Öğretmenler 1 saat derse girmeyecek (30 Nisan 2012)

Kodla Büyü
BU EBS TÜM GÜN GİRMESİN ŞEKLİNDE YAPSIN VE ÜYELERİNİN ARKASINDA DURSUN O ZAMAN ÖNCE BEN ALKIŞLARIM BURADA
bir eylemde hasta olanlar dahi o gün gelmedi diye soruşturma geçirdi maalesef ebs kurtaramadı

EBS başkanı böylemi eylemi yapmakla kendisi ile çelişiyor. BEYAZ TV türk eğitim sen başkanı EBS başkanına gel bir gün beraber iş bırakma eylemi yapalım demişti ahmet gündoğdu bu teklife şittetle karşı çıkmıştı.
iş bırakma 1 saatle olmaz bir gün iş bırakırsın millet görsün hükümet önlem alsın kanun çıkarsın önüne gelen öğretmene saldırıyor bir hafta 2 öğretmen bıçaklandı. doktorlara helal olsun bir gün işe gitmediler.

göstermelik eylemler göstermeelik iş bırakmalar kimseyi tatmin etmez bu basında yer bile almaz.

ilk saat girsen ne olacak girmesen ne olacak şurada kalmış 4 hafta bırakın bu işleri kardeşim.özel bir gün tüm sendikalar meydanlarda davul çalsın o zaman göreyim.
Yarın da ilksan seçimlerine gitmiyorum

Göstermelik möstermelik(eyle başka ne için yapılır onu da anlamış değilim) eylem işte destekleyeceksin. Sizlere(onlarr biliyor) ne yapsa zaten aynı şeyleri söyler durusunuz. Ben sendikalı değilim ama müdürümü bu konuda ikna ettim. Biz de yapıyoruz pazartesi. Ayrıca sürekli burda vır vır konuşup duracağınıza bir de göstermelik olmayan bişey siz yapın da görelim bakalım.

Arkadaşlar eğtim-sen eşit işe eşit ücret eylemi yaptıgı zaman bazı müdürler eyleme katılan öğretmenlere zorla rapor yada sevk aldırdılar. Ceza alırsınız dediler. Bu eylemdede aynısı olacak muhtemelen.

Eyleme katılan öğretmene ceza verilebilir mi?

Eyleme katılması ve ceza almaması için eğitim-birsenli mi olmalı başka sendikadan yada sendikasız bir öğretmen bu eyleme katılsa ceza alır mı?

Ne ebsnin 1 derslik eylemi ne de tesin basın açıklamasının zerre kadar değeri yok gözümde. Sendikayız diyorlarsa sendika gibi davranacaklar, üye sayılarının hakkını verecekler. eylem var, miting var dediğinde üyelerini peşinden sürükleyebilecek sendika dediğin. Bu cılız eylemlere bile katılmayanlar olacaktır kendi üyelerinden.

Marifet tatil olan 1 mayısta meydanlarda boy göstermek değildir. İstisnasız her üyenin katılımıyla iş bırakabiliyor musun? Grev hakkımız yok demeyin sakın. Bakın doktorlara. Onların da grev hakları yok ama birliklerine ve birbirlerine ne kadar çok bağlılar ve güveniyorlar.

technolog' Alıntı:
Arkadaşlar eğtim-sen eşit işe eşit ücret eylemi yaptıgı zaman bazı müdürler eyleme katılan öğretmenlere zorla rapor yada sevk aldırdılar. Ceza alırsınız dediler. Bu eylemdede aynısı olacak muhtemelen.

Eyleme katılan öğretmene ceza verilebilir mi?

Eyleme katılması ve ceza almaması için eğitim-birsenli mi olmalı başka sendikadan yada sendikasız bir öğretmen bu eyleme katılsa ceza alır mı?

Hocam ceza verirseler versinler. Canınızı mı alacaklar? Versinler cezayı, O onların ayıbı olsun.

alfa-turk' Alıntı:
diğer sendikalarla beraber ve tüm öğretmenlerin katılımıyla yapılsa daha iyi olurdu.

çokmu zor diğer sendikalarla görüşüpte bunu en azından yarım günlük yapsalar ne olurki..

Bizde banneri değişelim bari...
Hem EBS hem de TES'in kararına bende katılacağım inşallah.

bu konuda kesinlikle ortak bir eylem yapılmalı,destekliyorum.ancak eğitimsen'in iş bırakma eylemine verdikleri cevabı hatırladım biran, nedemişti malum sendika ;"her neiçin olursa olsun ögrencilerin egitim hakkını engelleyecek eylemler yapilmasina karşıyız". şimdi noluyor siz bir saat derse girmeyince!

Merhoom' Alıntı:
ido1907' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
Türk Eğitim Senliyim ama destekliyorum. Hem bütün sendikaların katılı olmalı hemde 1 saat değil tümgün derse girilmeden yapılmalı bence.
keşke tüm gün yapılsa da o zaman bilmem kaç milyon öğrencinin aileleri de haberdar olurdu. haberimizin tv'lerde çıkmasına bile gerek kalmazdı o zaman.
http://www.turkegitimsen.org.tr/

Türk Eğitim Sende bir karar aldı ama keşke ortak bir zaman ve mekan belirlense.

hiç ortak olurlar mı.. aman.. yoksa anlamı kalır mı olayın.. TES ve EBS birbirlerinden o kadar nefret ediyorlar ki sormayın. Aslında iki sendikada öğretmenlerin haklarını savunuyor, ortak yanlarının bir sürü olması gerekirken çekişip duruyorlar. neden?

kimseler :!: uzerine alinmasin ama Hoca Nasreddin misali : parayi verenin eylemi ses getirir...gerisi bos ne yaparsan yap.....

