Öğretmenler 1 saat derse girmeyecek (30 Nisan 2012)

Kodla Büyü
diğer sendikalarla beraber ve tüm öğretmenlerin katılımıyla yapılsa daha iyi olurdu.

ido1907' Alıntı:
http://www.haber7.com/haber/20120427/Ogretmenler-1-saat-derse-girmeyecek.php
Eğitim-Bir-Sen öğretmenlere karşı yapılan saldırılara tepki göstermek için 30 Nisan Pazartesi günü ilk derse girmeme kararı aldı. Ama sitelerinde konuyla ilgili bir açıklama yok veya ben bulamadım.

Sitenin girişine "intro" olarak koymuşlar...

haklısınız BTFormatör hocam onu gördüm de link vermek için uygun değil çünkü 3-5 güne değişir intro. ne biliyim yurt çapında bir eylem yapacaksanız; genel başkanın imzası ile bir açıklama yayınlarsınız. vatandaş neye dayanarak eyleme katılacak? introda görmüştüm mü diyecek. neyse bekleyelim belki yayınlarlar. :)

ido1907' Alıntı:
haklısınız BTFormatör hocam onu gördüm de link vermek için uygun değil çünkü 3-5 güne değişir intro. ne biliyim yurt çapında bir eylem yapacaksanız; genel başkanın imzası ile bir açıklama yayınlarsınız. vatandaş neye dayanarak eyleme katılacak? introda görmüştüm mü diyecek. neyse bekleyelim belki yayınlarlar. :)

Haklısınız hocam intro var ama gerisi yok... Sağlam bir açıklama lazım bunun için...

bilisim_TR' Alıntı:
göstermelikçiler, danışıklı dövüşcüler damlar birazdan :wink: tebrikler eğitim birsen :alkis:
:puhaha:

Mr.Spermata' Alıntı:
Eğitim bir sen'in kendi üyeleri bile bu eyleme katılmaz.
:+1:
ben o yüzden diğer sendikalarla beraber tüm öğretmenlerin katılımıyla yapılsa daha iyi olurdu dedim.

Türk Eğitim Senliyim ama destekliyorum. Hem bütün sendikaların katılı olmalı hemde 1 saat değil tümgün derse girilmeden yapılmalı bence.

siddetkinama.jpg

pek alışmamıştık :)

Merhoom' Alıntı:
Türk Eğitim Senliyim ama destekliyorum. Hem bütün sendikaların katılı olmalı hemde 1 saat değil tümgün derse girilmeden yapılmalı bence.
keşke tüm gün yapılsa da o zaman bilmem kaç milyon öğrencinin aileleri de haberdar olurdu. haberimizin tv'lerde çıkmasına bile gerek kalmazdı o zaman.

ido1907' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
keşke tüm gün yapılsa da o zaman bilmem kaç milyon öğrencinin aileleri de haberdar olurdu. haberimizin tv'lerde çıkmasına bile gerek kalmazdı o zaman.
http://www.turkegitimsen.org.tr/

Türk Eğitim Sende bir karar aldı ama keşke ortak bir zaman ve mekan belirlense.

bıçak kemiğe dayandı. :)

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    57.5 KB · Görüntüleme: 496
1 saati kimse farketmez. 1 gün olmalıydı bence. gerçi pazartesi dersim yok zaten.
sendikamda yok

Öğretmene Yönelik Artan Şiddet Olaylarını Kınıyor, Pazartesi 1 Saat Derslere Girmiyoruz

Son zamanlarda öğretmeni hedef alan şiddet olaylarını kınıyor ve artan saldırılara dikkat çekmek için 30 Nisan Pazartesi günü İstiklal Marşı törenlerinden sonra ilk derse girmiyoruz.

Öğretmenlerin şiddete maruz kalması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın artan şiddet olaylarıyla ilgili sessizliğini bozmaması, öğretmenlerde adeta sahipsizlik duygusu oluştururken; son günlerde ard arda meydana gelen öğretmenleri hedef alan yaralama ve darp hadiseleri eğitimcileri çileden çıkarmıştır. Sakarya’da servis şoförlerinin öğretmeni darp etmesi, Rize’de öğrencisini okul bahçesinden dışarı çıkmaması için uyaran okul müdürünün makamında okul dışından gelen gençler tarafından darp edilmesi, Kütahya’da derse geç kaldığı için kendisini derse almayan öğrencinin öğretmenini kalbinden bıçaklaması, Adana’da baba ve oğlunun öğretmenin kolunu kırması, İstanbul Esenyurt’ta bir öğretmenin öğrencisi tarafından bıçaklı saldırıya uğraması ve Muğla Milas’ta bir velinin öğretmeni sınıfta darp etmesi eğitimcileri endişelendirmiştir.

Başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere yetkililerin son zamanlarda eğitimcilere yönelik söylemleri, Alo 147 hattı ile öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin fiili baskı altına alınmaları, okullarda disipline yönelik yaptırımların kalmaması gibi birçok husus, öğretmenleri adeta kolay hedef haline getirmiştir.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan uzman Dr. Ersin Arslan’ın, geçtiğimiz hafta uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Sağlık Bakanı’nın konuyu sahiplenerek “Sağlık çalışanlarına yapılmış saldırıyı kendime yapılmış sayarım” diye maiyetindekileri önemsemesini ne yazık ki eğitim çalışanları, kendi Bakanlığından görmemiştir. Aksine bütçe gönderilmeyen okulların yöneticileri, bağış soruşturmaları ile potansiyel suçlu gibi görülüp itibarsızlaştırılmış, öğretmenler adeta hiçbir iş yapmayan insanlar gibi değerlendirilerek örselenmiş, “eşit işe eşit ücret” düzenlemesinde de ek ödeme verilmeyip kapsam dışında tutularak, neredeyse en düşük ücret alan kamu çalışanı sınıfına indirgenmiştir. Bütün bu olup bitenlere rağmen eğitimciler fedakârlık mesleği olan öğretmenliklerinden asla taviz vermemişlerdir.

Eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolunda Genel Yetkili Sendika olarak öğretmenlere yönelik şiddete dikkat çekmek, başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, yetkililerin ve kamuoyunun duyarlı davranmasını sağlamak ve can kayıplarına varmasından endişe ettiğimiz çirkin saldırılara dur demek için, 30 Nisan Pazartesi günü İstiklal Marşı törenlerinden sonra bir saat derse girmeyeceğiz.

Pazartesi günü Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi olarak Ankara Şubelerimizle birlikte Ankara’da merkezi bir okulda iş bırakma eyleminde bulunan öğretmenlerimizin katılımıyla basın açıklaması yapacağız. Türkiye genelinde şubelerimiz ise merkezi bir okulda iş bırakan öğretmenlere destek verecek ve birlikte basın açıklaması yapacaklardır.

Eğitim-Bir-Sen olarak bütün öğretmenlerimizi, şiddete maruz kalan öğretmenlerimize sahip çıkma adına, 30 Nisan Pazartesi günü İstiklal Marşı Törenin ardından ilk derse girmemeye davet ediyoruz.

http://www.egitimbirsen.org.tr

Eklenme Tarihi 27 Nisan 2012

şiddet,hakaret, alo öğretmenimi ihbar ediyorum 147 hattı :) , değersizleştirilmesi, veli saldırıları vs. vs. gün geçtikçe her alanda şiddet artıyor ve böyüklerimiz bunu görmezlikten geliyor. Bütün sendikalar ideolojilerini falanını filanını bir kenara bırakıp ortak eylem yapmalı bence. Yüzbinlerce kişi angarada bir araya gelsin görürüz o zaman.

Sevmediğim bir sendika ama bunu yapacaklarsa kutluyorum onları diğer sendikalardanda aynı duyarlılığı bekliyorum. Benim gibi sendikasızlardanda tabi :)

ido1907' Alıntı:
Eğitim-Bir-Sen öğretmenlere karşı yapılan saldırılara tepki göstermek için 30 Nisan Pazartesi günü ilk derse girmeme kararı aldı. Ama sitelerinde konuyla ilgili bir açıklama yok veya ben bulamadım.
Sabah sabah öğrenciler uykulu iken bizim 1 saat öğretmenler odasında oturmamız ülkede yeri yerinden oynatır sanırım, süper eylem.

barthez' Alıntı:
ido1907' Alıntı:
Sabah sabah öğrenciler uykulu iken bizim 1 saat öğretmenler odasında oturmamız ülkede yeri yerinden oynatır sanırım, süper eylem.

öyle ya da böyle bir şekilde eylem yapılmalı her yapılan şeyi desteklememiz lazım bundan sonra hangi sendika olursa olsun farketmez. Burda eğitim camiası sözkonusu ve birlik olmanın zamanı geldi.

zencefil58' Alıntı:
barthez' Alıntı:
ido1907' Alıntı:

öyle ya da böyle bir şekilde eylem yapılmalı her yapılan şeyi desteklememiz lazım bundan sonra hangi sendika olursa olsun farketmez. Burda eğitim camiası sözkonusu ve birlik olmanın zamanı geldi.
Hocam birlik olunması için kendimi paralıyorum bu forumda ve cümlelerimi olabildiğince kendi dünya görüşümden uzak tutmaya çalışıyorum kimseyi kırmamak için. Evet destek verilmeli. Ama yapılması gereken eylemi söyleyeyim mi size? Öğretmenlerin yok sayıldığı, özlük haklarının mahvedildiği, öldürüldüğü, bıçaklandığı, hizmetliden daha az maaş aldığı, halka düşman edildiği, saygınlığının bitirildiği, medyamız tarafından dolmuşta insanların 3000 TL maaş aldığımıza inandırıldığı, öğretmenler hariç tüm üst düzey yöneticilere vs. ek ödeme verildiği, işten çıkarılmakla tehdit edildiği bir ortamda 3 gün iş bırak bak gör neler oluyor. Ne demek ya sabah 1 saat derse girmemek sadece komik geliyor bana. Ne yaptı sağlıkçıklar hayatı kilitlediler. Hocam söylediklerimi sadece gerçekçi yanımla yazdım :( :(

kesinlikle haklısın sn hocam ben size karşı olmamdan dolayı yazmadım kesinlikle ama artık en ufak bişey olsa ses çıkarılması lazım ve destek olmamız gerek diye düşünüyorum. Keşke en azından birgün de iş bıraksak.

öğretmenlerimizi problemli veli ve kendisine şiddet kullanmaya kalkan öğrencilere karşı Şiddet kullanmaya davet ediyorum. :roll:

Geri