Ösym Görevlendirmeleri Belli Olmuş 1 tane bile çıkmamış!

Kodla Büyü
ANGEL, BU SINAV KAÇ PARAYSA SÖYLE PEŞİN VEREYİMDE SUS!... 3 KURUŞ İÇİN HAYSİYETİMİZİ AYAKLAR ALTINA ALDIRMAYIZ. ALDIRACAK OLAN VARSA O 3 KURUŞU BEN KEYİFLE KENDİLERİNE VERİR HAYSİYETİ ÇİĞNENİRKENDE KARŞISINDA KEYİF KAHVEMİ YUDUMLARIM...

esas ösym öğretmenleri protesto etmiş gibi :)....sanırsam sadece üniversitelerdeki görevlilere görev verilmiş...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ösym dediniz de aklıma torpil geldi nedense :)
az önce tesadüfen bir ilana baktım, öğretim görevlisi alımında özel şart olarak yüksek öğretim kurumunda deneyimi olmak var. muhtemelen alınacak kişi belli... yanılıyor muyum? zaten fakülte/myo yönetimi ile diyaloğu iyi olanlar ders veriyor
birçok alanda yüksek öğrenim kurumlarında deneyim istemiyor da nedense şimdi ister oldular... siz karşılaştınız mı böyle özel şartlara?

hocam aynen, bu ülkede adama göre kadro açıyorlar, yakın arkadaşım bu şekilde kadroya geçti. başvuru şartlarını alacakları adama göre yazıyorlar :)

esmas' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
az önce tesadüfen bir ilana baktım, öğretim görevlisi alımında özel şart olarak yüksek öğretim kurumunda deneyimi olmak var. muhtemelen alınacak kişi belli... yanılıyor muyum? zaten fakülte/myo yönetimi ile diyaloğu iyi olanlar ders veriyor
birçok alanda yüksek öğrenim kurumlarında deneyim istemiyor da nedense şimdi ister oldular... siz karşılaştınız mı böyle özel şartlara?

hocam aynen, bu ülkede adama göre kadro açıyorlar, yakın arkadaşım bu şekilde kadroya geçti. başvuru şartlarını alacakları adama göre yazıyorlar :)
En basit bölümüne Yüksek Lisans öğrencisi alımından , Araştırma görevlisi , Yrd. Doç alımına kadar ÖSYM nin her aşamasında torpil var.

En komiği de öğretim üyesi alacakları zaman istenilen şartlar içine almayı belirlediklerini kişinin Tez konusunu yazmaları. O konuda tez yapan tek kişi kim ise o alınıyor. Kişiye özel ilan.

önce görevleri sırayla ve her sınav için ayrı ayrı tüm müdür yardımcılarına dağıtıyorlar. eğer yer kalırsa öğretmenlere dağıtılıyor. oda kıdem yılı yüksek olanlara öncelik. senede bir sınav çıksa ona şükür deyin. ha sınav boykotu mu. müdür yardımcılarının hangisi iş bırakma eylemine katıldı ki sınav görevini boykot olsun.

Arkadaşlar yazdıklarınız hakaret boyutunda..gerçekten ayıp! Hiçbir kötü düşünce beslemeden sisteme olen sitemimi belirtmek için yazmıştım altından neler çıkarmışsınız. Kendi icimizde anlayıp dinlemeden bu şekilde yorumlar yaparsak gerçekten durum vahim..Şimdiye kadar bu forumda kimseye tek bir kötü söz söylemedim, tarzım ve üslubuma da aykırı bir durum. Sınavlarda görev almak istimik veya istememek kişisel bir tercihtir ve Bu benim şahsi düşünceme göre getirisi değil,götürüsü olacak bir tepkidir.Kaldı ki bulunduğum çevrede görev istemeyen 1 tek kişi görmezken.. Her konuda hakkımızı arayacak birleşmeye katılırım; ama sınavlarda görev almayarak hakkın savunulacağını düşünmüyorum.Maddi anlamda evet kötü bir dönemden geçiyorum ve ihtiyacım var; ama bunu çirkin şekilde dalgaya alan arkadaşları da empati kurmaya davet ediyorum..

