2009 - 2010 Bilişim Teknolojileri Okul Zümre Toplantısı

Kodla Büyü

efebey

Site Gezgini
2009 - 2010 Bilişim Teknolojileri Okul Zümre Toplantı Tutanağı (Genel liseler için).

Ekli dosyalar

• Bilişim_Teknolojileri_2009 - 2010_1.zümre.rar
    23.6 KB · Görüntüleme: 2,183
Allah razı olsun şu Ramazan ayında sevap işlemiş oldunuz :)

yalnız hocam bu açması ya.. uzantı docx açamadım

only61' Alıntı:
Allah razı olsun şu Ramazan ayında sevap işlemiş oldunuz :)

yalnız hocam bu açması ya.. uzantı docx açamadım
hocam office 2007 kullanıyorum ve sizdeki office de 2003 olduğu için açılmamıştır. 97 - 2003 versiyonu olarak ayrıca gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• Bilişim_Teknolojileri_2009 - 2010_1.zümre.rar
    13.7 KB · Görüntüleme: 299
2009-2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
1. DÖNEM 30 AĞUSTOS İLKÖĞRETİM OKULU
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU
TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

TOPLANTI NO :1
TARİH :03.09.2009
SAAT :10:00
YER :Öğretmenler Odası
TOPLANTIYA KATILANLAR : Müdür Yardımcısı Feridun ÇIKAR, Bilişim Teknolojileri Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ

03.09.2009 tarihinde 30 Ağustos İlköğretim Okulu‘nda Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ ve Okul Müdür Yrd. Feridun ÇIKAR’ın katılımı ile yapılan toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri sırası ile görüşülmüştür.

GÜNDEM :

1. Açılış ve Yoklama.
2. Türk Milli Eğitiminin Amaçlarının okunması
3. Bilişim Teknolojileri Dersinin Amaçlarının Belirlenmesi
4. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar) Dersi Zümre Toplantı Tutanaklarının İncelenmesi.
5. Bilişim Teknolojileri Dersi Programının İncelenmesi.
6. Yıllık Planların Hazırlanması, Derse Hazırlık ve Günlük Planların Görüşülmesi
7. Bilişim Teknolojileri Dersinin İşlenişi ve Uygulanacak Metotların Tespiti.
8. Sınıf Düzeylerine Göre Okutulacak Basamakların Belirlenmesi
9. Proje/Performans Görevlerinin Görüşülmesi
10. Atatürk İlke ve İnkılâplarının Yıllık ve Günlük Planlara Dağılımı.
11. Belirli Gün ve Haftaların Yıllık Planlara Dağılımı
12. BT Sınıfının Kullanım Planının Hazırlanması
13. Öğrenci Ürün Dosyası ve Yıl Sonu Raporlarının Görüşülmesi
14. Diğer Zümre Öğretmenleriyle Yapılacak İşbirliği
15. Dilek ve Temenniler
GÜNDEM MADDELERİNİN SIRA İLE GÖRÜŞÜLMESİ :

1. Açılış ve yoklama yapıldı. Toplantı Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ ve okul müdür Yrd. Feridun ÇIKAR’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya okul müdür Yrd. Feridun ÇIKAR başkanlık etmiştir. Zümre öğretmenleri toplantıya hazır olduğundan diğer gündem maddelerine geçilmiştir.

2. Türk Milli Eğitiminin amaçları Feridun ÇIKAR tarafından okunup incelendi. ( 1739 sayılı tebliğler dergisi )

3. Bilişim Teknolojileri dersinin amaçları Tuğba ALTINTAŞ tarafından okunup incelendi.(2492 sayılı tebliğler dergisi) Tuğba ALTINTAŞ dersin amaçlarına ilave olarak “ Öğrencilerimizi teknolojideki gelişmelere daha kolay ayak uydurması ve bu gelişmelerin takipçisi olmasını sağlamak için öncelikle bilişim teknolojileri dersini öğrencilerin sevdiği bir ders haline getirmek gerekir.” dedi.

4. 2008-2009 eğitim öğretim yılı Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar) dersi zümre toplantı tutanakları incelendi.

