"Öğretmen gününde maaş ikramiyesi" MÜJDESİİİİ

Kodla Büyü
umaykut' Alıntı:
ek dersi 6dan 12ye çıkarırlarsa ekdersimiz 500den 1000 TL'ye çıkar..
faruk hocam eğer bunu yapsınlar, hükümeti en çok tasvip etmeyen ben, oyumu onlara veririm..

senin ek dersin 500 den 1000 e çıkarken hiç ek ders alamıyan ne olacak peki.. hep kendinizi düşününün bakalım., nereye kadar böyle gidecek bu... herkes kendini kurtarma peşine düşmüş sonrada birlik beraberlik imajları çizmekten de geri kalınmıyor...

fa.ruk44' Alıntı:
maverick07' Alıntı:
şura kararlarının bağlayıcı bir yanı yok. boş yere sevinmeyin... karar alınsa bile maliye bakanlığı bütçe çıkarmaz...

şura kararları şu anda kadar genellikle uygulandı...Bağırıp duruyoruz kaç zamandır beden eğitimi öğretmenleri haklarını aldı diye..Nasıl aldı sanıyorsunuz? Bir önceki Şurada alınan karar ile beraber beden eğitimi ders saatleri arttırıldı ve zorunlu yapıldı...Bunun da bağlayıcılığı olacağını düşünüyorum Nimet Çubukçu da iyileştirme yapılacağını zaten söylemişti..

illerde temmuz ayında yapılan 18.milli eğitim şurası çalışmalarına bizzat katıldım. orada bile daha önceki çalışmalara katılanlar alınan kararların bağlayıcı olmadığını söyledi. beden eğitimi kararı belli bir kesimi ilgilendiriyorken bu karar tüm öğretmenleri ilgilendiriyor. maliye bakanlığı onay verir mi zannediyorsunuz? nimet çubukçu yaklaşık 1,5 yıl önce sözleşmeliler kadroya geçecek dedi. ne oldu? hala bekliyor arkadaşlarımız. ben ne ikramiye verileceğine ne de ek dersin 12 tl olacağına inanmıyorum...

zaten verilse bile (ki verileceğine inanmıyorum) normal maaşınızı alacağınızı zannetmeyin maaşla ödüllendirme gibi bu da en fazla 100 lira olur...

Ben bu haberi Bakan Nimet Çubukcunun ağzından yeminederek söylediğini duysam bile inanmam. Çünkü miili eğitimin başındaki bakanların şmdiye kadar yaptığı tek şey sadece söz vermek. ne oldu sözleşmelilerin durumu. Maliyeye takıldı diyolar. Bunada kılıf bulurlar.

hayali bile bu kadar heyecanlandırmış arkadaşları:) ama her sene söylenen bişi ve maliye onaylamaz lafta kalır:)

Öğretmenlikte dördüncü yılım, her 24 Kasımda çıkan balon haberlerden biri. Daha kıdemli arkadaşlar önceki efsaneleri de bilirler. Fakültede son sınıf öğrencisiyken meslek lisesine staja gidiyordum. Hüseyin çeliğin döneminde ek ders 10 liraya çıkacak efsanesi konuşuluyordu. Aradan 5 yıl geçmiş şu an %20 vergi dilimindeki öğretmen için ek ders 6 küsür lira. bu hızla ancak 2023 civarında 12 liraya çıkar. O tarihteki alım gücü de daha az olur...

joombal hocamızın eklediği resim olayı özetlemiş zaten. Farklı beklentilere girip hayal kırıklığına uğramanın alemi yok. Meslekte ilk yılında olan arkadaşlar bu efsaneler zamanla alışacaktır.

kimse heyecan yapmasın bu sadece bir öneri... ancak sayın nimet çubukçunun çubuğu birilerinin elinde olduğu için böyle açıkla demişlerdir o da açıklamıştır... yani olabilirde...

ancak bu bir maaş ikramiye olayı aylıkla ödüllendirmedeki gibi komik bir rakamsa hiç olmasada olur... ek dersler 12 TL ye çıkarsa iyi sayılabilecek bir rakam olur... adamlar özel sektörde 4 saat mesaiye kalınca 100 TL alıyor... bizim 4 saatimiz 27 TL...

