İşte Suriye muhalefetinin gerçek yüzü

Kodla Büyü
Yahu esed denilen adamın ülkesinde ne kadar güçlü olduğunu bilmesek isyancıların kötülüğüne esedin melekliğine hükmedeceğiz nerdeyse....Madem hükümet ve ordunun çoğu sünni iran israille kolkola neden esed resjimini cansiperane destekliyor biraz düşünün! Suriye istihbaratı boş oturacak değil tabiki onlarda yönlendirme yapacaklar.
------------
Gerçekten rejimin eli temiz ve kendinden emin olsa başkalarından önce BM ve diğer uluslararası örgütleri gerçeği ortaya çıkarmaları için vazifeye çağırması ve ciddi bir soruşturma için işbirliği yapması beklenirdi. Muhalefet, büyük rezaleti deşifre olmasın diye paniklerdi. Ama 47 ülkenin üye olduğu BM İnsan Hakları Konseyi, tam da Suriye'nin resmî raporunun yayımlandığı gün, Türkiye, ABD ve Katar'ın talebiyle Hula katliamının soruşturulmasına karar verdi. 41 ülkenin destek verdiği bu karara, sadece 3 ülke karşı çıktı. Bunlardan biri, maalesef Esed'in en büyük hamisi görünen Rusya. Diğerleri Çin ve Küba. Kendinden çok emin olan ve katliamdan muhalefeti sorumlu tutan Beşşar Esed, objektif bir soruşturma istese Rusya ve Çin bu karara itiraz eder mi?
Üstelik BM Suriye Gözlemci Heyeti Başkanı General Robert Mood, katliamdan bir gün sonra, Humus'un 20 km kuzeybatısındaki Hula'ya ulaşmış ve resmî raporun aksine kurbanların bir kısmının top ateşiyle öldürüldüğünü duyurmuştu.
Peki bağımsız kaynaklar Hula'da yaşananlar için ne diyor? İnsan hakları örgütlerine, bağımsız gazetecilere katliamdan sağ kurtulanlar ne anlatıyor? Bu katliamdan dolayı Suriye'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmesi için çağrı yapan İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün hadisenin şahitleriyle yaptığı görüşmeler acı gerçeği göz önüne seriyor. Bütün tanıklar, askerî üniforma giyerek evlere saldırıp aileleri yok edenlerin rejim yanlısı olduğunda hemfikir. Tereddüt ettikleri nokta, katillerin resmî Suriye askeri mi, yoksa milis grubu şebbiha mı oldukları.

Ben Orta Doğu Uzmanı, Siyaset Stratejisti ya da en gizli ve en güçlü örgütlerin planlarını çok iyi bilen bir istihbarat uzmanı değilim. Bu yüzden "çok değerli" yorumlar yapamayabilirim buna dair. Tek bildiğim, Hula'da 49 çocuğun göz göre göre katledildiği. Çocuklar gizli planları, Amerika'nın oyunlarını, sünniyi şiiyi, İran-İsrail dengesini falan bilmez. 49 çocuğu acımadan yok eden birileri varsa benim birinci derdim bunların ellinci çocuğu katletmeden nasıl durdurulabileceğidir.
Terör ve siyaset uzmanlığım da yok. Ama gözlerim var. Güney Doğu'daki sorunumuzla Suriye meselesini birbirine benzeten yorum sahiplerini ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyorum. Şu anda Türk Ordusu Diyarbakır'da gündüz vakti hastanelere tankla ateş mi etmekte? Yoksa Hakkari şehir meydanına kurulu toplarla apartmanları mı bombalamakta? Ya da bir protesto eylemi yapıldığında ağır makineli silahlarla eylem yapılan meydanı mı taramakta?
Ortada apaçık bir VAHŞET var. Zulme karşı susan dilsiz şeytandır. Ben ne "yeniden fütuhata girelim, dünya lideri olalım" gayesine inanırım ne de Batılı Oryantalistlerin tepeden bakan ve provakatif yorumlarına meylederim. Ortada vahşet var, ben onu bilir onu söylerim

