İşte Suriye muhalefetinin gerçek yüzü

Kodla Büyü
onların muhalif olduğunu nerden biliyorsun?..

ayrıca suriyede esadın öldürdüğü kişilerin sünni müslümanlar olduğundan haberdarmısın? bu işi oradaki sünni olmayan tüm toplulukların ve özelliklede pkk ile iş birliği yaparak topluca bu insanları katlettiğini biliyormusun?

bir tane video koymuş birisi sende doğru diyerek eklemişsin... senin yazdığına nasıl inanalım?

Bu araplarda kafası kesilende Allahü Ekber diyor , kafayı kesende ..Peki sorun ne ?

baynadir' Alıntı:

ayrıca suriyede esadın öldürdüğü kişilerin sünni müslümanlar olduğundan haberdarmısın? bu işi oradaki sünni olmayan tüm toplulukların ve özelliklede pkk ile iş birliği yaparak topluca bu insanları katlettiğini biliyormusun?

bir tane video koymuş birisi sende doğru diyerek eklemişsin... senin yazdığına nasıl inanalım?
:alkis:

Arkadaşlar çok dikkatli izlemek gerekir olayları. Suriyeyi ortadan kaldırarak irana tehdit olacak bir konum yaratılmak isteniyor. Suriyeyi karıştıranlarda aynı zihniyetin adamı, türkiyede suriye düşmanlığı oluşturmak isteyenlerde.

Birilerine bir gece uyurken ak sakallı bir amca bak bu suriyede yönetim değişmeli dedi bunlarda hadi değiştirelim deyip uydurma muhalifler çıkardı ortaya bizdeki pkk gibi. Sonra bizim ülkeyi yönetende dahil 3 5 lider medya gücünüde kullanarak esad yok şöyle zulmediyor yok böyle vuruyor öldürüyor ayakları yapmaya başladı. Müslüman coğrafyasının yıllardır bu emperyalistlere yönetilmesinin tek sebebide budur, kendi aralarında birlik olmak yerine daha kavga etmeyi tercih etmeleridir. Bu kafayla esad gider besad gelir ama müslüman coğrafya her zaman birilerine kulluk edip yönetilir.

bizim maşa olarak kullanılmamız neden kimseye dokunmuyor? sen koçsun aslansın kaplansın ddiye diye arkamızı yepeşleyip (ege ağzıyla) dost suriyeye bize düşman kesilmemizi sağlayan amerikanın israilin piyonu olduğumuzu neden kimse bu yönetimin yüzüne haykıramıyor? basiretimiz neden bu kadar bağlandı? İran kadar dik durmayı neden beceremiyoruz? neden müslümanı müslüman eliyle katlettiriyorlar ??? Sonumuz yakındır. ben lisedeyken hep bi ütopyadan bahsedilirdi.önce bütün komşularımız işgal edilecek sonra türkiyeyi ele geçirecekler! derlerdi.ve biz ütopya sanırdık.o zaman geldi çattı işte.bütün komşularımız ya ayaklanıyor ya işgal ediliyor.ırak suriye sonra iran zaten ermenistandan ve civarından bişey bekleme işgale açık yerler.e yukardada yunanistan tetikte. Sonumuzun yakın olduğunu beş on yıla kadarda eyaletlere ayrıldığımızı ve bir israil devletinin kurulduğunu hatta kendi elimizle yardım ettiğimizi tarihimiz yazacaktır. Bu ütopyalar onlarca yıl öncelerinin planları.Biz gibi avam tabaka bunu bildiği halde devlet politikaları neyin kafasındalar? aslında bizim hükümet diye seçimle başa getirdiklerimiz bizim insanımız değillermi acaba? Yada mecliste satın alınmayan adam kalmışmıdır acaba???
Son günlerde farkettiğim şey.. Bi çok israillinin ülke vatandaşlığı almış olması .. bunlar ilginç değilmi?

:+1:
kelebeketkisi' Alıntı:
baynadir' Alıntı:

:alkis:

işe sadece amerikanın ya da birilerinin iranın pozisyonunu zora sokma olayı olarak bakmayın.. uzun yıllar süren osmanlı iran savaşlarının bile etkileri var hala... kavganın alt argümanı olabilir ama en etkilisi mezhep kavgası... tamam bunu birileri planladı da esad ülkesine sahip çıksaydı bunlar olmayacaktı... o sadece bir kukla olarak baasın görünen yüzü... arkada bir sistem var.. onlar kırar döker ama o iktidarı kaybetmemek için her şeyi yaparlar..

