İstikal Marşı'nı da Kaldırın

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
http://www.milliyet.com.tr/demirtas-tan ... efault.htm

Kaldırın herşeyi kaldırın, bayrağıda değiştirin, ülkenin neyi varsa değiştirin veya kaldırın.

Andımızı kaldırdılar neyse dedik bencede mantıklıydı ama pkk için verilen tavizlerin sonunun olmayacağını iyi biliyorduk, sıra İstiklal Marşı'na geldi. Bu ne küstahlıktır gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.

Siz Kürt filan değilsiniz, Kürtlere kurban olun, Kürtlerin ezilmişliğini kullananan ermeni döllerisiniz. Kürtler istiklal marşından gocunmaz ama kanı ermeni olana dokunur, Kürtler bu ülkede öyle yada böyle ezilmiştir, ermeniler emellerini gerçekleştirmek için bu açığımızı kullanıyor.

Ermeniye de saygım var ama ermeni olduğunu saklayıp gizli emellerine koşanlara lanet ediyorum. Unutmayın ey Hınçak, Taşnak, Asala, Pkk, Hdp hareketi Osmanlı hasta adamken tokadını başınıza indirdi, Türkiye hasta ve Türkler uyuyor diye güvenmeyin bizim tokadımızda çok ağır olacak.

Adam olan buyursun başımızın üstünde yeri var ama kahpe olan er yada geç tokadını yiyecek.

Selo aldığı gazla bayağı yol almış belliki. koskoca istiklal marşını sen, içinde Türk /Kürt geçmediği halde zorlayarak, eleştirirsen bi daha bu memleketin suyunu helal etmezler sana Selo... iyisin güzelsin hoşsun da kendi ayağına sıkıyorsun... :verymad:

erdcannet' Alıntı:
Selo aldığı gazla bayağı yol almış belliki. koskoca istiklal marşını sen, içinde Türk /Kürt geçmediği halde zorlayarak, eleştirirsen bi daha bu memleketin suyunu helal etmezler sana Selo... iyisin güzelsin hoşsun da kendi ayağına sıkıyorsun... :verymad:
hakanotuken' Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/demirtas-tan-istiklal-marsi-/siyaset/detay/2079409/default.htm

Kaldırın herşeyi kaldırın, bayrağıda değiştirin, ülkenin neyi varsa değiştirin veya kaldırın.

Andımızı kaldırdılar neyse dedik bencede mantıklıydı ama pkk için verilen tavizlerin sonunun olmayacağını iyi biliyorduk, sıra İstiklal Marşı'na geldi. Bu ne küstahlıktır gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.

Siz Kürt filan değilsiniz, Kürtlere kurban olun, Kürtlerin ezilmişliğini kullananan ermeni döllerisiniz. Kürtler istiklal marşından gocunmaz ama kanı ermeni olana dokunur, Kürtler bu ülkede öyle yada böyle ezilmiştir, ermeniler emellerini gerçekleştirmek için bu açığımızı kullanıyor.

Ermeniye de saygım var ama ermeni olduğunu saklayıp gizli emellerine koşanlara lanet ediyorum. Unutmayın ey Hınçak, Taşnak, Asala, Pkk, Hdp hareketi Osmanlı hasta adamken tokadını başınıza indirdi, Türkiye hasta ve Türkler uyuyor diye güvenmeyin bizim tokadımızda çok ağır olacak.

Adam olan buyursun başımızın üstünde yeri var ama kahpe olan er yada geç tokadını yiyecek.

Kendinize gelin. Eleştirilere açık olun ve hiç bir şey değiştirilemez değil.

ne demek kendinize gelin asıl siz kendinize gelin andımız konusunda haklısın evet değiştirilemez değil ama ne demek istiklal marşı bir yerde durun bu kadar saçmalama yeter
Eleştiriye açığız ama istiklal marşının nesini eleşireceğiz

pkk ya vereceğiniz her taviz yeni tavizleri doğuracaktır. yıllardır bu pkk ya yaranmak adına doğuyu ve güney doğuyu pkk nın kucağına bıraktı. sen pkk nın her istediğini yapacaksan niye 35 bin insanımızı bu uğurda feda ettik. şu an asker ve polisn giremediği bölgeler var. pkk istediği adamı öldürüyor, haraç kesiyor, mahkeme kuruyor. adam devletini kurmuş geçmiş olsun

shadows' Alıntı:
erdcannet' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/demirtas-tan-istiklal-marsi-/siyaset/detay/2079409/default.htm

Kendinize gelin. Eleştirilere açık olun ve hiç bir şey değiştirilemez değil.

