Rotasyon

Kodla Büyü
Once imamların yerini değiştirmeyi yapsınlar,yaparlarsa dava açarım,benim okulum ilköğretim ortaokuldu,bizi ayırdılar ortaokul olarak başka binaya geçtik,ayrıldığımız okulun devamı olarak gösterildi,okul degisti ,isim degisti ,müdürü yardımcısı degisti,başka okul olarak gözükmesi gerekiyor yapılmamış,ben bu binada çok emek verdim 4 senede kendi paramla ağ kurdum ,pc aldım gitmeyede hic niyetim yok,onu bırakın oğlumu 1. Sınıfa vermisim yürüyerek yanıma gelip dersimin bitmesini bekliyor ,ben gidersem kime vereceğim çocuğu,dolmuş parasi 26 TL, evimi ona göre tutmuşum, eski kiracının çıksam yeni bir yere girsem dünya para bunları karşılayacak mi meb hayır,hadi oldu diyelim şeffaf olacak mi
hocam faturalarınız varsa mutlaka paranızı isteyin kimseye bırakmayın.hayır işi diye düşünebilirsiniz paranızı alın ondan sonra başka yerde yine hayır yapın
bende sizin gibi ilk zamanlarımda alırdım sonradan bazı nahoşluklar yüzünden almayı bıraktım idare ne zaman alırsa hiç bir şey alınmadı çok zorunlu mecburi şeyler dışında oda kendileri için.

Rotasyon olduğu zaman rotasyona tabi olanlar için ayrı bir atama dönemi açılacak ve o çok yıl çalışmış olan öğretmenler karşılıklı olarak kendi içlerinde değişime gidecekler böylece de yeni bir 12 yıl kazanacaklar. Rotasyona tabi olmayanlar ise yine 12 yıl geçsin de yer açılsın diye rotasyon bekleyecekler. MEB de kadrolar dolu zaten norm fazlalığı özellikle bizim branşta çok fazla. O yüzden rotasyondan çok da umutlu olmayın derim

Rotasyon olduğu zaman rotasyona tabi olanlar için ayrı bir atama dönemi açılacak ve o çok yıl çalışmış olan öğretmenler karşılıklı olarak kendi içlerinde değişime gidecekler böylece de yeni bir 12 yıl kazanacaklar. Rotasyona tabi olmayanlar ise yine 12 yıl geçsin de yer açılsın diye rotasyon bekleyecekler. MEB de kadrolar dolu zaten norm fazlalığı özellikle bizim branşta çok fazla. O yüzden rotasyondan çok da umutlu olmayın derim
Anlayabilseler keske

Ömk diye bişey çıkacak-mış ve içeriğinde sadece iki madde var :
-12 yıla rotasyon
-Ek derse %15 zam
Biz de burada rotasyon gerekli mi değil mi bunu tartışalım. Öğretmenlik mesleğinin başka hiçbir sorunu kalmamıştı zaten... Resmen uyutuluyoruz!

Ömk diye bişey çıkacak-mış ve içeriğinde sadece iki madde var :
-12 yıla rotasyon
-Ek derse %15 zam
Biz de burada rotasyon gerekli mi değil mi bunu tartışalım. Öğretmenlik mesleğinin başka hiçbir sorunu kalmamıştı zaten... Resmen uyutuluyoruz!
Ek derse yüzde 15 zam yapmak ogretmenle dalga geçmek olur. Ücret alım gücü olarak dip noktada.
Rotasyon ise eğitim sistemini keşmekeşe sokacak çoğu kişi farkında değil

Aynı büroda 20 senedir çalışan memur da var.Bunlar da her 8 senede bir rotasyona tabi tutulmalı.Japon memurlar hergun jinkansen ile 200 km ileriye gidip calisiyor;))

Kesinleşti mi rotasyon arkadaşlar? Sendikaların görüşleri neler? Bir sefer daha yapmaya çalıştılar olmamıştı. Bizim branşta çoğumuz norm fazlasıyız nasıl olacak bakalım.

karşı okuldaki norm fazlasıyla fazlalık olarak yer değiştiririz sanırım, maksat yer değişsin
tercihlerde fazlalık olan yer açılmaz hocam. il içiler gibi olur. Rotasyonda önceliği kime vereceklerse varsa açık yerleri onlar doldurur. Sona kalanlar olduğu yerde devam eder diye tahmin ediyorum.

tercihlerde fazlalık olan yer açılmaz hocam. il içiler gibi olur. Rotasyonda önceliği kime vereceklerse varsa açık yerleri onlar doldurur. Sona kalanlar olduğu yerde devam eder diye tahmin ediyogidenle

tercihlerde fazlalık olan yer açılmaz hocam. il içiler gibi olur. Rotasyonda önceliği kime vereceklerse varsa açık yerleri onlar doldurur. Sona kalanlar olduğu yerde devam eder diye tahmin ediyorum.
kalanların suçu ne,gidenlerin suçu ne,kalanlar sürekli bunu mu bekliyecek nasıl düzen kurulacak,gidenler düzenlerini nasıl tutturacak

kalanların suçu ne,gidenlerin suçu ne,kalanlar sürekli bunu mu bekliyecek nasıl düzen kurulacak,gidenler düzenlerini nasıl tutturacak
İşte rotasyondaki saçmalıklardan biri de bu. Bazı branşlar ilçede çok okulda yok onlarda hiç hareket olmayacak bazı branşlar yer değiştirecek eşitsiz durumlar oluşacak.