5. Bilişim Teknolojileri dersi öğretim programı incelendi.( 2492 sayılı tebliğler dergisi ) Buna göre seçmeli olarak okutulan Bilişim Teknolojileri dersinin 4. ve 5. sınıflarda 2 saat, diğer sınıflarda 1 saat olarak işlenmesine karar verilmiştir.

6. Öğretmenler kurulu toplantısında alınan karara göre; “Öğretmen kılavuz kitabı olan derslerde ünitelendirilmiş yıllık planların ve günlük planların hazırlanıp idareye teslim edilmeyeceği” kararı alındığından dersin kılavuz kitabı takip edilerek işlenmesine karar verildi.

7. Sunum ve uygulama metotları daha sık kullanılarak, Bilişim Teknolojileri kılavuz kitabındaki etkinliklerin takip edilmesine, Yaparak öğrenmeye daha çok ağırlık verilmesine karar verilmiştir. Bilişim Teknolojileri dersinde öğrencilere not verilmediği için daha çok proje ve performans görevleriyle eğitim-öğretimin desteklenmesi sağlanacaktır.

8. Sınıf düzeylerine göre okutulacak basamaklar aşağıdaki gibi belirlenmiştir.
4. sınıflar 4. basamak
5. sınıflar 5. basamak
6. sınıflar 6. basamak
7. sınıflar 7. basamak
8. sınıflar 8. basamak

Ders öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ “ Öğrencilerin bilgisayar becerilerini ve geçen yılki performanslarını sene başında değerlendireceğim ve eğer gerekli görürsem her sınıfın bir alt basamağından başlayarak derslere devam edeceğim” dedi.

9. Her basamak için performans görevi verilmesine karar verildi. Her dönem en az 1 tane performans görevi verilmesi uygun görüldü.

10. 2504 sayılı tebliğler dergisinde Bilişim Teknoloji dersinde işlenecek Atatürkçülük konuları belirtilmediği için diğer derslerde yer verilen Atatürkçülük konuları incelenerek, Bilişim Teknoloji dersinin amaçlarına uygun Atatürkçülük konuları seçildi ve Bilişim Teknolojileri öğretmen kılavuz kitabındaki konuların işlenmesi esnasında bunlara yer verileceği kararı alındı.

11. Belirli gün ve haftaların yıllık planda gösterilmesine ve zamanı geldiğinde o konuyla ilgili bilgilendirme ve ders etkinliği yapılmasına karar verilmiştir.

12. BT sınıfının bakımı ve düzeni ile ilgili alınan kararlar şu şekilde sıralanmıştır:
1. Sınıfın düzeni ve bakımıyla sınıfı kullanan tüm öğretmenler ilgilenecektir.
2. Öğrenciler Ders Öğretmeni kontrolünde sınıfa gireceklerdir.
3. Her öğrenci yıl boyunca aynı bilgisayara oturacak ve her sınıf için oturma planı hazırlanacaktır.
4. Öğrenciler BT sınıfına çanta ile gelmeyeceklerdir.
5. BT sınıfının düzeni ve temizliği için öğrencilerden ekipler oluşturulacak ve dönüşümlü olarak sınıfın temizliği konusunda öğretmene yardımcı olacaklardır.
6. Oluşturulan ekipler aynı zamanda panoya bilgilendirici afiş, yazı vb. materyaller asacaklardır.
13. Öğrenci ürün dosyalarının dijital ortamda oluşturulmasına karar verilmiştir. Oluşturulan dosyalar flash bellek ya da CD’lerde saklanacak ve yılsonunda değerlendirilecektir.

14. Bu konuda söz alan Tuğba ALTINTAŞ “ diğer öğretmen arkadaşlarımıza ihtiyaç duydukları zaman her türlü desteği vererek onların bilişim teknolojilerini derslerine entegre etmelerini sağlamak gerekir. Bu konuda üzerime düşen her görevi yerine getireceğim” dedi.

