2. dönem tabletlerimiz geliyor

Kodla Büyü
Vali bey tablet dağıtımına geldi 2 tanesini aktifleştirip dağıtım aşamasında gösterdik, şimdi o iki tablet karıştı. Bunları nasıl ayırt edebiliriz.

Eğer ayırt edemezsek Aliye eşleşmiş bilgisayarı Veliye versek ne gibi sıkıntıları olur...

yaa arkadaşlar tabletleri aktif ediyorum fakat tableti her açtığımda kullanıcı şifresi istiyor her şeyi denedim ama her seferinde kullanıcı adı veya şifre yanlış diyor...kafayı yiyecem artık...siz nasıl yaptınız...

arkadaşlar şu aktivasyon ağı ne demek bi zahmet anlatsanız.ben aktivasyonları okulun kendi özel hattından yaptım...

kadirlili' Alıntı:
yaa arkadaşlar tabletleri aktif ediyorum fakat tableti her açtığımda kullanıcı şifresi istiyor her şeyi denedim ama her seferinde kullanıcı adı veya şifre yanlış diyor...kafayı yiyecem artık...siz nasıl yaptınız...

Hocam tek şifre istiyor o da aktivasyon kodu.... Eşleştirme yaptığınızda çıkan kod. Birde Pin belirlememizi istiyor, oraya iptal deyip geçebiliyoruz...

kadirlili' Alıntı:
arkadaşlar şu aktivasyon ağı ne demek bi zahmet anlatsanız.ben aktivasyonları okulun kendi özel hattından yaptım...

Hocam Fatih Ağ alt yapısı kurulu olan okullar için lazım o sanırım. Siz normal şifresiz bir ağdan aktif edebilirsiniz...

bugün de bizim okula geldi işlemler çok basit yapmayanlar hiç gözünde büyütmesin. internetten eşleştirmeleri hemen yaptım. aktivasyon işlemleri yarına kaldı vali bey gelip dağıtacakmış. asıl iş ondan sonra başlayacak galiba.
tabletlerle neler yapabiliriz herkes soru soruyor. öğretmenler tabletlerinden öğrenci tabletlerini görebilecek dendi bugün vestel yetkileri tarafından bunlar nasıl olacak çok merak ediyorum. tahtaya bağlanması falan. bunları yapanlar nasıl yapıldığını paylaşırsa çok iyi olur bence.

yaa kardeşim içinizden biri de demiyor tableti tam şarj etmeden tableti açamazsın diye...yani sonunda deneme yanılma yoluyla buldum çok şükür... :)

kadirlili' Alıntı:
yaa kardeşim içinizden biri de demiyor tableti tam şarj etmeden tableti açamazsın diye...yani sonunda deneme yanılma yoluyla buldum çok şükür... :)
Hocam bazıları %5-6 gibi bir şarjla geliyor demek size diğer seçenekte olanlar denk geldi...

Benimde sorularım var;

1- Öğrenci-Öğretmen bilgisayarlarını eşleştirmek dışında işimiz var mı? Yani aktif hale getirmek bizim sorumluluğumuzda mı? Yoksa o Aktivasyon koduyla birlikte teslim edip karışmayacağız mı?

2- Bunların çökme-göçme durumunda neler yapılır, henüz erken ama sorup öğrenmek istiyorum. Yeniden kurmak için ne yapılıyor bunlarda. Anlatımı vs varsa iyi olur...

3- Ofis kurulumu nasıl olacak(Kurulu ise nereden ulaşılacak)? Adobe Reader indirip kurdum ebadan.

4- Wınn kullanılabiliyor mu? Nasıl bir aparat gerekli? USB gibişi yok, daha küçük olan fotograf makinelerindekilere benzer bir giriş var.

Arkadaşlar tablete pin kodu girdim şimdi kodu kabul etmiyor açamıyorum yardımcı olurmusunuz

Hiç bir problemi kendimiz gidermeyecekmişiz. Sorun donanımsal da olsa yazılımsal da olsa bizi arayın dedi vestel yetkilisi. Onlarda tabletleri sıfırlayan bir program varmış. Onunla halledeceklermiş. Siz yapamazsınız o program olmadan dediler. Bize vermeyecek misiniz diye sordum. Hayır dedi adam. Vestel böyle para kazanacakmış:)10 lira para alıyorlarmış tamir ettikleri akıllı tahta veya tablet için.