arkadaşım görüşlerine saygı duyuyorum. yalnız, eğer bir konuda uzman değilseniz (bahsi geçen konuda burda yazanların hiçbirinin uzman olmadığını düşünüyorum) gördüklerimizin bizi yanıltabileceğini de kabul etmek lazım.
yukarıda bir arkadaşım da ifade etmiş bu gün suriye'de devlet eliyle bir vahşet yapılıyorsa eğer ve biz müslüman olarak ses çıkarmamız gerekiyorsa bu zulme daha çok geçmedi üzerinden Irak'ta ABD eliyle yapılan vahşete neden ses çıkarmadık değil mi?
candan erçetin'in söylediği bir şarkıda şöyle diyordu
Türkü yine o türkü
Sazlarda tel değişti
Yumruk yine o yumruk
Bir varsa el değişti

sayın cancoban, uzman değilim dediğim konuda ahkam kesmedim zaten. Dikkat buyurun.
Ben apartmana ateş eden tank görünce soru sormam. Bunun vahşet olduğunu tespit etmek de uzmanlık istemez. 49 tane çocuğun kefenlenmiş bedenleriyle dolu bir salon görüntüsü ve Esed yönetiminden gelen herhangi bir karşı ses dahi yokken, Hula'da katliam olduğunu tespit etmek için de uzmanlığa ihtiyaç yok. Üstelik bir çocuğun ölümü illüzyonu olan bir şey değildir.Yani yanılamazsınız. 49 çocuk öldüyse ötesi gerisi önemsiz olduğu için illüzyon yapılabilecek sahalar zaten umrunuzda olmaması gerektiğinden, gördüğünüz açıktır. VAHŞETTİR.

İkinci olarak da devlet-hükümet ekseninde hiçbir şey söylemedim zaten. Benim isyanım, insanlar evlerinde ağır silahlarla can verirken bazılarının bununla ilgilenmeyi bırakıp komplo teoriciliği, uluslararası ilişkiler uzmanı, Suriye kültürü profesörü kimliğine bürünüp doktrinler, gizli projeler, analizler sıralanmasınadır. Daha kötüsü ise Hula'da ölen çocukcağızın canı bir paragraf etmezken insanların gözünde, hükümeti savunmak ya da hükümete çakmak için malzeme olarak onlarca paragraf üretilebiliyor olmasıdır.

En son olarak geliştirdiğiniz mantığı anlamaksa imkansız. Hükümetin samimiyetine inanmayıp başka hesaplar peşinde koştuğunu düşünüp beyan edebilirsiniz elbette.Ama ben kendi fikrimi,hissimi söyledim.Bireysel fikir için bu akıl yürütmeyi yapınca içine düşülen mantık bizi nereye götürüyor ona baktınız mı hiç? Irak'ta ses çıkarmadı hükümet. Şimdi niye ses çıkarıyor? Peki, Stalin 2 milyon Kazak erkeği bir gecede yok ederken veya Nazi Almanya'sı milyonlarca insanı yeryüzünden silerken ne yapıyordu genç Türkiye cumhuriyeti? Yine sesi çıkmıyordu. Atom bombası atıldığında? Yine sesi çıkmıyordu. Daha geri gidelim.
20li yılların ortasından itibaren 30larda Orta Doğu,Afrika,Orta Asya şimdikinden çok daha kanlı bir yerken sesimiz çıkıyor muydu? Hayır çıkmıyordu. Sizin mantığınıza göre geçmişte bunların hiçbirine ses çıkarmadığımıza göre ilelebet sessiz kalmalıyız. Yoksa birisi çıkar sizin gibi "ama şu hadisede susmuştun ne değişti" diye hatırlatır mazallah.
sayın cancoban, Hükümet de muhalefet de sizin olsun.İsteyenin olsun. Ben de sizinle bi edebi eser paylaşayım:
Eğri, doğruya doğru demekle düzelmez belki
Ama doğru, doğruya doğru demek için eğriye bakmaz
Ağlayan her çocukla beraber ağlasa insan
Hiçbir çocuğun gözünden bir damla yaş akmaz

theghost83' Alıntı:
ya ne esadı, ne katliamı. düne kadar bişey yoktu birden düşman oldu.
libyada ki isyancıları da gördük, aralarında sivil ingiliz komandoları ve cia ajanları oldugu ispatlandı neden bunun üzerinde durulmadı.