Olma İhtimali %30, Olmama İhtimali %70 olan bir durum... ama bize para vereceklerine özlük haklarımızı iyileştirseler daha memnun olurum... bu işi yapmak paranı al çeneni kapat demek gibi birşey olacak belkide...

hakkımızda hayırlısının olmasını diliyorum....

zamdan sonra maaşımı daha düşük almaya basladım vergi dilimi dolayısıyla. nitekim bundan da pek ümitli degilm.6 ay düşük 6 ay yuıksek maaş alınca ortalama aynı maaşa geliyor.

ha ama inşallah olur. 12 tl ekders iyi 2 katına cıkacak değildir ama. brüttür büyük ihtimalle.. ama maaş ikramiye olayı iyi olur..

Geçen yılarda da aynı haber çıktı, 2004, 2005, .. hatta 2005deydi sanırım ekders 10 tl olcaktı :p

Hem ekdersin (maaşa oranla) bu kadar fazla olmasına karşıyım, onun yerine maaşa yansıtsınlar.. neden mi? Gördüklerimi yazayım, geçen yıl çalıştığım okulda 15 saat derse girip maaşını ancak alabilen öğretmen varken, 800-900tl alan öğretmen vardı.. ben 500 civarı.. bu rakam farkı ikiye katlanacak.. düşünsenize siz ancak maaşı doldururken aynı okuldaki arkdaşınız 800-900 tl fazla alacak, belki dersi dışı etkinlikdi, kursdu derken 1000-1500 tl fazla alacak... yani iki maaş.. gireceğiniz derste yok.. ee ne yapacaksınız? yüreğinize oturmaz mı? Yada her ekders ve para muhabbeti olduğunda, yada öğretmen odasına ekders çizelgesi asıldığında aradaki 1 maaş farkını görünce.. "lanet olsun " demeyecekmisiniz?

siz 20 saat derse girerken aynı branşataki arkadaşınızın 24 saate girdiğiniz düşünün.. aylık 4*4= 16 saat yaparki yuvarlak 200 tl para yapar...

Ekli dosyalar

• demirel.jpg
    demirel.jpg
    22.3 KB · Görüntüleme: 449
dünden beri çevre baskısı altındayım millet" 20 gün sonra ikramiye alıyosun hadi iyisin,bizi de görürsün" falan diyo :D :D :D

Daha ne istiyorsunuz verebileceğimizin en iyisi bu diyor adam
:puhaha: :puhaha: :puhaha: :!:

Bu hükümetin iktidarı süresince öğretmenlerin özellikle biz bilişim teknoloji öğretmnelerinin başına gelmeyen kalmadı arkadaşlar. Bunu unutup ikramiye sözünü duyunca oy vermekten bahseden arkadaşlar var. Yapmayın lütfen:) Vermeyin oy falan:)Unutmayın bizlere yapılan haksızlıkları.

Her sene yeni öğretim yılı başlarken bakalım bu sene başımıza ne gelecek diye bekliyoruz. Bu bölümde okumaya başlarken aklıma hayalime gelmeyecek şeyler yaşıyorum şu anda sayın milli eğitim bakanlarının inanılmaz çözüm yetenekleri sayesinde hepten öğretmenlikten alınıyoruz. Bir ikramiye vermişler çok mu?? Bilişim teknolojileri öğretmeni olduğuma pişman ettiler gerçekten. Hepimiz çok yüksek puanlarla girdik bu bölüme. Yazık oluyo emeğimize bence:)

hocam siz merak etmeyim ikramiye verilsede verilmesede oylar yine onların yoksa nerden alıyor bu kadar oyu herkes dönüp dolaşıp veriyor oyunu hükümette buyüzden hiçbirşey yapmıyor çünkü zaten oyu alıyor en az % 40 bankooooo :wink:

hocam eline sağlık :puhaha: :puhaha:
aslında bizim milletin yıllardır aldığı buda işte bakma sen anlayanaaa !!!!

slh040' Alıntı:
hocam siz merak etmeyim ikramiye verilsede verilmesede oylar yine onların yoksa nerden alıyor bu kadar oyu herkes dönüp dolaşıp veriyor oyunu hükümette buyüzden hiçbirşey yapmıyor çünkü zaten oyu alıyor en az % 40 bankooooo :wink:
foruma nadir girerim ve az yazarım. sürekli takip ederim gerçi neyse
hocam söyledikleriniz %100 katılıyorum. bizim milletimizde bu zihniyet olduğu sürece bu hükümet her zaman olduğu yerde kalır. o yüzden sakın kimse seçim yatırımı demesin.
özellikle bir ikramiye yada ekders arttırılıyor diye oy verecek arkadaşlara sesleniyorum. bu gemi batarsa hepimiz gideriz. sizin elinizden kadronuzu almaya çalışan, herkesi sözleşmeli statüye geçirmeye çalışan, tabiri caizse okullarda amele gibi kullanılmamıza müsade eden, öğretmenliktenten başka her türlü işi yaptıran bir maaş ikramiye yada ekders için oy tercihini değiştiren arkadaşlara söyleyecek laf bulamıyorum. istediğinizi yapın farketmez. sonuçta ucu gene size ve bana dokunacak.

