+1 Kademe artışı?

Kodla Büyü

jolly

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir forumda rastladığm bir konu hem lisede aynı bölümü hemde teknik eğitimde aynı bölümü okursanız bir kademe alırsınız gibi bir durum var ne kadar doğru bu?

36 ncı maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinin ikinci cümlesi hükmü gereğince "Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü ise şu manaya gelmektedir. Ülkemizde bilindiği üzere TEKNİK ÖĞRETİM OKULLARI yani her türlü meslek ve teknik lisesi mezunları şayet kendi meslekleriyle ilgili bir görevde çalışıyorlarsa 1 kademe daha almaları gerekmektedir. Bu hüküm gereğince şu yorumlar çıkmaktadır.

*Örneğin, liseyi Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünü bitirip ve devamında Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Kontrol Öğretmenliğini veya Eğitim Fakültesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünü bitirip tekrar M.E.B'nda öğretmen olarak çalışanların 1 KADEME daha alması gerekmektedir.

*Örneğin, liseyi normal bir liseden bitirip ve devamında Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Kontrol Öğretmenliğini veya Eğitim Fakültesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünü bitirip tekrar M.E.B'nda öğretmen olarak çalışanların ise 1 KADEME daha almaması gerekir.

ben eml teknik lise 4. sınıfı okumadan düz meslek lisesi diploması aldım
ünv de bilgisayar ve öğretim teknolohileri eğitimi bölümünü bitirdim

ben alamadım. teknlik lise mezunlarına verildiğini söylüyorlar
benide aydınlatırsan sevinirim

lisede 1 yıl hazırlık okuyanlarda bir kademe alıyor diye bir şey var mı aceba

arkadaşlar ben anadolu meslek lisesi elektronik teknolojisi (1+3) mezunuyum, devamında tef elektronik ve bilgisayar öğretmenliği okudum(1+4) ben 8/1 olarak başladım göreve buna ilave olarak 2 kademe artışı hakkım var mı?

Okulunuzda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Lise öğrenimimi Tuzla Teknik Lisesi’nde normal öğrenimin 3 yıl olduğu dönemde başarılı bir yıl fazla okuyarak 4 yılda bitirdim. Öğrenimimin devamında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği (İNG) bölümünden mezun olarak 2011 yılında mesleğimle ilgili göreve atandım.
Bu bağlamda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinde "b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." Hükmüne dayanarak 8.2 olan derecemin 2 kademe ilerlemesi için;
Gereğini arz ederim.

Ben şöyle bir dilekçe hazırlamıştım lise diplomam da gerektiği için ara tatilde evden aldım diplomamı pazartesi idareye verecem bakalım benim anladığım kadarı ile teknik lise okuyup öğretmenliğe atananlara 2 kademe vermesi gerekiyo diye düşünüyorum ki memurlar.net de tam benim durumumu örneklemiş. Bu arada şu başarılı bir yıl fazla okudum lafına siz de takılmayın maddede geçen cümle ile uyumlu olsun diye öyle yazdım :)

eddy57' Alıntı:
Okulunuzda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Lise öğrenimimi Tuzla Teknik Lisesi’nde normal öğrenimin 3 yıl olduğu dönemde başarılı bir yıl fazla okuyarak 4 yılda bitirdim. Öğrenimimin devamında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği (İNG) bölümünden mezun olarak 2011 yılında mesleğimle ilgili göreve atandım.
Bu bağlamda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinde "b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." Hükmüne dayanarak 8.2 olan derecemin 2 kademe ilerlemesi için;
Gereğini arz ederim.

Ben şöyle bir dilekçe hazırlamıştım lise diplomam da gerektiği için ara tatilde evden aldım diplomamı pazartesi idareye verecem bakalım benim anladığım kadarı ile teknik lise okuyup öğretmenliğe atananlara 2 kademe vermesi gerekiyo diye düşünüyorum ki memurlar.net de tam benim durumumu örneklemiş. Bu arada şu başarılı bir yıl fazla okudum lafına siz de takılmayın maddede geçen cümle ile uyumlu olsun diye öyle yazdım :)

hocam sonucu paylaşırsanız seviniriz

jolly' Alıntı:
Arkadaşlar bir forumda rastladığm bir konu hem lisede aynı bölümü hemde teknik eğitimde aynı bölümü okursanız bir kademe alırsınız gibi bir durum var ne kadar doğru bu?

36 ncı maddesinin (A) bendinin 6 fıkrasının (b) alt bendinin ikinci cümlesi hükmü gereğince "Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü ise şu manaya gelmektedir. Ülkemizde bilindiği üzere TEKNİK ÖĞRETİM OKULLARI yani her türlü meslek ve teknik lisesi mezunları şayet kendi meslekleriyle ilgili bir görevde çalışıyorlarsa 1 kademe daha almaları gerekmektedir. Bu hüküm gereğince şu yorumlar çıkmaktadır.

*Örneğin, liseyi Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümünü bitirip ve devamında Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Kontrol Öğretmenliğini veya Eğitim Fakültesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünü bitirip tekrar M.E.B'nda öğretmen olarak çalışanların 1 KADEME daha alması gerekmektedir.