15. Başka görüş olmadığından eğitim ve öğretim yılının hayırlı geçmesi dileğiyle toplantıya son verildi.

ALINAN KARARLAR:

1. Bilişim Teknolojileri sınıfının amacına uygun olarak kullanılması
2. Bilişim Teknolojileri sınıfının kullanılması konusunda diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği yapılması
3. Öğrencilerin BT sınıfını düzenli kullanması
4. BT sınıfı panosunun düzenlenmesi ve güncellenmesi
5. Bilişim Teknolojileri sınıfının ders dışı zamanlarda da kullanıma hazır ve açık olması
6. Ders etkinliklerini yaparken diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği yapılması
7. Performans görevlerinin verilmesi ve öğrencilerin performans görevini yerine getirmesinin sağlanması
8. Her öğrencinin ürün dosyasının oluşturulması

üzgünüm upload a zaman yoktu bebiş raha vermedi:)umarım işinize yarar bende liseyi aldım sağolun

deniz' Alıntı:
2009-2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
1. DÖNEM 30 AĞUSTOS İLKÖĞRETİM OKULU
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERSİ ZÜMRE ÖĞRETMENLER KURULU
TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

TOPLANTI NO :1
TARİH :03.09.2009
SAAT :10:00
YER :Öğretmenler Odası
TOPLANTIYA KATILANLAR : Müdür Yardımcısı Feridun ÇIKAR, Bilişim Teknolojileri Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ

03.09.2009 tarihinde 30 Ağustos İlköğretim Okulu‘nda Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ ve Okul Müdür Yrd. Feridun ÇIKAR’ın katılımı ile yapılan toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri sırası ile görüşülmüştür.

GÜNDEM :

1. Açılış ve Yoklama.
2. Türk Milli Eğitiminin Amaçlarının okunması
3. Bilişim Teknolojileri Dersinin Amaçlarının Belirlenmesi
4. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar) Dersi Zümre Toplantı Tutanaklarının İncelenmesi.
5. Bilişim Teknolojileri Dersi Programının İncelenmesi.
6. Yıllık Planların Hazırlanması, Derse Hazırlık ve Günlük Planların Görüşülmesi
7. Bilişim Teknolojileri Dersinin İşlenişi ve Uygulanacak Metotların Tespiti.
8. Sınıf Düzeylerine Göre Okutulacak Basamakların Belirlenmesi
9. Proje/Performans Görevlerinin Görüşülmesi
10. Atatürk İlke ve İnkılâplarının Yıllık ve Günlük Planlara Dağılımı.
11. Belirli Gün ve Haftaların Yıllık Planlara Dağılımı
12. BT Sınıfının Kullanım Planının Hazırlanması
13. Öğrenci Ürün Dosyası ve Yıl Sonu Raporlarının Görüşülmesi
14. Diğer Zümre Öğretmenleriyle Yapılacak İşbirliği
15. Dilek ve Temenniler
GÜNDEM MADDELERİNİN SIRA İLE GÖRÜŞÜLMESİ :

1. Açılış ve yoklama yapıldı. Toplantı Ders Öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ ve okul müdür Yrd. Feridun ÇIKAR’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya okul müdür Yrd. Feridun ÇIKAR başkanlık etmiştir. Zümre öğretmenleri toplantıya hazır olduğundan diğer gündem maddelerine geçilmiştir.

2. Türk Milli Eğitiminin amaçları Feridun ÇIKAR tarafından okunup incelendi. ( 1739 sayılı tebliğler dergisi )

3. Bilişim Teknolojileri dersinin amaçları Tuğba ALTINTAŞ tarafından okunup incelendi.(2492 sayılı tebliğler dergisi) Tuğba ALTINTAŞ dersin amaçlarına ilave olarak “ Öğrencilerimizi teknolojideki gelişmelere daha kolay ayak uydurması ve bu gelişmelerin takipçisi olmasını sağlamak için öncelikle bilişim teknolojileri dersini öğrencilerin sevdiği bir ders haline getirmek gerekir.” dedi.

4. 2008-2009 eğitim öğretim yılı Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar) dersi zümre toplantı tutanakları incelendi.