sokakta bomba patlamıs esad yaptıo nerden biliyon. belki sen yaptın adama atıyon.

tüm arap ülkelerinde isyan çıktı hepsini devirdiler, bu adm güçlü cıktı yemedi. cekip gitmedi ya şimdi katliam yapar cani olur.

bırakın bu BOP projesine destek vermeyi.. ıraka libyaya mısıra bakın bakalım ne ler değişmiş. daha mı iyi olmuş. körtü körüne..

esad katilam yapıyorda israil ne yapıyor. filisitinin cektikleri ne. aynı tepkityi gostersene israile ama yemiyor...

abd abisi izin vermiyor israile kasrımaya. filistindeki insan deilmi müslüman deilmi.. yoksa tek tek oludurrsen sorun yok topğlu halledersen sorunmu. ha bir seferde 100 kişi oldurmussun. ha tek tek 100 kişiye ulaşmıssın.

avrupa ile ortak hareket ediyosan insan hakları vs bahane. amacları farklı.

bu insan hakları Bosna hersekte yokmuydu.. binlerce masum insan müslüman katledilirken...
,
bırakn bu işleri, BOP a ortak olmayın...
:+1: :+1:

zararın dönüldüğü yerde kara geçildiğini biliyorum. vahşet olarak değerlendirdiğiniz olayın kimler tarafından yapıldığını ve ne şartlarda yapıldığını bilemeyeğimizi ifade ediyorum. suriye yönetimi böyle bir katliamın kendilerinin zararına olacağını kestirememekte midir? onlar 49 çocuğun zararsız olduğunu bilmemekte midirler?
mesela uludere olayında neyin nasıl olduğunu biliyor muyuz? devlet bilerek mi bombaladı o insanları? bu da vahşet midir? yoksa yanlış yapmaya mı zorlanmıştır hükümet? ne dersiniz?

bazı noktalarda uzlaştığımızı görüyorum sayın cancoban. Benim şahsım adına bölgeden doğrudan kaynaklarım, şahsi dostlarım var. Ama bunları ve Suriye'de dünü-bugünü bir kenara bırakıp sadece apaçık olan şeye dair birkaç şey söylemeyi tercih ediyorum.
Devlet bilerek mi bombaladı o insanları sorunuz enteresan. Devlet ile Organize Bir Terör Örgütü'nün tek bir farkı vardır. Devlet, hukuk kuralları ve insan haklarını sağlamak,yaşatmak için yalnız ve yalnız başka birilerinin hayatını kurtarmak için insan öldürür. İşte o yüzden devlet 20 yıldır aradığı en azılı örgüt elebaşının oturduğu apartman dairesini deşifre ettiğinde bile oraya füze atmaz, tankla ateş etmez, F-16 sortisi yapmaz, ağır makinelilerle taramaz. Çünkü o zaman başka insanlar da ölebilir. Ve işte o zaman bahsettiğiniz organizasyonun terör örgütünden hiçbir farkı kalmaz. Hulalı çocuklar evlerinde öldüler. Üstelik tek konu onlar değiller. Binlerce insan evlerinde, sokakta veya gösteri meydanlarında öldü. Bunlar kırsal alanda, dağlık arazide değildiler. Değil şüphe etmek ya da yaptıkları fiilin meşruiyetini tartışmak, hepimiz bilsek ki o şehirde o sitede o sokakta katiller var, YİNE DE ORAYA AĞIR HARP SİLAHLARIYLA TAARRUZ EDİLMEZ. Bunun şöylesi böylesi izahı falan olamaz. Uludere faciasından da bu yönüyle ayrılmaktadır. Orada bambaşka şeyler oluyor, Allah'a şükür bizim topraklarımıza hiç benzemiyor.
Ha bir de yanlış yapmaya zorlanmıştır derken, Esed on yıllardır halkına zulmediyor. Tankla değildi daha evvel, fikir ve hürriyet boyutundaydı. Bir şey yapmaya zorlanan varsa o da artık bu zulme karşı gelmeye zorlanan sizin benim gibi sıradan insanlardır.
Kendisine zararını kestiremiyor mu sorunuzu da bana değil tarihe sorun lütfen. İktidarını bırakmamak için savaşan liderlerin aldığı can sayısının sonunda kaç sıfır vardır, düşünmek istemiyorum...Makul ve rasyonel bir yönetim zaten 2012 yılında hala tek parti rejimiyle yaşayabileceğine inanmaz en baştan.

