Ütüyü napıyosunuz?

Kodla Büyü

blankkeyframe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bekar erkek bilişim öğretmenleri; ütünüzü nasıl yapıyosunuz yaww bütün gün okulun ameleliğinin üstüne bide eve gelip yemek yapıyoruz hadi neyse onu dışarda yiyerek bazen geçiştirebiliyozda ütüyü napıyosunuz?? o kadar pantol gömlek nasıl ütülüyosunuz? ben 2 günde bir 1'er tane ütülediğim halde 1 saatimi alıyo bıktım bu işten valla okulda 5 pcye format atıp driver aramak bundan daha kolay

Allah belasını versin bu ütünün. bir bizim müdür, iki ütü.. İkisinden de nefret ediyorum. :mrgreen:

Hocam takımlar kuru temizlemeye, ütüsü uzunca gidiyor. Sabah kalkıyorum 5 dk da o günün gömleğini ütülüyorum, güzel bir ütü alırsanız rahat edersiniz gözüm daha tam açılmamış oluyor ütü yaparken yaz geldi akşamdan halletmek lazım artık, şahsen o günün yemeğinden daha fazla düşündürmüyor beni dışarıdan fazla yemediğim için :?

ya gömlekte problem yok sadece görünen yerlerini ütülesen bile yetiyo zaten üstüne ceket giyiyozda :) pantolon öldürüyo beni ya ütü izi kayoluyo her yıkadığımda.. 1 saatte 1 pantolon ütülenirmi :(

yapıyoruz işte.. önce pantolonn sonra gömlek.. hergün toplu yapmayı sevmiyorum.. gece 11den sonra yapıyorum..zevkli bişey ya :mrgreen:

fişe takınca çalısıyor yahu. :lol: :lol:

evlenin, evlenin

Şimdi ailemle kalıyorum gömlekleri hafta sonu annem ütülüyor. Pantolonları yine ben ütülüyorum. Kumaş pantolonda çizgileri tutturmak biraz zaman alıyor.

Tek yaşadığım zamandaki tecrübelerimden öğrendiklerim:
Elbiseleri çok yüksek ısıda yıkatmamak/ yıkamamak gerekiyor. Daha fazla buruşuyor ve ütüsü zor oluyor.
Kolay ütülenen ve çabuk buruşmayan kumaş pantolon almak gerekiyor. Almadan önce pantolunun kumaşını biraz yakından incelemek lazım.
Ceketinize uygun renkte keten pantolon da giyebilirsiniz. Ben bazen keten pantolonu ütü çizgilerinden değil de dikiş çizgilerinden düz olarak ütüleyip siyah ceketin altına giyiyorum. Şimdilik bir sıkıntı olmadı. Kumaşa göre çok daha kolay ütüleniyor.

ütünüz kalite ile sorun yok ama içten gelmeli bu meret. yoksa en iyi çözüm hocalarımın da belirrtiği gibi evlenmek. ama ben evlenirsem ve hanım benden kötü ütü yaparsa nolur diye düşünmüyo değilim. yok yok evlensem de gömlekleri en azında ben ütüleyeceğim sanırım. ihtisas edindim. her yeri jilet gibi olmalı ve oluyor da...

Mesele pantolon ütülemek
Parlamamsıiçin tülbent kullanacaksınız.Her iki tarafı önce ayrı tek tek sonra bel kısımını ve sonra tekrar her iki tarafı tekrar elden geçireceksiniz.Bu arada tülbenti arada bir ıslatmayı yada buharlıyı açmayı unutmayın.
En hafif ütüyü satın alın.
gece saat 9-10 dan önce başlamayın.

GRİNGO' Alıntı:
Mesele pantolon ütülemek
Parlamamsıiçin tülbent kullanacaksınız.Her iki tarafı önce ayrı tek tek sonra bel kısımını ve sonra tekrar her iki tarafı tekrar elden geçireceksiniz.Bu arada tülbenti arada bir ıslatmayı yada buharlıyı açmayı unutmayın.
En hafif ütüyü satın alın.
gece saat 9-10 dan önce başlamayın.

Tülbente gerek yok hocam.
Ben bu ürünü kullanıyorum. Artık rahatım. Sürekli takılı duruyor ütüde. Kesinlikle parlama yapmıyor. Zamandan da çok tasarruf sağlıyor. Kesinlikle hepinize tavsiye ederim. :+1:

http://www.netsiparis.com/detay/1779363 ... A-TABANLIK

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-80 ... cl04_.aspx

Formatörün ütülü gömlek lüksü yok diye biliyordum.temiz ve ütülü kıyafet giyebiliyorsanız ne mutlu size

keyframe biraz pratik yapınca 10dk bile sürmüyor, ilk bakışta zor gelebilir ama bir insan herkoşulda başının çaresine bakabilmeli , sadece dikkat etmen gereken ilk çizgileri kaybetmemeye bak , ilk etapta çift çizgi falan olabilir ama bunlar seni yıldırmasın.

güzelce ütüleyip asıyorum eşimin yaklaşık 20 tane gömleğini sonra seçip seçip giyiyor ya hayatım birazcık öğren artık dediğimde ben yapamıyorum rezil ediyorum deyip çıkıyor işin içinden benimki bulmuş kolayını halbuki bütün kuru temizlemeciler erkek benim eşim beni kekliyor galiba

Evlenince üstüne bi de belki etek filan da gelir :D :p[/quote]
Daha NE...Burası Türkiye ve ben Erkek olacam, ütü yapacam, hadi yaptım diyeliim.
Birde bunu foruma yazacam.[/quote]
:puhaha:

blankkeyframe' Alıntı:
bekar erkek bilişim öğretmenleri; ütünüzü nasıl yapıyosunuz yaww bütün gün okulun ameleliğinin üstüne bide eve gelip yemek yapıyoruz hadi neyse onu dışarda yiyerek bazen geçiştirebiliyozda ütüyü napıyosunuz?? o kadar pantol gömlek nasıl ütülüyosunuz? ben 2 günde bir 1'er tane ütülediğim halde 1 saatimi alıyo bıktım bu işten valla okulda 5 pcye format atıp driver aramak bundan daha kolay

ya paraya kıyacaksın ya hatun yapacaksın.

GRİNGO' Alıntı:
Evlenince üstüne bi de belki etek filan da gelir :D :p
Daha NE...Burası Türkiye ve ben Erkek olacam, ütü yapacam, hadi yaptım diyeliim.
Birde bunu foruma yazacam.[/quote]

Foruma yazılmaz tabi ki ama artık, gerçekten bayanın ütüleri yapması gerekiyo belki ama, çalışma şartları filan derken bayanlar öyle her işi yapamıyo, eşlerinden de yardım bekliyo. onun için evlenmeden önce öyle fazla bi beklentiye girilmemei lazım. sonra sorunlar çıkabiliyo :)

Evlenin arkadaşlar, bekarlık çekilmez, ben ailemden uzak 3 sene bekar kaldım çok zorlandım. Evlenmek maddi marevi iyidir, ama evlenince ütüleride siz yapmayın ayıptır.

i.d.' Alıntı:
evlenmek çözmüyor yine kendimiz yapıyoruz
Aynen hocam. Evlenemden önce daha rahattım anacığımın yanındaydım anam yapıyordu ütümüde yemeğimide, Evlendik ütüyüde yapıyoruz arada yemekte :D ha evde temizliyoruz. Her eve benden lazım yani :p

Geri