(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Kusura bakmayın sizi çok meşgul ettim. Bir tane okul için genel mobil anahtar oluşturdum. Linkini tüm arkadaşlara gönderdim. Dün hepsi sıkıntısız açarken bugün bazı arkadaşlar tahtayı açamamışlar link ile.

Acaba link süreli mi sorun ne olabilir

Kusura bakmayın sizi çok meşgul ettim. Bir tane okul için genel mobil anahtar oluşturdum. Linkini tüm arkadaşlara gönderdim. Dün hepsi sıkıntısız açarken bugün bazı arkadaşlar tahtayı açamamışlar link ile.

Acaba link süreli mi sorun ne olabilir
Estağfurullah hocam. Herhangi bir süre falan yok hocam.
Hata mı almışlar. Hata ile ilgili ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Anahtar bağlantısı ile ilgili karşılaştığım şu durum var. Tarama tuşuna basıldığında kameranın açılmasına izin ver yerine reddet tuşuna basabiliyorlar yanlışlıkla. Belki böyle bir durum olmuştur. Eğer böyleyse tarayıcı ayarlarından izinleri tekrar açın

Ben kilit programını kurdum sıkıntısız şekilde kullanıyoruz ancak teneffüs saatlerinde tahtalar kendisini kilitlemiyor otomatik olarak. Ayrıca ana makinadan diğer tahtaları göremiyorum. Tahtaların üst kısmında bağlanıyor,aranıyor şeklinde bir ibare çıkıyor ama bağlanmıyor. Bu özellikler için ücretli sürüm mü almak gerekiyor acaba?

Ben kilit programını kurdum sıkıntısız şekilde kullanıyoruz ancak teneffüs saatlerinde tahtalar kendisini kilitlemiyor otomatik olarak. Ayrıca ana makinadan diğer tahtaları göremiyorum. Tahtaların üst kısmında bağlanıyor,aranıyor şeklinde bir ibare çıkıyor ama bağlanmıyor. Bu özellikler için ücretli sürüm mü almak gerekiyor acaba?
Teneffüs saatlerinde otomatik kilitlenmez hocam. Bunu bilerek eklemedim çünkü tahtaların tarih saat bilgileri her zaman doğru olmayabiliyor. Ama bir seçenek olarak eklenebilir ileriki sürümlerde.
Şuan için; telefon ile kilit açılırken açık kalacağı süre değiştirilebilir. Varsayılan değer 40dk.dır.
Ayrıca ders bitiminde ekranın sağ alt tarafından kilitleme yapılabilir.

Tahtaların ana programa bağlanması için öncelikle aynı ağda olmaları lazım.
Sunucu Yazılımı kurmuş olmanız lazım. (ana programı kurduğunuz bilgisayara kurabilirsiniz)
Hesap oluşturup onaylarsanız tahtaların bağlanması daha kolay olacaktır. Hesap olmadan kullanmak isterseniz ana programda ayarlar penceresinde sunucu adresine sunucu ip adresini yazıp tahtalarda ayarları güncellemeniz gerekir.
Ücretsiz sürümde de ağ bağlantısı kurulur. Tahtaları kapatma, yeniden başlatma, kilitleme, kilit açma gibi işlemler yapılabilir

Arkadaşlar konuya biraz uzağım.
1. E kilit programını her tahtaya indirip kurup he öğretmen için tek tek flash takıp tanımlama mı yapacağız?
2. Ağ kurulumu şart mı? her öğretmen bir flash ile tüm sınıflardaki tahtaları açabilmeli ki muhtemelen oluyordur ama ağ şart mı?
3. Ana bilgisayardan kastımız nedir?
4. Yoksa yukarda yazdıklarımın hepsi yanlış, normal bir pc (laptopa) kurup ordan tekrar bir flaşa kurulum yapıp o flashı tahtalara mı kurcağız.
5. 4.madde doğru ise öğretmen disklerine tanımlama yapmak için bu bilgisayarı mı kullanacağız yoksa yine her diski her tahtada tek tek tanımlamalı mı?
Sıfırdan anlatan bir arkadaşım olursa sevinirim :)

Arkadaşlar konuya biraz uzağım.
1. E kilit programını her tahtaya indirip kurup he öğretmen için tek tek flash takıp tanımlama mı yapacağız?
2. Ağ kurulumu şart mı? her öğretmen bir flash ile tüm sınıflardaki tahtaları açabilmeli ki muhtemelen oluyordur ama ağ şart mı?
3. Ana bilgisayardan kastımız nedir?
4. Yoksa yukarda yazdıklarımın hepsi yanlış, normal bir pc (laptopa) kurup ordan tekrar bir flaşa kurulum yapıp o flashı tahtalara mı kurcağız.
5. 4.madde doğru ise öğretmen disklerine tanımlama yapmak için bu bilgisayarı mı kullanacağız yoksa yine her diski her tahtada tek tek tanımlamalı mı?
Sıfırdan anlatan bir arkadaşım olursa sevinirim :)
4.madde doğru hocam.
Ana programı bir bilgisayara kurun.
Anahtarlarınızı ekleyin.
Okul bilgilerinizi, ders saatlerinizi girin.
Ayarlarınızı kontrol edin.
Ana programda kurulum tuşuna basarak kurulum diski oluşturun.
Kurulum diskini tahtalara takıp diskin içindeki ekilit kurulum uygulamasını çalıştırın ve kurun.

