Ödüllü Harf Lütfen! v2.8.5 [Windows+GooglePlay+Web+FB+HTML]

Kodla Büyü
Re: Harf Lütfen! Oyunu [Beta]

Arkadaşlar oyunda birçok geliştirme ile yaparak Facebook üzerine de ekledim. Facebook ile veri iletişimi vs şu an için yok ama direkt Facebook sayfasından oynanabilmesi güzel oldu. Sayfayı beğenirseniz sevinirim.

İyi oyunlar!

http://www.facebook.com/harflutfen

(Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.)

Ahmet hocam güzel bir çalışma çıkartmışsın yine, teşekkürler :alkis:

bayghost' Alıntı:
Ahmet hocam güzel bir çalışma çıkartmışsın yine, teşekkürler :alkis:

Teşekkür ederim, geliştirmeye devam ediyorum. Yanlış kategorilerde bulunan kelimeleri düzenliyorum, yeni soruları onaylıyorum şu an.

Tam ekran oynama ve yavaş bilgisayarlar için görüntü kalitesini düşürme seçenekleri eklendi.

Flashta tam ekrana aldığımızda yazı yazamıyoruz. Tam ekran modunda cevap vermek istiyorum tıkladığımızda sanl klavye olursa fena olmaz. en azından tam ekranda oynamış oluruz.

SuniBedi' Alıntı:
Flashta tam ekrana aldığımızda yazı yazamıyoruz. Tam ekran modunda cevap vermek istiyorum tıkladığımızda sanl klavye olursa fena olmaz. en azından tam ekranda oynamış oluruz.

Flash Player 11.3 izin veriyormuş, gerekli kodları ekledim ama çalışmadı. Güvenlik sebebiyle Flash Player tam ekranda klavye girdisi almıyor, sanal klavye ile de zor olur sanki..

Oyun arkaplan ses seviyesi düşürüldü.
Düğmeler için sesler eklendi.
Harf alma sesi geliştirildi.
Yavaş bilgisayarlarda oyun aşırı ağır çalıştığından oyun çözünürlüğü düşürüldü.
Yarışma kategorileri ilk etapta Genel ve Okul Dersleri şeklinde ayrıldı.

Bugün öğrencilerime oynattım 2 kez, hoşlarına gitti. Siz de ders sonlarında kalan zamanlarda birkaç öğrencinize oynatabilirsiniz. Fen öğretmenimizle oyunda haftalık ya da iki haftada bir küçük hediyeler vererek oynatmayı düşünüyoruz.

Güzel bir oyun. Bende labda öğrencilere tavsiye edeceğim.

Android versiyonu olsaydı hazır tabletleri aktive ederken bunuda yuklerdik. Bi tasla iki kuş.

SuniBedi' Alıntı:

Android versiyonu olsaydı hazır tabletleri aktive ederken bunuda yuklerdik. Bi tasla iki kuş.

Hazırlayabilirsem HTML-Javascript şeklinde yapmaya çalışacağım, Android programlamaya başlamayı düşünüyorum ama çok vakit alır tahminimce.

Hocam harika olmuş. Sorular da gayet başarılı bence. Emeğinize sağlık, tebrikler :+1:

julian41' Alıntı:
Hocam harika olmuş. Sorular da gayet başarılı bence. Emeğinize sağlık, tebrikler :+1:

Teşekkür ederim hocam.

Geliştirmeye devam ediyorum zaman buldukça.

[YENİLİKLER]
Oyun sayfasındaki skor tablosu elden geçirildi. Günlük, Aylık, Yıllık vs. skorları listeleme eklendi. Genel ve Ders skorları sekmeleri oluşturuldu.
Soru gönderimi sırasında ders seçildiğinde soruları 5,6,7 ve 8. sınıflara ya da tüm sınıflar için gönderebilme seçeneği eklendi.
Soru bankası yönetiminde tasarım ve kod değişiklikleri yapılarak kullanımı daha kolay hale getirildi.
Soru bankasında istatistikleri raporu gösteriliyor. (hangi dersten, hangi sınıf için, kaçar harfli sorular bulunuyor şeklinde.)

[YAKINDA]
Üyelik sistemi ve her üyeye gönderdiği soruları ve oyunu paket şeklinde indirip oyunu internet bağlantısı olmadan oynatabilme seçeneği.

[YENİLİKLER]
Sınıf seçme özelliği eklendi. Sınıf sistemi şu şekilde çalışıyor. 7. sınıf seçildiğinde oyuncuya 5,6,7 ve Tüm Sınıflar şeklinde eklenmiş sorular geliyor.
Yönetim için günlük, aylık ve kategorileri göre kaç kez yarışıldığını gösteren grafikli istatistik sayfası hazırlandı.
Her ders için günlük, aylık ve tüm zamanlarda yapılan skorları listeleme seçeneği eklendi.

Oyunda ve web sitesinde birçok geliştirme yapmakla birlikte bir de okulumuzun sayfasında küçük bir yarışma düzenledim öğrencilerimiz için.

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... 88050.html

Eğer siz de bu şekilde yarışmalar düzenlemek isterseniz oyuna öğretmen girişi şeklinde yapı oluşturmayı düşünüyorum. Sizce nasıl olur?

Oyunu incelemek istiyorsanız anasayfasına imzamdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ahmetfx' Alıntı:
SuniBedi' Alıntı:

Hazırlayabilirsem HTML-Javascript şeklinde yapmaya çalışacağım, Android programlamaya başlamayı düşünüyorum ama çok vakit alır tahminimce.

Ahmet adobe air ve FLASH cs6 kullanarak ios ve android için kodlayabilirsin.Sonuçta hali hazırda flash ve as3 versiyonu var elinde.

kdoksan' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
SuniBedi' Alıntı:

Ahmet adobe air ve FLASH cs6 kullanarak ios ve android için kodlayabilirsin.Sonuçta hali hazırda flash ve as3 versiyonu var elinde.

Biliyorum da ben AS 2.0 ile kodlamıştım ama 3.0'a dönüştürmeye çalışacağım bakalım..

Re: Harf Lütfen! Oyunu [Yayında]

Arkadaşlar oyunda yine birçok yenilik yaptım..

Canlı skor tablosu sayesinde rakipleriniz o an hangi alanda, kaçıncı soruda ve puanı anlık gösteriliyor.
Diğer oyuncular ile oyun sırasında iletişim kurmak için sohbet bölümü.
Yavaş internet bağlantısı sebebiyle özellikle okulda oyunun kilitlenme sorunu tamamen giderildi.
Oyuna ait mobil internet sayfası hazırlandı.
+ Onlarca hata giderildi, geliştirmeler yapıldı.

İmzamdaki linkten oynayabilirsiniz. Görüşlerinizi bekliyorum..

Geri