Rotasyon

Kodla Büyü
rotasyon şart mı tartışılır ama uygulanabilir mi imkansız, net söylüyorum. bakanlık bunu kendiside simülasyon yapsa görecek zaten. hepimiz algoritma biliyoruz hadi oluşturun algoritmayı, görelim sonucu. rotasyon gelse rotasyon gelsin diyenin isteği olmayacak bu kesin, gelmesin diyen zaten mutsuz olacak. bakan siyasi bir isim, hiç kimseyi memnun etmeyecek bir işin içine girmez, bunu iktidarda istemez. çünkü siyaset sandığı düşünerek iş yapma sanatıdır birazda

rotasyonu biz konuşuyoruz ama bu konuda net bir açıklama yapıldı mı? mevzuatta zaten 12 yıl vardı uygulanmıyordu onun haricinde nereden çıktı bu söylenti

Arkadaşlar diyelim ki ÖMK meclisten geçti ki büyük ihtimalle geçecek bunun uygulanması 2025 mayıs ayında il içi tercihlerden önce mi olur yoksa hemen uygulanmaya konulur mu il içi tercihlerden sonra yer değiştirmeler başlatırlar mı?
Görüşlerinizi yazar mısınız

Arkadaşlar diyelim ki ÖMK meclisten geçti ki büyük ihtimalle geçecek bunun uygulanması 2025 mayıs ayında il içi tercihlerden önce mi olur yoksa hemen uygulanmaya konulur mu il içi tercihlerden sonra yer değiştirmeler başlatırlar mı?
Meclisten geçtiğinde en kısa zamanda ilk yer değiştirmeleri yaparlar bence. Bir yerde 30 Eylül tarihi baz alınacak yazıyordu. Bakalım nasıl yapacaklar yaşayıp göreceğiz.

Bu yıl kanunun geçmesi yürürlüğe girmesi derken pas geçilir. Kanun çıkmadan rotasyon uygulanmayacak bu anlaşıldı. Belki de yakın zamanda bakan değişir hiç uygulanmaz!

Arkadaşlar rotasyon isteyen de haklı, istemeyen de haklı. Gerçekten zor bir durum. Düzenini oturtmuş arkadaşlar kimbilir ne zorlukla oralara gelmiş dolayısıyla yer değiştirmek istemez haklı olarak. Ama bir de şöyle bir durum var. Bizim branş özellikle böte mezunları olarak biz o kadar mağduruz ki... Şehir merkezi asla boş olmuyor. 300 puanım var. Çocuğum seneye ortaokula başlayacak ve iyi bir okulda olsun istiyorum ama merkez asla açılmıyor. Çocuğun okulu sıkıntı olmasa ben ilçede yaşarım,benim açımdan sıkıntı yok. İşte keşke BTR normu verseler de bi hareketlenebilsek. Ya da ders sayımız artsa bişeyler olsa artık... İl içinde bütün branşlara merkezde okul açılmış bi bize yok. Süreç sıkıntı gerçekten

Arkadaşlar rotasyon isteyen de haklı, istemeyen de haklı. Gerçekten zor bir durum. Düzenini oturtmuş arkadaşlar kimbilir ne zorlukla oralara gelmiş dolayısıyla yer değiştirmek istemez haklı olarak. Ama bir de şöyle bir durum var. Bizim branş özellikle böte mezunları olarak biz o kadar mağduruz ki... Şehir merkezi asla boş olmuyor. 300 puanım var. Çocuğum seneye ortaokula başlayacak ve iyi bir okulda olsun istiyorum ama merkez asla açılmıyor. Çocuğun okulu sıkıntı olmasa ben ilçede yaşarım,benim açımdan sıkıntı yok. İşte keşke BTR normu verseler de bi hareketlenebilsek. Ya da ders sayımız artsa bişeyler olsa artık... İl içinde bütün branşlara merkezde okul açılmış bi bize yok. Süreç sıkıntı gerçekten
hocam ben bursanın bir ilçesindeyim. okulum cok guzel. bu okul için 13 yıldır çok uğraştım. herkes teneffüste oturdu ben çalıştım. para biriktirdik çocuklarla, TÜBİTAK'lar yaptık malzemeler biriktirdik, cebimden para kattım her şeyimi aldım. velilerle konuştuk bağış topladık laboratuvarı yeniledik. kızlarımı okuluma yakın okullara verdim evimi aldım (bir araç var oda hep eşimde kalıyor onun okulu uzakta o yüzden araçsız gidebileceğim mesafeden seçtim). rotasyon isteyenlerde haklı kötü yerde kalan hep kalıyor gidemiyor. ama bende çok emek verdim bırakmak istemiyorum. ayrıca ne suçum var. doğu görevimi bir fiil Van'a gitmiş yapmışım affa uğramamış emek vermişim.(affa uğrayana da sonsuz saygım var hak verilmiş elbet kullansınlar). devletin verdiğinden hariç çalışmalarım için müdürlerim 3 tane başarı belgesi vermiş. ne suçum var tüm bunları bırak git diyorlar bana.

rotasyon olduğunda sizin çocuğunuz iyi okulda olup bu sefer sizin yerinize gelen öğretmenin çocuğu iyi okulda olamayacak sayın hocam. olayın bir de bu tarafı var.

rotasyon olduğunda sizin çocuğunuz iyi okulda olup bu sefer sizin yerinize gelen öğretmenin çocuğu iyi okulda olamayacak sayın hocam. olayın bir de bu tarafı var
Hocam herkes kendini düşünmüyor mu sonuçta? Kaldı ki ben rotasyon olsun demedim ki. Keşke bir çözüm bulunsa, herkes haklı dedim. Başka yere çekmeyin dediklerimi lütfen. Ben sıkıntımı dile getirdim.

