Rotasyon

Kodla Büyü
bazıları bana kızabilri ama rotasyon bence uygulanmalı çünkü yenilik yenilenmeyide etirir aynı okulda uzun süre durmak monotonluğuda getiriyor gibi buda bizim mesleğin en büyük düşmanı bence yeni okul yeni çevre yeni öğrenci profili yeni öğrenimler bunlar önemli
Her sene yeni öğrenci geliyor,evimiz ona göre ayarlı ulaşım ucreti şimdi yine zamlaniyormus ,çocuğun okulu ona göre ayarlı nasıl yapıp nasip gecinelim

Her sene yeni öğrenci geliyor,evimiz ona göre ayarlı ulaşım ucreti şimdi yine zamlaniyormus ,çocuğun okulu ona göre ayarlı nasıl yapıp nasip gecinelim
Evet orası oyle hocam ama sizde biliyorsunuz çalıştığınız kurumlarda 20+ yıllık öğretmnler aynı kurumda çalışan ama birde aynı çalışma yılına sahip ama okula yeni gelmiş öğretmenleri düsünün

Evet orası oyle hocam ama sizde biliyorsunuz çalıştığınız kurumlarda 20+ yıllık öğretmnler aynı kurumda çalışan ama birde aynı çalışma yılına sahip ama okula yeni gelmiş öğretmenleri düsünün
Haklısınız ama yüksek puanlilar iyi okullarda yer değiştirecek,zaten biz norm fazlasıyiz ,birde üstüne ev ,okul masrafı,mutsuzluk nasıl ders anlatacagiz

Bu sene rotasyon olurmu
Once imamların yerini değiştirmeyi yapsınlar,yaparlarsa dava açarım,benim okulum ilköğretim ortaokuldu,bizi ayırdılar ortaokul olarak başka binaya geçtik,ayrıldığımız okulun devamı olarak gösterildi,okul degisti ,isim degisti ,müdürü yardımcısı degisti,başka okul olarak gözükmesi gerekiyor yapılmamış,ben bu binada çok emek verdim 4 senede kendi paramla ağ kurdum ,pc aldım gitmeyede hic niyetim yok,onu bırakın oğlumu 1. Sınıfa vermisim yürüyerek yanıma gelip dersimin bitmesini bekliyor ,ben gidersem kime vereceğim çocuğu,dolmuş parasi 26 TL, evimi ona göre tutmuşum, eski kiracının çıksam yeni bir yere girsem dünya para bunları karşılayacak mi meb hayır,hadi oldu diyelim şeffaf olacak mi

Rotasyon yapılırsa şöyle bir durum olacak. Rotasyonu isteyenler dahil büyük cogunluk umduğunu bulamayarak huzursuz ve mutsuz olacak. Bu da eğitim sisteminde gelişme ve düzelme yerine daha da kötüleşmeye sebep olacak. Öğretmeni motive etmeden üzerine oynayarak eğitim sistemi kesinlikle düzelmez. Bekleyip göreceğiz.

Ben atölye şefiyim. Bu senenin başında tekrar görevlendirildim. 4 yıl.
Rotasyon oldu diyelim. Gittiğim okulda şeflik verilebilecek mi bana. Yoksa hakkım mı yenecek

ÖMK’dan sızdırılanlarda tayinle ile ilgili sadece rotasyon var.
İl içi sıra tayinlerin de geri geleceği hakkında bakanın sözleri olduğu söylenmişti. Belki o da yapılır, ya kanunla ya da yönetmelik değişikliği ile.

Okullar kimsenin tapulu yeri değil.
Hocam tabiki öyle ama biz uygulama ile ders işleyen bir branşız. Okulumuzu, sınıfımızı, öğrencimizi sahipleniyoruz ki maddi ve manevi imkanlarimizi seferber ederek bir BT sınıfı, bir kodlama aracı bir 3d pen kazandırmaya çalışıyoruz okullarımıza. Bence bizim branş için rotasyon verilmiş emeğe yazık eder.

Okullar kimsenin tapulu yeri değil.
Tapulu malı olduğunu kim söyledi. Bin bir emekle yeni bilgisayar laboratuvarı kurdurdum. Tam emeklerimin karşılığını alacakken hadi bakalım başka ilçeye git evini taşı çocuğunun okulunu taşı. Bizim diğer branşlar gibi her okulda normumuz yok. Her sene bu rotasyon konusu ile öğretmenler huzursuz ediliyor.

Tapulu malı olduğunu kim söyledi. Bin bir emekle yeni bilgisayar laboratuvarı kurdurdum. Tam emeklerimin karşılığını alacakken hadi bakalım başka ilçeye git evini taşı çocuğunun okulunu taşı. Bizim diğer branşlar gibi her okulda normumuz yok. Her sene bu rotasyon konusu ile öğretmenler huzursuz ediliyor.
Ben gidip kac kişiye ağız egdim laboratuvar icin

Son düzenleme:
Peki hocam hiç stajyer olarak bir okulda başlayıp emekliliği gelmiş öğretmen tanıyor musunuz? Ben tanıyorum. Bu durum normal bir durum mu?. 12 yıl bence bir okulda kalma süresi olarak ideal.

Arkadaşlar gidin bu başarılarınızı tecrübelerinizi diğer okullarda da paylaşın. bırakın da o okullarda başkaları çalışsın. İdarecilere uygulandığı gibi öğretmenlere de uygulanmasını doğru buluyorum. Görev yaptığım ildeki meslek liselerinde görev yapan arkadaşlar bıraksa bakanlık orada emekli olacaklar.

