İzlediğiniz en mükemmel film hangisi

Kodla Büyü
mnyt' Alıntı:
realadana' Alıntı:
Ya arkadaşlar bir film vardı ve o filmde adam ruhunu şeytana satıyor ama karşığında 3 dilek istiyor ve şeytanda her seferinde bu 3 dileği yerine getiriyor ama birşeyleri eksik veriyor..Şeytanda güzel görünümlü kırmızı kıyafetli bir kadın. Hayat adına çok güzel bir filmdi ama adını ve oyuncuları bir türlü hatırlayamadım. Umarım bu filmin adını bilen veya hatırlayan varsa bana yardımcı olabilirmisiniz? Şimdiden teşşekürler...
"Şaşkın"
http://www.beyazperde.com/filmler/film-27549/

Çok ama çok teşekkür ederim hocam..Valla üç gündür düşünüyordum br türlü aklıma gelmiyordu tekrar teşekkürler..

Kader - Zeki demirkubuz
Cennetin rengi
hayat güzeldir

bunlardan benden gelsin :) Favorilerim olurlar ...

Altına Hücum :mrgreen:
The_Gold_Rush.jpg

film 1925 te çekilmiş
tr.wikipedia.org' Alıntı:
Filmde, birçok maceracının yaptığı gibi Alaska'ya altın aramak için giden "Küçük Serseri" Şarlo'nun buradayken çektiği sıkıntılar, düştüğü komik durumlar, hırstan gözleri dönmüş insanların zaaflarını görmesi ve bu arada aşkı bulması anlatılmaktadır. Filmin en unutulmaz sahnelerinden biri de kendi gibi iki altın arayıcıyla birlikte kar fırtınasının ortasında uçurumun kenarına sürüklenmiş bir kulübede mahsur kaldıkları sahnedir. Ayrıca yemek niyetine "ayakkabısını yediği" sahne de akıllara kazınan ve sinema tarihine geçen sahnelerden biridir.

Tous Les Matins Du Monde(Dünyanın Tüm Sabahları)
Eski bir Fransız özdeyişinden esinlenerek adlandırılmış, hem roman hem de bir film olarak oldukça başarılı ve eşine az rastlanır bir örnek olduğu da söylenebilecek yapıt, aynı zamanda günümüz Fransız edebiyatının en önemli yazarlarından Pascal Quignard´ın en popüler kitabıdır.17. yüzyıl Fransa´sında, karısını yitirdikten sonra çiftliğinde inzivaya çekilmiş olan besteci ve viyola sanatçısı Sainte-Colombe, iki güzel kızıyla birlikte yaşamaktadır. Sainte-Colombe, sanatta ün değil, şiiri arayan bir müzik dehasıdır. Bir bahar günü, Marin Marais adında utangaç ama muhteris bir genç adam çiftliğe gelir ve Sainte-Colombe´a öğrencisi olmak için yalvarır. Kralın sunduğu olanaklara ve üne sırt çeviren usta ile ün, para ve kolay yaşam peşinde koşan, sanatsal yaratının mistik derinliğini fark etmeyen öğrencisinin çelişen kişilikleri, bir çağın entelektüel yaşamına ışık tutarken, 'sanatçının kimliği ' sorunsalına da tanıklık ediyor. Sinema ve müziğin kesiştiği, kulağa ve göze hitap eden kareleriyle unutulmazlar arasına girmeyi hak eden, sanatın özüne ışık tutan müzik ve şiir dolu bir yapıt. Özelde müziğin, genelde ise sanatın kimin için yapılacağını tartışan, acı ile gölgenin yan yana geldiği, aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi ‘soundtrack’lerinden biri olarak değerlendirilen filmin müziklerini, öykünün ruhunu yansıtmak için Sainte-Colombe ve Karin Marias besteleri üzerine ayrıntılı bir çalışma yapan Jordi Savall yapıyor. 1992 yılında 7 dalda Cesar ödülü kazanan film hem sinema tutkunları hem de klasik müzik düşkünlerinin kaçırılmaması gereken bir görsel-işitsel şölen sunmakta.
http://www.sinemalar.com/film/6394/Duny ... Sabahlari/

başka dilde aşk derim güzeldi benim için ama bugünde babamın penguenlerine gittim eğlendim doğrusu tafsiye ederim :D:D

the_korsan' Alıntı:
Yüzüklerin Efendisi Serisi
Transformers Serisi
X-Men Serisi
The Born Serisi
Fast-Furious serisi
Fight Club
Inception
Er Ryanı Kurtarmak (Saving Private Ryan)
The Prestige
Zafer ve Gurur (Pride and Glory)
Cennetin Krallığı
Ghost Rider
Next
Lord of War
American Gangster
Deja Vu
Bu liste uzar gider ama hangisi en mükemmel seçemedim.

Kısaca Tom hanks, vin diesel, Matt damon, nicolas cage, Edward norton, liam neeson, hugh jackman vs gibi oyuncuların tüm fimleri mükemmel

http://www.imdb.com/title/tt1458175/
The Next Three Days (Başlarda film sıkıcı gibi gelebilir asla yarıda bırakmayın, sonuçta russell crowe filmi kötü olma gibi bir şansı yok. )

Bir tane daha Russel Crowe filmi State of Play http://www.imdb.com/title/tt0473705/

The Adjustment Bureau - Kader Ajanları
The Conspirator-Suikast
IPMAN serisi
Olum Yarisi -Death Race 1 ve 2
Sherlock Holmes 1 ve 2.si de geliyor
The Departed-Köstebek
No Country for Old Men - ihtiyarlara yer yok

forrest gump, seven, fight club.. sanat filmlerini hiç sevmesem de "bir zamanlar anadoluda" çok hoşuma gitmişti

3idiots u izledim yeni bayıldım,şiddetle tavsiye ediyorum :wink: :alkis: :alkis: :alkis:

melanik' Alıntı:
3idiots u izledim yeni bayıldım,şiddetle tavsiye ediyorum :wink: :alkis: :alkis: :alkis:
Aynen haftaya Cuma karne günü ders olmaz atelye dersinde sınıfta seyredecez

işte budur...

Ekli dosyalar

• esaretin_bedeli_Afiss.jpg
    esaretin_bedeli_Afiss.jpg
    252.4 KB · Görüntüleme: 473
erdalzappa' Alıntı:
Son zamanlarda Zindan Adası ve Limit yok tavsiye....

bende zindan adası yazcaktım hocam

ama öyle bir film ki sonunu izliyorsun ne olduğunu sen de anlamıyorsun

forumlarda araştırıyorsun yine bulamıyorsun çünkü iki zıt durumda mantıklı sebeplere dayanıyor

gerçekten tavsiye ederim

3 İdiots, Click, Fountain, Akıl Oyunları, Inception, Slumdog Millioner, Babam ve Oğlum

Geri