2-3 Ocak Açık Lise sınavları

Kodla Büyü
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Bir çok kez açıklamıştım tekrar açıklayım.

Sınav görevlendirmeleri puan usulüne göre belirlenmektedir. Başlangıç itibariyle herkesin puanı 0 olduğu için T.C. kimlik numarası küçükten büyüğe doğru görevlendirmeler yapılmaktadır. Herkesin puanı oluşunca T.C. kimlik numara kriteri sona erecek ve puanı düşük olanlardan çok olanlara doğru yapılacaktır. Görevlendirmeler Bakanlık tarafından yapılmakta olup İl/İlçelerin müdahale imkanı (teog hariç) yoktur.

Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ucret/Süre)*100

Manuel sistemi düşününce bu sistem kesinlikle adaletlidir.
Çok teşekkürler Hocam uğraştırdım yine sizi..

Benim TC:17......... Şeklinde. Demek ki benden daha aşağıda olan bir çok hocamız başvurmuş.

son olarak bu puan her sene sıfırlanıyor mu hocam? yoksa diğer yıllarda puana dahil midir?
Tekrar teşekkür ettim...

huseinozcan' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Sınav görevlendirmeleri puan usulüne göre belirlenmektedir. Başlangıç itibariyle herkesin puanı 0 olduğu için T.C. kimlik numarası küçükten büyüğe doğru görevlendirmeler yapılmaktadır. Herkesin puanı oluşunca T.C. kimlik numara kriteri sona erecek ve puanı düşük olanlardan çok olanlara doğru yapılacaktır. Görevlendirmeler Bakanlık tarafından yapılmakta olup İl/İlçelerin müdahale imkanı (teog hariç) yoktur.

Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ucret/Süre)*100

Benim TC:17......... Şeklinde. Demek ki benden daha aşağıda olan bir çok hocamız başvurmuş.

son olarak bu puan her sene sıfırlanıyor mu hocam? yoksa diğer yıllarda puana dahil midir?
Tekrar teşekkür ettim...
Puan sıfırlaması yok Hocam. Tayinde çıksa alınan puanlara göre yerleştirme yapılmaktadır.

habibocak' Alıntı:
huseinozcan' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Tekrar teşekkür ettim...
Puan sıfırlaması yok Hocam. Tayinde çıksa alınan puanlara göre yerleştirme yapılmaktadır.
Tekrar Teşekkür ettim Hocam..
Bizim okulda 11......... TC li arkadaşa bile çıkmamış...
47 öğretmenli okulda (ki bunlardan 30 kusuru sınavlarda hiç görev almamış) 1 kişiye sınav görevi çıkmamış, hayret...

habibocak' Alıntı:
Bulunduğunuz ilçede sınav az yapılıyorsa çıkmayabilir Hocam.
Güney doğuda görev yapıyorum hocam malum açık öğretim işleri biraz yaygın burada...
Geçen sene başvuran 10 kusur arkadaşımızın hepsine çıkmıştı şaşkınlığım ondan...

görev çıkan arkadaş varmı acaba..
ve TÜM oturumlardamı çıktı
bari biz çözelim :puhaha: :puhaha:

ayscev' Alıntı:
Görev çıkanlara tüm oturumlar mi çıkmış acaba? Benim puan 0 ama görev yok.

3 sabah oturumuna başvurmuştum sadece cumartesi 09.30 çıkmış hocam.
Diğer arkadaşlarda yazınca örnekler çoğalacaktır. :)

Bu arada Antalya merkez ilçedeyim ve geçmişte biri geçen sene mtsk biri de geçtiğimiz teog toplamda 2 sınavda görev almıştım.

evet yavaş yavaş çözüyoruz..demekki sınavı puanı artacak buda ücreti artacak anlamına geliyor... :++:

galiba sadece açık lisenin 1.oturum görev dağılımı yapılmış , açık lise 2. ve 3. açık ortaokul 1. ve 2. yapılmamış gibi görünüyor. yarın görev dağılımları belli olur. oany işlemlerini 28.aralık 2015 saat 23:59 a kadar yapılması gerekiyor.muş.