*Örneğin, liseyi normal bir liseden bitirip ve devamında Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Kontrol Öğretmenliğini veya Eğitim Fakültesinin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünü bitirip tekrar M.E.B'nda öğretmen olarak çalışanların ise 1 KADEME daha almaması gerekir.
hocam 657 sayılı kanunun sözünü ettiğiniz 36 maddenin (A) bendinin 6 fıkrası lise ve dengi okul mezunu olarak memur olanları kapsadığından üniversite mezunu olarak görev yapan öğretmenleri kapsamamaktadır. bu konuda daha önce başvuru yapılmış ve bu yönde cevap alınmıştır. lise diplomanız esas alınarak memurluğa atandığınızda geçerli olan bir durum yani. 6. fıkranın (a) ve (b) bendini birlikte okuyun ve 6. fıkranın (a) bendinin ilk cümlesine dikkat edin. kolay gelsin.

Hocam diploma fotokopisi göndermiştim. birde ilgili madeeyi yazmıştım dilekçeme...

Hocam dilekçeyi aradım ama bulamadım. Aramaya devam ediyorum bulunca buradan paylaşırım...

kısaca yazsanzda anlarlar hocam.. bizimkiler öye istemişti 1 kademe için.. tef mezunu old.. şumadde gereği şu işlemn yapılması..

hocam ben tef mezunu olduğum için 8/1 den başladım
süper lise mezunuyum yani 1 yıl hazırlık okudum dilekçemi verdiğim zaman kademe mi alıcam bu dimi olay

marasliyim' Alıntı:
lisede 1 yıl hazırlık okuyanlarda bir kademe alıyor diye bir şey var mı aceba
evet tabiki var bitirdiğiniz okuldan hazırlık okuduğunuza dair belge alıp çalıştığınız kuruma verin.

arkadaşlar lise dört yıl olmadan önce liseyi dört yıl okuyan herkes +1 kademe alır...ayrıca ünv. hazırlık okuyan,tezsiz yüksek lisans,tezli vs yapanlarda +1 kademe alır...bunları alabilmeniz için bir dilekçe ve beraberinde okuduğunuzu belgeleyen evrakı koymanız lazım.

Not: Dilekçenize kademe artışını sağlayan yönetmelikteki maddeyi yazarsanız iyi olur.

Slm arkadaşlar
ben Endüstri meslek lisesi 2001 mezunuyum. o zaman 3 yıllıktı
sonra selçuk ünv Böte okudum. şimdi yiboda bilişim öğrt. olarak görev yapmaktayım.

ilçe milli eğitime diploma fotokopileri ile dilekçe yazıp verdim ama lise 3 yıllık diye derece mi kıdemmi neyse vermediler. 4 yıllıktı da Biz mi okumadık,, ,.
anlamadım meslek lisesi mezunu kendi bölümünün öğrt. yapınca derece alıyor diyorlardı olmadı.

Benim durumda olup alabilen var mı ?

fatih22222' Alıntı:
arkadaşlar lise dört yıl olmadan önce liseyi dört yıl okuyan herkes +1 kademe alır...ayrıca ünv. hazırlık okuyan,tezsiz yüksek lisans,tezli vs yapanlarda +1 kademe alır...bunları alabilmeniz için bir dilekçe ve beraberinde okuduğunuzu belgeleyen evrakı koymanız lazım.

Not: Dilekçenize kademe artışını sağlayan yönetmelikteki maddeyi yazarsanız iyi olur.

Eml bilg. bölümü mezunuyum -akabinde 3 yıl(1 yıl ing hazırlıkla beraber) Meslek yüksekokulunu bitirdim-2 yıllık+1 ing hazırlık=3 yıl

Daha sonra Dikey geçiş ile Tef Bilg öğrt ni bitirdim.

Tef mezunu oldugumdan dolayı 8/1 den -1 derece aldım.

Tef den önce okudugum Meslek Yüksekokulu nda okudugum 1 yıl ing hazırlık için 1 kademe alma durumum var mıdır?

Varsa ilgili maddeyi söylerseniz sevinirim.

Ben teknil liae bilgisayar bölümü mezunuyum. liseyi 4 yıl okudum 1 kademe aldım. Ancak bu konuyla ilgili başvuru yaptığımda bir daha başvurma dediler... :)

memo-x' Alıntı:
fatih22222' Alıntı:

Eml bilg. bölümü mezunuyum -akabinde 3 yıl(1 yıl ing hazırlıkla beraber) Meslek yüksekokulunu bitirdim-2 yıllık+1 ing hazırlık=3 yıl

Daha sonra Dikey geçiş ile Tef Bilg öğrt ni bitirdim.

Tef mezunu oldugumdan dolayı 8/1 den -1 derece aldım.

Tef den önce okudugum Meslek Yüksekokulu nda okudugum 1 yıl ing hazırlık için 1 kademe alma durumum var mıdır?

Varsa ilgili maddeyi söylerseniz sevinirim.

Benim durum biraz farklı gibi

en azından 4 yıllık fakültede +1 yıl ing hazırlık okuyup da +1 kademe alan var mıdır?

Lise de hazırlık okununca 1 kademe gelir; liseyi EML değil TL olarak yani 4 yıl okursanız yine 1 kademe gelir;hatta abartıp :D benim gibi 1 yıl hazırlık ve 4 yılı TL olmak üzere lise de 5 yıl geçirirseniz;ATL mezunu olarak 2 kademe alırsınız..Üniversite de okunan hazırlık için uygulama nedir onu bilmiyorum..

Geri