Öğretmenlikten başak bir alana geçmek istiyorum. Mümkün mü??

Kodla Büyü

yasef0606

Site Gezgini
Öğretmenlik dışındaki alanlara geçmek istiyorum. Ancak bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim yardımcı olur musunuz.. Kütüphanecilik düşündüm sizce başka ne olabilir.. Ya da öğretmenlik yapıp öğrenciyle uğraşmak istemiyorum var mı bir çıkar yol

var benim zümrem her yıl bir görevlendirme ile evden çalışıyor. Yeğitekden bir mesaj gelmişti başvursaydınız keşke. İl , ilçe meblere sorun bir. Meb de büroya falan bir yerlere alıyorlar bilişimcileri.

var benim zümrem her yıl bir görevlendirme ile evden çalışıyor. Yeğitekden bir mesaj gelmişti başvursaydınız keşke. İl , ilçe meblere sorun bir. Meb de büroya falan bir yerlere alıyorlar bilişimcileri.
Bu doğru mu evden çalışmak ?? ne iş yapıyor acaba merak ettim

Öğretmenlik dışındaki alanlara geçmek istiyorum. Ancak bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim yardımcı olur musunuz.. Kütüphanecilik düşündüm sizce başka ne olabilir.. Ya da öğretmenlik yapıp öğrenciyle uğraşmak istemiyorum var mı bir çıkar yol
Şube müdürlüğü için hazırlanın ya da yaşınız ve diğer şartlar uyuyorsa müfettişlik de olabilir.

bizim bir arkadaş gençlik ve spor bakanlığında il müdür yardımcısı oldu asaleten atandı(geçiş yaptı öğretmenlik kadrosundan oraya).

Yukarıda tanıdığınız varsa kolay yoksa kurum değiştirmek çok zor.

35 yaşın altındaysanız, ve de 8 yıllık öğretmenseniz müfettiş yardımcısı olabilirsiniz sınavına girerek.

1. İdarecilik sınavlarına girip müdür, müdür yardımcısı olabilirsiniz.
2. Şube müdürlüğü sınavına girip şube müdürü olabilirsiniz.
3. Müfettişlik sınavlarına girip, müfettiş, müfettiş yardımcısı olabilirsiniz.
4. KPSS'ye girip düz memurluğu tercih edebilirsiniz.
5. YKS'ye girip uzaktan bilgisayar mühendisliği bitirip ünvan değişikliği sınavı ile MEB'de mühendis kadrosuna geçebilirsiniz.
6. Yukarıda arkadaşların da dediği gibi YEĞİTEK'in görevlendirmelerine başvurup 6 aylık görevlendirme alarak içerik geliştirme sürecine dahil olabilirsin.
Okulumuzdaki İngilizce öğretmeni başvurdu. İlçe MEM'e görevlendirildi. İlçe MEM'de okula gönderdi. Müdür, arkadaşa bir oda tahsis etti. Orada uzaktan çalışıyor.

Halk eğitim ya da mesem vb. örgün öğrenci olmayan ama kursiyer, çırak vb. olan kurumlarda idareci olarak yumuşak bir geçiş yapılabilir.

Öğrenim durumuna göre teknisyen, tekniker, programcı, mühendis kadrosuna Ünvan değişikliği ile geçilebilir.

İl mem Mebbis, ARGE, ölçme değerlendirme birimlerine geçilebilir.

Kpss (zor yol)

Yaş ales dil vb. müsait ise araştırma görevliliği, dil yoksa öğretim görevliliği. Meb bursu ile yurt dışı da olabilir. Bekar iseniz özellikle.

Şube müdürlüğü ve müfettiş yardımcılığı söylemişler ama her ikisini de tavsiye etmem (sebepler muhtelif). İl müdür yardımcılığı olursa kaçırma ama.

Meb eğitim uzmanlığı (uzman yardımcılığı)

Hocam bizim branşta halk eğitim gibi bir avantaj var. Küçük bir ilçede iseniz daha da iyi oluyor. Ben çalıştım şahsen. Okul ortamından uzaklaşmak için çok iyi bir fırsat.

İstifa edip özel sektörde çalışabilirsiniz. Atama bekleyen birine yer açmış olursunuz.

Devlet baba basogretmenligi emeklilige bir yansıtsa 1 dk düşünmem.Ogretmen emeklisi çok az aliyor

Halk eğitimde çalışmak isterdim ama onun da çalışma saatleri fazla esnek... hafta sonu bile kurs açmak durumunda kalınabiliyor. kalabalık sınıflardan bıktım :(

1. İdarecilik sınavlarına girip müdür, müdür yardımcısı olabilirsiniz.
2. Şube müdürlüğü sınavına girip şube müdürü olabilirsiniz.
3. Müfettişlik sınavlarına girip, müfettiş, müfettiş yardımcısı olabilirsiniz.
4. KPSS'ye girip düz memurluğu tercih edebilirsiniz.
5. YKS'ye girip uzaktan bilgisayar mühendisliği bitirip ünvan değişikliği sınavı ile MEB'de mühendis kadrosuna geçebilirsiniz.
6. Yukarıda arkadaşların da dediği gibi YEĞİTEK'in görevlendirmelerine başvurup 6 aylık görevlendirme alarak içerik geliştirme sürecine dahil olabilirsin.
Okulumuzdaki İngilizce öğretmeni başvurdu. İlçe MEM'e görevlendirildi. İlçe MEM'de okula gönderdi. Müdür, arkadaşa bir oda tahsis etti. Orada uzaktan çalışıyor.
Hocam ha gi il ben yeğitek e de başvurdum Henüz cevap gelmedi

Ben halk eğitimi merkezinde yıllardır çalışıyorum ve kursiyer sayısını denkleştirip kurs açmak dışında bir sorunumuz olmuyor. Bilgisayar işletmenlik ve web tasarım kursları veriyorum yetişkinlere ve okullardan çok çok farklı ve de sadece işinizi yaptığınız bir kurum. Tavsiyem yakınınızda bir halk eğitim varsa oraya tayin isteyin ve açabileceğiniz kurslara bakın. Bilişimcilerin en rahat edebileceği kurum …

Ben halk eğitimi merkezinde yıllardır çalışıyorum ve kursiyer sayısını denkleştirip kurs açmak dışında bir sorunumuz olmuyor. Bilgisayar işletmenlik ve web tasarım kursları veriyorum yetişkinlere ve okullardan çok çok farklı ve de sadece işinizi yaptığınız bir kurum. Tavsiyem yakınınızda bir halk eğitim varsa oraya tayin isteyin ve açabileceğiniz kurslara bakın. Bilişimcilerin en rahat edebileceği kurum …
Bana da çok mantıklı geliyor okul ortamına alışmış olmasam kesinlikle giderdim

Ben çalıştım halk eğitimde 4 sene kadar. Ben sevemedim. Gecen gündüzün belli değil. Küçük ilçelerde akşam kursu istiyor herkes. Küçük yerlerde yaşıyorsanız imkanınız varsa öğrenci sayısı fazla olmayan lise bulun. Lisede çalışmak ortaokula göre çok daha rahat.

Şuan lisedeyim ilçenin Anadolu lisesi ama disiplin sorunları var yeğitek ten haber bekliyordum demek ki o da olmayacak

Geri