http://www.islam-tr.net/irakli-sehidler ... -oldu.html
Ne istiyorsunuz ABD,BM müdahele etsinde Suriye' de 2 milyon insan ölsün bunu mu? Emperyalizmin koyduğu bomba için burada birbirinizi yiyorsunuz. Allah tan sadece şunu diliyorum. İnşaallah İslam alemi en kısa zamanda gözlerini açar.(Amin) Irak savaşında ülkemizin çıkarları için Irak'a girmeliydik diyenler Esed karşıtlığı yapıyor ya bu gücüne gidiyor insanın. Sünni olmama rağmen şunu söylüyorum, Bunu yapan mezhepçilik yapıyor, insan ayırıyor.

Ya ordaki kurban(muhalif, Esadçı, tecavüzcü, sünni, alevi yada yahudi ne fark eder) Allah-u Ekber diyerek insan nasıl böyle bir katliam yapabilir?

Arkadaş bu Esad bu kadar salak mı masum çıocukları öldürüp kötü adamı oynayacak. Bırakın BOP söylemlerinide kendinize gelin biraz. Bugün cıa mossad o bölgede cirit atıyor istedikleri yeri bombalayıp çocukları öldürüp Esada yıkmak zor olmasa gerek. Amaç ne sizce? Demokrasi mi özgürlük mü? Irakta bak özgürlük geldi 1 milyon kişi öldü. Mısıra Libyaya özgürlük yağdı adamlar hala birbirlerini yiyorlar.

Bu kendine müslüman deyip her Allahu Ekber diyene inananlar yok mu az ayık dolaşın ya. Böl parçala yönet bu emperyalist ülkelerin en çok yaptığı şeyler değil mi? Birgün sağ sol olur, birgün kürt-türk, arap-türk olur. Birgün bakmışsın alevi sünni, şii-sünni olur ama amaç hep aynıdır.

Esad benim babamın oğlu değil, bir yerde oturup bir çay içmişliğimiz yoktur kısaca bana faydası yoktur ama bu adamı baştan indirmek isteyenlerin kim olduğunu göremeyecek kadarda kör salak değilim. Bizim başbakanda onlara tabiri caizse piyonluk ediyor bana göre.

Babadan oğula geçen rejimi savunanlar, osmanlıyıda beğenmezler, şimdi de vay erdoğan ateşle oynuyor vay efenim bilmem ne
eset "çocukları ben öldürmedim" dedi de biz mi göremedik?
şu videoyu izleyince dehşete kapılmamak elde mi? muhalifler yaptı ama eset yaptı farketmez yönetilemeyen bir ülke söz konusu bir sülalenin suriyeyi yönetmesine karşı çıkan tek suriyeli olsa yeter mısırda olanalar, libyada olanlar, tunusta kendini yakarak ilk fitili ateşleyen adamı amerika tembihlemişti kuşkusuz(!)

Yazmaktan sıkıldım. Herkes Allah huzurunda seçimlerinden dolayı hesap verecek. Umarım hep doğruyu seçen taraf oluruz.
alperdemir' Alıntı:
arkadaşlar herkesin kendi fikri kendi yorumu vardır elbet yalnız temel olarak bu operasyonların amacı tevratta bahsedilen arz-ı mevud denilen büyük israil devletini kurmaktır, bunu iyi bilmek gerek.Ayrıca iktidar ağzı ile konuşup düşünen arkadaşlar da olabilir ben onlara da şunu sormak istiyorum Mısır Libya Tunus Suriyeye sızarak halkı silahlandırıp bu isyan hareketlerini yöneten ve teşvik eden güç yarın bizim ülkemizde güneydoğu anadolu sınırından başlayarak doğu anadoluya kadar aynısını yaptığı zaman burdan siyonizmin fedailiğini yapıp bağıran çağıran ülke yöneticileri nasıl davranır sizce...
:alkis:

baynadir' Alıntı:
onların muhalif olduğunu nerden biliyorsun?..