Rotasyon olsun diyen arkadaşlar emin olun ki eleştirdiğiniz durumda olan kişiler siz kendiniz olsanız rotasyonu kesinlikle istemezsiniz.

Sizin o dediğinizi bizde yaptık ama dönüp de arkamıza bakmadık.
Bakarım hocam,15 senelik öğretmenim okul şartları yüzünden sinif dahi verilmedi ilk defa bir okulda düzen kurdum,ders anlatabiliyorum,yarışmaya katılabildim bilgisayar ogretmeni olduğumu anladim(çocuğumu yanımdaki okula verdim 1.sinif ,bakan yok okul saatlerimiz uymuyor,cikinca yanima geliyor,buna nasıl arkamı döneceğim,tekrar mi okul bakayım ,servis ucreti bunları.kim.karsilayacak uzaktan davulun sesi hoş gelir

Öğrencinin 4 yılda bir değiştiği sistemde rotasyonun anlamı var mı? Uygulanabilir bir durum da değil. Yıllar önce uygulanamadigini gördük.
Ayrica mesleğe başlarken rotasyon olmadığını biliyorduk, niye hak kaybı yaşayalım?

Rotasyon diye ağlayanları ciddiye almayın arkadaşlar, nasılsa hayatta geçmez - geçemez...

"Okulun kimsenin tapulu malı değil" tipinde "sokak ağzı" ile konuşanlara aynı minvalde şöyle bir cevap vereyim. An itibariyle 7. senemi çalıştığım okulda (meslek lisesi) ben ve arkadaşlarımla birlikte sıfırdan üç lab kurduk. Alana öğretmenler odası yaptık, dördüncü labımız sırada bekliyor; ayrıca ana binada bir lab daha bizzat bizim tarafımızdan yapılıyor. Bölümün her sanimetrekaresinde emeğim var benim, varsa bir delikanlı gelsin elimden almaya çalışsın "tapulu malı"...

Son düzenleme:
Rotasyon geldiğinde en çok BÖTE mezunlarını etkileyecek. BÖTE'liler meslek liselerinde çalışamıyor ama teknik mezunlar ortaokul ve anadolu liselerinde de çalışabiliyor. Onlara her tarafa açık bir rotasyon olunca muhtemelen ortaokul ve liselerin zaten kısıtlı olan hareket alanı iyice daralacak gibi sanki.

Rotasyon geldiğinde en çok BÖTE mezunlarını etkileyecek. BÖTE'liler meslek liselerinde çalışamıyor ama teknik mezunlar ortaokul ve anadolu liselerinde de çalışabiliyor. Onlara her tarafa açık bir rotasyon olunca muhtemelen ortaokul ve liselerin zaten kısıtlı olan hareket alanı iyice daralacak gibi sanki.
Yada botelileri eğitim akademisine alip meslege yollari açılabilecek

Rotasyon diye ağlayanları ciddiye almayın arkadaşlar, nasılsa hayat geçmez - geçemez...

"Okulun kimsenin tapulu malı değil" tipinde "sokak ağzı" ile konuşanlara aynı minvalde şöyle bir cevap vereyim. An itibariyle 7. senemi çalıştığım okulda (meslek lisesi) ben ve arkadaşlarımla birlikte sıfırdan üç lab kurduk. Alana öğretmenler odası yaptık, dördüncü labımız sırada bekliyor; ayrıca ana binada bir lab daha bizzat bizim tarafımızdan yapılıyor. Bölümün her sanimetrekaresinde emeğim var benim, varsa bir delikanlı gelsin elimden almaya çalışsın "tapulu malı"...
Sokak ağzı ile konuşan sizsiniz. Devletin dili resmi ağız olan kanun çıktığı zaman göreceğim sizleri. Bırakın birazda diğer zümreleriniz çalışsın, sizler çok çalışmışsınız

Rotasyon kağıt üstünde çok mantıklı ve gereklidir fakat gerçekleşmesi imkansızdır. Büyük şehirlerde ayrı dertler küçük şehirlerde ayrı dertler doğurur. İlk olarak İstanbul'un trafik çilesini bu şehri hiç görmemiş insanlar bile bilir. Bırakın başka bir ilçeyi aynı ilçede rotasyon yapmak bile imkansız. Mesela eyüpsultan ilçesi. Akpınar köyü de Eyüpsultan'a bağlı, Rami de... Aradaki mesafe anadoludaki şehirler arası geçiş kadar sürer. Düzenini burada kurmuş birisini oradaki okula verdiniz diyelim. Yeni gireceği evin kirası 30.000 liradan aşağıya başlamayacaktır. Aracıyla gitse yakıt masrafı maaşına yaklaşır. Toplu taşımayla gitmeye kalksa 2 saatten fazla sürer sabah trafiğinde.

Küçük şehirlerde, anadoludaki tek okullu köylerde çok çok ayrı sıkıntılar dertler olacaktır. Ben de bir insanın yer değiştirmesinde çeşitli yararlar görüyorum ama bunu yapmanın imkansız olduğunu bence herkes farketmeli. Bunun yerine gidilmek istenmeyen yerlerin cazibesini arttırmak, en azından çekilen sıkıntıların maddi olarak tazmin edilmesi yoluna gidilmelidir diye düşünüyorum

Geri