Büyük Ortadoğu Projesi'nin ne olduğunu biraz araştırırsanız, Suriye'deki olayların iç yüzünü daha iyi kavrarsınız.

baynadir' Alıntı:

bu yazdıklarını sen nerden biliyorsun.

biz kendimize bakalım suriye somali mısır afganistan dan bize ne? halan şehit veriyoruz kendi sorunlarımızı halledememişiz başkalarına mı yetişiyoruz

arkadaşlar herkesin kendi fikri kendi yorumu vardır elbet yalnız temel olarak bu operasyonların amacı tevratta bahsedilen arz-ı mevud denilen büyük israil devletini kurmaktır, bunu iyi bilmek gerek.Ayrıca iktidar ağzı ile konuşup düşünen arkadaşlar da olabilir ben onlara da şunu sormak istiyorum Mısır Libya Tunus Suriyeye sızarak halkı silahlandırıp bu isyan hareketlerini yöneten ve teşvik eden güç yarın bizim ülkemizde güneydoğu anadolu sınırından başlayarak doğu anadoluya kadar aynısını yaptığı zaman burdan siyonizmin fedailiğini yapıp bağıran çağıran ülke yöneticileri nasıl davranır sizce...

Ben Orta Doğu Uzmanı, Siyaset Stratejisti ya da en gizli ve en güçlü örgütlerin planlarını çok iyi bilen bir istihbarat uzmanı değilim. Bu yüzden "çok değerli" yorumlar yapamayabilirim buna dair. Tek bildiğim, Hula'da 49 çocuğun göz göre göre katledildiği. Çocuklar gizli planları, Amerika'nın oyunlarını, sünniyi şiiyi, İran-İsrail dengesini falan bilmez. 49 çocuğu acımadan yok eden birileri varsa benim birinci derdim bunların ellinci çocuğu katletmeden nasıl durdurulabileceğidir.
Terör ve siyaset uzmanlığım da yok. Ama gözlerim var. Güney Doğu'daki sorunumuzla Suriye meselesini birbirine benzeten yorum sahiplerini ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyorum. Şu anda Türk Ordusu Diyarbakır'da gündüz vakti hastanelere tankla ateş mi etmekte? Yoksa Hakkari şehir meydanına kurulu toplarla apartmanları mı bombalamakta? Ya da bir protesto eylemi yapıldığında ağır makineli silahlarla eylem yapılan meydanı mı taramakta?
Ortada apaçık bir VAHŞET var. Zulme karşı susan dilsiz şeytandır. Ben ne "yeniden fütuhata girelim, dünya lideri olalım" gayesine inanırım ne de Batılı Oryantalistlerin tepeden bakan ve provakatif yorumlarına meylederim. Ortada vahşet var, ben onu bilir onu söylerim

Kardeşim bu forumda böyle videolar PAYLAŞILMAZ. iNSANLARIN PSİKOLOJİSİNİ BOZMAYIN :verymad: :verymad:

Hepsi Lanet Olası İlluminati Yüzünden planları orta doğuda karmaşa çıkarıp israil irana saldıracak nükleer yerlerine ülkeyi batıracak amerikada ona destek olacakmış ve şimdi yaklaşıyoruz surriye tamamen bittiğinde türkiye karışırsa bizim doğu anadolu bölgesini işgal etceklermiş İlluminati Planı Böyleymiş okumuştum bu yıl planları buymmuş ve şuanda yürüyor eğer biz savaşa karşırsak biz çok zararlı çıkcaz çook biz şuanda yaptıgımızı yapıyoruz daha fazlasını yapmayalım zaten pkklılar var

Suriye'de at izi it izine karıştı. Kim haklı kim haksız çözümlemek hayli zor, bence tek çözüm demokratik bir seçim. O da zor ama...

İlluminati yi Bilmiyorsanız Uyuyorsunuz Bi Kaç Yıl Sonra BlueBeam Projesini Çıkaracaklar insanları kıyamet geldi diye kandırcaklar gökyüzüne Hz.İsa nın fotoğrafını yansıtçaklarmış ve herkes oraya yönelcekmiş sonra beyni kontrol eden dalgalarla herkesin kafasını karıştıracaklarmış bu pis 10 mason yüzünden bütün dünya tek ülke haline getirmeye çalışçaklarmış birde :x

