Öğretmen ve değeri

Kodla Büyü

cucko

Site Gezgini
Öncelikle kendimi tanıtıyım: Gazi Üniversitesi TEF mezunuyum.İki yıl teknik lisede çalışmıştım.. Daha sonra yüksek lisansa başladım ve bu sebeple tayin isteyip bir ilköğretim okuluna atandım.Ve iki yıldır bir ilköğretim okulunda çalışmaktayım.İlköğretimde Bilgisayar öğretmenlerinin yaşadıklarını anlatmama gerek yok. Her yerde aynı dertler ve sorunlar var.. Yalnız şu bir gerçek ki öğretmenliği değeri son yıllarda inanılmaz derecede düştü. Toplum tarafından hizmetli gibi görünen bir meslek haline geldi. Hem maddi hemde manevi açıdan değersizleşmeye başladı. Hele iki yıl okuyup mezun olan insanların maddi olanaklarını görünce kafamdaki sorular daha da arttı. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bülent arınç 'ın dediği gibi, sayın dinçer biz öğretmenlere biraz daha haysiyet kazandırırsa paçayı toplarız diye düşünüyorum.

opian' Alıntı:
Bülent arınç 'ın dediği gibi, sayın dinçer biz öğretmenlere biraz daha haysiyet kazandırırsa paçayı toplarız diye düşünüyorum.

önce Ö.dinçer kendi kazansın. Kendinde olmayanı başkasına vermek zor olur.

opian' Alıntı:

bülent arınç bu lafı bursa eğitim bir sen büro açılışında söyledi işin kötü tarafı bu laf üzerine öğretmenlerin alkışlaması

Öğretmen ve değerini belirleyen ögelerin iyi incelenmesi lazım hocam...bizim ülkemizde malesef mesleklerin değerini belirleme kriteri alınan maaş,eee malum öğretmenler olarak bu konuda pek bi mağduruz pek bir eziğiz.Medya ve siyasilerinde öğretmeni aşağılaması üzerine eklenince öğretmenliğin değerini düşünün artık:((

ben de yaptığım mesleği daha çok sorgular oldum, liseyi 2. olarak bitirdim, en yüksek puanlı bölümlerden birini kazandım, 4 yıl üni okudum, atanmak için yeniden kpss ye çalıştım, 85 gibi bir puanla atandım ve elimdekiler; her gün medyada aşağılanma, halkın yatıyorsunuz görüşü, bakanlığın kölesiniz ne dersek yapmak zorundasınız görüşü... şimdiki aklım olsa asla öğretmen olmazdım... ve açık öğretimden yeniden okumaya başladım, yeni işimi garantiler garantilemez istifa edeceğim....

hichchi' Alıntı:
ben de yaptığım mesleği daha çok sorgular oldum, liseyi 2. olarak bitirdim, en yüksek puanlı bölümlerden birini kazandım, 4 yıl üni okudum, atanmak için yeniden kpss ye çalıştım, 85 gibi bir puanla atandım ve elimdekiler; her gün medyada aşağılanma, halkın yatıyorsunuz görüşü, bakanlığın kölesiniz ne dersek yapmak zorundasınız görüşü... şimdiki aklım olsa asla öğretmen olmazdım... ve açık öğretimden yeniden okumaya başladım, yeni işimi garantiler garantilemez istifa edeceğim....
:+1: kesinlikle içimi yazmışsın sanki teşekkür ederim. ben de seneye tekrar sınava girmeyi düşünüyorum.

cucko' Alıntı:
Öncelikle kendimi tanıtıyım: Gazi Üniversitesi TEF mezunuyum.İki yıl teknik lisede çalışmıştım.. Daha sonra yüksek lisansa başladım ve bu sebeple tayin isteyip bir ilköğretim okuluna atandım.Ve iki yıldır bir ilköğretim okulunda çalışmaktayım.İlköğretimde Bilgisayar öğretmenlerinin yaşadıklarını anlatmama gerek yok. Her yerde aynı dertler ve sorunlar var.. Yalnız şu bir gerçek ki öğretmenliği değeri son yıllarda inanılmaz derecede düştü. Toplum tarafından hizmetli gibi görünen bir meslek haline geldi. Hem maddi hemde manevi açıdan değersizleşmeye başladı. Hele iki yıl okuyup mezun olan insanların maddi olanaklarını görünce kafamdaki sorular daha da arttı. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Hiç gerçekçi değilsiniz, kesin provakatörsünüz siz :puhaha: :puhaha:

Sonra diyorlar nerede eski öğretmenler diye. Ulan sanki öğretmene eski değer veriliyormuda eskisi gibi öğretmende canını dişine takıp çalışsın. Şahsen ben böyle bir ortamda gemisini yüzdüren kaptan olmaya razıyım. Çocuk arkadaşıyla kavga ederken ölse bile beni ilgilendirmiyor artık bakanda dahil bir üst amir altındakileri kollamak yerine ezmeye çalışıyor. Terbiyesiz herfiler.