Arkadasıma katılıyorum. Ben de sınava başvurdum, sınava başvurmayarak yapılacak eylemin hiçbir olumlu getirisinin olacağını düşünmüyorum. Karşıt düşüncede olabilirsiniz ancak siz öyle düşünüyorsunuz diye karsınızdakinin de öyle düşünmesini bekleyemezsiniz, kaldı ki hakaret boyutuna dönüştüremezsiniz. Evet ben de tepkiliyim bize yapılanlara. Hatırlarsanız 16.05.2012 PGM ile görüşmeye gidiyorum başlığını açmış ve çağrıda bulunmuştum. 13000 BT öğretmeninden ses seda çıkmadı. Ben gidiyorum, siz niye gelmiyorsunuz neden benim gibi düşünmüyorsunuz diye kimseye hakaret etmedim. Böyle oturarak yapılan mesaj gönderme, sınava girmeme, bir çocugun omuz silkercesine banane banane yapmıyorum işte der gibi eylemlerin hiçbir getirisinin olacağını düşünmüyorum. Size de saygım var sınava girmeyerek protesto edebilirsiniz ancak bir kişi sizi desteklemiyor diye hakaret edemezsiniz.

ben geçen sınava görev çıktığı halde gitmedim, ÖSYM kendi pisliğine bizi de bulaştırıyor(kopyaydı, şifreydi vs.), üstüne üstelik sınava girerken polis bir güzel aramadan geçirip anahtarımıza bize el koyuyor...ben böyle bir düzenin parçası olmam arkadaş, kendi suçlarına günahlarına beni alet etmesinler, paraları da kendilerinin olsun...

marbled' Alıntı:
Arkadaşlar yazdıklarınız hakaret boyutunda..gerçekten ayıp! Hiçbir kötü düşünce beslemeden sisteme olen sitemimi belirtmek için yazmıştım altından neler çıkarmışsınız. Kendi icimizde anlayıp dinlemeden bu şekilde yorumlar yaparsak gerçekten durum vahim..Şimdiye kadar bu forumda kimseye tek bir kötü söz söylemedim, tarzım ve üslubuma da aykırı bir durum. Sınavlarda görev almak istimik veya istememek kişisel bir tercihtir ve Bu benim şahsi düşünceme göre getirisi değil,götürüsü olacak bir tepkidir.Kaldı ki bulunduğum çevrede görev istemeyen 1 tek kişi görmezken.. Her konuda hakkımızı arayacak birleşmeye katılırım; ama sınavlarda görev almayarak hakkın savunulacağını düşünmüyorum.Maddi anlamda evet kötü bir dönemden geçiyorum ve ihtiyacım var; ama bunu çirkin şekilde dalgaya alan arkadaşları da empati kurmaya davet ediyorum..

Arkadasıma katılıyorum. Ben de sınava başvurdum, sınava başvurmayarak yapılacak eylemin hiçbir olumlu getirisinin olacağını düşünmüyorum. Karşıt düşüncede olabilirsiniz ancak siz öyle düşünüyorsunuz diye karsınızdakinin de öyle düşünmesini bekleyemezsiniz, kaldı ki hakaret boyutuna dönüştüremezsiniz. Evet ben de tepkiliyim bize yapılanlara. Hatırlarsanız 16.05.2012 PGM ile görüşmeye gidiyorum başlığını açmış ve çağrıda bulunmuştum. 13000 BT öğretmeninden ses seda çıkmadı. Ben gidiyorum, siz niye gelmiyorsunuz neden benim gibi düşünmüyorsunuz diye kimseye hakaret etmedim. Böyle oturarak yapılan mesaj gönderme, sınava girmeme, bir çocugun omuz silkercesine banane banane yapmıyorum işte der gibi eylemlerin hiçbir getirisinin olacağını düşünmüyorum. Size de saygım var sınava girmeyerek protesto edebilirsiniz ancak bir kişi sizi desteklemiyor diye hakaret edemezsiniz.
:++: istemeyen istemesin...MEB SINAVLARINI PROTESTO EDİYORUM BEN..ÖSYM Yİ DEĞİL!!!!!! hadi bakalım FORMATÖRLÜĞÜ PROTESTO EDİN MADEM!!!!! 3 KURUŞU KENDİ CEBİMDEN VEREYİM DİYEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.... HİZMETÇİ GİBİ ORTALIKTA GEZİNMEK HOŞUNA GİDİYO DEMEK Kİ... HALA SAVUNDUĞUNA GÖRE..........