Burada bahsettiğiniz "HİÇBİRŞEY" nedir açar mısınız?

Kendimize gelmemizi isterken, siz neredesiniz ?

Eleştiriye açık olması gereken, belli ki Selo ve destekçileri. İstiklal marşının içerisinden bir cümleyi de deki IRKÇILIK yapıyor !Selo çok zorlamış eleştirmek için. Kahraman ırkıma bir gül ne bu şiddet bu celal!!! burada kahraman ırk acaba sadece Türk müdür? Selo bi araştırsın ne için kim için yazılmış... İstiklal marşı da Bayrak da Askerde Devlettir . Gelen Devlete giden Devlete giydiriyor. Demokratikleşecez derken suyunu çıkartadan, döneklik etmeden, saygı duyarak olması gerekir. İstiklal marşının ve Bayrağın tartışılması dahi söz konusu olmamalıdır.
Shadows kullanıcısı öğretmen midir bilmiyorum. Öğretmense üzüldüm açıkcası. İstiklal marşının olmadığı yazılmadığı, ırak, suriye, lübnan, mısır, filistin ... görüyoruz ki buralar ne millet ne devlet olabilmiş. Selo can istiklal marşını beğenmiyor da kendi kendine marş mı üretecek ?

Tüm yazının özeti:

"Sistem Kürt'ü ise iyidir; eleştiren ve sorgulayan bir Kürt ise kötüdür"

Bize bilmediğimiz yada duymadığımız başka birşey söyleyin...

Arkadaşım direk klişe cümleler kurmayın yahu, sistem kürdü bilmem ne

Herşeyi eleştirelim ama bu istiklal marşı neden tatrışılıyor vallahi anlamakta güçlük çekiyorum, hadi anlatın benide ikna edin, andımıza ikna oldum buna da ikna olmaya karşı ön yargılarım yok

bu haberlerin tek önemli kısmı şudur kürtlerin akp ye attığı kazıktır. akp her yıl oralara para saçarak oy alıyordu yine para saçtı ama alamadı. bu kuyruk acısı bir türlü dinmek bilmiyor

ernestososa' Alıntı:

Herşeyi eleştirelim ama bu istiklal marşı neden tatrışılıyor vallahi anlamakta güçlük çekiyorum, hadi anlatın benide ikna edin, andımıza ikna oldum buna da ikna olmaya karşı ön yargılarım yok

Klişe olan benim sözüm değil, 40 bilmem kaç seneden beridir 90lı yılların trt GAP Anadoludan görünüm zamanlarındaki vatan millet Sakarya edebiyatını yapanlardır.
Allah, peygamber ve kur'an kerim dışında herşey eleştirilebilir. Adamın tüm cümlelerinden sadece bir tanesini buraya getirip milleti geleyane getirip bundan rant sağlamaya çalışmadir klişe olan.

Kulis' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Klişe olan benim sözüm değil, 40 bilmem kaç seneden beridir 90lı yılların trt GAP Anadoludan görünüm zamanlarındaki vatan millet Sakarya edebiyatını yapanlardır.
Allah, peygamber ve kur'an kerim dışında herşey eleştirilebilir. Adamın tüm cümlelerinden sadece bir tanesini buraya getirip milleti geleyane getirip bundan rant sağlamaya çalışmadir klişe olan.

Yahu canım kardeşim bana açıklarmısınız istiklal marşının neresi nerenize batıyor

ernestososa' Alıntı:
Kulis' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Yahu canım kardeşim bana açıklarmısınız istiklal marşının neresi nerenize batıyor
Öncelikle düzgün konuş ve terbiyesizleşme. Ben sana cümlelerim senin nerene batıyor diyor muyum dengesiz?
Aşağılık kompleksiniz ırkçılığınız ile birleşmiş ve o da bir tarafınıza batıyor.