Pin kodunu girdikten sonra açılmama durumu bizde de oldu 2 tablette. Girdiğimiz pinleri kabul etmedi. Servisi aradık. Bilmiyoruz, öğrenelim dediler. Hala haber bekliyoruz onlarla ilgili.

ben bu tabletlere hiç bişey yükleyemiyorum. yükleyebilen arkadaş var mı? öğretmenler sorup duruyo.

Pin kodu için bende vesteli aradım gelicez bekleyin dediler. Onun dışında eve getirdim tableti evdeki internete bağlanmama rağmen güvenli internet kapsamında bu siteye erişiminiz engellendi deyip hiçbir siteye sokmuyor beni. Office uygulamalarınıda açmıyor şu an için bu alet ajanda görevi görmekten ileri gidemiyor maalesef.

Ekleme: Birde arkadaşlar görevlendirme öğretmenlere tablet yok. Aktivasyon için okulun kadrolu öğretmeni olman gerekiyor. Okulda projeyi idare eden benim bana tablet yok öperim böyle aşkın ızdırabını.

bu tabletler tahtalara nasıl bağlanacak herkes bunu soruyor bana ben de soruyorum ama hiç cevap gelmiyor. öğretmen kendi tabletinden öğrenci tabletlerini görebiliyormuş nasıl yapılacak bunlar. bu işlemleri yapan var mı?

zülal' Alıntı:
bu tabletler tahtalara nasıl bağlanacak herkes bunu soruyor bana ben de soruyorum ama hiç cevap gelmiyor. öğretmen kendi tabletinden öğrenci tabletlerini görebiliyormuş nasıl yapılacak bunlar. bu işlemleri yapan var mı?
evet ya bunlar mumkünmü?

Pin hatası alan arkadaşlar bizde de aynısı oldu. pini 1111 olarak girip deneyin bizde açıldı. Başımız çok ağrıyacak anlaşılan. tabletlerin çoğu sıkıntılı

fat32man' Alıntı:
Ekleme: Birde arkadaşlar görevlendirme öğretmenlere tablet yok. Aktivasyon için okulun kadrolu öğretmeni olman gerekiyor. Okulda projeyi idare eden benim bana tablet yok öperim böyle aşkın ızdırabını.

Bana bişey sorunca bilmiyorum deyip geçiyorum aslında daha keyifli oldu böyle :)

yakında sınıfım uygulaması gelecekmiş eba marketten oradan bağlantılar kurulacakmş. eba.gov.tr ye 2 gündür soru yazıp duruyorum bana bu cevabı verdiler.

kadirlili' Alıntı:
bugün bana da oldu sebebi öğrenciye eşleştirilen tablet verilmemiş hocam o yüzden o sorun çıkıyor. ben de kontrol ettm öğrencye verilen tabletin seri numarası ile eşleştrilen tabletn seri numarası farklı çıktı. yanlış verileni alın eşleştrlen tableti verin sorun ortadan kalkıyor. kolay gelsn

tablet sorunları başladı çok şükür. öğrenci tabletlerinn çoğunda galeri açılıp hemen kapanıyor resim müzik yükleyemiyorlarmış. sonra pin kodu sorunu var kimi yazmadım diyor pin istiyor kimi unutmuş. 2 günde bıkma noktasına geldm gerçekten:(((

zülal' Alıntı:
tablet sorunları başladı çok şükür. öğrenci tabletlerinn çoğunda galeri açılıp hemen kapanıyor resim müzik yükleyemiyorlarmış. sonra pin kodu sorunu var kimi yazmadım diyor pin istiyor kimi unutmuş. 2 günde bıkma noktasına geldm gerçekten:(((
bizde de aynı sarun var. nasıl halledecez.
birde usb nasıl gösterecez. bağlıyoruz ama nerden görecez. file manager yükledim ama orda görünmüyo

Geri