Şu ilişik kesme işlemlerini birisi anlatsa..

Kodla Büyü
Şu ilişik kesme işlemlerini birisi anlatsa.. Kararname idi.. yolluktu vs.. birisi baştan aşağı anlatabilir mi? İlçenin köyündeyim..Başka ilin ilçesine gidiyorum..

Kararname okula geliyor(gerçi ben ilden alacağım-farkeden bir şey yok)
Okul ilçeye üst yazı ile bu durumu bildiriyor..(okulun başka işi yok sizin dosyayı verse iyi olur sonra geç geliyor)
İlçeye gidiyorsunuz kararname ve okulun yazdığı üst yazı ile beraber...
İlçedeki mutemetler sizin yolluğu hesaplıyor(yol hesabı için şoförler cemiyetine gidiyorsunuz imza içinde mal müdürüne gidiyorsunuz--yolluk daha sonra hesabınıza yatıyor) ilçe kısmını pek hatırlamıyorum ama aşağı yukarı bu şekilde(il dışı geleli 2 sene oldu)
DAha sonra tayininizin çıktığı okula gelip başlıyorsunuz(onlar da yine ilçeye üst yazı yazıyorlar--siz de evraklarınızı götürüp ilçeye bırakıyorsunuz--kendileri de bırakabilir belki)

işlem bitti...

fa.ruk44' Alıntı:
Okul ilçeye üst yazı ile bu durumu bildiriyor..(okulun başka işi yok sizin dosyayı verse iyi olur sonra geç geliyor)
İlçedeki mutemetler sizin yolluğu hesaplıyor(yol hesabı için şoförler cemiyetine gidiyorsunuz imza içinde mal müdürüne gidiyorsunuz--yolluk daha sonra hesabınıza yatıyor) ilçe kısmını pek hatırlamıyorum ama aşağı yukarı bu şekilde(il dışı geleli 2 sene oldu)
DAha sonra tayininizin çıktığı okula gelip başlıyorsunuz(onlar da yine ilçeye üst yazı yazıyorlar--siz de evraklarınızı götürüp ilçeye bırakıyorsunuz--kendileri de bırakabilir belki)

işlem bitti...
teşekkürler hocam gayet net..

kararnamenizi lçeden alın (Gizli zarfta sicilinizi okuldan istyen bir dilekçeyle birlikte)
okuldan ilişik kesme işlemiyle birlikte o sicilinizi aıyorsunuz.

şoförler odasından bulunduğunuz il ve gideceğiniz il arası mesafeyi hesaplatın.
Belediyeden gidiş için birim ücret alın

okuldan aldıklarınızı ve yukarıda belirtilenleri milli eğitime götürüyorsunuz. Oadan aldığınız evrakla birlikte yeni okulunuza gidiyorsunuz. Benim arkadaş 1 gün önce bunu yaptı.

Kolay gelsin...

fa.ruk44' Alıntı:

işlem bitti...
hocam dediklerinizde bazı yanlışlar var.
kararnameyle üst yazıyı ilçe mem'e göndermek okulun işi, öğretmenin değil. yani o yazıları okul gönderir. Yok öğretmen işlemlerim daha hızlı yürüsün diye ben götürecem derse o başka.
Okulda mutemet varsa yolluğu o da hesaplayabilir. Yol hesabı için artık şoförler cemiyetine gidilmesine gerek yok. internetten iller arası mesafeler öğrenilip hesaplanabilir. (not:2 yıl önce ankaradan doğu görevine geldim, o sırada yolluk hesaplatmasını dışarda özel bir yere yaptırmıştım.)
öğretmenin tayininin çıktığı okulda göreve başlaması için evraklarını ilçe meme kendisinin götürmesine gerek yok. Öğretmen evraklarını idareye verir, onlar başlama yazısısıyla(üst yazı) beraber ilçeye gönderir.
Bu kadar şeyden sonra ÖZET:
Tayini çıkan arkadaşlar, bu ilişik kesme ve başlama işlemlerini gözünüzde büyütmeyin, hepsi kolaylıkla halledilebilecek basi iş ve işlemler.
tabi bence.

fat_ser hocam ben işlerini kolaylaştırmak adına yazdım bu şekilde ben de biliyorum okulda mutemet varsa o yapar ama çoğu okulda mutemet yok aynı şekilde ben kendi işimi hep kendim yaptığım için ilçeye de kendim götürmüştüm...İlden de atama kararnamemi kendim aldım şimdi de yine kendim alacağım.

ben istanbulda il içi başka ilçeye gideceğim. Yolluk alamadığımız için mal müdürlüğüne ve şoförler cemiyetine gitmemize gerek var mı?

Ben bugün ilişik kestim yaptıklarımı anlatayım ilerde belki birilerine lazım olur.

Önce eski okula gittim. Eski okulumdan bana 4 tane personel nakil formu(biri eski okuluma, biri yeni okuluma, biri mal müdürlüğüne, biri eski ilçe milli eğitimim müdürlüğüne götürülecek), 2 tane üst yazı(biri eski ilçe milli eğitim müdürlüğüne, biri yeni okuluma götürülecek) ve Hizmet Durum Çizelgesi (yeni okula gidecek) verildi. Yani 7 sayfa kağıtla eski okulumdan yola çıktım.

Bundan sonra eski ilçe milli eğitimde Personel Nakil Formlarında gerekli yerleri imzalatarak Mal Müdürlüğüne gidiyoruz ve orda da mal müdürüne gerekli yeri imzalatıyoruz ve Personel Bildirim Formuyla işimiz bitiyor. Bir tanesini Mal Müdürlüğüne bıraktık.

Tekrar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyoruz ve oraya okuldan aldığımız üst yazıyı ve bir tane personel bildirim formunu bırakıyoruz. (Atama Bölümüne). Ayrıca eski okulumuza verilmek üzere bir tane personel bildirim formunu eski ilçe mem e bırakıyoruz.

Bundan sonra yeni okulumuza doğru yola çıkıyoruz ve elimizde 1 tane personel bildirim formu, bir tane okuldan aldığımız üst yazı ve bir tane hizmet durum çizelgesi var. Bunları yeni okulumuza teslim ediyoruz işimiz bitiyor. Bundan sonrasını okulumuz hallediyor.

En son olarak gidiyoruz maaş hesabı açtırıyoruz. En güzel yanı bu sanırım :p

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sgk ile ilgili bir işlem yok mu?

Ben yer değiştireli çok oldu, mal müdürlüğüne gidip bir kağıt imzalattım diye hatırlıyorum, ancak yolluk içindi galiba. SGK için birşey yapmamıştım.

sigorta işlemlerini ilçe ve il mem'deki mutemetler otomatik hallediyor¿

ercinc98' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
sgk ile ilgili bir işlem yok mu?

Ben yer değiştireli çok oldu, mal müdürlüğüne gidip bir kağıt imzalattım diye hatırlıyorum, ancak yolluk içindi galiba. SGK için birşey yapmamıştım.

sigorta işlemlerini ilçe ve il mem'deki mutemetler otomatik hallediyor¿
teşekkürler :=)

Geri