öğrencileri faceye ekleme

Kodla Büyü

nryozer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Facebookta öğrencilerimden (3,4 ve 5. sınıf öğrencileri dahil) sürekli arkadaşlık isteği geliyor, öğrencileri faceye eklemeye karşıyım, özellikle 1. kademedeki öğrencilerin face adresi olduğunu görünce öğrencilerin velilerine çok kızıyorum. öğrencilerimden faceyi kullanmayanları kendimce ödüllendiriyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, okulda benim gibi düşünmeyen çok arkadaş var, sürekli bu konuyu tartışıp duruyoruz :)

ben lisede görev yapmaktayım.mezun olmayan hiç bir öğrencimi eklemiyorum...onlarıda kıstlılara ekliyorum.

yanlış,
yakar top, minyatür kale oynayıp çocukluklarını yaşayacaklarına,
oyun saatinden sonra kütüphaneye gidip dinleneceklerine (ki bu iki türden şeylerle geçti çocukluğum)
olmaması gereken çağda olmaması gereken şeydir buuu....
ayırca "oyun" denilen kavramı kuralı, yenmeyi-yenilemeyi (fenerlilerdeki sorun) bilmiyorlar.
fare ile tıklayıp sonuç elde edebilen bir dünya anlayışları ilerleyerek ilerde karakterleri oluyor.
çok yanlış yanlış...

evet hocam ben de yeni bir adres alıp öğrencilerimi eklemiştim 2 sene önce. daha sonra doğum izni vs takip edemedim. geçen gün forumda da yazmıştım öğrencilerden biri bir bayan öğretmenimizin resmini çekip face de paylaştı bayağı olaylar oldu okulda. bu ve benzeri durumlar için takip etmek gerekiyor öğrencileri. tavsiyem sizde yeni bir adres alıp poradan takip etmenizdir. bi de insanlar bebekleri için face adresi alıyolar çok şaşırıyorum maksat ne ola ki acaba :!:

McRAM' Alıntı:
ben lisede görev yapmaktayım.mezun olmayan hiç bir öğrencimi eklemiyorum...onlarıda kıstlılara ekliyorum.
Bende bu yöntemi uyguluyorum.Ayrıca Türkçe karakter kullanmayanları ve kendi iimlerini kullanmayanları da kabul etmiyorum...

Öğrencilerimi facebook,twitter gibi siteleri kullanmaları için teşvik ediyorum.İyi kullananları yararlı paylaşımlar yapanları diğerlerine örnek gösteriyorum.Güzel kullanılırsa sosyal medya'nın çok faydalı olacağını biliyorum.

bende öyle yapıyorum, sınırlı bir listeye öğrenciler eklenip takip edilebilir ne işler karıştırıyorlar çıkıyor meydana :)

Ben gelen istekleri genelde onaylıyorum ama öğrenciler diye bir grup oluşturdum. Belirlediğim şeyleri göremiyorlar. Kısıtlama yaptım.

Hocam kesinlikle tavsiye etmiyorum, hatta ben öğrencilerle arkadaş olan öğretmen arkadaşlarımı bile kabul etmiyorum. Öğrenci milleti, bizim bir hocayı bulmuşlar ortak arkadaştan, okula gelip öğretmenim sizi sevgilinizle gördük, yok bikinili çok güzelsiniz falan muhabbetler olmuş. Netice olarak bu zamanda meslek değerimiz aşağıya çekilmeye çalışılsa da, öğrenci öğrenciliğini bilecek, o kadar laubali olmayacak...

öğrencilerin büyük çoğunluğunun faydalı paylaşımlarda bulunabileceğine inanmıyorum açıkcası, kız öğrenciler içerisinde bizzat yaşanan kötü örnekler var, ergenlik çağındaki bir çok öğrencinin iyiyi ve kötüyü net olarak ayırdedebileceklerini hiç sanmıyorum.

okanformula' Alıntı:
Hocam kesinlikle tavsiye etmiyorum, hatta ben öğrencilerle arkadaş olan öğretmen arkadaşlarımı bile kabul etmiyorum. Öğrenci milleti, bizim bir hocayı bulmuşlar ortak arkadaştan, okula gelip öğretmenim sizi sevgilinizle gördük, yok bikinili çok güzelsiniz falan muhabbetler olmuş. Netice olarak bu zamanda meslek değerimiz aşağıya çekilmeye çalışılsa da, öğrenci öğrenciliğini bilecek, o kadar laubali olmayacak...
benim gibi düşünen meslektaşlarımın olduğunu bilmek bana moral verdi :)

nryozer' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
benim gibi düşünen meslektaşlarımın olduğunu bilmek bana moral verdi :)

Saolun hocam aynen...