5. Bilişim Teknolojileri dersi öğretim programı incelendi.( 2492 sayılı tebliğler dergisi ) Buna göre seçmeli olarak okutulan Bilişim Teknolojileri dersinin 4. ve 5. sınıflarda 2 saat, diğer sınıflarda 1 saat olarak işlenmesine karar verilmiştir.

6. Öğretmenler kurulu toplantısında alınan karara göre; “Öğretmen kılavuz kitabı olan derslerde ünitelendirilmiş yıllık planların ve günlük planların hazırlanıp idareye teslim edilmeyeceği” kararı alındığından dersin kılavuz kitabı takip edilerek işlenmesine karar verildi.

7. Sunum ve uygulama metotları daha sık kullanılarak, Bilişim Teknolojileri kılavuz kitabındaki etkinliklerin takip edilmesine, Yaparak öğrenmeye daha çok ağırlık verilmesine karar verilmiştir. Bilişim Teknolojileri dersinde öğrencilere not verilmediği için daha çok proje ve performans görevleriyle eğitim-öğretimin desteklenmesi sağlanacaktır.

8. Sınıf düzeylerine göre okutulacak basamaklar aşağıdaki gibi belirlenmiştir.
4. sınıflar 4. basamak
5. sınıflar 5. basamak
6. sınıflar 6. basamak
7. sınıflar 7. basamak
8. sınıflar 8. basamak

Ders öğretmeni Tuğba ALTINTAŞ “ Öğrencilerin bilgisayar becerilerini ve geçen yılki performanslarını sene başında değerlendireceğim ve eğer gerekli görürsem her sınıfın bir alt basamağından başlayarak derslere devam edeceğim” dedi.

9. Her basamak için performans görevi verilmesine karar verildi. Her dönem en az 1 tane performans görevi verilmesi uygun görüldü.

10. 2504 sayılı tebliğler dergisinde Bilişim Teknoloji dersinde işlenecek Atatürkçülük konuları belirtilmediği için diğer derslerde yer verilen Atatürkçülük konuları incelenerek, Bilişim Teknoloji dersinin amaçlarına uygun Atatürkçülük konuları seçildi ve Bilişim Teknolojileri öğretmen kılavuz kitabındaki konuların işlenmesi esnasında bunlara yer verileceği kararı alındı.

11. Belirli gün ve haftaların yıllık planda gösterilmesine ve zamanı geldiğinde o konuyla ilgili bilgilendirme ve ders etkinliği yapılmasına karar verilmiştir.

12. BT sınıfının bakımı ve düzeni ile ilgili alınan kararlar şu şekilde sıralanmıştır:
1. Sınıfın düzeni ve bakımıyla sınıfı kullanan tüm öğretmenler ilgilenecektir.
2. Öğrenciler Ders Öğretmeni kontrolünde sınıfa gireceklerdir.
3. Her öğrenci yıl boyunca aynı bilgisayara oturacak ve her sınıf için oturma planı hazırlanacaktır.
4. Öğrenciler BT sınıfına çanta ile gelmeyeceklerdir.
5. BT sınıfının düzeni ve temizliği için öğrencilerden ekipler oluşturulacak ve dönüşümlü olarak sınıfın temizliği konusunda öğretmene yardımcı olacaklardır.
6. Oluşturulan ekipler aynı zamanda panoya bilgilendirici afiş, yazı vb. materyaller asacaklardır.
13. Öğrenci ürün dosyalarının dijital ortamda oluşturulmasına karar verilmiştir. Oluşturulan dosyalar flash bellek ya da CD’lerde saklanacak ve yılsonunda değerlendirilecektir.

14. Bu konuda söz alan Tuğba ALTINTAŞ “ diğer öğretmen arkadaşlarımıza ihtiyaç duydukları zaman her türlü desteği vererek onların bilişim teknolojilerini derslerine entegre etmelerini sağlamak gerekir. Bu konuda üzerime düşen her görevi yerine getireceğim” dedi.