ayrıca suriyede esadın öldürdüğü kişilerin sünni müslümanlar olduğundan haberdarmısın? bu işi oradaki sünni olmayan tüm toplulukların ve özelliklede pkk ile iş birliği yaparak topluca bu insanları katlettiğini biliyormusun?

bir tane video koymuş birisi sende doğru diyerek eklemişsin... senin yazdığına nasıl inanalım?

onların muhalif olduğu belli değil doğruda, peki sen nerden biliyorsun bu yazdıklarını. bana haber sitelerinden örnekler vereceksen aksini söyleyen haber siteleride var haberin olsun.

kısacası orada savaş var gerçek bilgiyi kesin olarak kimse bilemez.

Benim tek üzüldüğüm, müslümanın müslümana bunu yapması, diğeri laf-ı güzar.

Ne zaman birlik olacağız, imparatorluğumuz zamanında bırakın müslümanları , tüm dinden ve hatta inançsız insanlar bir arada yaşayabiliyordu? bunun sebebi neydi iyi araştırılmalı.

Bu yapılanlarda maalesef ecnebi parmağı var. Allah mazlumun yardımcısı olsun, bize düşen kalben dua etmek, teheccüd namazlarına kalkıp yalvarmak.

serkanaytekin' Alıntı:
Benim tek üzüldüğüm, müslümanın müslümana bunu yapması, diğeri laf-ı güzar.

Ne zaman birlik olacağız, imparatorluğumuz zamanında bırakın müslümanları , tüm dinden ve hatta inançsız insanlar bir arada yaşayabiliyordu? bunun sebebi neydi iyi araştırılmalı.

Bu yapılanlarda maalesef ecnebi parmağı var. Allah mazlumun yardımcısı olsun, bize düşen kalben dua etmek, teheccüd namazlarına kalkıp yalvarmak.

hiçbir şeyin parmağı yok hocam Allah herkese Akıl fıtrat vicdan vermiştir ve her insan kendisi doğruyu-yanlıştan, hakkı-batıldan, adaletli olanı zulüm olandan vs.. ayırmak zorundadır... Yoksa sadece kendini kandırmış olur İslam üzere olan hiç kimse ama hiç kimse videodaki görüntülere zulmedilen kim olursa olsun olumlu bakamaz... Bu zulümdür, yanlıştır, kötüdür, çirkindir... Bir arkadaşta söylemiş herkes kendi seçimlerden sorumludur, bu insanlar bile bile zulüm yapıyorlar... ve cezalarını mutlaka çekecekler, başlarına koydukları sıfatları her ne olursa olsun... Lafla peynir gemisi yürümez ben müslümanım demekle müslüman olunmaz,(münafikun süresini mutlaka okuyun-kelimelerin bir öneminin olmadığını anlarsınız) 21.yüzyıldayız artık uyanın... Müslümanlık bir yaşam biçimi olmalıdır, her saniyesi ile adaletli, doğru temiz güzel iyi... yaşamalıdır. ve hiç kimseye zulmetmemelidir.

Rusya - ABD savaşı arasında bölündük iyi mi? 4 sayfa yorum iki karşıt görüşün birbiriyle atışmasından oluşuyor.

Beşşar Esad Suriye halkıyla savaşmıyor abd israil ve onun kuklalarıyla savaşıyor. eğer gerçekten suriye halkı ayaklanmış olsaydı esad değil 2 yıl 2 ay dayanamazdı. çünkü halkları devirecek hiç bir güç dünyada mevcut değil. bizim medyanın suriye ile ilgili kısmı koca bir yalan. suriyede olanlarla bize söylenenler birbirinden çok farklı. eğer gerçekten araştırmak istiyorsanız arama motorlarına suriye geçekleri yazın, muhalif diye bildiğiniz kişilerin suriyeli olmadığı, suriye dışında eğitilip suriyeye gönderildiğini göreceksiniz.

