İl/İlçe Mem Web Sayfaları Değişiyor

Kodla Büyü
dynamic haber sistemi eklyen varmı veya yönetim paneli yapan ?
Okuduğum kadarı ile arkadaşlar bu yönünde çalışmlara başlamışlar paylaşırsanız seviniriz?

omerkaraca' Alıntı:
Okuduğum kadarı ile arkadaşlar bu yönünde çalışmlara başlamışlar paylaşırsanız seviniriz?
Normal yapılır ancak meb serverların asp upload bilgisi lazım...

Slm, Arkadaşlar bu şablonu daha kolay asp gibi admin panelli sistem şekline dönüştşren var mı bu şablon ban çok kötü gibi geldi.İlçe dışındayken acil haber duyuru olmaz bu şekliyle

ogretmenokan' Alıntı:
Slm, Arkadaşlar bu şablonu daha kolay asp gibi admin panelli sistem şekline dönüştşren var mı bu şablon ban çok kötü gibi geldi.İlçe dışındayken acil haber duyuru olmaz bu şekliyle
admin panelli biri yapsa aspden anlayan bir arkadaş herkesin hayır duasını alır bbnet eminim bunuda halldecektir

Ben yaptım... 200 TL

Ön planda şablona tam entegre CMS sistemi
Backoffice

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    176 KB · Görüntüleme: 637
  • 2.jpg
    2.jpg
    163.1 KB · Görüntüleme: 638
  • 3.jpg
    3.jpg
    158.1 KB · Görüntüleme: 638
AMen' Alıntı:
Ben yaptım... 200 TL

Backoffice

Çok iyi yapmışsında. Biz bu işten para almıyoruz ki, Meb siteyi yap diyor, nasıl yaparsan yap. en kötü ihtimalle html şekilde sayfaları düzenler yayınlarım.

s_kajmeran' Alıntı:
omerkaraca' Alıntı:

yazma izni aldıktan sonra, fso kullanabilirsin, en azından ben üzerinde çalıştığım uygulamada fso kullanabileceğini var sayarak çalışıyorum. Test yapabileceğim bir meb hostu yok elimde.

realuser84' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Ben yaptım... 200 TL

Backoffice

Çok iyi yapmışsında. Biz bu işten para almıyoruz ki, Meb siteyi yap diyor, nasıl yaparsan yap. en kötü ihtimalle html şekilde sayfaları düzenler yayınlarım.

Saygı duymak lazım. Ama hocam scriptini başka bi yerde satılığa çıkarsan daha anlamlı olur diye düşünüyorum!

girdap08' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
omerkaraca' Alıntı:

yazma izni aldıktan sonra, fso kullanabilirsin, en azından ben üzerinde çalıştığım uygulamada fso kullanabileceğini var sayarak çalışıyorum. Test yapabileceğim bir meb hostu yok elimde.

yazma izni ile beraber fso kullanabilirsiniz. yazma izini istediğinizi klasörün adını internet@meb.gov.tr e-posta adresine il/ilçe mem e-posta adresi ile e-posta göndererek talep ediyorsunuz ertesi gün yazma izinleri veriliyor.

Mrb arkadaşlar.
Bu bannerin altındaki yatay menü servere atınca çıkar diye yazan arkadaşlar,
ben hem mebin serverine hemde özel dışardan bir servere atmama rağmen çıkmıyor.
bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
loadxml.php dosyasını kök dizinine atmama rağmen.
saygılar.

anasayfada haberleri göstermesine gösteriyoruz da daha sonra haberin ayrıntısını verirken nasıl yapacağız? hangi sayfada yayınlanacak? mebin sitesinde ayrıntılı haberler "http://www.meb.gov.tr/haberler/index.asp" şeklinde karşımıza çıkıyor. haberler klasörü açılmış orada yeni bir index tanımlanmış benim asp bilgim hiç yok bu işin içinden çıkabilir miyim acaba??

dejaaxu , bende de aynı problem oluyordu bilgisayarda açılınca görünmüyor ancak servera dreamweaver ile yükleyince menülerde sorun oluşmadı çıktı hepsi

arkadaşlar biri yardım etsin hoçalarımın dedikleri sorunlar bende de var nasıl yapacağız f1

yapmak sorun değilde güncelleme sorun olacak ya yönetim paneli olsa harika olacak kodlama bilgiside bende yok....