15. Başka görüş olmadığından eğitim ve öğretim yılının hayırlı geçmesi dileğiyle toplantıya son verildi.

ALINAN KARARLAR:

1. Bilişim Teknolojileri sınıfının amacına uygun olarak kullanılması
2. Bilişim Teknolojileri sınıfının kullanılması konusunda diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği yapılması
3. Öğrencilerin BT sınıfını düzenli kullanması
4. BT sınıfı panosunun düzenlenmesi ve güncellenmesi
5. Bilişim Teknolojileri sınıfının ders dışı zamanlarda da kullanıma hazır ve açık olması
6. Ders etkinliklerini yaparken diğer zümre öğretmenleriyle işbirliği yapılması
7. Performans görevlerinin verilmesi ve öğrencilerin performans görevini yerine getirmesinin sağlanması
8. Her öğrencinin ürün dosyasının oluşturulması

üzgünüm upload a zaman yoktu bebiş raha vermedi:)umarım işinize yarar bende liseyi aldım sağolun
teşekkürler. Elinize sağlık

deniz hocam ellerine sağlık. :+1: bebiş içinde maşallah diyelim allah nazarlardan saklasın. :alkis:

lise zümre tutanağını indiremiyorum.yasal olmadığını düşünüyorsanız bildirin diye bir uyarı çıkıyor başka da birşey olmuyor.yardımcı olursanız sevinirim.

2009 – 2010
EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
KARARABÜK CUMHURİYET LİSESİ
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ DERSİ
SENE BAŞI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI TARİHİ : 01/09/2009
TOPLANTI SAATİ : 14:00
TOPLANTI YERİ : BT Sınıfı
TOPLANTI NO : 1
TOPLANTIYA KATILANLAR: Okul Müdür Yardımcısı Yüksel TAŞ, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ

GÜNDEM MADDELERİ

1- Açılış ve yoklama
2- 2008 – 2009 yılına ait zümre tutanakları ve sene sonu ‘Ders Kesimi Raporları’nın incelenerek bitirilmeyen ders konularının olup olmadığının tespiti, Varsa önceki yıla ait konulardaki eksiklerin nasıl giderileceğinin kararlaştırılması.
3- Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarının okunması.( 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu)
4- Dersin yıllık toplam ders saati sayısının hesaplanarak plana yazılması. Çevre şartları, öğrenci seviyeleri, belirli gün ve zamanlara göre, dersin programındaki konu-ünite-tema sıralamasında zorunlu olarak yapılacak yer değişikliklerinin tespiti, İş günü takvimi ve yıllık çalışma programının hazırlanması ve yapılan tespite göre konu-ünite ve temaların Ünitelendirilmiş yıllık plana yerleştirilme sıralamasının kararlaştırılması,
5- Derslerde yararlanılmak üzere okulda bulunan, idare veya öğretmenlerce sağlanacak, yada öğrencilere aldırılacak kaynak, araç-gereçlerin tespiti.
6- Hangi konular işlenirken, diğer hangi zümre veya ders öğretmenleri ile nasıl bir işbirliği yapılacağının, onlarla görüşülerek tespit edilmesi ve Ünitelendirilmiş yıllık plana aktarılmak üzere tutanağa yazılması
7- Derslerde hedeflenen başarı yüzdesinin sınıflar bazında tespit edilmesi, Yazılı, uygulamalı sınav sayılarının, yapılma zamanları ve şeklinin Ünitelendirilmiş yıllık plana yazılmak üzere tespit edilmesi,
8- Dersler için Atatürkçülük konularının, işleneceği konulara göre Ünitelendirilmiş yıllık planda yazılacağı yerlerin kararlaştırılması,
9- Yıllık planların görüşülmesi
10- Proje ödevi / Performans görevlerinin görüşülmesi (TD. 2300 )
11- Öğretmenlerin hangi konularda hizmet içi eğitime ihtiyaçlarının olduğunun belirlenmesi, Okul zümresinde çözümlenemeyip, ‘Eğitim Bölgesi Zümre Öğretmenler Kurulu Gündemi’ne alınması istenen sorunların tespit edilip tutanağa yazılması (M.E.B. nın 2002/ 18 nolu Genelgesi),
12- BT sınıfının düzeni ve bakımı
13- Bilgisayar destekli eğitim kapsamında BT Sınıfı Kullanım Planının hazırlanması
14- Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekibi kurulması
15- Okul WEB sitesinin görüşülmesi
16- Dilek ve temenniler.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ:

1- Okul Müdür Yardımcısı Yüksel TAŞ ve Bilgi ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ, yoklamada hazır oldukları tespit edildi ve Okul Müdür Yardımcısı Yüksel TAŞ başkanlığında toplantı başladı.