egkhan' Alıntı:
Ben Orta Doğu Uzmanı, Siyaset Stratejisti ya da en gizli ve en güçlü örgütlerin planlarını çok iyi bilen bir istihbarat uzmanı değilim. Bu yüzden "çok değerli" yorumlar yapamayabilirim buna dair. Tek bildiğim, Hula'da 49 çocuğun göz göre göre katledildiği. Çocuklar gizli planları, Amerika'nın oyunlarını, sünniyi şiiyi, İran-İsrail dengesini falan bilmez. 49 çocuğu acımadan yok eden birileri varsa benim birinci derdim bunların ellinci çocuğu katletmeden nasıl durdurulabileceğidir.
Terör ve siyaset uzmanlığım da yok. Ama gözlerim var. Güney Doğu'daki sorunumuzla Suriye meselesini birbirine benzeten yorum sahiplerini ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyorum. Şu anda Türk Ordusu Diyarbakır'da gündüz vakti hastanelere tankla ateş mi etmekte? Yoksa Hakkari şehir meydanına kurulu toplarla apartmanları mı bombalamakta? Ya da bir protesto eylemi yapıldığında ağır makineli silahlarla eylem yapılan meydanı mı taramakta?
Ortada apaçık bir VAHŞET var. Zulme karşı susan dilsiz şeytandır. Ben ne "yeniden fütuhata girelim, dünya lideri olalım" gayesine inanırım ne de Batılı Oryantalistlerin tepeden bakan ve provakatif yorumlarına meylederim. Ortada vahşet var, ben onu bilir onu söylerim
uguer hocam ilk sayfada link vermiş, http://www.hurriyet.com.tr/planet/19690319.asp okursanız bazı gerçekleri daha iyi görebilirsiniz.. okulumda 3-4 tane hataylı öğretmen arkadaş var ve bunlar suriyedeki akrabalarıyla devamlı görüşüyorlar, onların söyledikleri de basının herşeyi farklı gösterdiği, katliamları abd ve israil destekli muhaliflerin organize ettiği, esad yanlısı 100 binlerce insanın mitinglerinin basında hiç yer almadığı şeklinde.. hükümetimiz bop eşbaşkanlığı göreviyle bu işe kendini iyice kaptırdı, umarım yarın diyarbakırda halk ayaklandığında askerimiz onları bastırmaya çalışırken, birileri bizim içişlerimize karışıp katliam yapıyosunuz demez.. derlerse hükümetin verecek cevabı olacağını zannetmiyorum

Amerika İsrail merkezli kaos politikalarıyla oluşturduğu “Büyük Ortadoğu Projesi” si tamamen ülkeleri devletsizleştirme ülke halkını da kimliksizleştirme projesidir. (alıntıdır)
Ortadoğu birbirini yiyor, emperyal güçler kıs kıs gülüyor. Hatay' dayım olayın iç yüzünü hissedebiliyorum, sorabilirsiniz.

Hula' daki 49 masumun katilini soranlara cevap veriyorum."Irak'taki 2 milyon masum insanın katilini sordunuz mu kendinize" Sorarsanız cevabınıda alırsınız.

Büyük Ortadoğu Projesi

Genişletilmiş Ortadoğu İnisiyatifi (İngilizce: Greater Middle East Initiative) Amerika Birleşik Devletleri 43. Başkanı Bush hükümeti tarafından Büyük Ortadoğu adıyla duyurulan, en batıda Fas'ın Atlantik kıyılarından, en doğuda Pakistan'ın kuzeyindeki Karakurum yaylalarına, Kuzeyde Türkiye'nin Karadeniz kıyılarından Güneyde Aden ve Yemen'e kadar uzanan bölgede, Müslüman ülkelere demokrasi ihracını ve bu ülkelerin pazarlarının açılmasını amaçladığı açıklanan politik kuramdır.
Araştırmacı Altuğ Günal projenin 2001 yılındaki 11 Eylül saldırılarından sonra "terörizmi besleyen bataklıkları kurutmak" amacıyla ortaya çıktığını ve ABD'nin 2004 yılındaki G-8 zirvesinde gündeme getirdiğini yazmıştır. Günal projenin maliyetinin yüksek olması sebebiyle ABD'nin bu yükü azaltmak için müttefiklere ihtiyaç duyduğunu; fakat hakimiyet paylaşımını az tutmak için kendi payını yüksek tutarak "sınırlı paylaşım"ı esas aldığını savunmuştur. Fransa'nın eski dışişleri bakanı olan Dominique de Villepin "Büyük Ortadoğu" tanımını "Mağrip ile Basra Körfezi ülkelerine aynı yaklaşımı sergileyemezsiniz. Siyasi, ekonomik, kültürel ve eğitimsel konuları göz önüne almak zorundasınız" diye eleştirdi.

meshep ayrımcılığı oyununa gelmeyin hafızalarınızı yoklayın
dün maraş çorum sivas malatya katliamı tertipleyen emperyalizm
bugün işbaşındadır.

Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili en çarpıcı açıklama ABD’nin güvenlikten sorumlu danışmanı (Bugünkü Dışişleri Bakanı) Condoleezza Rice’ın 7.8.2003 Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında görülmektedir. “Transforming The Middle East – Ortadoğu’yu Dönüştürmek.” Rice bu yazısında Fas’tan Basra körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içinde olduğunu vurgulamıştır. Belgesi için
Okuduğumuz ve dinlediğimiz kadarıyla ABD Büyük Ortadoğu Projesi ile 7 hedefe ulaşmak istemektedir.
1- ABD bu proje ile kendisine rakip olabilecek muhtemel bir gücün oluşmasını engellemek istemektedir.
2- ABD bu proje ile rakipsiz askeri gücü teknolojik imkanı ile Ortadoğu bölgesini kontrol sevdasındadır.
3- Amerika bu proje ile Ortadoğu bölgesinde bulunan petrol ve doğalgaz kaynakları üzerinde denetimini sağlamak istemektedir.
4- ABD bu proje ile ayrıca İsrail’in emniyetini sağlama amacını gütmektedir.
5- Avrupa Birliği, Çin ve Japonya’yı bu kaynaklardan uzak tutmak istemektedir.
6- Ortadoğu Bölgesinde bulunan tüm petrol ve doğalgaz yataklarına serbestçe ve korkusuzca ulaşmayı hedeflemektedir.
7- Onlara göre var olan ve İslâmî terör diye adlandırılan görünüşteki terörü önlemektir.

baynadir' Alıntı:

bak arkadaşım suriye ordusunun ve hükümetinin büyük çoğunluğu zaten sünni. Yabancı basın olayla ilgili haber yaparken dikkat ettiyseniz olayı sadece alevi esad ve sünni karşı cephe nezdinden bakarak olayı bu yönde gösteriyor. Suriyede devlet ile onu düşürmek isteyen insanların savaşı var. Bir mezhep savaşı yok. Ama belli ki bir çok insan başbakan erdoğan ın mezhep kışkırtıcılığına kapılıyor.

memoras' Alıntı:
egkhan' Alıntı:
uguer hocam ilk sayfada link vermiş, http://www.hurriyet.com.tr/planet/19690319.asp okursanız bazı gerçekleri daha iyi görebilirsiniz.. okulumda 3-4 tane hataylı öğretmen arkadaş var ve bunlar suriyedeki akrabalarıyla devamlı görüşüyorlar, onların söyledikleri de basının herşeyi farklı gösterdiği, katliamları abd ve israil destekli muhaliflerin organize ettiği, esad yanlısı 100 binlerce insanın mitinglerinin basında hiç yer almadığı şeklinde.. hükümetimiz bop eşbaşkanlığı göreviyle bu işe kendini iyice kaptırdı, umarım yarın diyarbakırda halk ayaklandığında askerimiz onları bastırmaya çalışırken, birileri bizim içişlerimize karışıp katliam yapıyosunuz demez.. derlerse hükümetin verecek cevabı olacağını zannetmiyorum

Aynısını 80 öncesi bizde yaptılar maraşta çorumda sağ sol alevi sünni diyerek yaptılar.maraşta bir aleviyi öldüren bin yıl hac sevabı alır diyen ajan imamlar gördük.Yapılan herşey bop için.Küresel terör halkı silahlandırıp ayaklanmaları organize etmekte ve küresel terörün satılık medyası(el cezire) herşeyi farklı göstermekte...Bazıları da bu vahşet tamamen Esad'ın sanıp burdan siyonizmin fedailiğini yapmakta...Yazık...

ya ne esadı, ne katliamı. düne kadar bişey yoktu birden düşman oldu.
libyada ki isyancıları da gördük, aralarında sivil ingiliz komandoları ve cia ajanları oldugu ispatlandı neden bunun üzerinde durulmadı.

sokakta bomba patlamıs esad yaptıo nerden biliyon. belki sen yaptın adama atıyon.

tüm arap ülkelerinde isyan çıktı hepsini devirdiler, bu adm güçlü cıktı yemedi. cekip gitmedi ya şimdi katliam yapar cani olur.

bırakın bu BOP projesine destek vermeyi.. ıraka libyaya mısıra bakın bakalım ne ler değişmiş. daha mı iyi olmuş. körtü körüne..

esad katilam yapıyorda israil ne yapıyor. filisitinin cektikleri ne. aynı tepkityi gostersene israile ama yemiyor...

abd abisi izin vermiyor israile kasrımaya. filistindeki insan deilmi müslüman deilmi.. yoksa tek tek oludurrsen sorun yok topğlu halledersen sorunmu. ha bir seferde 100 kişi oldurmussun. ha tek tek 100 kişiye ulaşmıssın.

avrupa ile ortak hareket ediyosan insan hakları vs bahane. amacları farklı.

bu insan hakları Bosna hersekte yokmuydu.. binlerce masum insan müslüman katledilirken...
,
bırakn bu işleri, BOP a ortak olmayın...

Geri