Öğrenciye Kızdığınızda Ne Yapıyorsunuz?

Kodla Büyü
ilk defademı 2. mi 3. kezdemi hepsinde farklı şeyler yapıyorumda.. ilk önce konuşuyorum. sonra ceza sonra disiplin vb.. bu gidişatın biryerlerinde düzelirse ödül..

Saha zeminine bağlı, çim, toprak ve halı. :)
Tam anlamıyla dövdüm diyeceğim biri yok, ama önceki yıllarda bir iki defa sille aşk etmişliğim vardır.
Genelde ceza olarak bilgisayara dokunmama türünden veriyorum. Sınıfın girişinde ayakta ders boyunca bekletiyorum. Ufuk tefek olumsuz :p pekiştireçler vermek lazım, ama bir noktadan sonra ailelerinin yıllarca eğittiği çocucğu düzeltmek zor.

varoş mahalleleri insanı çok yıpratır, ya ilk tokatınızı atarsınız, ya da her şeye eyvallah. Zordur zor yalnız olmak bazen...

Bilişim Panosununa Afiş asılması,1 den fazla bilgisayarın temizlik işini veriyorum.

bir kere vurmaya başlayınca valla bünye alışıyor. O yüzden hiç başlamamak lazım. :D
Ama insan öyle bir seviyeye geliyor ki zor tutuyorum kendimi.Allah hepimize sabır versin.

ben kızıyorum ama kızınca hele de küçükse çok kötü oluyor için ağlayacak gibi oluyorum :|

Bilgisayar lab.'ına girdiremediğim 6.sınıf öğrencim vardı.Lab. saatlerinde karnım ağrıyor,başım dönüyor gibi bahaneleri hiç bitmezdi.Ceza versem sonuç gelmez.Bu senenin başında çağırdım,Sen dedim 2.kademenin Lab.Başkanısın.Görevlerin şunlar şunlar.
Şimdi,ders başlamadan Lab.ın kapısında hazır oluyor.Basit bir çözüm ama işe yaradı.

1. kademede çok sorun olmuyor, olursa da bi konuşuyorum çözülüyor olay neden anlamadım ama.
2. kademedeyse ve erkekse veriyorum temizlik bezlerini hadi siz şöle bi temizlik yapın bakim diyorum çok hoşlarına gidiyor bidaha sıkıntı yaşamıyorum. çok damarıma basan laf anlamaz bi çocuksa sen benle diğer laba bi gel bakalım sana biraz iş yaptırayım diyorum, labdan çıkarken adam edilmiş oluyor...

Genelde boks maçı şeklinde geçmese de ufak tefek dürtmeler oluyor.. yeri gelince "haydar"ı elime alıyorum

anlaşılan sizin öğrenci profilleri çok efendi..bu dediklerinizin hiç birini bizim okuldaki ögrencilere yaptıramazsınız yapmazlar da zaten..yarısı psikopat gibi bişey :S varoş mahalle ve aileleri kabdayı serseri tipliler..bu sene kurtulacam inş bu okuldan.. Buna rağmen sinirlenmemeye çalışıyorum, ben ana pc den direk yaramz olanın pc sine müdahale ediyorum yerimden kalkmadan :) tmm hocam vs diyo özür diliyo..yuvarlanıp gidiyoruz :)

Dövmekle olmuyor, sevmekle de. Bazılarının bünyesi sevgiyi kaldırmıyor :? .

Allah sabır versin, gücüm yettiğince dövme işinden uzak duruyorum. İlk dönemi kurtardık, ikinci dönemde idare ederim inşaallah.

Bazılarınız ilkokulda ve lisede cici çocuklardı ama şimdi bile, birçok (bence en az %50) öğretmenlerde gördüğüm bir özellik. Milli Eğitimde, Okulda toplantıda 40 dakika müdürü veya kurs/seminer veren öğretmeni veya toplantıyı yöneten kişiyi, kısaca öğretmenini, dinlemeyip, arka saralarda kaynatmaya çalışan öğretmenler var. Empati dedikleri şey tam bilemiyorum ama 40 dakika dikkat dağılmadan yada yoldan çıkmadan :sleep: öğretmenler bilem zor idare ediyor hatta idare edemiyor. İşi çok yokuşa sürmeden orta yolu bulmak lazım. Biraz gerçekci olmak lazım, tabi hayaller olmadan ilerleme de olmaz.

Bazı arkadaşlarımızın dediği gibi, çocuk ailede alışmış, sert olmassak ciddiye alınmıyoruz düşüncesi hakim. Benimde okulda dikkatimi çeken sert mizaçlı öğretmenlerin derslerinin daha iyi geçtiği. Sert mizaçlı derken "döven" öğretmen değil. Sadece biraz asabi olanlar..

Ama ama ama biz öğretmeniz. Onlara farklı çözüm yollarına alıştırmamız, dayaktan başka çözüm yolu olduğunu göstermemiz lazım...

Belki diyeceksiniz -sen nerede öğretmensin?- Doğru. bazen espiri niyetine diyorum ki "bünyeleri dayağa alışmış, sevgimiz kaldırmıyor, yapmaya çalıştığımız RAM 16 mb olan bir bilgisayara CS4 kurmaya çalışmak gibi oluyor."

Ve yine ama ama ama biz öğretmeniz. Onları geleceğe hazırlamamız gerekiyor.

Not: Akla geleni yazdım, konu bütünlüğünü yakalayamadımsa aff ola :roll:

o anki psikolojisine bağlı insanın bence en azından benim için öyle.
insan bazen çok olumlu oluyor yaptıklarının yanlış olduğu falan anlatıyorum, bazen çakıyorum ense köküne bi tane şamar.bazende kapının önüne bekletiyorum.
1. kademeye tutanak tuttum bir kaç defa korkutmak için çoçuklar o kadar korktular ki hüngür hüngür ağladılar.

Geri