Bize de okuldaki herkese sormadan zorunlu görev vermişler :S İstemiyoz diye dilekçe verdik, zorla veremezler heralde..

eeeee' Alıntı:
marbled' Alıntı:

:++: istemeyen istemesin...MEB SINAVLARINI PROTESTO EDİYORUM BEN..ÖSYM Yİ DEĞİL!!!!!! hadi bakalım FORMATÖRLÜĞÜ PROTESTO EDİN MADEM!!!!! 3 KURUŞU KENDİ CEBİMDEN VEREYİM DİYEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM.... HİZMETÇİ GİBİ ORTALIKTA GEZİNMEK HOŞUNA GİDİYO DEMEK Kİ... HALA SAVUNDUĞUNA GÖRE..........

OLUM BAK GİT!..
EĞER HAKLARINI BİLMEYİP HİZMETÇİLİK YAPIYORSAN O SENİN SORUNUN ARKADAŞIM... BİZ PAŞALAR GİBİ YAPMAMIZ GEREKENİ YAPIYORUZ... KİMSENİN GİDİP KARŞISINDA EL OVALAMIYORUZ... AYRICA SINAVLARI PROTESTO ETMEKLE BUNU BAĞDAŞTIRACAK KADARDA HARİKA BİR DÜŞÜNCEYE SAHİPSİN BRAVO SANA...
OLUM BAK GİT!..
SEN VE SENİN GİBİLERİDE AL YANINA GİDİN SINAV MERKEZİNE HERBİRİNİZ 3-5 SALONDA BİRDEN GÖREV YAPIN İYİ PARA VERİRLER ÇIKIŞTA GİDİP KEYİF YAPARSINIZ...

Protesto edilen MEB'in sınavlarıdır. OSYM sınavlarının MEB ile alakası yoktur.

teşekkür ederim düşüncelerin için... çok naziksin..keyif kahvesini ben yudumluyorum şimdi... :p

angel_33' Alıntı:

Herkesin ihtiyacı var...

Öğretmen olup da Türkiye şartlarında paraya ihtiyacı olmayan var mı ki?

Kusura bakmayın ama siz ve sizin gibilerle ne protesto olur, ne hak aranır. Bugününüz kurtarmaya, geleceğinizi kaybetmeye devam ediniz...

sınavlarda görev almamak demek bir "karınca misali hacca gitmek " demektir. insan biraz şerefli biraz onurlu yaşar, nolur bunu hakaret ya da tenkit olarak algılamayın bu bir eleştiridir. öğretmenler bugün köpek kadar değer görmüyor, bir yerde artık yapılan yanlışlara karşı para almaktan vazgeçme gibi temiz, sakin ve isabetli bir karar almak onurlu insanların yapacağı iştir. herkes böyle yapsın demiyorum, demokratik bir ülkede yaşıyoruz isteyen istediğini sınırlarını bilerek yapsın. ama bugün öğretmene reva görülen haksızlıkların bir karşılığı olmalı. Atatürk'e mülkiye amiri gelip sormuş: "mebus maaşlarını ne kadar yapalım?" diye. Atatürk'ün cevabı:" maaşlar muallimlerin maaşını geçmesin" demiş. şimdi soruyorum her defasında dilimize atamızı kutsuyoruz da neden öğretmenlere verdiği değeri unutuyoruz. peygamber efendimiz savaş esirlerine özgürlüğü birkaç kişiye okuma yazma öğretmek şartıyla serbest bırakıyordu. bana bir harf öğretne kırk yıl köle olurm de hz ali. oysa bugüne bakıyoruz hakaret üstüne hakaret. gelin sınavlara siz de girmeyin .yasa dışı iş yapmıyorsunuz. evet başkası girecek alternatif mutlaka bulunur. ama öğretmenler bir sınav göreviyle satın alınamazlar. bunu da herkesin iyi düşünmesi gerekir. doğruya ve adalete dikenli yollardan gidilir.