ben de konu geçmişken başımdan geçen tiksinç bir olayı paylaşmak isterim ki; ibretlik doğrusu.
mesleğimin ilk yıllarında öğrencileri eklemenin sorun olacağını düşünmemiştim bile. Hatta bu psikoloji "bunu kabul edeyim ayıp olmasın, adam şeçme gibi olmasın, farklı isim olsa bile ortak arkadaşlarımız öğrencimse onu da ekliyeyim" boyutuna ulaşmıştı.Çevremle birlikte arkadaş sayım 850 falan oldu.Tamam sınırlı bilgilerime erişim yetkisi tanımlıyordum eklerken ama korunmak için yeterli olmadı.
Günün birinde "özledim seni" isimli kullanıcıdan küfür dolu bir mesaj geldi.İlk başta şok oldum.Çünkü kim olduğunu bilmiyordum.ortak arkadaşlarımıza bakınca ortak gurupta da olduğumuzu gördüm.Kendi sınıfları adı altında o da gurup üyesiydi.7.sınıfta olmalıydı.
ertesi gün sınıfa girip üyelerden birkaçına ... isimli kullanıcının kim olduğunu sorup öğrendim.
Ailesini çağırsam, olay mahkemeye intikal etse, idareye anlatsam, rehber öğretmene göndersem şikayetimi anlatamayacak kadar ağır ithamlar.Utandım yuttum.Ya sabır dedim.Öğrencimin hidayete ermesi için dua ediyorum.Çünkü karşıma alıp bana bunu yazmışsın falan demek,yüzüne bile bakmak ağır geliyor.Zaten ilçemde yapılan operasyonda çetebaşı amcası ile dedesi yakalanmış. Aile yapısı çok önemli onu bunu bilmem.Öğrenci ailesinin aynası nede olsa.
Artık bir zahmet face hesabım yok içim rahat.Vakit kaybından başka da birşey değil.%'ye vursan fayda ve zararının çoğunluğu da gereksiz. Bizleri yaratılış amacımızın dışında yerlere taşıyabiliyor.

nryozer' Alıntı:
Facebookta öğrencilerimden (3,4 ve 5. sınıf öğrencileri dahil) sürekli arkadaşlık isteği geliyor, öğrencileri faceye eklemeye karşıyım, özellikle 1. kademedeki öğrencilerin face adresi olduğunu görünce öğrencilerin velilerine çok kızıyorum. öğrencilerimden faceyi kullanmayanları kendimce ödüllendiriyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, okulda benim gibi düşünmeyen çok arkadaş var, sürekli bu konuyu tartışıp duruyoruz :)

kesinlikle katılıyorum sana arkadaşım

en güzeli eklememek. bende lisede görev yapıyorum mezun olsalar dahi eklemiyorum. çok ısrar ederlerse cep numaram sende var oradan görüşürüz diyorum.

İlk atandığımda 4 ve 5. sınıflara giriyordum... Öğrencilerden bikaç tanesi istek gönderdi ekledim... Ardından sayı hızla artarak devam etti, değişik isimlerde istekler geldi eklemedim... Öğrencilerden birisi geldi ağlayarak, neden beni eklemediniz arkadaşımı eklemişsiniz filan..:) Kıyamadım 4. sınıftı... Listeye bir baktım 700 e yakın öğrenci var... Bikaç gün sonra fan açmışlar benim adıma... Hepsini sildim faceimi de kapattım... Şimdi kafam rahat... Face de kullanmıyorum...:)

ben de öğrenciler için ayrı hesap almıştım.. eski öğrencilerimle haberleşmek için çok güzel oluyor.. bi dertleri olduğunda mesaj yazıyorlar oradan görüşüyoruz... ama artık sürekli okul değiştirince bir sürü öğrenci oldu ve bazılarını tanımıyorum bile güles hocanın dediği gibi de çocuğa ayıp olmasın diye eklemişim bazılarını da ... geçen gün temizleyim biraz hesabı dedim en az iki saatim gitti ama temizlik bitmedi.. en iysi face i kapatmak diye düşünüyorum ama eski öğrencilerimi de özlerim merak ederim diye vazgeçiyorum... aslında vaktimiz olsa okulda face yi açabilsek faydalı paylaşımlar olabilir... neyse çıkan sonuca göre ben de kapatayım ya da dursun öyle belki lazım olur :)

okanformula' Alıntı:
Öğrencilerinizle arkadaş olan Öğretmen arkadaşlarınızı bile kabul etmiyorsunuz. Vay bee. Okula gidiyor musunuz peki?
Sosyal medyadan bu kadar korkan kişi sosyal çevreden korkmuyor mu acaba?

mystreous' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Öğrencilerinizle arkadaş olan Öğretmen arkadaşlarınızı bile kabul etmiyorsunuz. Vay bee. Okula gidiyor musunuz peki?
Sosyal medyadan bu kadar korkan kişi sosyal çevreden korkmuyor mu acaba?

Hocam benim anlatmak istediğimle, sizin düşündüğünüz şey birbirinden çok farklı şeyler, bir öğrenci öğretmenin sosyal çevresi olamaz...

okanformula' Alıntı:

ben bayan olsam ve face hesabım olsa herhalde ki bu herhalde %99,9 u temsil ediyor bikinili fotoğraflarımı koymazdım faceye...

Geri