İstanbul 2. Dönem BT Rehber Görevlendirmeleri

Kodla Büyü
Fatih eğitimlerine BT rehber öğretmenler ile BT öğretmenler de alınıyor.. Okulunuz fatih projesindeyse siz dahil bütün öğretmenler 8+30 saatlik eğimi almak zorunda.

hugo4545' Alıntı:
Fatih eğitimlerine BT rehber öğretmenler ile BT öğretmenler de alınıyor.. Okulunuz fatih projesindeyse siz dahil bütün öğretmenler 8+30 saatlik eğimi almak zorunda.

Ne anlatıyorlar peki hocam? Biz bilmiyor muyuz bunları... Bana tahta nasıl açılıyor bunu mu anlatacak imaj almayı beceremeyen adamlar. Beni düşündüren kısım bana diğer branş öğretmenlerle birlikte akıllı tahta eğitimi verilmesi. Bu benim mesleğime hakarettir. Beni BTR öğretmen yapıp akıllı tahtaların bakımını yap diyen MEB, bir yandan da akıllı tahta eğitimi aldıracak. Tezatlığa bakar mısınız!

safiye' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

Ne anlatıyorlar peki hocam? Biz bilmiyor muyuz bunları... Bana tahta nasıl açılıyor bunu mu anlatacak imaj almayı beceremeyen adamlar. Beni düşündüren kısım bana diğer branş öğretmenlerle birlikte akıllı tahta eğitimi verilmesi. Bu benim mesleğime hakarettir. Beni BTR öğretmen yapıp akıllı tahtaların bakımını yap diyen MEB, bir yandan da akıllı tahta eğitimi aldıracak. Tezatlığa bakar mısınız!
Hocam ben söylediğinizin mantığını tam anlamadım,
Sınıfınızda ki iyi öğrenciler ona ders anlattığında size bunu bana anlatmanız hakarettir mi diyor yoksa arkadaşlarından önce yapıp örnek mi oluyor,
size de diğer arkadaşlarınızdan ne kadar önde olduğunuzu ispatlamak için bir fırsat çıkmış o derslere gelir en başarılı uygulamayı yapar ve dersi alan diğer öğretmenler tarafından takdir edilirsiniz.

Sizi bu konu da huzursuz edeni daha net ifade ederseniz sevinirim.

eemree' Alıntı:

Hmmm teşekkür ederim Emre hocam;

İstanbul'da olmadığım için bende arkadaşlarım işi bitirdilermi merak ediyordum öğrenince sevindim.

Ayrıca planladığımız gibi olursa bu komisyon çalışması ile yapılan son görevlendirme olacak bundan sonra görevlendirme otomasyon programı ile yapılacak o sebeple sizlerin tercihi talebi neyse o şekilde olacak haliyle hatalar ikinci,üçüncü e-postalarla düzeltilemeyecektir.
İyi nokta; artık süreç çok daha hızlı işleyecek görevlendirme hemen yapılabilecektir.
Kötü nokta; ilçeden gelmedi,okul girmedi,ben yanlış anlamışım gibi gerekçelerle süreç değişmeyecektir(çünkü bu şekilde her değişiklik o ilçede ki yerleşimi değiştireceği için süreci uzatmaktaydı).

O sebeple lütfen ilçenizdeki ve çevrenizdeki arkadaşlarınızı şimdiden ikaz ediniz.

hayrına ne calıştık be :D gitt 3 haftalık ekders... okulda en fazla çalışıp en az kazanan zümre biziz. matematikçiler hele fenciler hatta sınıfçılar dahi okulda benim kaldığım süreden daha azında benim aldığım ekdersin 3 kat fazlasını alıyorlar. kurs egzersiz vs..

yeni göreclendirme hayrlı ola

ek görevlendirme ve görevlendirme düzenlemesi için 2 liste yayınlanmış.
ben de 3 hafta önce görev süremin düzenlenmesi için dilekçe göndermiştim. ne okula cevap gelmiş ne de düzenlenmiş listede adım var.
sanırım hala 18 saat btr görevi için haftanın 5 günü diğer okula gitmem gerekiyor :( :(

adyghe_tha' Alıntı:
ek görevlendirme ve görevlendirme düzenlemesi için 2 liste yayınlanmış.
ben de 3 hafta önce görev süremin düzenlenmesi için dilekçe göndermiştim. ne okula cevap gelmiş ne de düzenlenmiş listede adım var.
sanırım hala 18 saat btr görevi için haftanın 5 günü diğer okula gitmem gerekiyor :( :(
Sayın Hocam
dediğiniz gibi iki liste düzenlenmiştir
birisinde geçen görevlendirmede görevlendirilemeyen ve tercihte bulunup görevlendirilenlerin bilgileri,
ikincisinde il MEM'in, İlçe MEM'in, Okul'un yada Öğretmenin hatasıyla hatalı yapılmış görevlendirmelerin düzeltmesi yapılmıştır,
sizinle görevlendirmelerin akabinde görüşmüştük ve dilekçe yazmanızı kararlaştırmıştık dilekçeniz İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaşmışmı takip ettiniz mi?
bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.

