İstanbul 2. Dönem BT Rehber Görevlendirmeleri

Kodla Büyü

hugo4545

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar istbilfor.org sitesinde

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi BT Rehberlik Başvuru yazısı 16.01.2013 itibarıyla İlçelere gönderilmiştir. Dikkat edilecek noktalar ve açıklamalar gün sonunda sitemizde yayınlanacaktır.
(17.01.2013)

diye bir duyuru var.

Başvurular neden şimdiden yapılıyor. Ben ve benim gibi anadolu liseleri ve norm fazlası atamasıyla dönem sonunda ilişik kesecekler var. Bizler mağdur olacağız. İlişik kestiğimizde ve yeni görev yerimize başladığımızda görevlendirmeler bitmiş olacak. Yeni görevlendirmelerin son başvuru tarihi henüz belli değil. Görevlendirmelerin başvuru tarihleri tatil sonuna kadar uzatılmalıdır.

hocam ben norm fazlası atamaları ile 25 inde ilişkimi kesip göreve başlayacağım yeni okulumda.BT rehber öğretmenliği görevlendirmeleri için başvuru formunu dolduruken açıklamalar kısımına durumu belirtip başvuru yaparız olur biter.

Hocam başvuru süresi geçen görevlendirmeler yapılmıyor. Büyük ihtimalle 25 ocak son gün denecek. Görevlendirme süresinin tatil sonuna kadar uzatılması mağduriyetimizi çözecektir.

bende 25. kesecektim ilişiğimi
umarın yazıda bunu dikkate almışlardır.
son başvuru 28 i falan olursa sıkıntı olmaz.

2. dönem BT Rehberliği başvurusu kurumnetten geldi bugün 24.01.2013 son başvuru yazıyor.

BT rehber 24 ocak son başvuru, 25 ocaktan önce de ilişik kesilmiyor. Arada kaldık.

25 Ocakta ilişik kesecekler için tatilin başladığı ilk hafta yani 28 Ocaktan itibaren ek görevlendirme yapılacak. İl koordinatörümüz Hamit hocamdan öğrendim.

hugo4545' Alıntı:
BT rehber 24 ocak son başvuru, 25 ocaktan önce de ilişik kesilmiyor. Arada kaldık.

ben yeni atandığım okula göre yazıp veririm
belgemi sanırım sorun olmaz.
kontenjan.meb de ayrılmış görünüyorum

hocam yeni okullarımızı yazıp da veriririz ama komisyon tercihlere bakmıyor ki.(en azından ilk dönemki görevlendirmeler de öyle olduğunu gördük.BT sınıfı olmayıp kendi okulunda görevlendirilenler,kendi okulundaki ders saatine bakılmaksızın öğretmeni 4 gün başka okula göndermeler,tercih sırasını önemsemeden görevlendirme)

istanbul çok büyük ,çok fazla okul var ve ayarlamak çok zor bunu biliyoruz.İstanbul görevlendirme konusunda hep iiyiydi.Fatih projesi çıktı il-ilçe koordinatörleri başka işlerle uğraşmaya başladı(asıl işleri o işler artık) ve görevlendirmeler hiç görülmediği kadar rezil hale geldi.eskisi kadar özenli yapılamadı.
zaten hamit bey de (ist_koord) fatih projesi ile ilgili işleri olduğundan komisyonda bulunamadığını memurların ve birkaç ilçe koordinatörünün görevlendirmeleri yaptığını söylemişti.

İnşallah tercihlerimize bakarak görevlendirme yaparlar da sıkıntı olmaz.

Dikkat edilecek noktalar ve açıklamalar gün sonunda sitemizde yayınlanacaktır.

:)

Koordinatör hocamın belirttiği gibi İstanbul çok büyük, çok fazla okul, çok fazla öğretmen var. Tarihleri kimisi erkenden belirleyin 2. dönem ne olacağı belli olsun diyor, kimisi şubata kadar uzatın norm durumu var deniliyor, kimseyi mağdur etmeden nasıl yapılacak bakalım iş, bekleyip görelim

"Görevlendirildikten sonra, ikinci dönemin ilk haftası atama yoluyla kurum değiştirerek, Anadolu Liselerinde göreve başlayacak öğretmenlerin bu durumlarını dilekçelerinin altına -atanacakları kurumu belirterek- not olarak eklemeleri gerekmektedir."

Halk eğitim merkezlerinde BT rehberlik görevlendirmeleri yapılmıyor. Haliyle yukarıdaki maddeye göre kadrosu halk eğitim merkezlerinde olan BT öğretmenlerinden anadoluya atananlar, bu formu dolduramayacak ve yukarıda sözü geçen dilekçeye atandığı anadolu lisesini belirtemeyecek. Görevlendirme formunu dolduramayanlar ne yapacaklar??

Hugo hocam haftaya yeni okullarimizda baslayinca yeniden dilekce isteyeceklerdir muhtemelen.ayrica kontrol listesi yayinlanir ve ozman yine dilekce allarlar.

grandmasterb' Alıntı:
Hugo hocam haftaya yeni okullarimizda baslayinca yeniden dilekce isteyeceklerdir muhtemelen.ayrica kontrol listesi yayinlanir ve ozman yine dilekce allarlar.

çok teşekkür ederim hocam.

şimdi kendi okulumuzdan başka bir okulu tercih etmeden başvuru yapabiliyor muyuz, yoksa her alanı doldurmak zorunda mıyız?

Peki norm fazla ataması ile ayın 25'inde ilişik kesmek zorunda olanlar ne yapmalı. Şimdiki okulundan mı başvurmalı? Gideceği okuldan mı başvurmalı? yada bekleyip görmeli mi?

ben de 25 inde ilişik kesecem. başvuru 22 son denmiş. ben de şu an ki okulumda başvuru yapacam altına da gideceğim kurumu(halk eğitim) yazacam. artık nasıl anlar ne yaparlarsa. sonuçta ben kendi okulumda değil fatih projesi olan okulda btr idim. kurum değiştirmiş olmam bi sorun yaratmaz.

Geri