İl/İlçe Mem Web Sayfaları Değişiyor

Kodla Büyü
alpi' Alıntı:
ya allah rızası için biri bir şekilde yapsa da paylaş sa paylşan arkadaşlar var ama bir çok arkdaş veri tabanı bağlantısı yapamadık allah rızası için biri basit bie veri tabanı kullansa yapsa ya şahsen ben kafayı yemek üzereyim
Hocam kolay gelsin. http://www.cayiralanmeb.gov.tr/ sitenizde büyük bir problem görünüyor.

MEB sunucularında barınmıyor herhalde siteniz?

Bence çok kullanışlı değil belki hepsinin standart olması iyi bişi ama hangi sitedeyiz o bile anlaşılmıyor. mem linkleriyle mebin kiler beraber çok garibime gitti. çok fazla sürmez eski düzene döner. site konusunda sıkıntı yaşayanlar için iyi bir hizmet ama zorunlu herkez bunu kullanacak denilmesi çok saçma.

enxdesign' Alıntı:
alpi' Alıntı:
ya allah rızası için biri bir şekilde yapsa da paylaş sa paylşan arkadaşlar var ama bir çok arkdaş veri tabanı bağlantısı yapamadık allah rızası için biri basit bie veri tabanı kullansa yapsa ya şahsen ben kafayı yemek üzereyim
Hocam kolay gelsin. http://www.cayiralanmeb.gov.tr/ sitenizde büyük bir problem görünüyor.

MEB sunucularında barınmıyor herhalde siteniz?
yok hocam o başka bir adresimiz http://cayiralan.meb.gov.tr/ biri bu http://www.cayiralanmeb.gov.tr/meb/

Arkadaşlar kendinizi boşa yormayın yada para verip herhangi bir meb şablonu bileşeni almayın. Bugün saat 16:00 gibi internet şubesinden gelen "İçerik Yönetim Sistemleri HAKKINDA " başlıklı maille "Yeni MEB Şablonuna ilişkin merkezi bir içerik yönetim sistemi tarafımızdan yazılmaktadır. " denilmekte "Güvenlik nedeniyle ana sayfaların sadece MEB içerik yönetim sistemi üzerinden gelmesi sağlanacaktır." uyarısı yapılmakta ve devamında yapıya ilişkin açıklamalar yer almaktadır. Gönül isterdi ki bu kadar zahmete girilmeden,ta en baştan bu açıklama yapılsaydı.

Eh.. 100 de 100 olmasa da 100 de 85 benzedi. Ve dinamik oldu artık. yani wordpress. Single sayfalar kaldı sadece..: http://seydisehir.meb.gov.tr/

Arkadaşlar herhangi bir hazır yazılımı giydirirken meb sunucularında çalışın. Çünkü diğer hostlarda sıfır hata veren yazılımlar meb sunucusuna geçirince bin hata veriyor. İki emek yapmayın.

Buyrun meb sunucularında wordpress meb şablonu: http://seydisehir.meb.gov.tr/

ebf' Alıntı:
Arkadaşlar kendinizi boşa yormayın yada para verip herhangi bir meb şablonu bileşeni almayın. Bugün saat 16:00 gibi internet şubesinden gelen "İçerik Yönetim Sistemleri HAKKINDA " başlıklı maille "Yeni MEB Şablonuna ilişkin merkezi bir içerik yönetim sistemi tarafımızdan yazılmaktadır. " denilmekte "Güvenlik nedeniyle ana sayfaların sadece MEB içerik yönetim sistemi üzerinden gelmesi sağlanacaktır." uyarısı yapılmakta ve devamında yapıya ilişkin açıklamalar yer almaktadır. Gönül isterdi ki bu kadar zahmete girilmeden,ta en baştan bu açıklama yapılsaydı.

Bu mesajımı kimse okumadı sanırım:)

ebf' Alıntı:
ebf' Alıntı:

Bu mesajımı kimse okumadı sanırım:)

hocam gerçekten olması gereken bir şeydi hemen bazı kesimler bu işi ticarete döktüler. En azından bir an önce bitirselerde bu işi ticarete dökenlere kapak olsun

zaten ticarete dökenlre kapak oldu..

