2012 de Sınav Var! EBİTEFO

Kodla Büyü
Bir defa calistim istifa ettim.destege gerek yok arkadasim sinifci koy ogretmeniyim.ingilizceci dedi dynedleri kurun beni ilgilendirmez sen kur yap dedim 1 sene zarfinda birsey yapmadi okul eksiye dustu simdi sorusturma geciriyor.formator olsaydim ucu bana dokunacakti

sakın girmeyelim demeyin.. işin ustası olan gerçekten yüksek puan alabilecek bir çok bilgisayar öğretmeni bulunmakta. sınava girin kendinizi deneyin. ama eğiticilik yapmak istemiyorsanız da başvurmayın. zorla görev veremezler..

zamanında yüksek puan alarak kazanmıştık. ve başvurmaktan vazgeçmiştim. bir büyüğümün sözüyle.. iyiki de eğiticilik yapmamışım..

diğer arkadaşlarım ve üstadlarımın başına gelenleri yapılan haksızlıkları gördükçe...

ileride şartlar düzelirse neden sınava girmedim dememeniz için en azında nsınav puanınız yanınızda bulunsun..derim.

40 lira 50 lir şehir dışına gezmeye gittiğinizi düşünün. sınav bahane..

bir akşam yemeğine bile okadar para ödüyorsun..
ileride gelecekte çalıştığın kurumda bir sıkıntı olduğunda cebindeki punla istediğin zaman başvurabilirsin..

altı üstü bir sınav... en azından kendinizi denemiş olursunuz..

bir sürü farklı branştan sınava girip te 20 civarı puanı alırken bilgisayar öğretmenlerinin girmemesi çok garip???

en azından tecrübe olur... :idea:

rustuarslan' Alıntı:
40 lira 50 lir şehir dışına gezmeye gittiğinizi düşünün. sınav bahane..

bir akşam yemeğine bile okadar para ödüyorsun..
ileride gelecekte çalıştığın kurumda bir sıkıntı olduğunda cebindeki punla istediğin zaman başvurabilirsin..

altı üstü bir sınav... en azından kendinizi denemiş olursunuz..

bir sürü farklı branştan sınava girip te 20 civarı puanı alırken bilgisayar öğretmenlerinin girmemesi çok garip???

en azından tecrübe olur... :idea:

sınava girmek iyi bir tecrube bence eğitici olmakta iyi bir tecrube dezavantajları ve avantajlarıyla.

pneuma_ex' Alıntı:
Mümkünse mevcut ebitefolarda girsin bu sınavlarada ak koyun kara koyun belli olsun.
:) 2008 sınavından önce bu söz neredeyse herkesin ağzındaydı. 2008'de sınav bitti yeni ve donanımlı arkadaşlar geldi. Bunların %80'i ilk 6 ayda görevi bıraktı. Hocam akı karası farketmez koyun koyundur. Ben artık koyun olmak istemiyorum son 2 ayım diyorum inş.

2012 şubat ayında Eğitim Teknolojileri genel müdürü... Kocaeli'ye geldi... Kocaeli Eğitici formatörü Kenan Ekineker fatih projesi kapsamında eğitici sayısının az olduğunu akıllı tahtalar çoğalınca eğiticilerin eğitim için yetmeyeceğini söyledi... genel müdür biraz şaşırmış gibi yanında ki arkadaşa bunu not al dedi... daha 2 ay önce 2012'de eğiticilik sınavı bekleyenler bence hani imkansız diye bir şey yoktur ama sanki pekte umursamıyorlar.

togius' Alıntı:
pneuma_ex' Alıntı:
Mümkünse mevcut ebitefolarda girsin bu sınavlarada ak koyun kara koyun belli olsun.
:) 2008 sınavından önce bu söz neredeyse herkesin ağzındaydı. 2008'de sınav bitti yeni ve donanımlı arkadaşlar geldi. Bunların %80'i ilk 6 ayda görevi bıraktı. Hocam akı karası farketmez koyun koyundur. Ben artık koyun olmak istemiyorum son 2 ayım diyorum inş.

Bu sefer biraz farklı olur hocam en basitinden bizim buradaki eğiticilerin okul formatörleriyle ilgilenmediği, ziyarete bile gelmediği konuşuluyor zaten derslerde kalktı milli eğitime karşı bizleri ilk savunması gereken eğitici formatörler il koordinatörleri olması gerekirken ayrı havadalar.

pneuma_ex' Alıntı:
togius' Alıntı:
pneuma_ex' Alıntı:

Bu sefer biraz farklı olur hocam en basitinden bizim buradaki eğiticilerin okul formatörleriyle ilgilenmediği, ziyarete bile gelmediği konuşuluyor zaten derslerde kalktı milli eğitime karşı bizleri ilk savunması gereken eğitici formatörler il koordinatörleri olması gerekirken ayrı havadalar.

bende eğiticiyim hocam ama dediğinde hak payı var. BT öğretmenlerinin sıkıntıları konusunda aynı sıkıntıyı çok dile getirdim. Lakin BTciler toplu olarak eğitici olduklarında etkisi fazla olur ama kimse bu eziyete bu saatten sonra kolay kolay girmez. Eğitici olan adamı farklı hie kursuna bile almıyorlar.

2012 bitti nerdeyse ne sinavmis acan arkadas ne düsünüyor acaba 1 ay kaldi 2012 nin bitmesine :mrgreen:

caylakcekirge' Alıntı:
Arkadaşlar ortamı bulandırmak gibi algılanmasın ama 2012 yılında EBİTEFO öğretmenlik sınavı yapılacakmış. Bunun nedeni olarak da; Fatih projesi kapsamında eğitimden geçirilecek 700.000 öğretmen arkadaş sayısına karşın MEB de yeteri sayıda EBİTEFO olmadığı gösteriliyor. Sınav içeriğininde 2008 yılında yapılan sınav eşdeğerinde olacağı; A+ ve Eğitim bilimleri sorularının yer alacağı söyleniyor. Bana da mantıklı geldi açıkcası, bu yüzden sizlerle paylaşmak istedim.
2006 EBİTEFO soruları:

24.02.2008 Tarihli Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı, Sınav Sonuç Bilgileri
http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/di ... Ss_Frm.htm
2008 EBİTEFO soruları:
2008 Başvuru Formu:
sınav olacağı nerden çıkarılmış anlamadım????????

10 aralık2011 deki başlık :)

genelde 2-3 ayda bir hortlar bu başlık. arşıvı gezenler , tarihe dikkat etmeden bir yorum yapar ve başlık gene gündeme gelir. 3 ay sonra görüşmek üzere :D

sınava sadece branşı bilgisayar veya bilişim teknolojileri olanları alırlarsa girerim ayrıca beleş olacak param yok çünkü.

Geri