• Beğen
Tepkiler: vgm
Öğretmenlik Meslek Kanununda: "Öğretmenler, atandıkları eğitim kurumunda en az 3, en fazla 12 eğitim öğretim yılı görev yapacak." şeklinde madde varmış.

Hocam herkes kendini düşünmüyor mu sonuçta? Kaldı ki ben rotasyon olsun demedim ki. Keşke bir çözüm bulunsa, herkes haklı dedim. Başka yere çekmeyin dediklerimi lütfen. Ben sıkıntımı dile getirdim.
Başka yere çekmek için yazmadım hocam. Empati yapmak lazım bazen diye yazdım. Başka çözüm olsun tabii ki. Tüm okullar iyi olsun. Ama eğitime olan bakış açısıyla kısa vadede benim umudum yok.

Tiklanmak için haber yapılıyor, nabiz ölçülüyor,mahkeme için hazırlık yapiyoruz
Herşeyi geçtim, çocukların öğretmenş ne olacak. Çocuğum seneye bşrinci sınıfa başlayacak, rotasyon olursa yazdıracağım okuldakş nerdeyse tüm öğretmenler değişecek. Kızımı ortaokuka iyi olduğunu düşündüğümüz ni okula yazdırdık, rotasuon gelirse ordaki tüm öğretmenler de değişecek. Sadece bizim açımızdan değil öğrenciler açısından da kargaşa olmaz mı, bi tanesi değişse neyse hepsi birden değişirse nasıl bişey olacak hiç aklım almıyor

Herşeyi geçtim, çocukların öğretmenş ne olacak. Çocuğum seneye bşrinci sınıfa başlayacak, rotasyon olursa yazdıracağım okuldakş nerdeyse tüm öğretmenler değişecek. Kızımı ortaokuka iyi olduğunu düşündüğümüz ni okula yazdırdık, rotasuon gelirse ordaki tüm öğretmenler de değişecek. Sadece bizim açımızdan değil öğrenciler açısından da kargaşa olmaz mı, bi tanesi değişse neyse hepsi birden değişirse nasıl bişey olacak hiç aklım almıyor
Kac tane depremzede ogrencim var,bağ kurduk maddi manevi arkalarindayiz,çocuklar ilkokula giduyor saatler uyusmuyor,bitince yanıma gelip bekliyorlar,bırakacak kimse yok evi ona göre tuttuk servis parasi vermeyelim diye ne yapayım nasıl çözüm bulayim

hocam aslına bakarsan bu rotasyon ile alakalı değil tüm okulların iyi ve olması gerekiyor. Çocuğum iyi okulda okusun değil de yakınımızdaki okul keşke hepsi iyi olsa ve böylece iyi okul diye tabir edilen okulların sınıfları 35-40 kişilik olmasa...

eğer okuldaki neredeyse tüm hocalar değişecekse demek o okulda hocalar kök salmış ve köyde uzakta çalışanlar sadece uzaktan hayal etmiş biraz empati yapabilir misiniz lütfen hocam? bulunduğum ilde 8. yılım bundan öncede bir doğu görevi ve bir küçük ilçe görevlerimizi bitirip memleketime gelmek istedim. şuan köy okulundayım her şey dert geliş gidiş imkanlar. kendi çocuklarımızın perişanlığını saymıyorum bile küçük çocuğumu 3 yıldır kendimle getirip götürüyorum çünkü çok erken çıkmak zorundayım evden ve o saatte çocuğu bir yere bırakamıyorum büyük çocuğum 1 saat erken gidip okulda bekliyor. yazmaya devam etsem neler yazarım daha. işin kötü tarafı ne biliyor musunuz? UMUTSUZLUK çünkü 8 yıldır istediğim ilçede 1 norm bile açılmadı. 1 kişi bile hareket etmedi. hani hareket olsa umudumuz da olacak. ben çocukken merkez okulda olan bir bayanın hala orda çalıştığını görüyorum. Empati lütfen empati. herkes düzen bozulmasından bahsediyor yıllardır düzen kuramayanlar ne olacak

Rotasyon gelecek gibi duruyor ve kanun olması itibariyle uygulanacakta ancak birkaç yıl içinde bakanlık "yahu biz neden kendimizi bu kadar zor bir durumun içine soktuk, ne gereği vardı bu kanunun, şikayetlerden ve memnuniyetsizliklerden başımızı alamıyoruz" diyecektir diye düşünüyorum

Geri