İdarecimle tartışma metnim.. ne önerirsiniz ?

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar arkadaşlar.. Konuşma metnindeki resmini soyadını karaladığım müdür yardımcımız, okulun face bilgilendirme sayfasındaki açıklamasında sadece sabahçıların SBS gününü yazıp öğlencilerinkini belirtmediği için altına ilave etmek durumunda kaldım.. ardından konuşma şu şekilde cereyan etti.. Ne yapmamı önerirsiniz..

x5BGn.jpg

zevT.jpg

Re: Ynt: İdarecimle tartışma metnim.. ne önerirsiniz ?

Vay be. Bence suç duyurusunda bulun. Adama bak arkası kuvvetliyse kendini bi b.k sanıyordur.

kade' Alıntı:
hocam bu şaka falan değil di mi :shock: :shock:

Gerçeğin ta kendisi hocam.. Yarın burnumu da alıp gitcem, ne olacağını çok merak ediyorum..

xodeda hocam, onu yapmak için yarınki tavrının ne olacağını görmek istiyorum.. devam ediyorsa eğer aynen dediğinizi yapacağım.. ama idareci öğretmen pozisyonu arasında haksız mı düşmüş olurum bu duruma rağmen bilemiyorum..

Mesut üni.de çetin hocanın yada işmanın ahınımı aldınız ne yaptınız aklım almıyor hala yazılanları :|

Hocam ilgili şahıs ile ilgili aranda daha önce bir husumet geçtimi bilemiyorum.

Ama sadece burda paylaşıtığınız sohbeti okuyunca acayip sinirlendim.

Böyle idarecilerim olmadığı için kendimi şanslı hissettim.

Eğer öğretmen olarak görevlerinizi tam olarak yerine getiriyorsanız
size ne yapabilir ?

Eğer size kafayı takmışsa ve size fiziki şiddete başvurmayı düşünüyorsa
kimsenin eli armut toplamaz herhalde.

Okuldaki konumunuz diğer öğretmen arkadaşlarınızla diyaloğunuz ne durumdadır bilemiyorum.

Eğer sendikalı iseniz sendikanız ile görüşünüz.

Sabırlar diliyorum..

İyi akşamlar.

hocam iş yerindeki huzur önemli ama bunun gibi müdüre karşı da gereği neyse yapın hocam.. kafam burnuna çarpabilir ne demek yaa.. hocam okul nerde ben de gelecem çok sinirlendim harbiden yaa :D :D

vay adam kendine güveniyormuş kafa atacam diye de belirtmiş. 8)

darp, kavga falan olursa işler iyice çirkinleşir hocam, iki taraftan da kazanan olmaz.

He böyle tiplerle uzlaşma da olmaz ama alternatif çözüm yolları geliştirmelisiniz bence.

Haklı iseniz ve büyük kaybınız olmayacaksa sinirinize hakim olun bence.

Selamlar

Sendika-parti bağlantım yok hocam.. Çok kıymetli müdür yardımcımız ise İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile arası gayet sıkı fıkı olan arkadaşlardan.. Telefon yakınlığındalar.. Okuldaki bilgisayar öğretmenlerini hepiniz bilirsiniz, görevini yapmak değil, görevinden fazlasını yapmaktır işleri.. bizde de bu şekilde.. öğretmen olmama rağmen onu değil beni müdür yardımcısı olarak görenler var, onun yerine bana soruyorlar tüm soruları.. bu bağlamda rahatsızlığı olabilir..

erhnhtms arkadaşım, dediğinin doğruluk payına inanıyorum :)

kade hocam sakin :) yarın ola hayrola..

kafkas hocam.. ben de en az hasarla atlatma derdindeyim..

mesutcum şaka bi yana Allah kolaylık versin hakkaten bizler sırf okurken sinirlendik bir an önce o ortamdan sağlim kurtulursun İnşallah

Hocam idarecinin soyadını kapatmışsınz ancak imzanızdan okulunuza ordan da idareci bilgisine ulaşılabiliyor. Mdr yrd arkadaş anlaşılan bir doz polat alemdar yutmuş çok çok fazla tepki vermiş, sizin yazdığınız msgda herkesin görebildiği bir yer için uygun değil, bu gibi durumlarda birebir iletişim ile telefon gibi bilgilendirebilir yada hiçbirşey yazmayabilirdiniz.

Bu durum karşısında iki tür tepki vardır, pazartesi odasına gider, kapıyı kapatır kafanın burna çarpması nasıl oluyor diye hesap sorarsınız birdaha size bu şekilde konuşamayacağını gösterirsiniz. ya da
Pazartesi size birşey söylemediği sürece hiçbirşey olmamış gibi devam edersiniz, konuyla ilgili laf açarsa hocam çok abarttınız ben kötü bir niyetle yazmadım siz olayı farklı bir yere taşıdınız gibi yuvarlak cümlerle olayı atlatmaya çalışırsınız. Ben bu tip bir adama yapabilirseniz ilk yöntemi uygulamanızı tavsiye ederim.

İlgili şahıs yokmuş gibi davranın.
Dersinize girin çıkın.

Öğretmenin görevi dışındaki istekleri yerine getirmeyin.
Israr sürerse yazılı olarak isteyin.
Yazılı olarak cevabınızı yazın.

Biran önce size daha uygun olan bir okula tayin isteyin.
Size yakın gördüğünüz bir sendikaya üye olun.