Kulis' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:
Kulis' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Öncelikle düzgün konuş ve terbiyesizleşme. Ben sana cümlelerim senin nerene batıyor diyor muyum dengesiz?
Aşağılık kompleksiniz ırkçılığınız ile birleşmiş ve o da bir tarafınıza batıyor.

Kim aşağılık geç bu işleri sen cevap ver İstiklal Marşının neresi yanlış neresi sorunlu

yadigartbaykal' Alıntı:
Bu konunun gidişi pek hayra alamet değil gibi, umarım ülkemizin gidişi hayırlı olur. Sakin olmakta fayda var. Doğuda ve batıda yeterince zaman geçirmiş biri olarak düşüncülerimi paylaştım.
Doğuda doğup büyüyen insanlarda, çevresel şartlardan, devletin stratejik hatalarından ve dış güçler vb. etkenlerden dolayı, devletin bayrağına, marşına, kamu görevlilerine karşı içgüdüsel bir tepki oluşuyor. Nasıl ki "vatan millet sakarya" ülkemizdeki insanların içine işlemişse, tam tersini de doğu için düşünün. Tabi bu söylediklerim herkes için geçerli değil ama maalesef durum bu şekilde.

Ne zaman böyle bir konu açılsa hakaretlere varan bir linç kampanyası başlıyor ve sen onu mu savunuyorsun diye kamuoyu baskısı oluşturuluyor. Geçenlerde öğretmen arkadaşın biri Hdpye oy verenlerin hepsi kafirdir dedi. Hocam siz Müslüman bir insan olarak bunu söylemeniz çok tehlikeli büyük günah işlemiş olursunuz deyince hemen sesini yükselterek sen onları mı savunuyorsun baskı oluşturmaya çalıştı. Daha sonra kendi de kabul etti böyle bir söylemin yanlış olduğunu.

İstiklal marşımıza gelecek olursak. Adam programda İstiklal Marşının anlamını ve manevi değerini biliyoruz dedi. Saygısını ifade etti. Bak adamı mı Savunuyorsun sen :)
Bana kalırsa ortada vahim bir durum yok.
Hdp bir sistem partisi değil. İstiklal Marşımızda geçen "kahraman ırkıma bir gül" sözünden kaynaklı bir takım eleştiriler getirmiş. Zaten Hdp din, dil, ırk,cinsiyet kavramlarının olmadığı bir programa sahip olduğunu iddia etmişti. Herkes de bunu bilerek oy verdi ve 80 vekil ile meclise taşıdı.
Parti liderinin böyle bir konuyu eleştiriye açması gayet normal. Din, dil, ırk, cinsiyet ile ilgili daha neler gelecek gündeme. Yeterki eleştiri düzeyinde kalsın, farkındalık yaratsın. Ülkemize hayrı olur inşallah :)

Kahraman ırkıma bir gül cümlesinde ırk geçiyorya hemen tuttular buradan çek nereye kadar giderse, akif'n ırk dediği Türk ırkımı yoksa ümmet mi, savaşa katılan milletimiz mi? Gelin bunu izah edin.

Anlaşıldı ki çok sürmez İstiklal Marşıda kalkacak, çünkü bu ülkede bu işler böyle işliyor, bir gündem ortaya atılıyor, toplumsal reflexler ölçülüyor. Türk insanı bıçak kemiğe dayanmadan reflex vermiyor, endişem şu ki bu ermeniler bunuda kaldıracaklar ama ilerisi karanlık, iç savaş çıkabilir, toz dumana karışacak, biz sonsuza kadar susacak değiliz, kendi ülkemizde esir olamayız.

Allah bir daha istiklal marşı yazdırmayı nasip etmesin diyen ecdadın kemikleri sizliyordur bence yapacakları çok basit istiklal marsindan ve ülkenin isminden rahatsız olan kansizlar defolup gitsin

yadigartbaykal' Alıntı:
Bu konunun gidişi pek hayra alamet değil gibi, umarım ülkemizin gidişi hayırlı olur. Sakin olmakta fayda var. Doğuda ve batıda yeterince zaman geçirmiş biri olarak düşüncülerimi paylaştım.
Doğuda doğup büyüyen insanlarda, çevresel şartlardan, devletin stratejik hatalarından ve dış güçler vb. etkenlerden dolayı, devletin bayrağına, marşına, kamu görevlilerine karşı içgüdüsel bir tepki oluşuyor. Nasıl ki "vatan millet sakarya" ülkemizdeki insanların içine işlemişse, tam tersini de doğu için düşünün. Tabi bu söylediklerim herkes için geçerli değil ama maalesef durum bu şekilde.