mystory' Alıntı:
Beşşar Esad Suriye halkıyla savaşmıyor abd israil ve onun kuklalarıyla savaşıyor. eğer gerçekten suriye halkı ayaklanmış olsaydı esad değil 2 yıl 2 ay dayanamazdı. çünkü halkları devirecek hiç bir güç dünyada mevcut değil. bizim medyanın suriye ile ilgili kısmı koca bir yalan. suriyede olanlarla bize söylenenler birbirinden çok farklı. eğer gerçekten araştırmak istiyorsanız arama motorlarına suriye geçekleri yazın, muhalif diye bildiğiniz kişilerin suriyeli olmadığı, suriye dışında eğitilip suriyeye gönderildiğini göreceksiniz.
Sayın hocam suriye halkının yüzde kaçı esadı istiyor.Esad orada kral gibimi yoksa seçimlemi gelmiş.Monarşiyi eleştiren arkadaşlar şimdi halkın istemediği bir kralımı destekliyor.
Peki asıl gerçek ne şu :Hükümet muhalifleri destekleyince bunlarda otomatikman karşı tarafı destekliyor.Hükümet esadı desteklese idi şu anda söylediklerinin tam tersini söyleyeceklerdi.
Aslında türkiyedeki muhalefetin ideolojisi değişti.Şu anda tek ideolojisi var Anti hükümet. Hükümetin karşısında kim varsa dostumuzdur.

Kara Kule 61' Alıntı:
mystory' Alıntı:
Sayın hocam suriye halkının yüzde kaçı esadı istiyor.Esad orada kral gibimi yoksa seçimlemi gelmiş.Monarşiyi eleştiren arkadaşlar şimdi halkın istemediği bir kralımı destekliyor.
Peki asıl gerçek ne şu :Hükümet muhalifleri destekleyince bunlarda otomatikman karşı tarafı destekliyor.Hükümet esadı desteklese idi şu anda söylediklerinin tam tersini söyleyeceklerdi.
Aslında türkiyedeki muhalefetin ideolojisi değişti.Şu anda tek ideolojisi var Anti hükümet. Hükümetin karşısında kim varsa dostumuzdur.

hocam mesele esad-suriye halkı meselesi değil, suriyede çok kirli oyunlar oynanmakta. eğer abd-israil suriyede istediğini alırsa sırada Lübnan, Türkiye ve İran var. Hüsnü Mahalli'yi duymuşsunuzdur belki. Gazeteci araştırmacı yazar. sayılı ortadoğu uzmanlarından biridir. isterseniz onun bu yazılarına bir bakın:

http://www.aksam.com.tr/devre-disi-8239y.html
http://www.aksam.com.tr/sam-i-serif-8219y.html
http://www.aksam.com.tr/sira-lubnanda-mi-8085y.html

mystory' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
mystory' Alıntı:

hocam mesele esad-suriye halkı meselesi değil, suriyede çok kirli oyunlar oynanmakta. eğer abd-israil suriyede istediğini alırsa sırada Lübnan, Türkiye ve İran var. Hüsnü Mahalli'yi duymuşsunuzdur belki. Gazeteci araştırmacı yazar. sayılı ortadoğu uzmanlarından biridir. isterseniz onun bu yazılarına bir bakın:

Sayın hocam ABD ve Rusya nın kendi çıkarlarını alması olayı farklı bence.Benim bakış açım halkın yüzde 90 nının istemediği bir kral var niye gitmiyor.Şu anda Esad orda iken bu devletler sizce amaçlarına ulaşamıyormu.İran ve rusyanı suriyede çıkarları olmasa buraya destek veririmiydi.
Yani çıkar açısından bakarsak zaten şuanda piyon esadı rusya ve iran kullanıyor.

Kara Kule 61' Alıntı:
mystory' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
mystory' Alıntı:

Sayın hocam ABD ve Rusya nın kendi çıkarlarını alması olayı farklı bence.Benim bakış açım halkın yüzde 90 nının istemediği bir kral var niye gitmiyor.Şu anda Esad orda iken bu devletler sizce amaçlarına ulaşamıyormu.İran ve rusyanı suriyede çıkarları olmasa buraya destek veririmiydi.
Yani çıkar açısından bakarsak zaten şuanda piyon esadı rusya ve iran kullanıyor.

