İl/İlçe Mem Web Sayfaları Değişiyor

Kodla Büyü
Bir de şu meb'in sunucularında asp için hangi upload bileşeni var bilen birisi söyleyebilir mi?

çözdüm
localde de düzgün çalışan statik calışmayı yapmaya çalıştım. birtek loadxml.php dosyasını site dışından alacak diğer tüm resimler localden yada kendi sitenizde olacak.
dosya büyüklüğü yetmediği için kaynak dosyalar kalsörü ve images klasörü içindeki haberResim klasörleri silinmiştir. ilgili yerlere iligli klasörleri yüklemeniz yeterli...
bu arada loadxml.php dosyası http://golmarmara.meb.gov.tr/ adresi üzerinden çekilmektedir hocam silmediği müddetce sorun olmaz

Ekli dosyalar

• yeni meb sablon.rar
    4.9 MB · Görüntüleme: 310
sel5555' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
batuhan1477' Alıntı:
benim indirdiğim şablonda banner ile haberler kısmı arasında boşluk var.. neden olabilir??

Aynı sorun bende de var... :s

hosta atınca düzeliyor.bende de aynı sorun vardı yayına atınca sıkıntı olmadı

http://kabatas.meb.gov.tr/
sel5555 hocam sendeki demo hızlı açılıyor, bunun için ektra bir işlem yaptın mı?. Şablonu indirdiğim şekliyle hiç müdehale etmeden hosta attığım da dahi çok ağır yükleniyor. Şablonu büyük oranda dinamikleştirdim, ama bu hız konusu kafamı kurcalıyor, keza bu haliyle pek kullanılabilecek gibi değil.

girdap08' Alıntı:
sel5555' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
batuhan1477' Alıntı:
benim indirdiğim şablonda banner ile haberler kısmı arasında boşluk var.. neden olabilir??

Aynı sorun bende de var... :s

hosta atınca düzeliyor.bende de aynı sorun vardı yayına atınca sıkıntı olmadı

http://kabatas.meb.gov.tr/
sel5555 hocam sendeki demo hızlı açılıyor, bunun için ektra bir işlem yaptın mı?. Şablonu indirdiğim şekliyle hiç müdehale etmeden hosta attığım da dahi çok ağır yükleniyor. Şablonu büyük oranda dinamikleştirdim, ama bu hız konusu kafamı kurcalıyor, keza bu haliyle pek kullanılabilecek gibi değil.

hocam extra bi şey yapmadım index statik html yi index.html olarak farklı kaydettim dreamwearda düzenledim açılır menüleri yaptım o kadar.Şablonu aynen kullandım.

compteach06' Alıntı:
http://www.meb.gov.tr/webmaster/ hocam bana burdaki şablondan yararlanmam söylendi .Siz anasayfadaki şablonu kullanmışsınız size böyle mi söylendi?
Hocam sana yanlış söylenmiş. Haberi en baştan takip edersen doğru yolu bulursun.

Allah'ım ne zaman eğitimden bilişimden anlayan birisi gelecek başımıza, yahu görevlendir birisini, şu işin tasarımını programlamasını yaptır, gönder okullara, milleti uğraştırdıkları şeylere bak ya

boteakif' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
http://www.meb.gov.tr/webmaster/ hocam bana burdaki şablondan yararlanmam söylendi .Siz anasayfadaki şablonu kullanmışsınız size böyle mi söylendi?
Hocam sana yanlış söylenmiş. Haberi en baştan takip edersen doğru yolu bulursun.
İlçe milli eğitim müdürü söyledi hocam..Yanlışsa onun yanlışı...

solomonte' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
boteakif' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
İlçe milli eğitim müdürü söyledi hocam..Yanlışsa onun yanlışı...

Doğruyu bulmuşken niye yanlışa devam edeceksiniz hocam? Gerekli bilgilendirmeyi yapın ve bu yeni şablona göre yapın. Ayrıca daha sonra yenisini de tekrar yapmak zorunda kalmayın. :)
@solomonte hocama katılıyorum. Ben doğruyu gösteriyorum karar sizin.