Ne zaman böyle bir konu açılsa hakaretlere varan bir linç kampanyası başlıyor ve sen onu mu savunuyorsun diye kamuoyu baskısı oluşturuluyor. Geçenlerde öğretmen arkadaşın biri Hdpye oy verenlerin hepsi kafirdir dedi. Hocam siz Müslüman bir insan olarak bunu söylemeniz çok tehlikeli büyük günah işlemiş olursunuz deyince hemen sesini yükselterek sen onları mı savunuyorsun baskı oluşturmaya çalıştı. Daha sonra kendi de kabul etti böyle bir söylemin yanlış olduğunu.

İstiklal marşımıza gelecek olursak. Adam programda İstiklal Marşının anlamını ve manevi değerini biliyoruz dedi. Saygısını ifade etti. Bak adamı mı Savunuyorsun sen :)
Bana kalırsa ortada vahim bir durum yok.
Hdp bir sistem partisi değil. İstiklal Marşımızda geçen "kahraman ırkıma bir gül" sözünden kaynaklı bir takım eleştiriler getirmiş. Zaten Hdp din, dil, ırk,cinsiyet kavramlarının olmadığı bir programa sahip olduğunu iddia etmişti. Herkes de bunu bilerek oy verdi ve 80 vekil ile meclise taşıdı.
Parti liderinin böyle bir konuyu eleştiriye açması gayet normal. Din, dil, ırk, cinsiyet ile ilgili daha neler gelecek gündeme. Yeterki eleştiri düzeyinde kalsın, farkındalık yaratsın. Ülkemize hayrı olur inşallah :)
Hocam eline sağlık anlatmak istediğimi demişsin. Gel gör ki anlatmaya çalıştıklarında bunu anlayacak kapasite yok, gerçekten de yok. Beyinleri milliyetçilik ve insanları dışlama dışında hiçbir şeyi algilamaz.
adam istiklal marsina saygı duyduğunu söyledi ve sadce bir cümlesini eleştirdi. Begenirsin begenmezsin çıkar sende karşı düşünceni soylersin. Ama hakaret edemezsin.

Arkadaş adam kötü bişey dememiş. Kimseye zorla dayatılmasın demiş. Dürüst adam helal sana Selo Başkan :+1:

Hakaret filan yok buyrun beni aydınlatın istiklal marşının neresi yanlış veya neresi sizi rahatsız ediyor.... Yani biz tam olarak hdp neyi istiyor??

Bu ülkede istiklal marşını tanımayacaksan o mecliste oturmayacaksın. milletin vergileri ile o millet vekili maaşını almayacaksın. ne demek dayatma olmaz. sen bu ülkeyi gazoz parasına mı alındı sanıyorsun. devleti tanıma, istiklal marşını tanıma bayrağını tanıma o zaman senin mecliste ne işin var.

cevap verin arkadaşlar bırakın klişe lafları; istiklal marşına neden karşısınız, belki bizler öküzüz olayı göremiyoruz lütfen biz malozları aydınlatın

Kürşat_58' Alıntı:
Bu ülkede istiklal marşını tanımayacaksan o mecliste oturmayacaksın. milletin vergileri ile o millet vekili maaşını almayacaksın. ne demek dayatma olmaz. sen bu ülkeyi gazoz parasına mı alındı sanıyorsun. devleti tanıma, istiklal marşını tanıma bayrağını tanıma o zaman senin mecliste ne işin var.
Bu ülkede kimin yaşayıp yapamayacağına, nasıl yaşayacağına sen mi karar veriyorsun?
Kimsin sen?
Babanın toprağı mı burası?
Herkes senin gibi kalibresiz mi düşünmek zorunda?
Bu ülkeyi sadece sen mi kurdun, sadece senin mi vergilerin var?
Haddini bil. Somut eleştiri getiremeyecek kadar sığ bir düşüncen ile ya sev ya terket düşüncesini hortlatmaya hakkın yok. Haddin de yok.