Ki olmasaydı bile ben yukarıda verdiğim wordpress i bitirdiğim de paylaşacağımı daha evvelki mesajlarımda belirtmiştim. Yani ticarete dökenlere her halukarda kapak olacaktı..

Hademe' Alıntı:

Ki olmasaydı bile ben yukarıda verdiğim wordpress i bitirdiğim de paylaşacağımı daha evvelki mesajlarımda belirtmiştim. Yani ticarete dökenlere her halukarda kapak olacaktı..

Bu arada hocam çalışmanı gördüm gerçekten hoş olmuş en kısa zamanda paylaşman dileğiyle

Bu şablon fikrinden pek hazzetmesemde madem böyle bir karar alındı, hazırlık yapıldı ilk günden şablon kontrol panel ile verilmeliydi.

Umarım bu ticari çevrelere para kaptıran olmamıştır.

ebf' Alıntı:
Bu şablon fikrinden pek hazzetmesemde madem böyle bir karar alındı, hazırlık yapıldı ilk günden şablon kontrol panel ile verilmeliydi.

Umarım bu ticari çevrelere para kaptıran olmamıştır.

var sanırım bir kaç mesaj önce bir site şu joomla ile yapan firmadan yapmış para vermiş mi bilmiyorum ama

sadece ticarete dökenlere değil 1-2 haftasını buna ayırıp yönetim paneli yazan hepimize kapak oldu. Madem cms yapacaklardı insanı niye bu kadar yordular. Tüm yönetim panelleri iptal. Geçen hafta bu soruyu sordular dediler "Madem siz yazacaksınız biz niye tekrar yazalım" diye illaki yazacaksınız demişlerdi. Şimdi hem o sözlerini yuttular hemde asp, php, asp.net vs. sistem istemiyorlar. Extra modüller kullananlara izin verecekler oda ana sayfa ve detay sayfalarında değil. Ben eski siteyi tekrar çakıyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar onların ipiyle kuyuya inilmez.

Ekli dosyalar

• resmi.rar
    88.5 KB · Görüntüleme: 349
@togius
hocam maili okudum. şimdi ben
emeğime mi yanayım, harcadığım zamana mı... :(
Bu kadar mı plansızız, programsızız, ileriyi düşünemiyoruz, bir şeyi akıl edemiyoruz?

657 ne iğrenç bişeymişsin sen beee...

e ne zaman gelit bu sistem. şimdiye kadar yaptıklarına bakılırsa 6 ay geçer gibi. o zamana kadar eski sitelermi kalacak yoksa yinede yeni şablonu kullanıma geçirmek zorundamıyız? öğrenen olursa cevaplasın lütfen.

Yine mi bingo oldu ya. Son haftayı uykusuz geçiren sistemini yazmaya çalışan, yazan arkadaşların hakkını nasıl ödeyecekler bilmem. Hakkaten bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmıyor.

Örnek: manavgat meb'in çalışması. Okullar için yönetim panelli siteyi yapıp vermiş arkadaşlar sağolsunlar. Bu kadar mı olamadılar merkezdekiler.
http://manavgatmeb.gov.tr/?/116/116/KURUMLAR.html

Yıllar önce en başta mavi mavi meb şablonu vardı, adam olana o şablon bile çok...

Gecikmiş bir uygulama olduğunu düşünüyorum. ama şölede bir durum var.Madem tek tip uygulamasına geçecen senlerdir ilçe formatörleri, bt öğretmenleri kendini niye paraladı.
Hep geç kalıyoruz.

the_korsan hocam resmen dalga geçiyorlar insanla kaç akşamdır uğraşıyorum evde sistem yetişsin diye şimdide yönetim paneli ana sayfada olmayacak diyorlar. kardeşim cmsni hazırlarsın ondan sonra dersin taşıyın diye. Şimdi biz bunlar cms hazırlayana kadar html olarak yönetecekmişiz.

