Çöpe gitmiş bir yatırım zıvanadan çıkmış bir kargo firması

Kodla Büyü
intel4004' Alıntı:
Etkileşimli tahtalar üniversitelere özellikle ve öncelikle eğitim fakültelerine kurulmalıydı....

Amerika Chicago ilköğretim 2. sınıf öğrencileri yerli tablet Ipad sınıflarda şarj üniteleri bulunuyor..
http://www.vitaminogretmen.com/videolar/664
Tabletlerin bir böyle kullanımı var bir de
s-78014c071c2501445ce21f046d7be73a4a534251.webp

ne diyeyim ki? :| :| :| :|

her sınıfa bir projeksiyon bir laptop her okula bir bt sınıfı gayet iyi ve ekonomik olacakken bu projeyle devletin milyarlarca lirası bazı kişilere yedirildi :x

bize tahtalar geleli 1 sene oldu. öncesinde binalarımızdan depreme dayanıklılık için örnekler alındı görüntüde binaların depreme dayanıklı olmadığı aşikardı. derken alt yapı kurulumu için okula ekipler geldi. müdürümüze hocam alt yapıyı kurdurmayalım devletin parası boşa gitmesin en son bizim okulu yapsınlar dedim. bir kaç yeri aradı sonuç alamadık. gelen ekipler 3 ayda işi bitiremedi. iş bitti derken 1 ay sonra binalara yıkım kararı geldi. o kadar para emek boşuna gitti. üstelik fiber bağlanmadığı için yapılan yatırımı hiç kullanmadık. böylesine israf başka bir ülkede yoktur.

BTR olarak okulda VSINIF'ın nasıl kullanılacağını öğretmenlere tek tek gösterdim uygulamalı olarak. 2 öğretmenim dersinde kullanmak istedi, öğrenci tabletlerinin yarısı öğretmen tabletine bağlanamadı, hata verdi, öğretmenler VSINIFtan soğudu, çok heveslilerdi, ama program stabil olmayınca tabletten de soğudular. Akıllı tahta ve EBAyı sonuna kadar destekliyorum, ama tablet işi böyle olacaksa hiç olmamalıydı.

Keşke tablet dağıtılacağına her okula 20 adet masaüstü pc gönderilip BT Sınıfı kurulsaydı.

:alkis: :alkis: :alkis:
mavi85' Alıntı:
BTR olarak okulda VSINIF'ın nasıl kullanılacağını öğretmenlere tek tek gösterdim uygulamalı olarak. 2 öğretmenim dersinde kullanmak istedi, öğrenci tabletlerinin yarısı öğretmen tabletine bağlanamadı, hata verdi, öğretmenler VSINIFtan soğudu, çok heveslilerdi, ama program stabil olmayınca tabletten de soğudular. Akıllı tahta ve EBAyı sonuna kadar destekliyorum, ama tablet işi böyle olacaksa hiç olmamalıydı.

Henüz tablet dağıtılan bir okulda BTR görevi yapmamışken bu yazılanları okudukça şu durumdayken bile akıllı tahtaların gereksiz olduğu düşünceme güvenim birkez daha geldi. Bir bilişim Öğretmeni olarak Teknolojinin eğitimin içine bu kadar girmesi kesinlikle yanlış bir uygulama. Kullandığımız teknolojiyi üretenler hala kara tahtada ders işlerken biz teknoloji de teknoloji sınıflara diyoruz.

Öğretmenlerimiz artık kolaycılığa alışmış durumda elektrikler gittiğinde ders işleyememe problemleri yaşan öğretmenler var . Aç videoyu izlesin çek fotokopiyi çözsün mantığında .

Ha illaki teknoloji olacak deniyorsa keşke bilişim sınıflarını güncelleselerdi , keşke sınıflara sağlam bir projeksiyon ve laptop verselerdi çok daha mantıklı ve çok daha ekonomik olurdu.

hasari' Alıntı:
Neye yanalım sürekli bozulan tabletlere mi, USB sorunu için 1300 TL isteyen teknik servise mi, 2 aydır göndermeye çalışıp da gönderemediğimiz tabletlere mi?
Bu bölgedeki kargo firması iyice zıvanadan çıktı 2 aydır tabletleri göndermeye çalışıyorum ama kargo firması gelip almıyor.
İstisnasız her gün MNG kargoyu aradım.
Kokpite işledim.
Eğitici arkadaşa bildirdim.
Fatih hattını aradım.
Fatih sitesinde görüş bildir alanına sorunu bildirdim.
Sikayetvar.com defalarca şikayet ettim.
Telpayı arayıp kargo ile ilgili sıkıntı olduğunu bunun giderilmesi için önlem alınması gerektiğini bildirdim.
MNG merkeze bildirdim. Şikayet oluşturdum.
Sorun hala devam ediyor tabletleri gönderemiyorum. Sizlerde böyle bir sorun var mı varsa en azından gündem oluşturalım belki sorunu çözerler.
Hocam bu işte harcanan paralar ilgili yere gitmiştir. O yüzden hiç çöpe gider mi allasen. :mrgreen:

Akıllı tahta ve eba'yı sonuna kadar destekliyorum. Gerçekten güzel ve geliştikçe zenginleşecek ders materyalleri. Ancak tabletler için gerçekten üzülüyorum. Devletin yüzmilyarlarca lirası resmen çöpe atılmıştır. Alt yapısı, beyin yapısı hazır olmadan oy uğruna bu işin erbabı eğitimcilere sorulmadan ziyan edilmiştir. O paranın 100 de biriyle okullara BT labaratuvarı kurulsa var olanlar yenilense çok daha fazla yararlı olurdu.

