğü aracılığıyla Milli Eğitime görev almak isteiğini belirten bir dilekçe yaz.

Geri