+1 Kademe artışı?

Kodla Büyü
Re: Ynt: +1 Kademe artışı?

TEF mezunu iseniz ve teknik ogretmen olarak calisiyorsaniz 8/1 den baslarsiniz. Ayrica lisede okuduğunuz hazirliktan da 1 kademe alirsiniz. Mesela ben anadolu lisesi ve tef mrzunuyum aralik 2010da meslek lisesine atandim gorevde 2. senem doldu su an 7/1im

Arkadaşlar ben Anadolu Ticaret Meslek lisesini bitirdim. Ankara Gazi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Bilgisayar öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Şu anda 5 yıldır ilköğretimde görev yapıyorum. Anadolu lisesi okuduğum için bir derece aldım. 9-1'den başlatmışlardı. Acaba başvursam tekrar +1 kademe daha alabilir miyim? Zamanında baya bi tartışılmıştı bu konu, ama sonuç alınamamıştı.

jolly' Alıntı:
arkadaşlar aramızda 2 kademe alan hiç kimse yok mu?

+1 hazırlık için 1 kademe alırsınız. yani 9/3 ten 9/2 ye düşersiniz.
tef mezuniyeti için +1 derece alıırsınız yani 9/2 den 8/2 ye düşersiniz.

ben bunları aldım..

Üniversite hazırlığa kademe yok diye biliyorum.Sadece lisede başarılı olarak fazla okunan her yıl için geçerli. Yani lise hazırlık ya da teknik lise 4. sınıf ATL ler 2 kademe birden alıyolar

memo-x' Alıntı:
memo-x' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:
arkadaşlar lise dört yıl olmadan önce liseyi dört yıl okuyan herkes +1 kademe alır...ayrıca ünv. hazırlık okuyan,tezsiz yüksek lisans,tezli vs yapanlarda +1 kademe alır...bunları alabilmeniz için bir dilekçe ve beraberinde okuduğunuzu belgeleyen evrakı koymanız lazım.

Not: Dilekçenize kademe artışını sağlayan yönetmelikteki maddeyi yazarsanız iyi olur.

Eml bilg. bölümü mezunuyum -akabinde 3 yıl(1 yıl ing hazırlıkla beraber) Meslek yüksekokulunu bitirdim-2 yıllık+1 ing hazırlık=3 yıl

Daha sonra Dikey geçiş ile Tef Bilg öğrt ni bitirdim.

Tef mezunu oldugumdan dolayı 8/1 den -1 derece aldım.

Tef den önce okudugum Meslek Yüksekokulu nda okudugum 1 yıl ing hazırlık için 1 kademe alma durumum var mıdır?

Varsa ilgili maddeyi söylerseniz sevinirim.

Benim durum biraz farklı gibi

en azından 4 yıllık fakültede +1 yıl ing hazırlık okuyup da +1 kademe alan var mıdır?

hocam yönetmelik gereği alamazsın 2+1 okuduğun için tefe geçiş yaptığından dolayı zaten 8-1 den başlıyorsun.. ama liseyi teknik lise ya da 1 yıl hazırlık okuduğun için 1 kıdem alırsın....Alırsın çünkü ben teknik lise mezunuyum ve dilekçemi verip kıdem artışımı aldım tabi stajyerlik kalktıktan sonra...

Geri