Zorunlu trafik sigortası ve yetkili servis.

Kodla Büyü

özygt

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar aracıma geçenlerde arkadan birisi çarptı.. Olay yerinde tutanakları tutup fotoğraflarını çektik. Tutanakları ve araçımı yetkili servise bıraktım sigorta şirketinden gelip bakmışlar incelemişler ve karşı taraf %100 hatalı bulunmuş. Şimdi aracım serviste tam bir haftadır. bana söylenen aracın parçalarını sigorta şirketi gönderecek onu bekliyoruz ne zaman geleceği belli değil.
Bunun bir yasal prosedürü yok mu belli bir günü, süresi sigorta şirketi neden parça gönderiyor parasını niye ödemiyor anlamış değilim yoksa yetkili servis benimi oyalıyor. Bu konular hakkında bilgisi olan varmı yada bunun yönetmeliği filan yokmu 8 gündür aracım serviste.

Normalde servis onarımı yapar, sigorta şirketi de firmaya ödemeyi yapar. sizin servis parayı almadan iş yapmıyordur belki. Benimde başıma gelmişti ben de senet imzalamıştım serviste. kasko parayı hesabıma gönderdiğinde götürüp vermiştim. sizinkinde para direkt servise gidecektir belki onu bekliyorlardır. sigorta şirketinin parça göndermesi bana da anlamsız geldi.

Sigorta şirketi ödeyeceği parayı ruhsat sahibine öder. Ruhsat sahibinden banka hesap numarası ister ve o hesaba ödeme yapar. Servise ödeme yapmaz. Sigorta şirketleri bu şekilde çalışır. İki defa kaza yapmış ve bu işlemler üzerinde kafa yormuş biri olarak söylüyorum.

Servis para bekliyor bu anlaşmalı olmadığını gösteriyor.

Geri