Ağ bağlantısı şart değil hocam.
Anahtar diski ana programda oluşturuyoruz. Tüm tahtalara takıp anahtar ekleme gibi bir işlem yok. Ana programda eklemeniz yeterli.

4.madde doğru hocam.
Ana programı bir bilgisayara kurun.
Anahtarlarınızı ekleyin.
Okul bilgilerinizi, ders saatlerinizi girin.
Ayarlarınızı kontrol edin.
Ana programda kurulum tuşuna basarak kurulum diski oluşturun.
Kurulum diskini tahtalara takıp diskin içindeki ekilit kurulum uygulamasını çalıştırın ve kurun.

Ağ bağlantısı şart değil hocam.
Anahtar diski ana programda oluşturuyoruz. Tüm tahtalara takıp anahtar ekleme gibi bir işlem yok. Ana programda eklemeniz yeterli.

Teşekkür ederim.

Hocam bizim öğrenciler, tahta kitli iken internet simgesine parmakları ile dünya simgesinin etrafını daire cizerek döndürüyorlar ve tahta 3-4 sn açık kalıyor o ara ve youtube girip müzik acacak zaman kazanıyor. Bu ara okul bu şekilde tahtayı açıp müzik açma derdinde :)

Hocam ana programı ve sunucu programını Bt sınıfındaki Etkileşimli tahtaya kurdum. Sıkıntı tahtanın ip adresi sürekli değişiyor ve tahtalara bağlanamıyor ana program. Bu durum için. Çözüm nedir acaba.

Hocam bizim öğrenciler, tahta kitli iken internet simgesine parmakları ile dünya simgesinin etrafını daire cizerek döndürüyorlar ve tahta 3-4 sn açık kalıyor o ara ve youtube girip müzik acacak zaman kazanıyor. Bu ara okul bu şekilde tahtayı açıp müzik açma derdinde :)
Hocam bu mesajı hocama özelden yazarsan daha iyi olur. Çünkü benim öğrenciler her gün araştırma yapıyor :)

Hocam internet explorer bazen bu sorunu çıkarabiliyor. Son sürümlerde birkaç düzeltme yapmıştım bununla ilgili. Eğer güncel sürüm yok ise güncelleyip dener misiniz.
Ayrıca internet simgesinin görünmesini kapatabilirsiniz. Ana programda Ayarlar > kilit ekranı sekmesinde ilgili seçeneği kapatıp tahtalarda ayarları güncelleyiniz.

Hocam ana programı ve sunucu programını Bt sınıfındaki Etkileşimli tahtaya kurdum. Sıkıntı tahtanın ip adresi sürekli değişiyor ve tahtalara bağlanamıyor ana program. Bu durum için. Çözüm nedir acaba.
Hocam eğer hesap oluşturduysanız sunucu yazılımın kurulu olduğu bilgisayarın ip adresi değişse de güncel ip adresi hesabınız üzerinden tahtalara aktarılır.
Hesabınız yoksa Ayarlar > Sunucu adresi kısmına ip adresi yerine pc adı yazın. İp değişse de ada göre bağlantı sağlanır.

Hocam bu mesajı hocama özelden yazarsan daha iyi olur. Çünkü benim öğrenciler her gün araştırma yapıyor :)
Evet hocam kurcalayan çok öğrenci var.
Devre dışı bırakılma riski herzaman var tabiki. Tahtaların büyük çoğunluğu yönetici haklarıyla açılıyor malum. Bu da riski daha da artırıyor.
Haberim oldukça düzeltme yapıyorum. Böyle bir durum yaşayan olursa öncelikle yazılımın son sürümünü kurup denemenizi öneririm. Çözüm olmaz ise özelden haber verilmesi diğer kullanan arkaşlar ve benim için de daha iyi olur.