evet hocam benimde anlatmak istediğim buydu. bir tarafta abd-israil diğer tarafta rusya-iran. suriyede dönenn oyun bu taraflar arasında. ama esad için halkın yüzde 90 istemediği kıral demişsiniz. elbette esadı istemeyen var ama oranın bu kadar yüksek olduğunu hiç sanmıyorm. eğer oran dediğiniz gibi olsaydı esad çoktan devrilirdi. ki örneklerini daha önce gördük mısır ve libyada. mısıır ve libyada verdiğiniz oran vardı ve kaddafi ile mübarek devrildi. mısır-libyada olanlarla suriyede olanlar aynı şeyler değil halklar bazında. suriyede muhalif denilen kesim suriye halkını temsil etmemekte ve büyük bir kısmı dışarıdan getirilen ne olduğu belirsiz kişiler. bunlar hem askerleri hem de suriye halkını acımasızca katleden kişiler. daha geçen gün şam da bir okula havan topu attılar ve 28 öğrenci bir öğretmen öldü. bunun gibi sayısızca katliam haberleri bizim satlık medya tarafından bize aktarılırken , bu katliamları esad yapmış gibi gösterirler. geçen aylarda halepte esada destek yürüyüşü yapıldı ve 3 milyondan fazla insan katıldı. bu ve benzeri (muhalifler aleyhine) haberler, dikkat ederseniz bizim medyada hiç yer almaz. çünkü onlara gelen talimat böyle. tarafsız değiller. ama öte yandan diğer haber kaynaklarına bakınca durumun aslında bize anlatılan gibi olmadığını rahatlıkla görebiliriz.

baynadir' Alıntı:

ayrıca suriyede esadın öldürdüğü kişilerin sünni müslümanlar olduğundan haberdarmısın? bu işi oradaki sünni olmayan tüm toplulukların ve özelliklede pkk ile iş birliği yaparak topluca bu insanları katlettiğini biliyormusun?

bir tane video koymuş birisi sende doğru diyerek eklemişsin... senin yazdığına nasıl inanalım?

Görüntülerin muhaliflere ait olup olmadığı ile ilgili yorum yapan arkadaşlar karşı görüntülerin Esad askerlerine ait olduğuna dair kanıtları nedir bilemiyorum? Şu sorulara cevap aranmalı!
1- Esad kardeş olduğunda diktatör değil miydi?
2- Demokrasi son 1,5 yıldır mı icad edildi?
3- Libya'ya demokrasi getirmek için! Kaddafiye karşı oluşturulan muhalefet ordusuna asker gönderen arap ülkeleri demokrasiyle mi yönetiliyordu?
4- Tunus, Libya, Yemen derken Suriye bir rastlantı mı?

Düşünenler için oyun ortada. Batılı güçler 50-60 yıldır diktatörlükle kuzey afrika, ortadoğu, arap ülkelerini yönetiyorlardı. Şimdi ise politika eskidi ve bi 50-60 yıl da demokrasi! ile yönetecekler. Bizim politikamız ise bu işe maşa olacaz gibi duruyor şimdilik!

baynadir' Alıntı:

hocam esadın askerleri pazar yeri bombaladı, esadın orduusunun top mermisi bizim sınıra düştü..vs vs onların esada ve ordusuna ait olduğu ne malum... ayrıca ben mualif olsam Türkiyeyei bombalar dururum ki esad yaptı derim ki Türkiyenin istediği de bu zaten..

ayrıca esad bu kadar kötü ya.. tüm avrupanın abd nin tepkisini çekiyor.. herkes mualifçi oluyoır. avrupa ve abd kimi desteklerse ben olsam bir düşünürüm... adamlar BOP işletiyor.. esad mesad hikaye.. kendi ülkemize bakarsak biz ne miyiz.. çok sağlam bir maşayız... güzel ve sömürgen bir sömürgeyiz. sömürülürken bile sömürdüğümüzü düşünen, sömürüldüğü halde hersey süper biz süperiz en büyük asker bizim asker... dünya da lkriz var bizde yok.. her şey süper ekonomi süper imf ye bile borç ppara verdik. kimseye bocrcumuz yok.. tarım ürünleri büyük bas hayvanı dısardan alıyoruz.. vergi ödemekten nerdeyse 10 kuruslık sakız bile 1 lia oldu.... benzinde rekor kırdık dünyanın en pahalı benzini bizdeydi. ayıp olur herseyde birinci olamayalım dediler hemen 5 10 kurus indirimle en pahalaı yakıt kullanan ülkerlerde ilk besteyiz. ayranımız yok içmeye ama ikinci bir boğaz yapmaya kararlıyız.. pkk ile ugrasacagımıza suriye ile ugrasırz. dağda terörisr aratırız, ele baslarını meclise sokarız... bırakn suriyeyi de kendimize bakalım biz....