İlgili şahsın burnu kapalı anlaşılan.
Arkadaşa breath right hediye edin.
Geceleri oksijen yeterli soluyamıyor galiba.

alenen tedhit var hoca, savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin. il mem den okulunun değiştirilmesini de bu yazıya binaen isteyebilirsin.
hakaret ve tehdit alenen var bunu hangi savcı okusa anlar, ama sen bu adamın neresine ne soktunda bu kadar cedellenmiş onu sen bilirsin
onu burda arkadaşlar bilmeden sadece bu konuşmadan yola çıkarsak ağzının içine edersin.
ama tekrar ediyorum önceden fena ağzına bişeyler sokuşturmuşsun yada sokuşturmuşsan tadı damağında kalmış belli.

hocam bu tehditten sonra kesinlikle alttan almayın ama kışkıtrmayın da .suçlu durumda kendisi.suç duyurusunda bulunun.

O müdür yardımcısına söyleyin de önce kendi öğrensin, müdür yardımcısı öğretmenin üstü veya amiri değildir, haddini bilsin.

hocam gözüne kestiriyorsan hocam odaya gecebılırmıyız de teke tek kımse olmasın kafayı at olsun bıtsın burnuda görür çarpmayıda görür yalnız kımse olmasun yanında
çok çok muhakkık olarak bi müfettiş gelir en fazla bak ne diyorum en fazla sarı zarf alırsın.

ama sanırım bu herif ilk atışma değil bu adam dolmuş hocam ezik ezik konuşmuş çünkü yok Mevlana yok bilmem de tam bi ezik muhabbeti bi halt yapabilirse ahada burdan yazıyom bu klavye delikanlısı olmuş bi halt yapamaz sen dediğim gibi eline bi kağıt al hocam şuna bi bakarmısınızde gec odada bitir işini

Yarınki yapacağım şey dediğiniz gibi "hesabımı almaya geldim hocam" demek olacak.. kavga çıkartabilecek potansiyelde biri değil.. ama o sitede ilgilendiği bayan öğretmenin önünde beni her türlü ezer.. yarın ise karşımda birebirde bambaşka bir Mustafa göreceğime eminim..

mesut_steel' Alıntı:
Yarınki yapacağım şey dediğiniz gibi "hesabımı almaya geldim hocam" demek olacak.. kavga çıkartabilecek potansiyelde biri değil.. ama o sitede ilgilendiği bayan öğretmenin önünde beni her türlü ezer.. yarın ise karşımda birebirde bambaşka bir Mustafa göreceğime eminim..
haaaa karı ayağına mı yavşama var hemde sinyal yakmadan geçiş hoca sen onu ondan önce yemeğe çıkar. :mrgreen:

mesut_steel' Alıntı:

Hocam bunu yapacağınız yer idari oda olmasın. Çağırsa bile odasına gitmeyin. Size saldırdığı takdirde kendinizi savunmak için karşılık verseniz, makamında önce sizin saldırdığınızı iddia eder. Ortalıkta şahit de yoksa meb yetkilileri üst konumdakinin ifadesini ciddiye alır.

kendisi görevini yapamayan bi arkadaş.. okulda odaklandığı bir iki kişi var işte, etraflarında pervane dönüyor resmen.. müdür yardımcısı ağırlığı yok onlara karşı, düşün onlar ayakta kaldı diye koşarak sınıftan öğrenci sırası kaptı geldi buyrun hocam dedi kendi ayakta kaldı :) elleriyle çay ocağından çay getirmesini saymıyorum bile..

o kişilerinin egzersizlerini hazırlaması mı dersiniz, sadece o kişilere mtsk olduğunu haber verip gerisine söylememek mi dersiniz, bi dünya mesele varda.. hangi birinden dem vurayım ki.. o kişiler de bu yakınlığı kullanarak tüm işlerini yaptırıyorlar.. düşünün, odasındayken ben hiç koltuğunda oturduğunu görmedim, hep o bayanı baş köşeye almıştır .)

neyse sağlık olsun.. yarın ola hayrola.. gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim..

mesut_steel' Alıntı:
yok hocam.. sadece Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği..

1- dersinize girip çıkarsınız.
2- lab ı derste kullanılabilir hale getirirsiniz ( sadece kendi dersin için)

aşağıdakileri sonrakileri yapmak göreviniz değildir. yapıp yapmamak size kalmış

1- idare evrak işleri
2- idare format işleri
3- bilgisayar tamir işleri
4- elektrik kablo işleri
5- hocam internete girmiyor
6- hocam virüs
7- hocam şu
8- hocam bu
9- ...
10- ...
11- ...

1. Haklı durumda iken haksız duruma düşme.
2. İl/ilçe gibi yerlere şikayet etme sakın. Bunlar hep birbirlerini korur. Şikayet edecek isen sendika avukatın ile hazırlayacağın bir dilekçeyi savcılığa ver. Gerisini savcı halleder. Savcılık ayrıca il/ilçenin de soruşturma açmasını tetikleyecektir. Çift koldan soruşturma yürür. Bir taşla 2 kuş.
3. Yaptığı şey kademe/derece durdurma maddesindeki 2 unsurla örtüşmekte.
a. -Amirine veya maiyetindekilere karşı küçük düşürücü veya aşağılayıcı fiil ve hareketler yapmak,
b. -Amirine, maiyetindekilere, iş arkadaşları veya iş sahiplerine hakarette bulunmak veya bunları tehdit etmek,

Kademe/derece cezası alanların zaten görevlendirmesi genelde elinden alınır diye biliyorum.

Şikayet edeceksen 30 günü geçirme. Yoksa zaman aşımı olur diye biliyorum.

hocam dilekçeni yaz git bir sendikaya size yardımcı olurlar emin olun.. sakın bire bir münakaşaya girmeyin... fiziki olarak hele hiç girmeyin.. suçlu siz olursunuz. dilekçenizi yazın direk savcılığa gidin.. yazdıklarını silmesi ihtimaline karşı yazdıklarını kaydedin. mümkünse video kayıt olsun.. gerisini adelete bırakın..

Geri