ist_koord' Alıntı:
Sayın Hocam
dediğiniz gibi iki liste düzenlenmiştir
birisinde geçen görevlendirmede görevlendirilemeyen ve tercihte bulunup görevlendirilenlerin bilgileri,
ikincisinde il MEM'in, İlçe MEM'in, Okul'un yada Öğretmenin hatasıyla hatalı yapılmış görevlendirmelerin düzeltmesi yapılmıştır,
sizinle görevlendirmelerin akabinde görüşmüştük ve dilekçe yazmanızı kararlaştırmıştık dilekçeniz İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaşmışmı takip ettiniz mi?
bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.
Hocam ilceden net bilgiye ancak simdi ulasabildim. dediginiz gibi ilce dilekcemi ile yollamamis. basvuru tarihleri gecti diye dusunmusler. ne kadar faydasi olacak bilemiyorum ama il mem e yollayacaklar.

Arkadaş Sınav ücretleri oldumu binbir yeri arayan şu adamlar belge işi oldumu aramayı nasıl düşünmüyorlar anlamıyorum ki
umuyorum ki o ilçede sorumluluk sahibi yetişkin diye tanımladığımız arkadşaın bir belgesi dilekçesi birşey sebebiyle bana işi düşer birgün.
Tövbe yarabbim yahu.

Ben süreçte birebir çalışmadığım halde ben yoruluyorum yahu bu paşaların gönderdiği geç gönderdiği her dilekçe o ilçedeki bütün dengeleri değiştiriyor bütün ilçeyi yeniden düzenlemek gerekiyor bilmiyorlar ki.

Hocam bildigim kadariyla verilen dilekce icerigi ilgilendirmeden bir ust makama iletilmek zorunda. iletmeseler de geribildirimde bulunmalari gerek. suan calistigim okula 2,5ay once norm fazlasi olarak atandigimda btr icin dilekcemi eldwn verdim.almak istemedikleri gibi ters ters "hocam onun basvurulari donem basiydi.donem bitmek uzere.5hafta icin yollayamayiz" dediler. siz yollayin diye israr ettigim icin yollamislardi. bazi insanlar maalesef hakim olmadiklari konularda bile baskalari adina karar verme, uygulama hakkini kendilerinde gordukleri gibi bu durumdan etkilenecek insanlari haberdar bile etmiyorlar.

adyghe_tha' Alıntı:
Hocam bildigim kadariyla verilen dilekce icerigi ilgilendirmeden bir ust makama iletilmek zorunda. iletmeseler de geribildirimde bulunmalari gerek. suan calistigim okula 2,5ay once norm fazlasi olarak atandigimda btr icin dilekcemi eldwn verdim.almak istemedikleri gibi ters ters "hocam onun basvurulari donem basiydi.donem bitmek uzere.5hafta icin yollayamayiz" dediler. siz yollayin diye israr ettigim icin yollamislardi. bazi insanlar maalesef hakim olmadiklari konularda bile baskalari adina karar verme, uygulama hakkini kendilerinde gordukleri gibi bu durumdan etkilenecek insanlari haberdar bile etmiyorlar.
Hocam bence ilçe müdürüne gidin anlatın personelin yazışma isteksizliği yüzünden mağdur edildim diye hatta @drmuammeryildiz adresine yani direkt il müdürümüze de twetleyin. Sürecin düzelmesi için bir etkisi olmayabilir ama bundan sonraki çalışmalarda olumlu etkisini bütün ilçeniz hissedecektir.

ist_koord' Alıntı:
Hocam bence ilçe müdürüne gidin anlatın personelin yazışma isteksizliği yüzünden mağdur edildim diye hatta @drmuammeryildiz adresine yani direkt il müdürümüze de twetleyin. Sürecin düzelmesi için bir etkisi olmayabilir ama bundan sonraki çalışmalarda olumlu etkisini bütün ilçeniz hissedecektir.

Hocam ilginiz ve bilgilendirmeniz icin tekrar tesekkur ederim.
iyi calismalar

ist-koord. hocam size bir sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum.
fatih pojesi olmayan bir ortaokulda Bt rehber öğretmeni olarak görevli bir öğretmen tenefüs ve öğle yemeği saatinde de sürekli lab da bulunmak zorunda mıdır?öğretmenler odasına inmesi yasak mıdır veya müdür yasaklama yetkisine sahip midir?

yuh! tuvalete giderken de izin alacakmışmısın? :verymad:
ciddi misin şakamı yapıyon?

Geri