Habib Hocama katılıyorum. Öküz altında buzağı aramayın arkadaşlar. Sistem gayet adil çalışıyor. En azından il ve ilçelerde "yok bana görev yaz, yok şu güne yaz " gibi ahbap çavuş ilişkilerinin önüne geçiyor. Bu sistemin çıktığına en çok sevinenlerden birisiyim.
Sınav çıkmadı diye dertlenmeyin. Öncesinde senede 3 ay arayla 3 görev çıkıyorsa bu sistem ile 1 sınavda 3 oturum peşin çıkıyor. Tek farklılık bu. Tabi ücret arttığı için tepki olabileceğinden sistemin algoritmasını değiştirirlerse bilemem.

Sistem aynen söylendiği gibi çalışıyor. Kesin olmamakla beraber bir ekleme de ben yapayım.
Sistemde diyelim ki 3 oturumluk bir sınav açıldı. Bu durumda ilk oturum için sınav isteyenler daha şanslı duruma geçiyor galiba. Tam kesin olmamakla beraber TC Kimlik numarası küçük olduğu halde ilk oturumu istemediği için 2. ve 3.oturumlarda da görev çıkmayabiliyor.
Çünkü sistem ilk oturumu seçen (herkesin puanını 0 varsayarsak) en küçük TC Kimlik numarasından başlıyor ve büyük TC ye doğru görevlendiriyor. Diyelim ki 60 kişi görevlendirdiyse ve eğer bu grup diğer 2 oturumu da seçtiyse diğer oturumlara da bu kişileri yazıyor. Haliyle ilk oturumu seçmeyen kişinin TC küçük de olsa sıra gelmeyebiliyor.

Bu söylediğim sadece karşılaştığım bir durum üzerine yapmış olduğum bir tespittir. Belki farklı durumlarda durum değişebilir bilemiyorum. Sistem ile yapılan sınavların sayısı arttıkça görevlendirme algoritmasının nasıl çalıştığı daha da netleşecektir.

Her iki oturuma da başvurdum. Sadece sabah oturumu çıkmış. İlk defa görev alıyorum. T.C no 13 ile başliyor :)

Sınav ücreti konusu netleşti mi? Ek ders mi olacak yoksa ücret mi yatacak? Ona göre çıkan sınavı kabul edeceğim.

Hocam sistemin neresi adil teog sınavında bazı arkadaşlara iki gün görev çıkıyor bazılarına hiç çıkmıyor.

mesirim' Alıntı:
Hocam sistemin neresi adil teog sınavında bazı arkadaşlara iki gün görev çıkıyor bazılarına hiç çıkmıyor.
Hocam,

Teog sınavı sistemden değil manuel yapılmaktadır. Ondan sonra sisteme girilmektedir. Teog sınavı haricindeki sınavlar sistemden yapılmaktadır. Ayrıca Teog sınavında 2 oturum görev alanın puanı yükseleceği için tek oturum alanın diğer sınavlarda önceliği vardır.

mesirim' Alıntı:

Teog sınavı sistem dışındadır hocam. Teog sınavında branş çakışması, farklı okullar vb durum olduğu için o sınavın görevlendirmelerini robot yapmıyor.

sınav ücretleri artık ekders değildir..toplu sözleşmede karar alındı..zaten ek ders olarak ödense bile sendikalar bırakmazlar bu hakkı

Sitemde adillik falan yok. 0 puanım var hepsine başvuruyorum hiçbiri çıkmıyor. Maaşallah sınavlar hep dinazorlara çıkıyor. Nasıl adaletse bize hiç çıkmıyor.

bizim ilçede teog hariç bir snav yapılmıyor bu sınava başvurdum bana çıkmamış bunun sebebi bu mudur? buysa hiç adil değil merkeze gider sınav görevlisi oluruz zor bir şey değil

Geri