Ütüyü napıyosunuz?

Kodla Büyü
adamın biri evlendikten sonra"önceleri sadece pantolon ütülüyordm şimdi etekte ütülüyorum" demiş :) evleneceklere duyrulur

Hanım duymasın da, ütü için evlendim. :puhaha: Allah bekarlara sabır versin ütü konusunda.

beyazgolge' Alıntı:
adamın biri evlendikten sonra"önceleri sadece pantolon ütülüyordm şimdi etekte ütülüyorum" demiş :) evleneceklere duyrulur

:puhaha: siz böyle yazında erkekler bunu ciddiye alırlar. Hanım bana, beni ev işleri için mi aldın diyor bende evet diyorum, artık uğraşmıyor benimle. Şaka bir yana ev işi bayana yakışıyor erkek evde kaba işleri yapabiliyor. Ben mesela çok iyi perde asarım, sobanın kovasını değiştiririm,odun-kömür işlerini halladerim, pazara giderim, markete giderim, evdeki elektrik, su, kira, telefon paraları benden sorulur vs;

Hanimda bir ütü yapsın değil mi :roll:

Ben evlenmeden önce ütü yapmayı bilmem diye kandırmayı düşünüyorum hayırlısı bakalım :mrgreen:
Çünkü gerçekten çok zor..

es,m de kendi ütüsünü kendi yapıyordu ben hiç dokunmazdım sonra bir gün ütü masasının örtüsüsü yaktı neyse dedik değiştirdik ikinciyi de yakınca artık ütüye el sürdürmüyorum. Bazen düşünüyorum bilrek mi yaktı yoksa cidden mi beceremedi diye ama sonra ikincisinin olmasını umuyorum. :eek: :lol:

ütü gerçekten çok vakit alıyor.. aslında en iysi ütücüye göndermek ... ben de biriktirip iki saat flan ütüyle uğraşıyorum çok gıcık oluyor.. ama uzman tv de kuru temizleme uzmanını izlemiştim şimdi daha pratik yapabiliyorum tavsiye ederim :)

Hocam bundan basit bişey yok tanesi 3 liradan 5 pantalon ütülertirsin terziye, 1 ay giyersin. Çektiğin sıkıntıya, harcadığın elektriğe değmez...

hayat86' Alıntı:
es,m de kendi ütüsünü kendi yapıyordu ben hiç dokunmazdım sonra bir gün ütü masasının örtüsüsü yaktı neyse dedik değiştirdik ikinciyi de yakınca artık ütüye el sürdürmüyorum. Bazen düşünüyorum bilrek mi yaktı yoksa cidden mi beceremedi diye ama sonra ikincisinin olmasını umuyorum.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

jemba35' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:

:puhaha: siz böyle yazında erkekler bunu ciddiye alırlar. Hanım bana, beni ev işleri için mi aldın diyor bende evet diyorum, artık uğraşmıyor benimle. Şaka bir yana ev işi bayana yakışıyor erkek evde kaba işleri yapabiliyor. Ben mesela çok iyi perde asarım, sobanın kovasını değiştiririm,odun-kömür işlerini halladerim, pazara giderim, markete giderim, evdeki elektrik, su, kira, telefon paraları benden sorulur vs;

Hanimda bir ütü yapsın değil mi :roll:

Hocam erkeğin bunları yapmadığı evde bayanlar ütü yapmasın yani:)
Bizim evde temizlik, ütü, çamaşır, bulaşık bende. Çarşıya pazara bereber gidiyoruz ya da genelde ben gidiyorum. Eşim çalışıyor tüm gün vakti yok diye evin ufak tefek tamir işleriyle de ben ilgileniyorum. . Özellikle hergüne ayrı bir gömlek ütülemek beni delirtiyor. Eşimin ütüleri yüzünden kendi kıyafetlerimi ütülemeye üşeniyorum.Tüm bunları yaparken ben neden evlendim diye düşünüyorum.