Afrikanın yerlileri dahil olmak üzere pek çok farklı ırktan insan istiklal marşını okurken söylenenleri kendisiyle özdeşleştirebiliyorken
istiklal marşını ırkçı bulan herkimse ırkçı olan bizatihi kendisidir.

bunun üzerine yapılan yorumlar ise ......ın dik alası olmuş...

Yanlız şu fikre katılıyorum olur olmadık yerlerde milletin maneviyat değerlerini paylaşamayacak kadar yozlaşmışların yüceltildiği ortamlarda
istiklal marşının okunarak manevi değerinin azaltılmasına izin verilmemeli...
Marşımız böyleleriyle birlekte değil böylelerinin üzerine okunmalı...

Pkk lı teröristlerin imam taklidi yaparak bu milletin dini inançlarıyla nasıl dalga geçtiklerini gösteren videolar halen internette mevcut...

https://www.youtube.com/watch?v=N9VOzDdLEw0

Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli ......Ne güzel söylemiş Mehmet Akif

Eli kanlı, bebek katili, yozlaşmış asaletten yoksun neslinden habersiz..... teröristlerin ve onların yardakçılarının
mabetlerimizden manevi değerlerimizden ellerini ve dillerini uzak tutmaları salık verilir...

MHP % 16 oy almıştır ama %84 ünüde çaresiz bırakmıştır. çözüm sürecini ihanet süreci gören tek parti MHP dir. hdp yi yok saymasının sebebide bu insanların ülkeyi bölmek istemesindendir. benim milli değerlerimi tanımayanı bizde tanımayız bizim için yok hükmündedir. bugün istiklal marşını sorgular, yarın bayrağı, başka gün toprağı

Kulis' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Bu ülkede kimin yaşayıp yapamayacağına, nasıl yaşayacağına sen mi karar veriyorsun?
Kimsin sen?
Haddini bil. Somut eleştiri getiremeyecek kadar sığ bir düşüncen ile ya sev ya terket düşüncesini hortlatmaya hakkın yok. Haddin de yok.
sen bu ülkede kafana göre yaşabileceğin mi sanıyorsun.Bu ülkede yaşamak isteyen herkes bu ülkenin birliği ve beraberliğine uymak zorundadır. bu benim babamın toprağıdır. yarında çocuklarımın toprağı olacak ite köpeğe bırakacak değiliz. burası ne suriye ye nede ırağa benzer. biz türk milletiyiz. arasına iraili alan pkk piçleri şunu bilsin suriyede ve ırakta yaptıklarını türkiyede yapamaz. yaparsa çok ağır bedel öder. kimse devlete meydan okuyamaz. haddimi bildireceksen gel bildir cesaretin varsa

bunlar sanıyor ki türkler bitti türkler uyuyor falan filan, eğer iş çığırından çıkarsa herkes uyanır bundan yana şüphem yok
Türk milleti sabırlıdır işini sona bırakır, çok fazla zorlamayın bence, herşey bir işarete bakar.

Varsa da cevabınız buyrun söyleyin istiklal marşı ve bayrak şu nedenle yanlış deyin

Kürşat_58' Alıntı:
Kulis' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Kimsin sen?
sen bu ülkede kafana göre yaşabileceğin mi sanıyorsun.Bu ülkede yaşamak isteyen herkes bu ülkenin birliği ve beraberliğine uymak zorundadır. bu benim babamın toprağıdır. yarında çocuklarımın toprağı olacak ite köpeğe bırakacak değiliz. burası ne suriye ye nede ırağa benzer. biz türk milletiyiz. arasına iraili alan pkk piçleri şunu bilsin suriyede ve ırakta yaptıklarını türkiyede yapamaz. yaparsa çok ağır bedel öder. kimse devlete meydan okuyamaz. haddimi bildireceksen gel bildir cesaretin varsa
Klavye bozuntusu, ırkçı kafatasçı. Bu ülkede herkes senin gibi düşünseydi şimdi kan gövdeyi götürmüştü. Hiçbir zaman bu ülkede özlem duyduğun tüm milleti zehirleyen bir zihniyete ulaşamayacaksın. Sağa sola küfür edip hakaret ederek bir bok yapamazsın. Cesaretin varsa al eline silahı ve senden farklı düşünen herkesi öldürmeye başla. Nerden başlayacağını da iyi biliyorsun. Hodri meydan.

Geri