Arkadaşlar geçen gün proje okulu bugün il içi yer değiştirme işlemlerini bile ağır aksak yapan bir kurumdan bahsediyoruz.
Proje okulu sonuç açıklama sistemi 22 civarında açılmış meb ajanda yapılmış sonra e devlete nakledilmiş ikisi de çalışmıyor çoğu arkadaş sonucunu bile öğrenememiş
Rotasyon olsa bile şahsi fikrim yer değiştirme sorununa kesinlikle çözüm olmayacaktır. En azından bu haliyle çok zor
Deveye sormuşlar neren eğri...

Rotasyon; sadece rotasyona tabi öğretmenlerin tayin isteyebileceği bir atama döneminde, yüksek puanlı rotasyona tabi öğretmenlerin birbiri ile yer değiştireceği uygulama olacaktır. Gereklimi? Evet. Yapılmalı mı. Bence hayır.
Düşük puanlı öğretmenler için, rotasyona tabi olmayanlar için, şehrin uzak ilçelerinde çalışanlar için hiç bir anlamı olmayacak. Onlara merkezde iyi okullarda yer açılmayacak.

Rotasyonun adil şekilde uygulanmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Evet rotasyon yapılması gerekir ancak bu kadar büyük bir öğretmen topluluğuna rotasyon uygulanmasının uygulanabilir olduğunu sanmıyorum

Sokak ağzı ile konuşan sizsiniz. Devletin dili resmi ağız olan kanun çıktığı zaman göreceğim sizleri. Bırakın birazda diğer zümreleriniz çalışsın, sizler çok çalışmışsınız
Buralardayım, her zaman beklerim. Bu forumda (eski izmir tayin konusunu bilenler, bilir) hak edene hak ettiği şekilde cevap veririm. Sözün özü, çok beklersiniz...

Bakan öğretmenler odası buluşmalarında rotasyonu nasıl anlattı merak ediyorum. Ak sanız sorun yok, kara yanız başınıza bela olurum mu dedi acaba.

Rotasyon mutlaka sart
tespite bak. yüksek lisans teziniz "öğretmenlere uygulanacak rotasyonun faydaları ve zararları" idi galiba

benim için fark etmez daha önce de dedim ama eksileri artılarından fazla bana göre

bu arada rotasyon olsun diyenler tayin girebilirler tutan yok onları. kendilerine faydası olur.

rotasyonumuş ne buyuk iş?tek derdimiz o olsun...insan gibi yasamak istiyorum aldıgım ucret bana iyi bir hayat saglamıyor...43000le ne yapabilirsiniz?emekli olsanız basınızı sokacak ev alamazsınız orta sınıf bir araba belki...yazık ki ne yazık yukardakilere hakkımı helal etmiyorum

rotasyonumuş ne buyuk iş?tek derdimiz o olsun...insan gibi yasamak istiyorum aldıgım ucret bana iyi bir hayat saglamıyor...43000le ne yapabilirsiniz?emekli olsanız basınızı sokacak ev alamazsınız orta sınıf bir araba belki...yazık ki ne yazık yukardakilere hakkımı helal etmiyorum
Yıllarca sabahın köründe gittim.cocugu özel kreşe vermem gerekti,ek ders ,mâas icin kac okul gezdim,okulum için yeni bina yapıldı,biz ortaokul olduk,yapan kişilere ağız eydim lab kurdular,cebimden çocuklarımın rizkindan para harcadım,evi ona göre tuttum,çocuklarimi yakın okula verdim servis parasi olmasin diye, benim.huzurumu niye kaciyorlar

rotasyon olsa bile bir defa yapılır başka yapılmaz. zorunlu hizmet için 2006 yılı olması lazım bir defa yapıldı başka yapılmadı.

Rotasyona ümit bağlayan arkadaşları aydınlatayım. Diyelim ki şimdi ben Ankara merkezde merkezi bir ilçede görev yapıyorum. Ve 12 yıldır aynı okuldayım. Rotasyon olduğunda iliçinde öncelikle kendi ilçemde tayin hakkı verileceği için 12 yıldır aynı okulda kalan öğretmenler (kötü okul olsa 12 yıl durmazdı) kendi arasında yer değiştireceği için size ekstra dan yer açılmayacak. Sizin yanılgınız bu. Rotasyon sizin düşündüğünüz isteğiniz gibi olması için bölge bölge polislerdeki gibi zorunlu bölge tayinleri olması. O yüzden rotasyona çok bel bağlamayın. Üzgünüm.

Geri