delisincap' Alıntı:
sınavlarda görev almamak demek bir "karınca misali hacca gitmek " demektir. insan biraz şerefli biraz onurlu yaşar, nolur bunu hakaret ya da tenkit olarak algılamayın bu bir eleştiridir. öğretmenler bugün köpek kadar değer görmüyor, bir yerde artık yapılan yanlışlara karşı para almaktan vazgeçme gibi temiz, sakin ve isabetli bir karar almak onurlu insanların yapacağı iştir. herkes böyle yapsın demiyorum, demokratik bir ülkede yaşıyoruz isteyen istediğini sınırlarını bilerek yapsın. ama bugün öğretmene reva görülen haksızlıkların bir karşılığı olmalı. Atatürk'e mülkiye amiri gelip sormuş: "mebus maaşlarını ne kadar yapalım?" diye. Atatürk'ün cevabı:" maaşlar muallimlerin maaşını geçmesin" demiş. şimdi soruyorum her defasında dilimize atamızı kutsuyoruz da neden öğretmenlere verdiği değeri unutuyoruz. peygamber efendimiz savaş esirlerine özgürlüğü birkaç kişiye okuma yazma öğretmek şartıyla serbest bırakıyordu. bana bir harf öğretne kırk yıl köle olurm de hz ali. oysa bugüne bakıyoruz hakaret üstüne hakaret. gelin sınavlara siz de girmeyin .yasa dışı iş yapmıyorsunuz. evet başkası girecek alternatif mutlaka bulunur. ama öğretmenler bir sınav göreviyle satın alınamazlar. bunu da herkesin iyi düşünmesi gerekir. doğruya ve adalete dikenli yollardan gidilir.
:alkis: :alkis: :alkis:

technolog' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
Şaka gibi ya hepsine başvurdum,1 görev bile çıkmamış :(
asıl şaka gibi olan sizlersiniz. bütün türkiyedeki öğretmenler bu sınavları protesto etmeye çalışıyor, hemde bu sitede bununla ilgili kaç başlık var, kalkmış hiçbiri çıkmadı diyosunuz... iyi olmuş çıkmadığı...

Hayal aleminde yaşamayı bırakın lütfen..sizin söylediğiniz gibi olsa görev çıkardı.Demek protesto olarak herkes başvurmuş :) Bu arada yapılabilecek bir eylem kesinlikle bu değildir. hiçbir getirisi olmayacak ,götürüsü olacak birşeydir. Bu görevi memurlara sunsalar hepsi dünden razı olurlar.. öğretmen hariç kimsenin yapamayacağı bir işmiş gibi protesto kararlarına karşıyım. ÖSYM için alternatif çok, kendinizi çok değerli hissetmeyiniz ve kendi işinize bakınız!
yazık ya Okuduğun üniversiteye yazık.

Sana hak aramayı öğretemeyen öğretmenlerine yazıklar olsun.

Öğretmenin gerekirse kırılcagını ama asla eğilmeyeceğini öğretemeyenlere yazıklar olsun.

Belkide onlara boşuna kızıyorum onlar anlatmış ama sen anlamamış olabilirsin.

