2. dönem tabletlerimiz geliyor

Kodla Büyü
o.eyuboglu' Alıntı:
kadirlili' Alıntı:
hocalarım bizim okula da geldi ama kablosuz ağa bağlandıktan sonra kullanıcı şifresi istiyor oraya ne yazıyoruz acaba...

Eğer okulunuzda Aktivasyon ağı var ise Aktivasyon ağının şifresi:f1@2t34ih5
Ağ tabletler dağıtıldıktan sonra üç hafta boyunca aktif olacaktır.
Hocam aktivasyon ağından kastedilen kablosuz ağ mı...?

hocam tablet dağıtılan öğretmenlere bir sorum olacak, banada çok soruyorlar, acaba tüm öğretmenler tabletleri alabilecekmi, derse giren idareciler, bt öğretmenleri, beden , müzik öğretmenleri?

Arkadaşlar pilot okuldayım tabletleri teslim aldık. tablet.eba.gov.tr adresinden sisteme giriş yapıyoruz tablet eşleştirme ekranında elle gireceğimiz hiçbirşey yok. Elle giren arkadaşlar bence biraz bekleyin teslim eden arkadaşlar barkodları sisteme okuttular. bende öğrence no lar ve seri no lar liste halinde otomatik olarak geldi. Fakat yine de uzun sürüyor. İyi çalışmalar...

Bende biraz önce tabletleri teslim aldım,tutanak yapıldı ebadan sonra da gittiler..
Aktivasyon işlemi için biraz bekleyeceğim çünkü Vestelciler sisteme barkodları gireli 1 saat olmadı..
1-2 gün sonra sistemde görünür hale gelir,ondan sonra da dağıtırım tabletleri..

Okulda bir anda odamın trafiği arttı:)
Hiç gelmeyen öğretmenler bile tablet sormaya geliyorlar:)
Bana çay söylüyorlar:)

Kolilerin barkodlarıyla kutuların barkodları tutmayabiliyor. Hatta kutudaki seri no ile tabletin arkasındaki bile tutmayabiliyor. Bizde bu şekilde 20 tane hatalı var ve dağıtım yapamadık. Sistemde bizde görünen tabletler bizde fiziksel olarak yok ve bizde görünmeyen tabletler bizde mevcut.

Eşleştirme yapılmadan aktivasyon yapılamıyor.

Kullanıcı kodu dediği şey aktivasyon kodu ve bizde standart olarak 12345678

hocam sistemde sıkıntı var galiba.bende de hata veriyor sürekli.
seri numaraları tabletin kutusunun üzerinde var hocam...

bu zimmetleme olayını nasıl yapacagız peki seri numaralı sadece kutularda yazıyor.tablette seri no yazmıyor.

emrahsahan' Alıntı:
http://tablet.eba.gov.tr/EBA_Tablet/faces/kurum_giris.xhtml

Yukarıdaki adresten bir türlü giremedim mebbisten yanıt gelmiyor diyor sürekli.
İkincisi bu tabletlerin üzerinde seri numarası falan yok.
hocam yeni tabletler geldi biz de buraya giriş yapamadık. hata aynı

Arkadaşlar,
- Cihazlar şarjı bitik geliyor, aktivasyondan önce cihazları eve gönderin ful şarj etsinler, çünkü bazı cihazlar güncelleme yapıyor, şarj dolu olmazsa yarım kalıyor
- Aktivasyonu her ağda yapabiliyorsunuz, meb olmasına gerek yok
- Sistem saat 16dan sonra rahatlıyor

Selamlar

yusufpb' Alıntı:
hocam tablet dağıtılan öğretmenlere bir sorum olacak, banada çok soruyorlar, acaba tüm öğretmenler tabletleri alabilecekmi, derse giren idareciler, bt öğretmenleri, beden , müzik öğretmenleri?

+1...

Aliosman_eser' Alıntı:
yusufpb' Alıntı:

+1...

okulda kadrosu olan ve aktif olarak derse giren öğretmen ve idareciler alabilecek diye biliyorum

bu konuya çok yabancıyım zira tabletin t sini Fatihin f sini göremedik henüz. :wink:

o.eyuboglu' Alıntı:
Arkadaşlar,
- Cihazlar şarjı bitik geliyor, aktivasyondan önce cihazları eve gönderin ful şarj etsinler, çünkü bazı cihazlar güncelleme yapıyor, şarj dolu olmazsa yarım kalıyor
- Aktivasyonu her ağda yapabiliyorsunuz, meb olmasına gerek yok
- Sistem saat 16dan sonra rahatlıyor

Selamlar

Hocam aktivasyonu Aktivasyon ağına bağlanarak yapın denilmiş. Siz başka ağa girerek aktivasyon yaptım diyorsunuz peki tablet.eba.gov.tr adresinde aktivasyonu başka ağdan yaptığınız tablet in karşısında "aktive edilmiş" yazıyor mu ? Ya da sizin aktivasyon dan kastınız bizim seri numaralarını sisteme girmemiz mi? Çünkü çocuklar tablet lerini aktivasyon ağına girerek yapacak diyor. http://tablet.eba.gov.tr/yardim/files/aktive.pdf

Eşleştire tıklıyorum ne cevap var ne bişey, 20 dk da 3 tane yapabildim.Bu şekilde olursa işimiz var.Sizde de durum aynı mı?

sabahtan iyi çalışıyor öğleden sonra kitleniyor. Ben salı günü çoğunu bitirdim bugünde sabahtan kalanları eşleştirdim. öğleden sonra aynı problemi yaşadım benimde gözüm korkmuştu ama halloluyor. esas mesele çocukların aktivasyon işini yapmaları bizim okulda aktivasyon ağı çok zayıf Vestel i aradım, access point takacaklarını alt yapı çalışmalarının henüz bitmediğini söyledi bende neden o zaman 3 hafta sınırı getiriyorsunuz bitmediyse dedim uzadı gitti öyle :)

Bugün öğretmen tabletlerini aktivasyon yaptım..
Yarın öğrencilerinkini yapacağım ama normal kablosuz ağdan yapılabiliyor mu öğrencilerin tabletleri ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar ben bugun 3 okulun tabletlerını rıca ettıler aktıve ettım.karsılastıklarım
1.si aktıvasyon agı dıye bırseyle ugrasmayın herhangı bır wıreless agına baglanarak aktıvıte edın
2.şarjlar cabuk bıtıyo zıra yuzde 8 lık bı sarja gelıyo cıhazlar
3.ogrencı tabletlerının yenı versıyon guncellenmesı var once wırelessa baglanır baglanmaz bu guncellemeyı yapıyo sonra aktıvasyona ızın verıyo.
4. meb hattı olmayan bı baglantıyı kullanmanız ONEMLE TAVISYE EDILIR o zaman fazla surmuyo 2-3 saate hepsı bıtıyo.
5-hatlar sabah erken ve aksam 4 ten sonra daha ıyı calısıyor aynı e okul gıbı normalde aktıvasyon eslestırme sayfası tıkanıp kalıyor.
Allah yardımcınız olsun kolay gelsin

idril42' Alıntı:
Bugün öğretmen tabletlerini aktivasyon yaptım..
Yarın öğrencilerinkini yapacağım ama normal kablosuz ağdan yapılabiliyor mu öğrencilerin tabletleri ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?
hocam ıkısının de aktıvasyonunda hıc bır fark yok.kolay gelsın

Geri