Öğretmen ve değeri

Kodla Büyü
opian' Alıntı:
Bülent arınç 'ın dediği gibi, sayın dinçer biz öğretmenlere biraz daha haysiyet kazandırırsa paçayı toplarız diye düşünüyorum.
hocam sakın biraz daha haysiyet kazandırmaya çalışmasın bu adam. yoksa o zaman ayaklar altına paspas oluruz. kazandıracam deyip yerin dibine soktu resmen bizleri. bunların haysiyet anlayışı buymuş demekki...

bence ülkemizde öğretmenlerin gerek toplum nazarında gerekse siyasilerin nazarında bir kıymet ifade etmemesinin ana nedenlerinde biri biz öğretmenlerin birlik olmayışı yatıyor. Son günlerde doktorlarla ilgili yaşananları herkes duymuştur diğer doktorlar arkadaşlarına muayeneye girmeyerek nasıl sahip çıktılar yani --bakın biz iş görmezsek böyle sıkıntıya girersiniz tarzında bir mesaj veriyor insanın zihniyetine---ama biz öğretmenler( bende bote mezunu bir öğrtmenim) maalesef birlik olamıyoruz herkes bunu kendi okulunda az çok görüyordur.

Öğretmenleri değeri ile ilgili yazıyı şimdi okudum öğretmen maaşı 4 cumhuriyet altını diyor !
Hemen sordum google a, hatta yandex.com a sordum değişiklik olsun diye o da bana Tam altın: 610,48 lira dedi.
610,48 x 4 = 2441,92 ise benim maaşım mı yaklışık bundan 800 lira az yoksa hesapta mı bir hata var ?
Oradaki öğretmenlerin maaşı farklı sanırım... Nerede arkadaş benim paramın üzeri ?
Birde yazıda çok büyük birkaç hata çekti dikkatimi.
Maaşı kömürle, et ile, nohutla, fasülyeyle karşılaştırıyor böyle bir yanıltmaca olmaz arkadaş sen kimi kandırıyorsun biz enayi miyiz enflasyonu öyle hesaplayacaksın bizde yiyeceğiz...(utanmasa normal hayatta hiç kullanmadığımız doğalgaz, elektrik, akaryakıt fiyatlarını da karşılaştıracak)
Hesaplamaları bizim gerçekten kullandığımız şeylerden yapacaksın mesela toplu iğne, mesela ceviz kabuğu atık fiyatı, mesela at nalı, mesela eşşek yuları, bunlar üzerinden yap bakalım yoksa sen bizi enflasyon %5 altında diye bile kandırırsın bu şekilde biz hiç yermiyiz...
Kıssadan hisse, mesele sadece öğretmenlerle ilgili değil toplumsal olarak çöküşle, yozlaşmayla, değer kaybıyla ilgili...

cucko' Alıntı:
Öncelikle kendimi tanıtıyım: Gazi Üniversitesi TEF mezunuyum.İki yıl teknik lisede çalışmıştım.. Daha sonra yüksek lisansa başladım ve bu sebeple tayin isteyip bir ilköğretim okuluna atandım.Ve iki yıldır bir ilköğretim okulunda çalışmaktayım.İlköğretimde Bilgisayar öğretmenlerinin yaşadıklarını anlatmama gerek yok. Her yerde aynı dertler ve sorunlar var.. Yalnız şu bir gerçek ki öğretmenliği değeri son yıllarda inanılmaz derecede düştü. Toplum tarafından hizmetli gibi görünen bir meslek haline geldi. Hem maddi hemde manevi açıdan değersizleşmeye başladı. Hele iki yıl okuyup mezun olan insanların maddi olanaklarını görünce kafamdaki sorular daha da arttı. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

aynen katılıyorum hocam.
derin düşünüp bunda bizim de suç payımız var diyesim geliyor ama bişeyi değiştirmez. bir tane çürük meyve koca kasaya bedel olur hep.

özlük haklarına gelince bir mümkününü bulursam mutlaka başka bi bakanlığa geçmek istiyorum çünkü meb ülke gibi çok kalabalık bu yüzden bu sorun da ÇÖZÜMSÜZ

Maaşında falan değiliz artık.Hepsi onların olsun.Biraz saygı istiyoruz.Toplumun gözünde tatili fazla olan,yattıgı yerden para kazanan bir meslek grubuyuz.Bu görüşü topluma empoze edenlere yazıklar olsun diyorum.Öğretmenin kral olduğu zamanlarda öğrenciydik.Öğrencinin kral olduğu şu dönemde ise ne yazık ki öğretmeniz.Saygılar.

tayinci42' Alıntı:
cucko' Alıntı:
Öncelikle kendimi tanıtıyım: Gazi Üniversitesi TEF mezunuyum.İki yıl teknik lisede çalışmıştım.. Daha sonra yüksek lisansa başladım ve bu sebeple tayin isteyip bir ilköğretim okuluna atandım.Ve iki yıldır bir ilköğretim okulunda çalışmaktayım.İlköğretimde Bilgisayar öğretmenlerinin yaşadıklarını anlatmama gerek yok. Her yerde aynı dertler ve sorunlar var.. Yalnız şu bir gerçek ki öğretmenliği değeri son yıllarda inanılmaz derecede düştü. Toplum tarafından hizmetli gibi görünen bir meslek haline geldi. Hem maddi hemde manevi açıdan değersizleşmeye başladı. Hele iki yıl okuyup mezun olan insanların maddi olanaklarını görünce kafamdaki sorular daha da arttı. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

meslek lisesine tayin alman gerektiğini düşünüyorum.

Kesinlikle haklısın hocam..

Geri