yıllardır aynı işlem yapıldığı için gülemedim. ama süleyman demirel resmi süper :puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

İyi bir üniversiteden güzel bir ortalamayla mezun olan genç iş başvurusu için bir yere gider..
bir süre havadan sohbetten sonra biizm genç işverene şöyle der..
-ben falan üniversiten şu ortalamayla mezun oldum.. ben diğer çalışanlarınız gibi 1000 tl maaşla çalışmam.. benim maaşım en az 5000$ olacak demiş..
işveren biraz düşünmüş veya düşünür gibi yapmış ve "tamam, kabul" demiş..
işlerin yolunda gittiğini düşünen genç tekrar
-ben her odada çalışmam.. boğaza nazır bir odam olması lazım demiş.,
işveren "tamam kabul" demiş ve ayağa kalkıp pencereden dışarıdaki son model cipi işaret etmiş..
bak şu aracı da sana tahsis ediyorum demiş..
genç pencereden dışarı bakınca gözlerine inanamamış, ve haykırmış..
-ŞAKA YAPIYORSUNUZ HERALDE..
işveren gayet sakin bir şekilde..
-Valla şakayı önce sen başlattın demiş..

faruks' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
ek dersi 6dan 12ye çıkarırlarsa ekdersimiz 500den 1000 TL'ye çıkar..
faruk hocam eğer bunu yapsınlar, hükümeti en çok tasvip etmeyen ben, oyumu onlara veririm..

senin ek dersin 500 den 1000 e çıkarken hiç ek ders alamıyan ne olacak peki.. hep kendinizi düşününün bakalım., nereye kadar böyle gidecek bu... herkes kendini kurtarma peşine düşmüş sonrada birlik beraberlik imajları çizmekten de geri kalınmıyor...

hocam ekders alamayan BT Öğretmenlerinin hakkını savunmadığımı nerden biliyosun?
toplantılar düzenliyoruz, katıldınız mı hiçbirine?
sesimizi duyurmak adına şimdiye kadar siz ne yaptınız?
kimsenin kendini düşündüğü yok.. İlçemde ne kadar bilgisayarla ilgili iş varsa bize yükleniyor..
komisyonlar, toplantılar, kurullar..
teknik servis gibi geziniyoruz ortalarda..
biz çok mu memnunuz bu durumdan sence?

bu vaatlerin hiçbirinin gerçekleşmeyeceğini bildiğim için söyledim..

ayrıca kimin kime oy vereceği kimseyi ilgilendirmez..
kaldı ki bu hükümetten en çok dert yanan, en çok eleştiren kişilerden biriyim..

iyi hoş demişsiniz de öğretmenim.
"faruk hocam eğer bunu yapsınlar, hükümeti en çok tasvip etmeyen ben, oyumu onlara veririm.." bu bence olmamış.
Bunun kömür yardımlarıyla, pirinç yardımlarıyla ne farkı kalıyor?
Bu oyu satılığa çıkarmak olmuyor mu?
Amacım polemik yaratmak değil, yorumumu ortaya koymaktır, eğer alınan gücenen olursa mesajım silinebilir.

hocam birincisi burdan hiç bir hükümet yetkilisi bizi duymaz..
ikincisi burdaki mecaz'ı kimse anlamamış..
dikkat ederseniz seçimlere yaklaşıyoruz..
adamların amacı belli oy toplamak..
açın televizyonları yanlı yansız bütün kanallarda "öğretmenlere müjde" diye haber yapılıyor..
yani ne yapıyor adamlar, seçim öncesi şu mesajı veriyorlar : "oyunuzu bize verirseniz, bunları YAPABİLİRİZ"
peki yaparlar mı ?
HAYIR!!
ben de bundan bahsettim işte..
hükümetin icraatlerinin hepsine karşı olan beni bile (!) kandırabilirler dedim..
bu verdikleri vaatlerin hiçbirinin olmayacağını bildiğim için böyle bir mecaz kullandım..

Geri