Mehmet Can Hocam, ETAP 19 olan tahtaya deneme amaçlı e-kilit programınızı kurdum. Kendi yönetici flaşım, telefonum ve web uygulama ile tahtayı açtım. Şimdi Hocalara aynı işlemi yapmak istiyorum. Videolarınızı izleyerek herkesin flaşını ayarladım. Yalnız Hocaların flaşları ile tahta açılmadı. Tahtalarda internet yok ağ özelliklerini kullanmıyorum. Hocaların anahtar tanımladığımda yönetici flaşında herhangi bir ayarlama yapmam mı lazım?

Mehmet Can Hocam, ETAP 19 olan tahtaya deneme amaçlı e-kilit programınızı kurdum. Kendi yönetici flaşım, telefonum ve web uygulama ile tahtayı açtım. Şimdi Hocalara aynı işlemi yapmak istiyorum. Videolarınızı izleyerek herkesin flaşını ayarladım. Yalnız Hocaların flaşları ile tahta açılmadı. Tahtalarda internet yok ağ özelliklerini kullanmıyorum. Hocaların anahtar tanımladığımda yönetici flaşında herhangi bir ayarlama yapmam mı lazım?
hocam tek tek qr kodları olacak programda her bir öğretmenin, onları telefonlara tanımlayacaksınız.
Hiç bir öğretmen kalmayana dek bu telefon ayarlarını yapacaksınız.
Daha sonra flash belleğe kurulum yapacaksınız. flash bellekten bu tahtalara kurulum yapacaksınız. ya da daha önce kurulum yaptı iseniz güncelleme yapacaksınız.

Her öğretmene tek tek mobil anahtar oluşturmaktansa okul adına sadece bir adet mobil anahtar (karekod) yapın. Bunu tahtalara yükledikten sonra işiniz kolaylaşır. İstediğiniz kadar yeni öğretmen gelsin. Hepsine aynı mobil anahtarı (karekodu) tanıtırsınız. Tahtaları güncellemeye gerek kalmaz.

hocam tek tek qr kodları olacak programda her bir öğretmenin, onları telefonlara tanımlayacaksınız.
Hiç bir öğretmen kalmayana dek bu telefon ayarlarını yapacaksınız.
Daha sonra flash belleğe kurulum yapacaksınız. flash bellekten bu tahtalara kurulum yapacaksınız. ya da daha önce kurulum yaptı iseniz güncelleme yapacaksınız.
Teşekkürler Hocam anladım. Şu an program sadece bir tahtada kurulu. Tüm bilgileri aldıktan sonra bu kurulu olan tahtada nasıl güncelleme yapacağım? Kaldırıp tekrar kurmak mi lazım. Öyleyse Pardusta program kaldırma işlemini nasıl yaparım.

Her öğretmene tek tek mobil anahtar oluşturmaktansa okul adına sadece bir adet mobil anahtar (karekod) yapın. Bunu tahtalara yükledikten sonra işiniz kolaylaşır. İstediğiniz kadar yeni öğretmen gelsin. Hepsine aynı mobil anahtarı (karekodu) tanıtırsınız. Tahtaları güncellemeye gerek kalmaz.
Teşekkürler Hocam tek karekod mantıklymiş uygulayacağım. O zaman yeni öğretmen geldiğinde sadece yeni bir USB anahtar için n tahta güncelleme ihtiyacı olur.

Ana program ve sunucu aynı bilgisayarda (Öğretmenler odası). Bu bilgisayar ağa kablosuz bağlı, tahtalar kablo ile bağlı, haliyle ana program ve sunucu bilgisayarının ip adresi 192.168.... gibi iken, tahtalar 10.48....... gibi. (Öğretmenler odası sınıftan dönüştürme olduğu için sadece tek ağ kablosu var, o da başka bir bilgisayar bağlı.) Hesap oluşturdum, ayarları yaptım, yaptığım ayarları kurulum diski ile tahtalara aktardım. Ana bilgisayara tahtalar bağlandı ama duyuru ve bildirimler tahtalara gitmiyor. Güncellerken mevcut duyuruları görebiliyorum sadece. Aynı ağda olmadığı için mi gitmiyor?
Bir de ana program ekranında bağlı bilgisayarların yanında ayarların güncel olmadığı yazıyor.
Düzenleme:
1) Ana bilgisayarı bt sınıfına taşıdım (diğer tahtalarla aynı ağda) ama duyuruları ve bildirimleri yine gönderemiyorum. Antivirüsler devre dışı, güvenlik duvarı devre dışı, hesap oluşturdum ve hesap bağlı.
2) Güncel ayarlarla kurulum diski oluşturuyorum, tahtaya yüklüyorum, ana programda bağlı tahtaların üzerinde ayarların güncel olmadığına dair uyarı var.
Duyuru olayı ücretliymiş sanırım. Tam sürüm denemeyi başlatınca duyuruları gönderebildim. Doğru mudur @mehcan hocam?

Geri