ben hiç ütü yapmam, annem ütüler, evlenincede yapmayı düşünmüyorum inş.
herkes kendi kıyafetini üzüler en azından.
ütü yaptırtmak için evlenirseniz evlilik ütüden daha zor gelir haberiniz olsun :lol:

snotra' Alıntı:
eses' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
küçük bir tüyo vereyim: önce çizgileri olması gereken yere getirin, geçtiğiniz yerden bir daha geçmeyin. buhar ayarını açıp, kumaşa göre doğru ısıda ve tek seferde yavaşça ütüleyin...

ayrıca evlenmek demek hayatı paylaşmak demektir, eve hizmetçi almak değil...
siz kendinizi hizmetçi olarak görüyorsanız zaten yapmayın ev işlerini eşinize..içinizden gelsin.eğer içinizden gelmiyorsa da boş boş oturun tv karşısında.

Ev hanımı bir bayan değil bahsi geçen. Tüm gün en az sizin kadar yorulmuş, sizin kadar dinlenmeye ihtiyacı olan, yine de evin genel yükümlülüğü üzerinde olan bir bayan. Gayet de iyi niyetle yardımcı olmaya çalışmış. Emin olun hiçbir gün sizin kadar boş boş tv karşısında vakit geçirmemiştir.
++++

boş boş tv karşısında oturan kimler acaba?? yazan kendini tarif etmiş. kadın ona hizmet için var. kendide televizyon izlemek için :-1:

only61' Alıntı:
ütü yapmaya kalkıp saatlerce uğraşıp hala yapamadığımı ve sinirden ağladığımı bile hatırlarım...
Benim de evde en nefret ettiğim iş pantolon ütülemek. (Gerçi ütülediğim bi pantolonu uzun süre giyiyorum.) Pantolon ütülerken stresten kan ter içinde kalıyorum ve genellikle ütüden sonra duş almak zorunda kalıyorum.

omurilik' Alıntı:
eses' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
küçük bir tüyo vereyim: önce çizgileri olması gereken yere getirin, geçtiğiniz yerden bir daha geçmeyin. buhar ayarını açıp, kumaşa göre doğru ısıda ve tek seferde yavaşça ütüleyin...

ayrıca evlenmek demek hayatı paylaşmak demektir, eve hizmetçi almak değil...

siz kendinizi hizmetçi olarak görüyorsanız zaten yapmayın ev işlerini eşinize..içinizden gelsin.eğer içinizden gelmiyorsa da boş boş oturun tv karşısında.

ben ne diyorum siz ne diyorsunuz! ben evliliğin hayatı paylaşmak olduğunu, yukarıdaki yorumlara bakarak ütüden, ev işlerinden kaçmak için evlenilmeyeceğini söylüyorum. kendimi hizmetçi olarak görmüyorum elbette, karşımdakini de. herkes üzerine düşeni yapar. benim yazdıklarımdan boş boş tv karşısında oturacağımı nasıl çıkardınız onu da anlamış değilim. ama tabi yukarıdaki yorumlara değil de benim yapıcı yorumuma bozulmanız manidar...
:alkis: :+1:

Hocam olmadı böle napalım artık

Y%C3%BCksel-Bayram.jpg

erkek bayan muhabbetini bir tarafa bırakırsak paraya kıyıp buhar kazanlı ütülerden almak lazım. Şöyle buhar , kıyafetle buluşucak kıyafetin içinden geçip ütü masasına çarpıcak ordan geri gelip yüzünüze vurucak. O zaman ütü biraz kolaylaşıyor.

arkadaşlar çalışan bayanların ne zorluklar çektiğini az çok anlamış olmanızı dilerim.. ütü, yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik, çocuk + formatörlük.. ne çok enerji gerekli değil mi?

lütfen 8-17 formatör olmayı kimse bana savunmasın. çünkü gerçekten kendimize vakit ayıramıyoruz. bu kadar iş hep bize bakıyor. bu arada erkek arkadaşlara tavsiyem; eşlerinize yardımcı olun, kendinize laf söyletmeyin :)

smhs' Alıntı:
arkadaşlar çalışan bayanların ne zorluklar çektiğini az çok anlamış olmanızı dilerim.. ütü, yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik, çocuk + formatörlük.. ne çok enerji gerekli değil mi?

