Öğretmenler 1 saat derse girmeyecek (30 Nisan 2012)

Kodla Büyü
Doktorlar ve sağlık çalışanları iş bıraktığında o güne ait hesap soran oldu mu ?? Doldurmuyorum defteri veya günün programını yazıyorum farkedermi bu ?? Önemli olan burda tepkiyi koyabilmek değil mi? defter dolmuş dolmamış çok önemli değil hocam ...

bizim okuldaki ebs liler eyleme katılmadı (derse girdiler) sebep: girmezlerse 1 saatlik ekdersleri kesilirmiş.

onlar derse girmeyerek eylem yapsın bizlerde istifa ederek..
okulda 15 eğitim bir senli arkadaş beraber istifa ettik
il sorumlusunu aradım 6 yıldır bilgisayar öğretmenlerinin sorunları var ne yaptınız dedim bana verdiği cevaba bak
"bu sorun bir tek sizin sorununuz değil"
ben birtek benim sorunum değilki 13 bin bilgisayar öğretmeninin sorunu
bununla ilgili ne yaptınız hangi çalışmalarınız var dedim bildik yuvarlak cümleleler
mış miş li kelimeler bilmem ne
toplu tepki gösterilmezse istediğin kadar dersae girme ey eğitim bir sen

huseyinm' Alıntı:
onlar derse girmeyerek eylem yapsın bizlerde istifa ederek..
okulda 15 eğitim bir senli arkadaş beraber istifa ettik
il sorumlusunu aradım 6 yıldır bilgisayar öğretmenlerinin sorunları var ne yaptınız dedim bana verdiği cevaba bak
"bu sorun bir tek sizin sorununuz değil"
ben birtek benim sorunum değilki 13 bin bilgisayar öğretmeninin sorunu
bununla ilgili ne yaptınız hangi çalışmalarınız var dedim bildik yuvarlak cümleleler
mış miş li kelimeler bilmem ne
toplu tepki gösterilmezse istediğin kadar dersae girme ey eğitim bir sen
hocam haklısınız ancak bizim zümrede tüm sorunlarımı başkası çözsün istiyor malesef. o kadar da olmaz. ciddi olarak branşın problemlerini çözmeye çalışan çok az bence.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
arkadaşlar bir soru!
1. saatle ilgili sınıf defterine ne yazılacak veya kim yazacak.

Biz deftrere "sendikanın almış karara bağlı olarak ilk derse girmedim" diyip imza attık :)

doktorlar eylem yaptığında bütün kanllar bunu görüntülemiş ve gündem oluşturmuştu. EBS nin bu eylemi hiç yapmasa bence daha iyiydi. medyada yer tutmadığı gibi bakanın ve hükümetinde işine gelmiştir. öfkelenen öğretmenin gazını almış oldular yaptıkları eyleme kendileri bile katılmamş sadece üç beş okulda formaliteden ibaret kalmıştır. eylem ya etkil yapacaksın yada hiç yapmayacaksın bu sendika bu işleri böyle yaparak kar ettiğinimi zannediyor

Bizim okuldaki EBS lilerin eylemden haberleri yoktu.
Benim dersin sonradan olduğu için 9'da okula gittiğimde eylem ne oldu soruma "ne eylemi" cevabı aldım :?

bunlar anlaşmalı numaralar hani bak yaptık sonra birşey demedi numaraları
hadi 1 hafta gidin bakanın kapısında yatın gazetelere tam boy ilan verin dergilerinize şöyle 5 sayfa ilan verin göreyim sizi aslanlar
benim meslekte 14 sene oluyor hiçbirşey düzelmedi ve düzelmeyecek evimin yanında bir reklam ajansı var hafta sonları ve akşamları parça iş alcam ek iş yapcam

Geri