barthez' Alıntı:
cucko' Alıntı:

Gerçekten provakatör falan değilim. Sadece gerçekleri dile getiriyorum:)

cucko' Alıntı:
barthez' Alıntı:
cucko' Alıntı:

Gerçekten provakatör falan değilim. Sadece gerçekleri dile getiriyorum:)
Gerçekçilik=Provakatörlük yeni algı bu sayın hocam :puhaha:

Bu adamlar başımızda olduğu sürece Öğretmenin değeri olmaz. Ama polis ve imam hatipliler çok güzel prim yapar.

cucko' Alıntı:

meslek lisesine tayin alman gerektiğini düşünüyorum.

hocam size değerimizin ne olduğunu göstereyim.

Bildiğiniz üzere bugün bir doktor bıçaklanarak öldürüldü (Allah rahmet eylesin,ailesine sabır versin.) Bu duruma gerçekten üzüldük. Tüm sağlık çalışanları da bu duruma gerekli olan tepkilerini ortaya koydular.Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfü Bay, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök ve Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Güven Fincan hekimlerle Acil Servis önünde bir araya geldi. Sağlık Bakanı gerekli tedbirlerin alınacağını, güvenliğin arttırılacağını, ücretsiz avukat verileceğini ve en önemlisi en acı gününün bugün olduğunu açıkladı.

Bugün Kütahya'da da bir öğretmen kalbinden bıçaklandı. Ama malesef haberlerde hiç duymadık,önemsenmedi,kimse iş bırakma eylemi yapmadı velhasıl bakanımızın umurunda bile değildir muhtemelen. Bu öğretmenleri de gören yok mu? Sürekli bu gibi haberleri biz de duymak istemiyoruz artık. Bizi anlayan bir bakan istiyoruz...

hocam öyle bir soru sormuşsun ki önce bi arama yapsaydın diyemiycem. bu site nerdeyse sadece bu konunun tartışıldığı bir yer şu anda..

Kimsenin bana deger vermesine ihtiyacim yok isimi yapar keyfime bakarım astım bu konuları artık seneye yuksek ihtimal norm fazlası olucam onuda sallamıyorum.

herşey üstümüzde
tabletler,müdür,denetmen,bakanlık,veli,öğrenci,müfredat,sistem.Şimdi Ramboya hak veriyorum.Vietnamda bile bir değerimiz vardı.Elimizin altında milyon dolarlık techizat,helikopter.Ama burada lanet olası pompacıda bile iş vermiyorlar.hiçbir şey bitmedi, hiçbir şey! öyle bitiremezsiniz! bu benim savaşım değildi, siz istediniz, ben değil... kazanmak için gerekeni yaptım, ama birileri yenmemize izin vermedi. sonra geri dönüyorum, hava alanında beni protesto eden ve tüküren aptallar görüyorum. bana "bebek katili" dediler, onlar kim ki beni protesto ediyorlar! benim yaşadıklarımı yaşayıp görmedikleri sürece neden bağırdıklarından bile haberleri yok.
tanrım! herkes nerede? bir dostum vardı, adı danford... bu adamları tanırdım. burada ise kimsem yok, dostlarım nerede? danford'u hatırlıyor musun? saçını arkaya tarardı. ispirtolu kalemlerinden birini çalmıştım, sonra bulduğumu söyledim. bana "vegasta buluşuruz" derdi, hep vegas hakkında konuşurduk. bir de arabası vardı; üstü açık, kırmızı '58 model bir chevrolet... arabasından bahsederdi...
bir gün kasabadaydık. vietnamlı çocuğun elinde bir ayakkabıcı kutusu vardı. ayakkabılarımızı boyamak için yalvardı, ısrar etti, ama ben "hayır" dedim, danford kabul etti ve oturdu. meğer kutuya bomba koymuşlar, patladığında bütün vücudu paramparça oldu; paramparça halde yatıyordu. bağırmaya devam ediyordu ve parçaları üzerime yapışmıştı. onu çekmeye çalıştım ama tutamıyordum bile, arkadaşımın parçaları üzerimdeydi. her şeyi denedim, onları birleştirmeye çalıştım, işe yaramadı, kimse yardım etmedi. zavallı "eve gitmek istiyorum, eve gitmek istiyorum johny!" diye bağırıyordu; "eve gidip arabamı kullanmak istiyorum!". "bacaklarını bulamıyorum" dedim, kahrolası bacakları bulamıyordum!
Bunları yazmamın sebebi 14 sene evvel köyde bir değerim vardı.İlçe mem müdürü ceketinin önünü ilikler sınıfa öyle girerdi.

Geri