Tabletler ile ilgli bugüne kadar bir tek olumlu bir olay duydum. Şöyle;
Öğrencilere tablet dağıtıldıktan sonra bir müdür şöyle diyordu. Eskiden teneffüslerde sesten, gürültüden, kavgadan durulmuyordu. Şimdi herkes almış eline tableti oyun oynuyor. Okulda çıt yok. Hiç olay da olmuyor.

yazilmasi gerekenler yazilmis, cocuk olsa bu paralari daha iyi degerlendirirdi diyecegim sadece. yazik gunah...

fiber internet adı altında okkalı bir fatura ödüyoruz her okul başına, netten desen paranın hakkını vermiyor kullanım oranına göre.. Vsınıf uygulamasında öğrenciler öğretmen tabletine bağlanmaz ya da anca 3-5 bağlanır.. dosya gönderme olmaz.. fatih wifi ler herkese bağlanmaz ama iyi bir access le net i 60 cihaza rahat bağlarsın.. internet engelin sağlamdır yakında gmail e kadar kısıtlama gelecek... ammaaa bütün bunlardan önce fatih kullanım kursu, etkileşimli sınıf yönetimi kursu vb. hepsine teorik olarak şunlar olacak dersin... ve şimdi bütün öğretmenlere mahçupsun okulda verdiğini lokal kurslar dahil..

2012 den beri say say bitmez tecrübe olarak şunu edindik bir proje nasıl yapılmaz.. bilim ve aklı, alaylı anlayışa teslim ettiğimiz sürece sonuç kaçınılmaz...

meb hattından yasak yerlere girme diyince yazıları takip ediyorlar ve uyguluyorlar ama bu boşa giden tablet yerine yenı nesıl pclerın olduğu sınıf önerilerini görmezden geliyorlar sonrada kodlama dersi haberleri peki nasıl olacak açıklasınlar da bilelim tabletlerle

MEB deki Vatanını Milletini seven 1000 kişi bu projeyi uçurur. Ancak önce bu insanları bulmak lazım aksi halde bu sistemle(öğrencilerin elinden tablet düşmüyor) geri gitmeye başladığımızı bile düşünüyorum. Öğretmenlerimden hiç bir şüphem yok zaten olmasalar bu proje çoktan çöp olmuştu.

Kargocu olup çıktım vesselam. Elinde tabletiyle yaklaşan bir öğrenci görünce moralim bozuluyor artık.

Müdür beyin isteğiyle gözlem formlarını derse girip ders dinleyerek dolduruyoruz. Öğretmenlerden bitanesi artık bugün isyan etti. İşlemiyorum tabletle falan ders dedi. Alın bendeki tabletide kullanmıyorum, 2 senedir açıp 1 kere bakmadım bile dedi. EBA deseniz doğru düzgün çalışmıyor, VSınıf deseniz sürekli hata veriyor, yeter artık ben FATİH'i sevmiyorum, istemiyorum, kullanmıyorum dedi. Akıllı tahta bana yeter dedi.
Artık biz değil branş öğretmenleri dahi isyan etmeye başladıysa düşünün vay halimize...
Kral çıplak demeyede korkmuyoruz fakat bakanlık tükürdüğünü yalamaya korkuyor. Tablet vereceklerine tüm öğrencilere bedava 10 GB internet verseler, zaten evde bi şekilde telefon yada bilgisayarları var. İnsanları istemedikleri birşeye zorlamak gerçekten bakanlığın en büyük hobilerinden oldu...

cgg*seco' Alıntı:
Müdür beyin isteğiyle gözlem formlarını derse girip ders dinleyerek dolduruyoruz. Öğretmenlerden bitanesi artık bugün isyan etti. İşlemiyorum tabletle falan ders dedi. Alın bendeki tabletide kullanmıyorum, 2 senedir açıp 1 kere bakmadım bile dedi. EBA deseniz doğru düzgün çalışmıyor, VSınıf deseniz sürekli hata veriyor, yeter artık ben FATİH'i sevmiyorum, istemiyorum, kullanmıyorum dedi. Akıllı tahta bana yeter dedi.
Artık biz değil branş öğretmenleri dahi isyan etmeye başladıysa düşünün vay halimize...
Kral çıplak demeyede korkmuyoruz fakat bakanlık tükürdüğünü yalamaya korkuyor. Tablet vereceklerine tüm öğrencilere bedava 10 GB internet verseler, zaten evde bi şekilde telefon yada bilgisayarları var. İnsanları istemedikleri birşeye zorlamak gerçekten bakanlığın en büyük hobilerinden oldu...
yani hocam tablettle bu işler olmaz ya herşeyin yeri ayrı tabletle ders olsaydı adam evinden hallederdi ne gerek var sıraya tahtaya hocaya .. tablet kullancaksa gitsin ders tekrarı vs yaparken açsın ebayı kullansın ama sınıf ortamında olmaz ya sanki sınıflarda 0 öğrenci var inanki akşama kadar kafamız patlıyor neyin tableti neyin Vsınıfı anlam veremiyorum ya çıldırmak kaçınılmaz

Geri