İl dışı tayin hakkında

Kodla Büyü
il dışı atamalarda hizmet puanının kaldırılması lazım, onlarca yıl çalışmış emektar kişiler saçma sapan ek puanlar yüzünden büyüklerini ezip geçmişler.
hizmet puanı yerine hizmet yılı ayı günü hesabıyla onlar eşit veya denk olursa hizmet puanına bakılmalı.
bunu bakanlığa telefon hattına her yere öneri olarak gönderelim arkadaşlar.

il dışı atamalarda hizmet puanının kaldırılması lazım, onlarca yıl çalışmış emektar kişiler saçma sapan ek puanlar yüzünden büyüklerini ezip geçmişler.
hizmet puanı yerine hizmet yılı ayı günü hesabıyla onlar eşit veya denk olursa hizmet puanına bakılmalı.
bunu bakanlığa telefon hattına her yere öneri olarak gönderelim arkadaşlar.
Evet hocam, zorlu bölgelerde çalışanlara bir ek olmalı ama bu işin suyu çıkmış. 8-10 yıllık çalışma sürelerine 300-400-500 puanlar çok fazla. Maksadını aşmış bir uygulama bence de. Hak vereyim derken hak yenmiş oluyor.

Hizmet puanı sistemi adaletsizliklerle dolu zaten. Ancak şuanki mevcut duruma baktığımızda zorunlu hizmetinizi yaptınız mı yada nerede yaptınız bilmiyorum ama öyle yerler var ki içler acısı durumda. Ne ev ne lojman ne ulaşım vs vs tüm olumsuzluklar toplanmış diyebiliriz. Nasıl olacak sadece hizmet yılı mı adaleti sağlayacak?
İlk görev yerim hakkari merkez 18 puan veriyordu. Hakkari ondan öte yok gari okadar yani. Bu 18 puanı batıdaki içanadoludaki zorunlu hizmete tabi olan yerlerde veriyordu. Bu muydu adalet?

Hizmet puanı belki %100 adaletli değildir ancak mevcut durumda en adaletli yaklaşım olabilir. 20 yıllık öğretmenim puanım 300 bile değil ama bugüne kadar sorunlu bir okulda hiç çalışmadım. Doğuda görev yaparken teog için bir yatılı bölge okuluna gitmiştim. Öğretmen lojmanlarını kömürlük sanmıştım. Orada görev yapan öğretmenler aldığı puanları sonuna kadar hak ediyor.

Hizmet puanı belki %100 adaletli değildir ancak mevcut durumda en adaletli yaklaşım olabilir. 20 yıllık öğretmenim puanım 300 bile değil ama bugüne kadar sorunlu bir okulda hiç çalışmadım. Doğuda görev yaparken teog için bir yatılı bölge okuluna gitmiştim. Öğretmen lojmanlarını kömürlük sanmıştım. Orada görev yapan öğretmenler aldığı puanları sonuna kadar hak ediyor.
hatta o şartlara çalışanlara verilenler az bile..

Evet hocam, zorlu bölgelerde çalışanlara bir ek olmalı ama bu işin suyu çıkmış. 8-10 yıllık çalışma sürelerine 300-400-500 puanlar çok fazla. Maksadını aşmış bir uygulama bence de. Hak vereyim derken hak yenmiş oluyor.
şu anda bu durumu savunanlar zaten o bölgelerden erkenden kaçmanın avantajını bu şekilde beleşten elde ettiğini düşünenler ama 3-4 yıl sonra kendileri de aynı duruma düşeceği için bu sefer onlar şikayet edecekler yol yakınken bu uygulama sonlandırılmalı ek verilen puanlar (DYK-pansiyon-artırımlı hizmet puanı) silinmelidir ve sadece hizmet yılına göre tayinler yapılmalıdır özlük hakkı tecavüzüne dönen bu uygulama bütün öğretmenleri rahatsız etmektedir.
bunun yerine artırımlı ücret zaten veriliyor(kurslar verimsiz ve başarısız olduğu halde %3 lük başarı kategorisine girenler hariç) özlük hakkı olan hizmet puanına neden karışılır neyse ben bunu buraya yazayım 3-5 sene içinde hak kaybına uğrayan herkes bu postu bir şekilde görecektir eğer iptal edilmezse. artı idarecilikte bile sıkıntı okulunda dyk var diye idareciye ek puan veriliyor buna göre de atamaları yapılıyor, idareciler de bunun için özellikle verimsiz olduğunu bildikleri halde dyk açıyorlar(yine %3 lük istisna hariç) en başta devleti dyk lara ödenen ücret zararından kurtarması gereken grup, bu işin ucunu faydalanan herkese tatlı yapmışlar neyse bu işin içinde kul HAKKI da vardır, onlarca yıl doğu bölgelerinde çok zor şartlarda çalışan bir sürü fedakarlıklarda bulunan yüzbinlerce öğretmen bu durum yüzünden artık yer değiştiremiyorlar haliyle o kişilerin çektikleri eza cefa sıkıntı hastalık kayıplar, aileleriyle çocuklarıyla çektikleri yaşadıkları sorunlar... bu suça ortak olan herkesin boynuna yükleniyor kimse diyemez hayır efendim yok öyle şey, öyle diyorsa ki kesinkes ya çok cahildir ya da zulüm yapmaktan tat alıyordur.

Geri