lütfen 8-17 formatör olmayı kimse bana savunmasın. çünkü gerçekten kendimize vakit ayıramıyoruz. bu kadar iş hep bize bakıyor. bu arada erkek arkadaşlara tavsiyem; eşlerinize yardımcı olun, kendinize laf söyletmeyin :)

:alkis:

bi de kadınlardan şikayet edersiniz, evlilik kötü bişey gibi lanse eden bi sürü arkadaşıumız var. Kadınlar hem çalışıp, hem ütü yapıp, hem çamaşır yıkayıp, hem yemek yapan, çocuğa bakan,bulaşık yıkayan, temizlik yapan insan üstü bir varlık. Kabul etmekte fayda var :idea:

tanes' Alıntı:
bi de kadınlardan şikayet edersiniz, evlilik kötü bişey gibi lanse eden bi sürü arkadaşıumız var. Kadınlar hem çalışıp, hem ütü yapıp, hem çamaşır yıkayıp, hem yemek yapan, çocuğa bakan,bulaşık yıkayan, temizlik yapan insan üstü bir varlık. Kabul etmekte fayda var :idea:
Hocam hem çalışan hemde üyü yapan kaç bayan vardır? Çamaşır ve bulaşık yıkamayı da makineler yapıyor. Yemeklerde çoğunlukla dışarıda yeniliyor. Temizlikler için ise haftada bir temizlikçi tutuluyor. Çocuğa artık erkekler bakmaya başladı. İnsan üstü olduğu kesindir çünkü artık erkeklere egemen oldular. Kadın - Erkek eşittir diyerek artık kadınlar erkeklerden çok çok çok üstün oldular. (bu arada ben genel konuştum.) :|

hocam makinelerin yapması önemli değil, bulaşık makinesini doldurmak, sonra temizleri kaldırmak da inanın büyük bir iş, hiç yaptınız mı bilemiyorum, çamaşırı makineye atmak, sonra onları asmak, sonra katlamak, ütülenecekleri ütülemek. Eğer sizin evde her hafta temizlikçi varsa, ütüyü siz yapıyorsanız, çocuğa siz bakıyorsanız, yemeği de dışardan yiyorsanız eşiniz çok ama çok şanslı bi kadınmış. Ben bu işlerin hepsini kendim yapıyorum, eşim sağolsun çok yorulduğunu söyleyip TV keyfi yapar, literatürümde yoruldum kelimesini çıkaralı çok oldu. Evlilik erkeklere değil kadınlara eziyet......

Tabi her halukarda eşimi çok ama çok seviyorum, yoksa çekilmez bu hayat...

tanes' Alıntı:
hocam makinelerin yapması önemli değil, bulaşık makinesini doldurmak, sonra temizleri kaldırmak da inanın büyük bir iş, hiç yaptınız mı bilemiyorum, çamaşırı makineye atmak, sonra onları asmak, sonra katlamak, ütülenecekleri ütülemek. Eğer sizin evde her hafta temizlikçi varsa, ütüyü siz yapıyorsanız, çocuğa siz bakıyorsanız, yemeği de dışardan yiyorsanız eşiniz çok ama çok şanslı bi kadınmış. Ben bu işlerin hepsini kendim yapıyorum, eşim sağolsun çok yorulduğunu söyleyip TV keyfi yapar, literatürümde yoruldum kelimesini çıkaralı çok oldu. Evlilik erkeklere değil kadınlara eziyet......

hocam, bunlar benim evimde olup olmaması önemli değil. Genel olarak bu böyledir. Ben bayanlardan çalışıpta dedikleriniz hepsini yapan hiçbir bayanla karşılaşmadım. Yapanlar vardır ama ben karşılaşmadım.

reklam olarak almayın teknosada daha önce düşük modeli 199 tl ye atılmış
imiş ama yarın a101 de kazanlı ütü 125 tl indirimli veriliyor

ttalan46' Alıntı:
tanes' Alıntı:

hocam, bunlar benim evimde olup olmaması önemli değil. Genel olarak bu böyledir. Ben bayanlardan çalışıpta dedikleriniz hepsini yapan hiçbir bayanla karşılaşmadım. Yapanlar vardır ama ben karşılaşmadım.
ben yapıyorum walla:(

Geri