2. Twitter Etkinliği [13 Mart Çarşamba]...

Kodla Büyü
bir kendim iki de arkadaşlarımdan 3 farklı hesaptan farklı ip lerle tweetler attık ama hüsran olmuş :-1:

Aslında ben birşey yaptım, TT listesindekilere de twit attım belki birileri RT yapar, yada dikkatini çeker diye, haydi bakalım bir de bu yolu deneyelim.

Bence sorun mücadele edenler norm sorunu yaşayan, bu yüzden keyfi kaçan, mağdur olan atanamayan , sorun yaşaması yakın olanların mücadele etmesinden yatersiz kalıyor.
Ne zaman herkes destekler herkes mağdur olunca o zaman herskes mücadele eder

aynı IPten üst üste veya farklı hesaplarla mesaj atılınca spam olarak algılanmıştır. Her bilişimci 1 tane atsa zirvedeydik şimdi.
Tivitıra uzak kalmak için kendini kasanlar da korkmasın kimse sizi ayıplamaz, kınamaz.

elimizden geleni yaptik sükür... herkesin omuz vermesi lazim böyle etkinliklere... üzüldüm simdi... :(

www.hashtags.org deki istatistik sonucu. Sanırım geçen sefer daha çok katılım vardı

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    38.8 KB · Görüntüleme: 425
Bu kadar fazla gündem maddesi varken bizim listeye girmemiz çok zor. Papa seçildi, Şampiyonlar ligi maçlar FB-GS basketbol maçi, takipleşme hashtag'leri...

herkesin yemeğini yiyip, pijamalarını giyip pc başına geçtiği zamanı özellikle mi denk getiriyoruz acaba, denemeyi biraz geç saatte yapmalı bir dahaki sefere

Buda bizim türklerin yazdıkları ile TT listesine girmesini sağlayan #Arsenal isimli tag. 20 bin twit atılmış ve tt ye girmişler. aslında çokta zor değil bizde biraz gayret etsek çok rahat tt listesine gireriz.

Ekli dosyalar

• aaaz.jpg
    aaaz.jpg
    41.4 KB · Görüntüleme: 421
Ben twitter a sırf bunun için uye oldum ve ilk defa kullandım, kullanabildim zannediyorum. Peşpeşe tweetler attım ayrıca konuyu aratıp bazı arkadaşların tweetlerini retweet (ne olduğuna dair en ufak bir fikrim bile yok) nerde yanlış yapılıyorsa tespit edilsin ve bir bilen bizi yönlendirsin lütfen.

Yinede 2. deneme için hiç fena sayılmaz. Ama, bazı arkadaşlarımızın rahatlarını bozmaları gerekiyor. Onlarda aramıza katılırlarsa daha iyi sonuç alacağımız kanısındayım.

Birde TT olmak için belli bir zaman dilimindemi twit atılması gerekiyor. Mesela şimdi bile onlarca #BenceBilişim tag'ine hala mesaj geliyor. Bu gelen mesajlar boşuna mı şimdi..

yav bu Türkiyedeki BT öğretmenleri teknolojiyi kullanmıyor mu anlamıyorum.
Heralde bir haber yaşıyorlar
illa norm fazlası mı olmak lazım bu etkinlikleri yapmak için...
Bu kadar büyük bir topluluk ama hep aynı kişiler

Benim şuan okulumda keyfim son derece yerinde. Ama hep bu okulda kalacak değilim, elbet yerimiz değişecek. Gideceğim yerde ne duruma düşeceğim belirsiz. Kaldı ki sadece bu yönden düşünmek ve bu yüzden çabalamak da bencillik olur. Gerçekten bilişim teknolojilerinin öneminin farkında olmak, herkesin de bunun farkına varmasını sağlamak bizim görevimiz olmalı. Yarın öbür gün bakan olup da "Çocuklar bilgisayar kullanmasını benden iyi biliyor" deyip dersi gereksiz gören insanlar yetiştirmemek için branşımıza hak ettiği değerin verilmesi lazım. Bunun için çabalarımızı esirgemeyelim. İnsanlar parmaklarının ucuyla dünyayı değiştiriyorlar, biz bi TT olamadık arkadaş. Bi de bilişimciyiz diye geçiniriz ortalıkta.

hep aynı kişiler
başlıktanta belli oluyor zaten.
kimselerin sıkıntısı yok sanırım

Bu gibi etkinliklere katılmak bu kadar mı zor... :x Bilişim öğretmenlerinin başına gelebilecek herşey geldi başıma. ( norm fazlası , okul değiştirme... )
İlla arkadaşlarda mı bunları yaşasın ? Bana dokunmayan yılan misali ... Alt üstü bi twitter hesabı açıp bi şeyler yazmak bu kadar mı zor? :-1:

Neyse katılım gösteren arkadaşlara sonsuz teşekkürler... Olmayınca olmuyor, hem oradaki 20-30 kişi dışında derdi olanda yok sanırım...

#BenceBilişim diye bişey yok burda yazan 20-30 kişinin derdi var. Diğer herkes rahatında.

akdenizkanki' Alıntı:
kaç dakikada bir twit atmalıyız. Durmadan atıyoruz ama bunun kıymeti yok herhalde.
Hocam çok kişi yok... 200 kişi olsak ve herkes 3-5 mesaj atsa yetecek diye düşünüyorum... Orada 20-30 kişi var ve bunların bazılarıda bizlerin 2.-3. hesaplardan attığımız. Böyle olmaz... Yani belli bir kitleyi ilgilendirmeli yoksa 20-30 kişi dilediğince bağırsın fayda etmiyor... Az kişi olunca fazla twit atıyoruz sanırım bunlarda spam oluyor dolayısıyla 10bin twit atılıp hiçbirşey elde etmeden geri dönüyoruz...

BenceBilişim diye bir derdi yok kimsenin, herkes rahat sanırım, 20-30 kişi boşuna yırtınıp duruyoruz. Ya twitter'ın gücüne inanılmıyor, ya önemsenmiyor, ya gerçekten böyle bir sorun yok bizler hayal görüyoruz...

Ben twitterda yabancıyımda, bir sürü mesaj attım ve atan kişileri görüyorum. Ama sadece 20-30 kişi mesaj attı deniliyor. Bunu nasıl anlaşılıyor. Birde #bencebilişim tag'ı tıkladığımda populer tweetler gözüküyor oraya bakıp mı 20-30 kişi mesaj gönderildiği deniliyor. Mesela, benim attığım son mesajlar hemen populer twitler arasından giderken bazılarının 2 saat önce attığı twit duruyor. Bu o twitlerin çok retwit edildiğinimi gösteriyor? Sadece bilmediğimden bu soruyu soruyorum kusura bakmayın.

akdenizkanki' Alıntı:
Ben twitterda yabancıyımda, bir sürü mesaj attım ve atan kişileri görüyorum. Ama sadece 20-30 kişi mesaj attı deniliyor. Bunu nasıl anlaşılıyor. Birde #bencebilişim tag'ı tıkladığımda populer tweetler gözüküyor oraya bakıp mı 20-30 kişi mesaj gönderildiği deniliyor. Mesela, benim attığım son mesajlar hemen populer twitler arasından giderken bazılarının 2 saat önce attığı twit duruyor. Bu o twitlerin çok retwit edildiğinimi gösteriyor? Sadece bilmediğimden bu soruyu soruyorum kusura bakmayın.

Hocam yazan kişiler hep aynı resimlerden-isimlerden 20-30 kişi diyoruz (en azından ben öyle diyorum)...

popüler twit olayı, çok retweetlenen veya favorilere eklenen twitler oluyor.

Geri