yıllarca üzerimize uygulanan 5. kol faaliyetlerinden şikayet ettik durduk, şimdi abd ve israil'in suriye'ye savurduğu 5. kolu olduk da sesimizi çıkaramıyoruz.. işin kötüsü gerçekleri de göremiyoruz.. bir de düşman gibi gördüğümüz, her gerginlikte asıp kestiğimiz israil'in maşalığını yapıyor olmamız ve bunu anlamamız ne kadar da üzücü..

esad zulmediyormuş, istenmiyormuş, kötüymüş, babadan oğula yönetim mi kalmış, mış ta mış........................
esad şimdi mi zulmetmeye başladı halkına? 90'lardan baba esad döneminden başlayan beşar ile devam eden sivil halka yönelik şiddet haberlerini hiç mi hatırlamıyoruz?? erdoğan - esad ailece görüşürlerken, dostluklarını sürdürürlerken esad halkına zulmetmiyor muydu?
esad babadan oğula da abdullah el suud ne peki? suriye'deki yönetim biçimi kötü de suudi arabistan'daki, katar'daki iyi mi?? yoksa emperyalizme maşalık yaptıkları için iyi gibi mi görüyoruz??

"%90'ın istemediği"?? istemediği esad bahane, petrol şahane.. yalnız hiç ümitlenmeye gerek yok, o petrolden bir damla düşmez bize..

adına derin güçler deniyor sürekli ama pek derin de değil ne oldukları kim oldukları ayan beyan ortada - işte bu güçler bölgede mezhebin önemini bilmekteler ve "mezhep çatışması" adıyla emellerine ulaşmaya çalışmaktalar.. biz de çoğunluğu sünni bir toplum olarak bu oyunun içine çekiliyoruz.. abd, israil, nato, bm teoride suriye'nin karşısındalar fakat pratikte yalnız biz varız.. uyanık olmak lazım.. geçen zaman aleyhimize işliyor ve maalesef her geçen gün savaşa bir adım daha yaklaşıyoruz..

AlimertX' Alıntı:
baynadir' Alıntı:

MUHALİFLERİN SURİYELİ OLDUĞUNA EMİN MİSİN! ADAMLARIN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI LİBYADA SAVAŞ ÇIĞLIKLARI ATARKEN ARDINDAN HATAYDAN SURİYEYE "MÜSLÜMAN ŞİİLERİ" VE "MÜSLÜMAN SÜNNİLERİ" KATLETMEYE GİDERKEN. BUNLARI DA 150$ İÇİN YAPTIKLARI YİNE VİDEOLARLA KANITLI. PARAYIDA ARABİSTAN VE TÜRKİYEDEN ALDIKLARINI SÖYLEYEREK TEŞEKKÜR EDİYORLAR. IRAKTA 1,5 MİLYON İNSAN ÖLDÜRÜLÜR BİR O KADAR İNSANDA KATLEDİLİRKEN TECAVÜZE UĞRARKEN "SÜNNİ MÜSLÜMAN" "Şİİ MÜSLÜMAN" AYRIMI YAPTIMI BU KATİL SİYONİSTLER. %90 IN İSTEMEDİĞİ (SANIRIM REFERANDUM YAPILMIŞ) KARDEŞ ESAT PARDON DİKTATÖR ESED TEK BAŞINA BOP' A KARŞI KOYAMAZ ELBETTE ÇİN DE İRANDA RUSYADA AZERBEYCANDA BİZİM HÜKÜMETE KARŞI OLDUKLARI İÇİN ESAD TARAFINI TUTUYOLAR "ANTİ HÜKÜMET" POLİTİKASI ONLARIDA SARMIŞ YANİ.

AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM SIRA BİZE GELMESİN!

mystory' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis:

Geri