Yarın söyleyim o zaman.Sağolasın..Çok teşekkür ederim hocam uyarınız için başıma iş açacaktım..

arkadaşlar bana da ilçe sitesi güncellenecek mebin yeni sitesi gibi kırmızı olacak denmişti bende 1 aydır siteyle uğraşıyorum .
Çok az kalmıştı bitime şimdi bu şablonu kullanarak tekrar mı başlayacaz:( emeklerim boş gidecek yani öyle mi?

phileo' Alıntı:
arkadaşlar bana da ilçe sitesi güncellenecek mebin yeni sitesi gibi kırmızı olacak denmişti bende 1 aydır siteyle uğraşıyorum .
Çok az kalmıştı bitime şimdi bu şablonu kullanarak tekrar mı başlayacaz:( emeklerim boş gidecek yani öyle mi?

hocam sen gene tam bitirmedin ben bitirdim yayınladım daha 10 haber eklemediler bu olay geldi :D

o zaman bende yarın gideyim bana yap dediniz yaptım ama bunu ben düzenlemem diyeyim.
Birde bu şablonu beğeneniz var mı acaba?
Ben hiç beğenmedim gayette gıcık bir yapısı var en basitinden tüm haberler diyorsun aşağı doğru uzayıp gitmiş insan bir sayfalama felen bari yapar...
Birde togius hocamın dediği sağı solu kayıp gidiyor bununla ben baş edebileceğimi pek sanmıyorum.

arkadaşlar merhabalar...
bende bizim ilçe mem in sayfasını yapacağım ama bu şablondan bi şey anlamadım. bilgisayara yükledim ama hep bozuk çıkıyor dw açtığımda ne yapmam gerekiyor. bi yardım edin Allah rızası için.

emrullah.uzun' Alıntı:
arkadaşlar merhabalar...
bende bizim ilçe mem in sayfasını yapacağım ama bu şablondan bi şey anlamadım. bilgisayara yükledim ama hep bozuk çıkıyor dw açtığımda ne yapmam gerekiyor. bi yardım edin Allah rızası için.

Servere yükleyip dosyaları uygun yerlere atınca düzgün gözüküyor, çoğu bilgiyi otomatik çektiği için localde çalışır gözükmüyor...

il istatistiklerini bi yerden mi kaynak gösterip otomatik aldırcaz yoksa elimizle yazdırcaz orayı pek anlayamadım...

•İstatistik bölümünde yer alan veriler Strateji Geliştirme Başkanlığının yayınlamış olduğu kitapçıktaki verilerden seçilerek yayınlanmalıdır. İlçeler için Başlık "İlçe İstatistikleri" olmalıdır. Yine ilçeler için "SBS Türkiye Sıralaması" yerine "SBS İl Sıralaması" yazılmalıdır.

tmmdır :wink:

arkadaşlar sadece il ve ilçe mem lerin sayfaları değişecek değil mi okulların ki değişmeyecek ben yanlış anlamadım sanırım....

Meb sitesinden indirdiğim şablonu ayarlama yapıyorum DW da bannerda ki siyah yatay menü gözükmüyor?
İkincisi bannerla alt sayfa arası bir ekran boşluk gözüküyor çalıştırınca...
Nasıl çözebilirim..?

aynı sıkıntı bende de var servera yükleyince düzeliyor demişti bi arkadaş forumda ancak dw dan ftp ile servera yükleyemedim.

pegasus777' Alıntı:
emrullah.uzun' Alıntı:
arkadaşlar merhabalar...

Servere yükleyip dosyaları uygun yerlere atınca düzgün gözüküyor, çoğu bilgiyi otomatik çektiği için localde çalışır gözükmüyor...

Hocam uygum yer derken ..Normal ftp ile yüklediğimiz de sıkıntı mı çıkarıyor? Extradan bişeyler yapmak mı gerekiyor? Daha göreve yeni başladım cahilliğimden soruyorum.Meb cidden bize zahmet çektirecek...

Geri