2- 2008 – 2009 yılına ait zümre tutanakları ve sene sonu ‘Ders Kesimi Raporları’nın incelendi ve genel olarak bir sıkıntı gözlenmedi. Konuların işlenişinde bazılarının yerleri değiştirildi.

3- Türk Milli Eğitiminin genel amaçları 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunundan Bilgi Ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ tarafından okundu.

4- Bilgi ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ tarafından Bilgi Ve İletişim Teknolojisi dersi öğretim programının vizyonu ve temel yaklaşımı okundu. Bilgi Ve İletişim Teknolojisi dersinin seçmeli ders olması ve okulumuzda 11. Sınıflarda okutulmasına yönelik ders programlarında yer verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar gereği bu yıl yine 11. Sınıflarda 2 saatlik seçmeli ders olarak okutulacaktır. Bilgi Ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ ; Dersin yıllık toplam ders saati sayısının 72 saat olarak hesaplandığını ve buna göre yıllık plana hazırlanacağını belirtti. Ayrıca diğer zümre öğretmenleri ile görüşmeler sonunda yıl içerisinde performans ve diğer ödevlerin sunum programları vasıtası ile hazırlanması gereğinden dolayı Powerpoint programının yıllık planda üçüncü ünite olarak işlenmesine karar verilmiştir. İş günü takvimine göre 17 hafta 1. Dönem, 19 hafta 2. Dönem olarak tespit edilmiştir ve yapılan tespite göre konu-ünite ve temaların Ünitelendirilmiş yıllık plana yerleştirilme sıralaması bu doğrultuda yapılacaktır.

5- Okulumuzdaki BT sınıfının derslerin işlenişi için durumu oldukça iyidir. Ancak öğretmen bilgisayarının hdd kapasitesinin arttırılması uygun görülmektedir. Öğrencilerin ise yaptıkları çalışmaları daha sonraki derslerde kullanabilmek için birer Flash bellek edinmeleri gerekmektedir.

6- Konuların işlenişi esnasında Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri, matematik ve fizik öğretmenleri ile iş birliği yapılmasına karar verildi. Özellikle kelime işlemci programın kullanımında Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun metinler oluşturulması konusunda T. Dili ve Edb öğretmenleri ile, Hesaplama tablosu programı işlenirken matematiksel denklemlerin kurulmasında matematik öğretmenleri ile, bilgisayarın yapısal bölümlerinin ve programların çalışma prensipleri konuları işlenerken ise fizik öğretmenleri ile iş birliği yapılmasına karar verildi.

7- Derslerde hedeflenen başarı % 100 olarak hedeflenmektedir. Yıl içinde her dönem 1 Yazılı ve 1 uygulamalı sınav yapılması, 1. Dönem yazılı sınavın Aralık ayı 2. Haftasında, uygulamalı sınavın ise Ocak ayı 1 haftasında, 2. Dönem yazılı sınavının Mayıs 1 haftasında ve uygulamalı sınavın ise haziran ayının 1. Haftasında yapılmasına karar verildi.

8- Atatürk ilke ve İnkılapları ile ilgili olarak 2488 sayılı Tebliğler Dergisi’ nde yayımlanan esaslar incelendi. Alan derslerinin konularında işlenecek Atatürkçülük ile ilgili bir konu yer almadığı ancak yine de bu yönetmelik çerçevesinde 2488 sayılı tebliğler dergisindeki Atatürk ilke ve inkılâplarının ilgili günlerde en az bir ders saati öğrencilere aktarılması ve onlarla bu konuda bilgi alışverişine gidilmesine karar verilmiştir.
9- Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersinde okulumuz BT sınıfındaki bilgisayarlarda Windows Vista ve Office 2007 programları olduğu için bu programlara göre planlama yapılacaktır. Yıllık planlar müfredat programına göre ve okuldaki bilgisayarların durumuna göre hazırlanmasına karar verildi. İşletim sistemi olarak Windows Vista ve Office programı olarak ta Office 2007 programları işlenmesine ve yıllık planlar bu doğrultuda yapılmasına karara verildi.

