çocuğu kreşe gidenler

Kodla Büyü
sanırım tüm çocuklar aynı.çocuklarımıza kendimiz nazar ediyoruz.bende ne zaman bırakın başkasına söylemeyi aklımdan bile geçirsem uzun zamandır hasta olmadığını aynı gün hastalanıyor. Allah hepimizin evladını esirgesin :)

aynen ya ocaktan beri hiç hasta olmadı 1- 2 burun akıntısı oldu o kadar ki kreşe gidiyor, millet deli gibi öksürüyor.
bende saymıyım diyorum ama aklımdan geçiyo işte, geçenlerde alerji ayı geldi diye kontrole götürdüm doktor aaaa ocaktan beri hiç gelmemiş ne güzel falan dedi, bu sabah gürül gürül burun akıntısıyla uyandık. bişeyler yaptık ama bakalım çare olacak mı antibiyotik kullanamdan geçer inşallah.

dün kızım için kreş gezdik eylül de başlayacak kısmetse...32 aylık olacak o zaman. bazı kreşlerde büyük yaş gruplarının hafifletilmeş şekli olarak derslerin yürüdüğünü söylediler çok öğretmenli, bazıları da oyun grubu şeklinde olacağını ve kavramları vs oyunla tek öğretmenden öğreneceğini söylediler. hangisi daha iyi olur merak ediyorum 5 gün gidecek 9-17 arası kafam karışık, bir sene daha bakacıya mı devam etse acaba. ordada tv den başka bişey yok özellikle kış aylarında yapacak bişey olmayınca sırf tv seyrediyor bu da beni çok düşündürüyor :(

hocam aman diyeyim sakın bakıcıya verme. ben yaklaşık 1,5 ay dır kendi okuluma getiriyorum ana sınıfına (kendi yaş grubuda değil). inanılmaz sosyalleşti. önceden çekinen arkama saklanan çocuk kendisi atılmaya konuşmaya sorular sormaya başladı. kelime dağarcığı ve telafuzu güçlendi. paylaşmaya daha meyilli oldu. koyduğum bazı kurallara karşı gelme işi bitti. meğer çocuk tv izlemekten konuşmuyormuş. bende evde tv açmıyorum. evde birlikte oyun oynuyoruz, çok sıkılırsak parka falan götürüyorum. okulda arada hastalandı, o kadar olacak tabi.

karar verirken hocam öğretmeni baz alın. bizim öğretmenimiz disiplinli ve oğlum çok seviyor öğretmenini.

kesinlikle 3 yaşından sonra evde olmaması gerektiğini düşünüyorum.ben okulun çooooook faydasını gördüm. evet biraz hastalandı ama seneye başlasa seneyede aynı şey olacak.

hocam kreş ihtimali yüksek. ama benim tereddütte olduğum konu şu: 32 aylık bir çocuk için tek öğretmenin ilgilendiği oyunla eğitim grubu mu, yoksa çok öğretmenli büyük yaş grubunun hafifletilmiş şekli grup mu onu bilemedik.

hocam benim oğlum 33 aylık başladı oyun grubu değildi dans,ingilizce,satranç görüyorlar tabi basit şekilde çok mutlu haftada 3 gün gidiyo ama gitmediği günlerin sabahı benle pazarlık ediyo gidebilmek için bu biraz çocuğunuza bağlı sosyal, dışa dönük bir çocuksa oyun grubuna vermeyin derim

seldabal' Alıntı:
hocam benim oğlum 33 aylık başladı oyun grubu değildi dans,ingilizce,satranç görüyorlar tabi basit şekilde çok mutlu haftada 3 gün gidiyo ama gitmediği günlerin sabahı benle pazarlık ediyo gidebilmek için bu biraz çocuğunuza bağlı sosyal, dışa dönük bir çocuksa oyun grubuna vermeyin derim
hocam aslında kızım öğrenmeye çok açık kreşi gezerken bile dans çalışan kızlara yanaşıp onlar gibi hareketler yapmaya başladıı:) ama diğer bir kreş de bu yaşa sadece oyun gurubu açıyoruz 2-3 sene gidecek sonuçta sıkılır erkenden dersten okuldan diyorlar kararsız kaldık:( çocuk büyüdükçe derdi büyüyor doğruymuş;((

hocam çok dert etmeyin bu sene benim için çocuğumun güzel vakit geçireceği ve güvende olacağı bir yer önemliydi. eğitim sistemi falan hiiiiç araştırmadım. gerçekten çok eğleniyor. böyle bakarsanız daha rahat karar verirsiniz bide okulun içine girmeden anlaşılmıyor. tavsiye ile bir yer seçmenizi öneririm.

teşekkürler selda hocam, tavsiye üzerine gittiğimiz yer oyun gurubuna dahil olabileceğini söyledi, etraftaki tanıdkların çocukları hep buraya gitmiş biraz daha bakınıp karar veririz. ya bi de yöneticiler bir sürü laf salatası yapıyor ama biz herbirinde en az yarım saat zaman geçirdik çocukları pek derste görmedik, isteyen çok rahat aşağı iniyordu

hocam yöneticiler hep böyle eğitimhaneden çok ticarethane mantığı var. bence bizim yaş grubu çocuklarda en önemlisi öz bakım, temizlik ve güvende olmaları. bide çocuk mutluysa fazla kafa yormaya gerek yok beğendiğiniz okulu yaz tatilinde 1 hafta günde birkaç saat deneyin derim. bide sakıncası yoksa hangi şehirdesiniz fiyatlar nasıl merak ettim

benim oğlum da bu hafta anaokuluna başladı beş yaş grubuna. iki sene gidecek nasip olursa ana okuluna. sorunlar şimdiden başladı. inşallah üstesinden geliriz..

Geri