ardaşlar menüdeki habere tıkyayınca ortada açılması için link kısmını nasıl yapacağız burada iframe varmı mantığın anlatacak arkadaş var mı

Arkadaşlar sadece İl/İlçe Mem Web sayfalarımı değişecek?? bize dün toplantıda okul web sayfaları da değişecek dediler. Kendi okulumuz dışında 2 tane nur topu gibi okul sitesini de eklediler. Üstelik tatiller dahil 10 gün süre verdiler. Bu ne iş benim yazıdan anladığımda sadece Mem sayfaları ne yapacağımızı şaşırdık?????

ybilgin' Alıntı:
ardaşlar menüdeki habere tıkyayınca ortada açılması için link kısmını nasıl yapacağız burada iframe varmı mantığın anlatacak arkadaş var mı

yardımcı olacak arkadaş arıyorum...

açilen bu sorunu çözmemiz lazım bilen arkadaşlar neden yardım etmiyor arkadaşlar belliki bir coğumuz bu konuda maduruz ve birde tüm haberler bölümü asp de yapılmış o bölüm nasıl olacak.....

arkadaslar xml den yaparsak sadece ilerde haber xml ini değiştiririz diye dusundum
kara düzen xml den yapıyom artık napalım

:shock:
Arkadaşlar kısaca naneyi yedik, diyebiliriz.

1. Sıkıntı : Çoğumuz ASP"den anlamıyorken (ben dahil) ''bu işi yap'' demeleri bizi sıkıştırıyor. Yapamıyoruz yani !!! Ne yapacaz onu da bilmiyoruz, '' EL AÇMAZ'' yani. :(

2. Sıkıntı : Yine çoğumuz, derslerimizi geri istediğimizi, bizim bilişim öğretmeni olduğumuzu ve hatta Fatih projesinde neden bizi saf dışı bıraktıklarından şikayetçiydik, doğru düzgün site bile yapamıyoruz, Fatih projesi bize kalsa, deselerdi ki ''Bu proje bilişim öğretmenlerinin sırtında'', o zaman ne söylerdik, ne yapardık, şu an ki düşüncelerimizle aynı şeyleri mi düşünürdük ve şu an söylediklerimizle aynı şeyleri mi söylerdik çok merak ediyorum.

3. Sıkıntı : Site hoş değil, yapanlar yarım yamalak iş yapıp, ''gerisini bilişimciler halletsin'' demişler sanki. Bir yönetim paneli yapsalardı, işimiz çok daha kolaydı. Bu forumda yapan arkadaşların olduğunu görüyoruz onlarda para ile satıyor, o da bize uymuyor. (Böyle davranan arkadaşlara laf etmiyorum, biliyor ve yapıyor. Sen ''neden yardım etmiyorsun, her şey para mı demek'' desen, o da gayet haklı bir şekilde diyebilir ki ''biliyorum yaptım, sen de aynı okulu okudun, sen de aynı dersleri ve hatta belki aynı hocadan aldın sen de yapsaydın - HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU?. Madem ben bunu biliyorum o zaman bu bilginin bir karşılığı olmalı değil mi?''

Dolayısıyla MEB"den kaynaklanan hatalar var bunu kabul ediyoruz, tamam ama, şu nu da kabul edelim. (Biraz kaba olacak ama, arkadaşlar üstüne alınmasın, laf geldiği için şaka amaçlı yazıyorum): ÇOĞUMUZDAN Bİ CACIK OLMAZ !!! :puhaha:

kursiyernet.meb.gov.tr > MEBBİS > MEB Web Şablon Kullanımı

Linki daha önce de paylaşmışlar ama sanırım gözden kaçmış. Bilgi İşlem Daire Başkanı Volkan AKÇAY Dreamweaver 5.5'te bütün sitenin nasıl yapılacağını anlatmış. Programın trial versiyonunu adobe.com'dan indirip şimdilik işinizi halledebilirsiniz. Anlatılan şekilde biz yaptık gayet güzel ve kolay oldu. Tavsiye ederim.

Geri