Hademe' Alıntı:

http://seydisehir.meb.gov.tr/

Bu yaptığınız site meb'in istediği şablona uygun değil. Ne manşet resimleri, ne manşet bölümü, ne de duyurular bölümü şablona benzemiyor.
Ayrıca değiştirilmemesi gereken kodlarda da değişiklik yapılmış.

MozaikeK' Alıntı:
Hademe' Alıntı:

Bu yaptığınız site meb'in istediği şablona uygun değil. Ne manşet resimleri, ne manşet bölümü, ne de duyurular bölümü şablona benzemiyor.

hala neyin tartışmasını veriyorsunuz. Site yönetilebilir olmayacak. İster satın al, ister kendin yaz ne yaparsan yap site yönetilebilir olmayacak. (nokta) Yönetim sistemini onlar yazacaklar(nokta)

MozaikeK' Alıntı:
Hademe' Alıntı:

:) Bu forumda neden çok izleyici varda yazan az 2 günde 5 mesajımla anladım. :alkis:

Site yine yönetilebilir olacak. Gelen maili tekrar okursanız FTP ve mysql bağlantı izni olacak deniliyor. Anasayfadaki sabit bölümler hazırladıkları sistemden çekecek. Yani şuan panel hazırlayan yada joomla gibi cmsleri kullananlar sitelerini kullanmaya devam edebilecek temalarında biraz ayarlama yaptıktan sonra.
Ki muhtemelen MEB, yaz ayına kadar böyle bir yönetim sistemini bitirmiş olur. Ve onlarca geliştiricisi olan joomla ve wordpress gibi CMS'lerden daha güvenli olmaz.

ortmenim' Alıntı:
@togius
hocam maili okudum. şimdi ben
emeğime mi yanayım, harcadığım zamana mı... :(
Bu kadar mı plansızız, programsızız, ileriyi düşünemiyoruz, bir şeyi akıl edemiyoruz?

657 ne iğrenç bişeymişsin sen beee...

Hocam mail bize ulaşmamış henüz. Herkese ulaştı mı acaba?

Hademe' Alıntı:
MozaikeK' Alıntı:
Hademe' Alıntı:

:) Bu forumda neden çok izleyici varda yazan az 2 günde 5 mesajımla anladım. :alkis:
Yazdığım mesajda sizin rencide edecek yada yaptığınız çalışmayı kötülecek birşey yazmadım. sadece şablona benzememiş pek, onu belirtmek istedim. yine de güzel iş çıkarmışsınız ama http://kursiyernet.meb.gov.tr/kursiyern ... tPage.aspx burada anlatılan ve http://www.meb.gov.tr/sablon/ buradaki kuralları belirlenen siteye uygun olmamış.

Yinede emeğinize sağlık

MozaikeK' Alıntı:
Site yine yönetilebilir olacak. Gelen maili tekrar okursanız FTP ve mysql bağlantı izni olacak deniliyor. Anasayfadaki sabit bölümler hazırladıkları sistemden çekecek. Yani şuan panel hazırlayan yada joomla gibi cmsleri kullananlar sitelerini kullanmaya devam edebilecek temalarında biraz ayarlama yaptıktan sonra.
Ki muhtemelen MEB, yaz ayına kadar böyle bir yönetim sistemini bitirmiş olur. Ve onlarca geliştiricisi olan joomla ve wordpress gibi CMS'lerden daha güvenli olmaz.

MozaikeK kardeşim site yönetilebilirliği extra uygulama yazan il ve ilçeler o modüllerini kullanabilmeleri için mysql ve ftp izni veriyorum diyor. Mesela benim eski hazırladığım sitede ücretli öğretmen baş, sınavlarda öğretmen görev., kurum net tarzı evrak zinciri , sms yönetimi gibi extra yöntemlere izin veriyor. Lakin bu yazıyı direk joomlacılar davasına çıkardılar. Bir bildiğimiz olmasa paylaşmayız. Yazıda ayrıca Güvenlik nedeniyle ibaresi geçiyor. Sen nalıncı keseri gibi olayı kendine yontuyorsun. :) Kaldı ki kendi yazmadığın kod senin değildir dostum. Sağlıcakla kal.

