İl dışı tayin hakkında

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum olacak.
İl dışı tayinde iller münhal ihtiyaç listesini tercihlerden önce yayınlıyor mu ?
İkinci sorum: İl dışı tayinde bütün boş okullar açılmıyor mu?

Sıralama şöyle işler
1-okullar normlarını zaten göndermiştir(tayin olanlar vs eklenir boş olarak)
2-ilçe mem bölge normuna göre liste hazırlar ile gönderir
3- il norm adaletini sağlamak!! amacıyla(eş durumu vs. için bir kısmını silip bakanlığa gönderir)
4-bakanlık tercih döneminde boş normları mebbis üzerinden tayin hakkı olanlara açar ve orada görürsünüz.

cevap 1 : ihtiyaç listesi hiç bir zaman yayınlanmaz.
cevap2: Bütün boş okulları geçtim ihtiyaç olanlar bile bazen açılmayıp hatta normu dolu olan okul açılıp oraya atama yapılıp
sonradan mahkemelik bile olunabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum olacak.
İl dışı tayinde iller münhal ihtiyaç listesini tercihlerden önce yayınlıyor mu ?
İkinci sorum: İl dışı tayinde bütün boş okullar açılmıyor mu?
Hocam birinci sorunun cevabı, bakanlık toplu Excel listesinde açıkları ilan ediyor. Zaten tercih listelerine de sadece açık olan okullar yansıyor.
İkinci soru da birincinin devamı niteliğinde tüm açıkları bırakın genelde en az düzeyde okul açık ilan edilir ve il dışı ile bir yere gitmek çok zordur. Hele bilişim branşında

İller arası tayinlerde branşlardaki doluluk oranına göre kontenjan verilir. Yani bu yüzden bazı branşlarda bazı illere hiç kontenjan verilmeyebilir.
Atama yapılacak eğitim kurumlarının duyurulması
MADDE 59 – (1) Mazerete bağlı yer değiştirmelerde, öğretmenlerin mazeretlerinin karşılanabilmesi bakımından öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tamamına il millî eğitim müdürlüklerince elektronik başvuru sayfasında yer verilir.
(2) İller arasında isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalarda öğretmenlerin tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları; o yerleşim yerinde görev yapan mevcut öğretmenlerle ihtiyacın karşılanabilirliği dikkate alınarak öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları arasından il millî eğitim müdürlüklerince belirlenir. İller arasında yer değiştirecek öğretmenlerin alanlar bazındaki kontenjanları ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde hizmet bölgeleri ve illerin doluluk oranları dikkate alınarak belirlenir.
(3) Öğretmenlik görevine atamalarda adayların tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları, illerin alanlar itibarıyla doluluk oranları esas alınarak ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde belirlenir. Bu şekilde belirlenen eğitim kurumları, öğretmen atama döneminde başvuruda bulunan adayların tercihine imkân sağlayacak şekilde Bakanlıkça açılan elektronik başvuru sayfasında belirtilir.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=20694&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

Son düzenleme:
açıldı
konyada açılan okullar
1690530502742.png

Acaba Aksaraya bakıp okulların listesini gösterebilecek var mı?

Adamlar hiç merkez açmamış hep dağ tepe . Ne zamandır bunumu bekliyorduk . İstanbulda kira oldu 15 bin. El insaf ya vallahi psikolojim bozuldu yinemi burada kalacağım

Okullarda dersimizin olmaması ve bunun sonucu imkansız iller arası yer değiştirme tablosunu oluşturan etmenlerden ilki tabiki bizi yönetenlerin bilişime bakış açısıdır. Halk da bu düzene uyum sağlamıştır. Ama bu süreçte ortaya çıkartılan btr olayı ve ekonomik veya başka sebepten dolayı bu sistemi tercih eden etmeye zorlanan biz bilişim öğretmenleri de bu süreci hızlandırdık. Eğer bu anlamda bir değişiklik yaratma niyetimiz varsa ilk adım olarak organize bir şekilde btr olmak istememeliyiz. Esas işimiz neyse onu talep etmeliyiz. Ben 2007de atandım. 2013ten beri norm fazlasıyım. Btr istemediğim için de yıllardır okul okul gezmek zorunda kalıyorum. Ders yok tabiki ama isyan da yok. Bu şekilde ekonomik olarak mecburi tercih gibi btr tercih ederek varacağımız yer bu kısır il dışı tayin dönemidir.