Eylemin gerekcesi bence bahane,
Her gün yaşanan olağan şeyler bunlar.
Bana kalırsa bu;
toplu sözleşme görüşmeleri başlamadan önce ; bakin biz Eğitim-Bir-Sen bile olsak, gerektiğinde eylem yaparız, grev de yaparız mesajı.
tamamen toplu sözleşme görüşmelerine yönelik bişey.
tabi bu benim şahsi fikrim.
Ama..
eğer eylem etkili olmaz ve tutmaz ise; sendika madara olur.Karşı taraf bi tarafıyla güler o ayrı mesele :D
Duyurusu en az 1 hafta önceden yapılıp alt yapısı daha iyi hazırlandıktan sonra böyle bi şeye kalkışılsa idi daha iyi olurdu.
En azından medya ayağı daha etkili kullanılıp farkındalık oluşturulabilirdi.
ee kırk yılın bu tarzda eylem yaparsan deneyimsizlik oluyor tabi:)
Not-1: Bende Eğitim-Bir-Senliyim.
Not-2: Hizmetli maaşı ile öğrenmen maaşı arasında fark neredeyse kalmamışsa, memur ve teknisyen öğretmenden fazla aliyorsa ve EBS yetkili sendika olarak toplu görüşmelerde bu durumu düzeltemiyor ise EBS'den istifa edip başka sendikaya geçmeyi düşünüyorum.
Not-3: Kimsenin aldığı parada gözüm yok, ama bu durumda adil değil.
Saygılar, içinde eser miktarda sevgiler :)

başbakan açıklama yapar herkes dersine girer yok sa zam vermem der yetkili sendikada bakmışki yetkiler gidiyor derse girer bizim okulda yetkili sendikalı arkadaşların yapılan hiçbirşeye katılmadıklarını ayrıca iyi kötü yapılan tüm uygulamaları desteklediklerini gördükten sonra bun da da değişen bir şey olacağını pek sanmıyorum

Kimseyi suçlamaya gerek yok, zamanı değil en azından... Katılmak lazım! Hadi işte en büyük sendika ilk kez (amacı ne olursa olsun) eylem yapıyor şimdi hata arama zamanı değil...

Katılalım işte... Hayırlı olsun...

s_kajmeran' Alıntı:
Kimseyi suçlamaya gerek yok, zamanı değil en azından... Katılmak lazım! Hadi işte en büyük sendika ilk kez (amacı ne olursa olsun) eylem yapıyor şimdi hata arama zamanı değil...

Katılalım işte... Hayırlı olsun...
kesinlikle katılıyorum.

Yersiz eleştiriye gerek yok. Adamlar düşünmüşler. Türk Eğitim-Senliyim. Keşke benim sendikam da katılsa veya benim sendikam organize etseydi. Herşeyin bir başlangıcı vardır. Sanırım bizi de yıpratıp özelleştirecekler. Gidişat onu gösteriyor.

Eylem sonunda memurlar.net'teki ve gazetelerdeki yorumları görür gibiyim (belki bakan bile der) : Öğretmenler ne kadar çalışıyorlar ki zaten. Öğretmenlere 3 ay 1 ders tatil. Öğretmenler derse girmiyor vb...

Amisos' Alıntı:
Ne ebsnin 1 derslik eylemi ne de tesin basın açıklamasının zerre kadar değeri yok gözümde. Sendikayız diyorlarsa sendika gibi davranacaklar, üye sayılarının hakkını verecekler. eylem var, miting var dediğinde üyelerini peşinden sürükleyebilecek sendika dediğin. Bu cılız eylemlere bile katılmayanlar olacaktır kendi üyelerinden.

Marifet tatil olan 1 mayısta meydanlarda boy göstermek değildir. İstisnasız her üyenin katılımıyla iş bırakabiliyor musun? Grev hakkımız yok demeyin sakın. Bakın doktorlara. Onların da grev hakları yok ama birliklerine ve birbirlerine ne kadar çok bağlılar ve güveniyorlar.
:+1:

İlk ders derse girmedik, deftere de yazdık üye olduğum sendikanın almış olduğu karar doğrultusunda derse girmedim diye, bi de imzaladım, Ama kimse gelipte sen napıyon burda demedi :D Niye derse girmiyon diyen olmadı :)

seyma' Alıntı:
İlk ders derse girmedik, deftere de yazdık üye olduğum sendikanın almış olduğu karar doğrultusunda derse girmedim diye, bi de imzaladım, Ama kimse gelipte sen napıyon burda demedi :D Niye derse girmiyon diyen olmadı :)
Yarın herşey yoluna girecek hocam, süper eylem böylesini görmedim...Kimse farketmedi bile hocam, böyle bir eyleme saygıda beklemesin kimse...

barthez' Alıntı:
seyma' Alıntı:
Yarın herşey yoluna girecek hocam, süper eylem böylesini görmedim...Kimse farketmedi bile hocam, böyle bir eyleme saygıda beklemesin kimse...

Ben bu bile bi başlangıç diye düşünüyorum hocam...

Bugün gerçekten eylem yaptımı eğitimbirsen benim okuldaki 15 birsenlinin hepside derslerindeydi. Şaşırmadık tabi ki üstüne üstlük herzamankinden daha hırsla ders anlatmışlardır eminim.

sabah okula giderken otobüste önümdeki adam zaman gazetesi okuyordu
bende tipik Türk davranışı sergileyip ayakta gazeteye göz atıyordum
orta sayfaların birinde sol alt köşede ufacık bir yazı vardı ilk ders eylemciği ile ilgili
kendilerine yakın olan yayın organı bile nerdeyse görmemiş eylemi

Geri