Özel eğitim uygulama okulunda BTR ek dersi

Kodla Büyü
Özel eğitim uygulama okulunda BT Rehber öğretmen olarak görevlendirildim. Bu okullarda çalışan öğretmenlerin ek dersleri %25 artırımlı mı ödenir? öylemi almalıyım? bilgisi olan var mı bu konuda? Teşekkürler iyi çalışmalar.

tam net değil ama özel eğitim öğretmenlerinin ek dersi %25 artırımlı ödenir diye biliyorum hocam.

Özel eğitim uygulama okulunda BT Rehber öğretmen olarak görevlendirildim. Bu okullarda çalışan öğretmenlerin ek dersleri %25 artırımlı mı ödenir? öylemi almalıyım? bilgisi olan var mı bu konuda? Teşekkürler iyi çalışmalar.
Hocam özel eğitim uygulamada kadrolu olmanız durumunda %25 fazla alabirilirsiniz ancak BTR kendi kadrosunun bulunduğu okul dahi olsa 30.12.2015 tarih ...7730 sayılı YEĞİTEK genelgesine göre görevlendirme çalışır bu genelge haricinde bir ödeme alamaz eğitim öğretim saati dışında yaptığı her görevin ücretini ayrıca alır

Ekli dosyalar

• bakanlik_btro_2015.pdf
    451.4 KB · Görüntüleme: 19
657 sayılı Kanunun 176 ncı maddesi

Ders Ve Konferans Ücretleri:

“Madde 176 - (Değişik madde: 03/04/1998 – 4359/1 md.)

(Değişik fıkra: 21/03/2006–5473 S.K./3.mad) *1* Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00'den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.

(Değişik fıkra: 21/03/2006–5473 S.K./3.mad) *1* Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25 fazlasıyla ödenir.

Yukarıdaki madde gereği ödenir hocam. Yalnızca gorevli olduğunuz günler için ödenir. Örneğin pazartesi salı oradasın pazartesi salı için ek ders cizelgesinde yazılan o günlere ait ekdersin %25 fazlasını alırsınız.

Son düzenleme:
Benim kadro özel eğitimde yani kendi okulumda btr görevi alırsam %25 arttırımlı alır mıyım hocam.Bunu nasıl netleştirebilriz?Herkes farklı söylüyor.

Hocam özel eğitim uygulamada kadrolu olmanız durumunda %25 fazla alabirilirsiniz ancak BTR kendi kadrosunun bulunduğu okul dahi olsa 30.12.2015 tarih ...7730 sayılı YEĞİTEK genelgesine göre görevlendirme çalışır bu genelge haricinde bir ödeme alamaz eğitim öğretim saati dışında yaptığı her görevin ücretini ayrıca alır
Ekli dosyanın neresinde yazıyor hocam dediğiniz btr yüzde 25 fazla alamaz diye.

Cimere başvuru yaptım gelen cevap;

Sayın başvuru sahibi;
25 Ağustos 2021 tarih ve 31579 sayılı RG, Kamu Görevlilerinin Geneline Ve Hizmet Kollarına Yönelik Haklarını Düzenleyen 6. Dönem Toplu Sözleşme Kararının “Lisansüstü Öğrenim Gören Öğretmenlere İlave Ek Ders Ücreti" Konulu 8. Maddenin ilgili hükmü ; Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. Maddesinin (Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller) ikinci fıkrası ve 25. madde gereği işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Geri