milas ören ortaokulu
burdur tefenni atatürk ortaokulu
Arkadaşlar bu okullar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Bulunduğu yerde kiralık ev bulma sorunu yaşar mıyım. Kira fiyatları ne kadar?

zorunlu hizmeti kaldır çalışana 3 kuruş emekli olana onu da verme sonrasında iller arası atama yap. ben hakkımı helal etmiyorum özellikle de bu zorunlu hizmet affı getirenlere.

milas ören ortaokulu
burdur tefenni atatürk ortaokulu
Arkadaşlar bu okullar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Bulunduğu yerde kiralık ev bulma sorunu yaşar mıyım. Kira fiyatları ne kadar?
tefenni de ev sorunu yaşamazsın oraya gideceğin ile göre sıkılma durumun olabilir köy gibi bir yer.
milas ta da ev sorunu yaşayabilirsin ama kafa dinlersin ek gelir kaynağın varsa kira sorun olmaz istediğin evi tutarsın.

Arkadaşlar bu sene il değişikliği ile eşimin memleketine gitmeyi düşünüyordum. Fakat bana il merkezi açılmadı, 42 km uzak bir ilçe açıldı, eşime ise daha uzak ilçeler açıldı. Benim il dışı tayinim 42km'lik ilçeye çıksa eşim ise daha sonra mazeret isteğinde bulunsa eşimi il emrine verirler mi? Yoksa uzak ilçeleri mi verirler?

Arkadaşlar bu sene il değişikliği ile eşimin memleketine gitmeyi düşünüyordum. Fakat bana il merkezi açılmadı, 42 km uzak bir ilçe açıldı, eşime ise daha uzak ilçeler açıldı. Benim il dışı tayinim 42km'lik ilçeye çıksa eşim ise daha sonra mazeret isteğinde bulunsa eşimi il emrine verirler mi? Yoksa uzak ilçeleri mi verirler?
tamamen tombala hocam.eşinize il merkezinde güzel bir okul bile çıkabilir sonrasında sizde eş durumundan merkeze gelebilirsiniz idareci olarak gelip bir kaç dönem çalışıp il merkezinde de kalabilirsiniz veya il merkezine görevlendirme ayarlayabilirseniz oda olur.

hicbir şeyin garantisi yok. bu arada il emri yok ilçe emri var. il emrine atama yapıyor bakanlık bazen ama illerde hemen onu ilçe emri olarak esin tayin olduğu ilçenin emrine veriyor. bizzat şahit oldum.

hicbir şeyin garantisi yok. bu arada il emri yok ilçe emri var. il emrine atama yapıyor bakanlık bazen ama illerde hemen onu ilçe emri olarak esin tayin olduğu ilçenin emrine veriyor. bizzat şahit oldum.
Haklısın hocam. Biz evlenirken de il emri vardı. Düğünü yaptık. Evimizi Boluya kurduk. Atama zamanı gelince il emrini kaldırdılar. Eşimin benim yanıma gelme imkanı kalmadı. Yeni evimizde 15 kalamadık. Eşim il dışı ile Ardahan'dan Karabük'e tayin istedi ben eş durumundan onun yanına gidebildim. Bu yüzden yıllardır hiç aklımızda olmayan bir ilde yaşıyoruz.

Arkadaşlar merhaba 2022 il dışı atama taban puanlarını bulamadım
Daha önce baktığımi hatırlıyorum.
Sizlerde varsa paylaşır mısınız.

Ankara ya kaç puanla atandı bilen arkadaşlar paylaşabilir mi Yenikent düşünmüştüm de

Geri