togius' Alıntı:
MozaikeK' Alıntı:

MozaikeK kardeşim site yönetilebilirliği extra uygulama yazan il ve ilçeler o modüllerini kullanabilmeleri için mysql ve ftp izni veriyorum diyor. Mesela benim eski hazırladığım sitede ücretli öğretmen baş, sınavlarda öğretmen görev., kurum net tarzı evrak zinciri , sms yönetimi gibi extra yöntemlere izin veriyor. Lakin bu yazıyı direk joomlacılar davasına çıkardılar. Bir bildiğimiz olmasa paylaşmayız. Yazıda ayrıca Güvenlik nedeniyle ibaresi geçiyor. Sen nalıncı keseri gibi olayı kendine yontuyorsun. :) Kaldı ki kendi yazmadığın kod senin değildir dostum. Sağlıcakla kal.
Siz bu işin ticaretini yapan birisiniz herhalde imzalarınızdaki siteleri incelediğimde. Tabi ki başka sistemlere tü kaka, diyeceksiniz. Örnek vermek gerekirse sitenizde joomlaya güvensiz demişsiniz. Fakat 5-6 yıldan beri hiç joomla.org sitesinin hacklendiğini, kırıldığını gördünüz mü? Joomla dediğiniz ücretsiz dağıtılan yapıda onlarca insan kod yazıyor, emek veriyor ve herhangi olası bir açık için o açığın daha açık olduğu belli olmadan güvenlik sürümü çıkıyor. Eğer güvensiz olsaydı emin olun, başta joomlanın kendi sitesi hacklenirdi. Bu konu ayrı bir mevzu, uzatmaya gerek yok bence burada.

Tabi MEB'i de anlıyorum, güvenlik korkusu sebebiyle xml şablon yayınlıyorlar. BTK'nın bile insanların şifrelerini apaçık kayıt eden bir veritabanı yapısını kullandığını görünce, açıkcası insan merak ediyor MEB'in yaptığı sistem ne kadar güvenli olur diye.

Bekleyip göreceğiz. Dün şu tarihe kadar 1000 küsür site bu şablonu kullanmak zorunda diyenler, bugün birşey yapmayın, biz size hazırlıyoruz diyorlar. Burası Türkiye, heran herşey olabilir.

MozaikeK' Alıntı:
togius' Alıntı:
MozaikeK' Alıntı:

Siz bu işin ticaretini yapan birisiniz herhalde imzalarınızdaki siteleri incelediğimde. Tabi ki başka sistemlere tü kaka, diyeceksiniz. Örnek vermek gerekirse sitenizde joomlaya güvensiz demişsiniz. Fakat 5-6 yıldan beri hiç joomla.org sitesinin hacklendiğini, kırıldığını gördünüz mü? Joomla dediğiniz ücretsiz dağıtılan yapıda onlarca insan kod yazıyor, emek veriyor ve herhangi olası bir açık için o açığın daha açık olduğu belli olmadan güvenlik sürümü çıkıyor. Eğer güvensiz olsaydı emin olun, başta joomlanın kendi sitesi hacklenirdi. Bu konu ayrı bir mevzu, uzatmaya gerek yok bence burada.

Tabi MEB'i de anlıyorum, güvenlik korkusu sebebiyle xml şablon yayınlıyorlar. BTK'nın bile insanların şifrelerini apaçık kayıt eden bir veritabanı yapısını kullandığını görünce, açıkcası insan merak ediyor MEB'in yaptığı sistem ne kadar güvenli olur diye.

Bekleyip göreceğiz. Dün şu tarihe kadar 1000 küsür site bu şablonu kullanmak zorunda diyenler, bugün birşey yapmayın, biz size hazırlıyoruz diyorlar. Burası Türkiye, heran herşey olabilir.

Ben gösterim o zaman sana:
http://zone-h.org/mirror/id/7754149
http://zone-h.org/archive/domain=www.joomlatr.org

İster ücretli ister ücretsiz yazsın. Ama emeğe saygı duyman lazım.

Geri