10- 2300 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan ödev yönetmeliğine göre işlenen her ünite ile ilgili öğrencilere uygulama yapabilecekleri ödevler verilerek bilgilerinin daha kalıcı olmaları sağlanmasına karar verildi.

11- Okul sene başı öğretmenler toplantısında görüşülecek gündem maddeleri arasına hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında bilişim teknolojileri ile ilgili konuların eklenmesi istenecek ve kurulda yapılan görüşmeler ve öğretmen arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda okulumuz bünyesinde, eğer gerekli görülürse il milli eğitim müdürlüğü hizmet içi bölümüne bildirilerek yeni faaliyetlerin açılması sağlanacaktır.

12- BT Sınıfının düzeni ve bakımıyla derse giren tüm öğretmenlerin ilgilenmesine karar verildi. BT sınıfının temizlik ve düzeninin sağlanması için aşağıdaki hususların dikkate alınmasına karar verilmiştir.
a) Ayakların paspasa iyice silinmesinin sağlanması,
b) Masanın, klavyenin, ekranın ve kasanın lekelenmemesi için ellerin temiz olmasının sağlanması,
c) Ders bitiminde her öğrencinin çalıştığı masa ve bilgisayarları düzene soktuktan sonra sınıfı terk etmelerinin sağlanması,
d) Belirli aralıklarla lab ın genel temizliğinin yaptırılması,
e) Kesinlikle yiyecek ve içecek ile girilmemesinin sağlanması,
f) Klavyelerin masadan kaldırılmadan silgi kullandırılmaması,

13- Okul Bilgi Ve İletişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni Osman YILMAZ, bilgisayar dersleri dışında kalan boş vakitlerde diğer derslerin Bilgisayar Destekli Eğitim kapsamında BT Sınıfında işlenebilmesi için gerekli planlamanın yapılacağını söyledi. Bunun için sene başı öğretmenler kurulu toplantısında bu konu gündeme alınmasına karar verildi.

14- Sınıflardan 2’er kişi seçilerek Bilgi Ve İletişim Teknolojisi Ekibi kurulması kararlaştırıldı.. Bilgi Ve İletişim Teknolojisi Ekibine seçilen öğrencilerin görevleri şunlardır:

a. BT Sınıfının düzeni ve bakımına yardımcı olmak.
b. BT Sınıfındaki araç ve gereçlerin düzenli kullanılmasını sağlamak.
c. Karşılaşılan problemleri öğretmene anında bildirmek.
d. Okulun Web Sitesinin geliştirilmesine katkıda bulunmak.
e. Bilgi Ve İletişim Teknolojisiyle ilgili günlerde panolara afiş, yazı, resim,… gibi tanıtıcı materyaller asarak öğretmen ve öğrencileri bilgilendirmek.

15- MEB’in Okul Web Sitesi Kuralları, Osman YILMAZ tarafından okundu. Buna göre;
a. Okul web sitesinin güncellenmesi ve geliştirilmesine,
b. Web Yayın Ekibinin kurulmasına karar verildi.

Web Yayın Ekibi için; 1 Müdür Yardımcısı, 1 BT Formatörü, 1 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve 1 İngilizce öğretmeni seçilmesi kararlaştırıldı. Öğretmenler toplantısında istekli öğretmenlerden oluşturulmasına karar verildi.

16- 2008 – 2009 Eğitim Öğretim yılının hayırlı ve başarılı olması dilekleriyle toplantı bitirildi.

Deniz hocam teşekkürler. Ellerinize sağlık. Bebiş te sağolsun değerli vaktinizi biraz boş bırakıp bu mübarek günde hayra geçmenizi sağlamış. Tüm arkadaşlara iyi bir Eğitim-Öğretim yılı diliyorum.

Geri