öğrencileri faceye ekleme

Kodla Büyü
okanformula' Alıntı:
Hocam kesinlikle tavsiye etmiyorum, hatta ben öğrencilerle arkadaş olan öğretmen arkadaşlarımı bile kabul etmiyorum. Öğrenci milleti, bizim bir hocayı bulmuşlar ortak arkadaştan, okula gelip öğretmenim sizi sevgilinizle gördük, yok bikinili çok güzelsiniz falan muhabbetler olmuş. Netice olarak bu zamanda meslek değerimiz aşağıya çekilmeye çalışılsa da, öğrenci öğrenciliğini bilecek, o kadar laubali olmayacak...

ne guzel yazmıssınız ogrencı ogrencılıgını bılecek ogretmen ogretmenlıgını, bu tur sosyal paylasımlar yuzunden ılıskıler lackalastı.ogrencıden arkadas olmaz her zaman bır sevıye olmalı kı ogrencı uzerınde etkınlıgınız ototrıtenız olabılsın.

yenı face ac ona ekle sadece ögrencılerın olsun takıp konusnda ıyı oluyor ne oynuyorlar ne ızlıyorlar ne dınlıyorlar hepsı orada kac saat basındalar bılebılıyorsun ılkogretımde ben bu sekılde kullanıyorum ama dedıgım gıbı farklı bır face kullan

cyln' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
Hocam kesinlikle tavsiye etmiyorum, hatta ben öğrencilerle arkadaş olan öğretmen arkadaşlarımı bile kabul etmiyorum. Öğrenci milleti, bizim bir hocayı bulmuşlar ortak arkadaştan, okula gelip öğretmenim sizi sevgilinizle gördük, yok bikinili çok güzelsiniz falan muhabbetler olmuş. Netice olarak bu zamanda meslek değerimiz aşağıya çekilmeye çalışılsa da, öğrenci öğrenciliğini bilecek, o kadar laubali olmayacak...

ben bayan olsam ve face hesabım olsa herhalde ki bu herhalde %99,9 u temsil ediyor bikinili fotoğraflarımı koymazdım faceye...

Hocam mesele bikinili foto diil, mesela arkadaşlarınızla eğlenirken elinizde içki var yada bunun gibi öğrenci karşısında otoritenizi zayıflatabilecek fotolar, herkesin profilinde vardır sanırım...

öncelikle şunu söyleyeyim face hesabım olmadığı için böyle bir sorunum da yok...... ama face kullanıyor olsaydım hiç bir öğrencimi eklemezdim.
yazılanları okurken aklıma şu geldi:
bazı arkadaşlar öğrencileri face eklemenin onları takip etmek, ne yaptıklarını görmek açısından iyi olacağını söylüyorlar. İyi de öğretmen öğrencisini sosyal ortamda niye takip etsin ki, bence bu öğretmenin değil ailesinin yapması gereken bir şey.
yok ne yapıyorlarmış, ne ediyorlarmış, ne kadar vakit geçiriyorlarmış...... bence bırakalım da bütün bunları aileleri düşünsün ve takip etsin.
cyln' Alıntı:
ben bayan olsam ve face hesabım olsa herhalde ki bu herhalde %99,9 u temsil ediyor bikinili fotoğraflarımı koymazdım faceye...
isteyen istediği fotoğrafı koyar, o onun bileceği iş, haa sonuçlarına katlanır o ayrı.
Sonuçta, "herkes sonuçlarına katlanacağı her şeyi yapmakta özgürdür."

benim öğrenciler listemde vardı bir ara. tanımadıkları insanlarla konuştuklarını fark ettim bu konuda öncelikle onları ve rehber öğretmeni uyardım. okulda internette tanımadıklarıyla konuştuklarında başlarına gelebilecek durumlarla ilgili gazete haberlerini derste okuttum. üzerine konuştuk. Bu açıdan iyi oldu.

sonrasında öğrencilerin genel olarak dersi dinlememesi ile ilgili hepsini listemden çıkardım.

fat_ser' Alıntı:
öncelikle şunu söyleyeyim face hesabım olmadığı için böyle bir sorunum da yok...... ama face kullanıyor olsaydım hiç bir öğrencimi eklemezdim.
yazılanları okurken aklıma şu geldi:
bazı arkadaşlar öğrencileri face eklemenin onları takip etmek, ne yaptıklarını görmek açısından iyi olacağını söylüyorlar. İyi de öğretmen öğrencisini sosyal ortamda niye takip etsin ki, bence bu öğretmenin değil ailesinin yapması gereken bir şey.
yok ne yapıyorlarmış, ne ediyorlarmış, ne kadar vakit geçiriyorlarmış...... bence bırakalım da bütün bunları aileleri düşünsün ve takip etsin.
cyln' Alıntı:
isteyen istediği fotoğrafı koyar, o onun bileceği iş, haa sonuçlarına katlanır o ayrı.
Sonuçta, "herkes sonuçlarına katlanacağı her şeyi yapmakta özgürdür."

sosyal ortamda ne yapıyor diye takip etmiyorum öğretmenler hakkında yazdıklarını ve öğretmenlerin resimlerini koyup koymadıklarını takip ediyorum. geçen gün bizim öğrencilerden birisi öğretmeninin bacaklarını çekip facede yayınladı bu gibi durumlar olabiliyor bu sizde olabilirsiniz başka bir arkadaşınızda bence takip edelmeli.

nryozer' Alıntı:
Facebookta öğrencilerimden (3,4 ve 5. sınıf öğrencileri dahil) sürekli arkadaşlık isteği geliyor, öğrencileri faceye eklemeye karşıyım, özellikle 1. kademedeki öğrencilerin face adresi olduğunu görünce öğrencilerin velilerine çok kızıyorum. öğrencilerimden faceyi kullanmayanları kendimce ödüllendiriyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz, okulda benim gibi düşünmeyen çok arkadaş var, sürekli bu konuyu tartışıp duruyoruz :)

Benim kullanırım ama sizin hakkınız yok bu diyorsunuz :)

olur olması normaldir, bilgi ve iletisim çağı dediğimiz çağda fakat öğrencinin sifresi olur anne babada, öğrenci de denetleneceğinin farkında olur..

hocam öğrenciler için ayrı bir profil oluşturdum onları orda kabul ediyorum. hem takip etmiş oluyorum bazı konularda hemde onları kırmamış oluyorum.

Mezun olmadıktan sonra bende kabul etmiyorum davetleri. Okul değiştirirsem yada mezun olurlarsa talepleri kabul ediyorum.

Geri