Hocam 50-60 milyon için anladığım kadarı ile oldukça üzüldün. İban verirsen 1 er tl gönderelim 1-2 sınavlık paran birikmiş olur. Arkadaşlar katılacaktır. Amacımız işin görülsün canım.
:alkis: :alkis:

eeeee' Alıntı:
marbled' Alıntı:

Arkadaş onuru için sınav paranı ben vereyim diyebiliyor, siz formatörlüğü protesto edelim diyorsunuz, haftada 18 saat ek ders ücretini cebinizden verecek kadar bir davaya baş koyabilecek, ödün verebilecek çapta mısınız? Ayrıca ÖSYM sınavlarının MEB sınavlarından farkı ne, buradaki amaç herkese "Öğretmensiz hiçbir iş yapamaz, hiçbir yere varamaz, hiç birşey olamazsınız" demektir, anlayamamışsınız sanırım.

yazıklar olsun be....ufak paralara memuru öğretmeni satanlar burdan bide utanmadan yazıyolar..her şey hak bizeee..biz boykot ettik millet bana çıkmadı diye ağlıyo..amaç ney..ufak bi bedel kazanmak ama öğertmenleri satarak

iş bırakma eyleminde de söyledim yine söylüyorum. bu öğretmen milletine bu yapılanlar az bile. bunlar iyi günler durun hele ne bombalar gelecek. tekel işçilerinden beter olacağız. aha yazdım buraya.

angel_33' Alıntı:
Ögretmen olup da paraya ihtiyaci olmayan çok az insan vardir ancak birileri ögretmenlere sahsiyet kazandiracagiz derken 30 tl için empati kurmamizi beklemeyin sayin hocam. :shock:

fahrican' Alıntı:
esmas' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

En basit bölümüne Yüksek Lisans öğrencisi alımından , Araştırma görevlisi , Yrd. Doç alımına kadar ÖSYM nin her aşamasında torpil var.

En komiği de öğretim üyesi alacakları zaman istenilen şartlar içine almayı belirlediklerini kişinin Tez konusunu yazmaları. O konuda tez yapan tek kişi kim ise o alınıyor. Kişiye özel ilan.
böyle olunca üniversitedeki eğitim kalitesi ortada... babalarının çiftliği olmuş resmen...

Valla biz okulca protesto ettik sınav görevi istemedik sadece bizim müdür bozuntusu ile onun yalaka müdür yardımcısı istedi. onun haricinde çıkmadı isteyen.Şimdi şu yazılanları görünce yarın gidip arkadaşlarımı bir daha tebrik edicem görev istemediler diye

arkadaşlar bu eskişehir mem.in 9-10 haziranda eskişehirde görevli öğretmenler listesinden alınmış veri:
TOPLAM BAŞVURU SAYISI : 2596 - GÖREVLENDİRİLEN KİŞİ SAYISI : 1941
kaldıki diğer sınavlarda da mutlaka başvuru sayısı fazla oluyor. siz ne kadar konuşursanız konuşun, ki bir de bizim okulda görev istemeyenler paranın azlığından istemedi yani sınav ücreti bi 10 20 artsa millet atlıcak.

arkadaşlar başlık altındaki tüm mesajları tek tek okudum da gerçekten şok olmuş durumdayım.. bu sitede böyle muhabbetler döneceğini hiç ama hiç tahmin etmezdim... sınava başvurmuş ve çıkmamış.. ne haysiyet bırakmışsınız ne onur ne başka bişey.. iban ver 1er tl atalım lafları mı dersiniz.. hakaret bile hafif kalır denecek lafları mı dersiniz..
ayıp arkadaşlar, lütfen..
gerçekten bu sitede bunları okuyacağımı rüyamda görsem inanmazdım!!!

söylenen hiçbir şey, bu kadar protesto edelim deikten sonra "BANA GÖREV ÇIKMAMIŞ" diyerek burada ağlamaktan daha ayıp ve terbiyesizce olamaz...

kaliteni düşüreceğine bari susta adam sanalım sonra görevemi gidiyorsun hizmetçilikmi yapıyorsun ne yapıyorsan yap...

Geri