Zorunlu trafik sigortası soygunu

Kodla Büyü
Re: Zorunlu trafik sigortası soygunu

işin ilginç yanı sigorta firmaları yine zarar açıklamışlar ve fiyatların daha da artabileceğini öngörüyorlar...

sigortanın zamanı geldi. fiyat almaya korkuyorum :cry:

2014te 220tl, 2015 kasım ayında 360 tl ödedim.
Mayıs ayında bir motor arabama çarpmıştı. Marşpiyel ezildi ve ayna kırılmıştı. Sağolsun kaportacımın yönlendirmesiyle karşı tarafın sigortasından 2500tl değer kaybı parası aldım. Süreç yaklaşık 5 ay sürdü. Aklınızda bulunsun; karşı tarafın kusurlu olduğu durumlarda değer kaybı parası talep edebilirsiniz.

ben de şubat ayında yaptırıcam ama açıkçası korkuyorum çıkıcak fiyattan. geçen yıl 300den fazlaydı bu sene 700-800 filan çıkar gibi, kaskodan fazla ödicez sigortaya bu nedir böyle ya. :-1: :-1:

sigorta kasko şirketlerinin yabancı olmasının bunda etkisi büyük.

verilen zam bir şekilde alınacaktı değil mi?yazık valla

Geçen sene 170 TL idi bu sene onlarca yerden fiyat aldım ama en uygun 359 TL ye yaptırdım.

Re: Ynt: Zorunlu trafik sigortası soygunu

eyrek' Alıntı:
işin ilginç yanı sigorta firmaları yine zarar açıklamışlar ve fiyatların daha da artabileceğini öngörüyorlar...
Halende yıl sonu bilançoları zarar bekleniyor.
Herhalde en uygunu bir motorsiklet sanırım.
Hatta bisiklet..:-D Sağlığa iyi gelir.Spor yapar kiloları veririz.

2012 de 46000 tl ye opel astra aldım. Faturada 20500 araç bedeli 25500 ötv+kdv yazıyordu. Yani bir araba kendime aldım bir tanede devlete alıp 2 yıllık benzinide doldurup verdim. Her 6 ayda bir vergiyi hala anlamış değilim neden veriyorum diye. Geçen yıl trafik sigortasını 190 tl ye yaptırdım. Hiç kazam olmamasına rağmen 420 tl ye zor buldum aramadığım sigortacı kalmadı. Ne olacak bu işin sonu artık kestiremiyorum.

Allah devletimize, hökümetimize zarar zeval vermesin! :!:

Bu kadar isyan var her gün haberlerde bile çıkmaya başladı ama hükümet bir çözüm için uğraşmıyor gibi. Bakanımız bugün açıklama yaptı kasko ve sigortayı beraber değerlendireceğiz dedi. Bakalım neler olacak.

2015 ocak 188 - 2016 ocak 496 Anadolu sigorta (izmir)
sompo japan 2000 lira civarı fiyat çıkardı.

Şubatta bizde araştırmaya başlacağız. Fiyatlar yüksek çıkınca vatandaş sigortada yaptırmıyormuş, al sana bir çıkmaz daha.

Sigorta yaptırmasan, trafik aracı bağlar. Allah muhafaza bi kaza durumu olsa, haklıyken haksız duruma düşme ihtimali de var. Benim de sigorta martta. Karnım ağrımaya başladı valla. Bari iki senelik yapsalar. Bu soygundur, haraç kesmedir. Başka bir adı yok.

pisagorean' Alıntı:
Sigorta yaptırmasan, trafik aracı bağlar. Allah muhafaza bi kaza durumu olsa, haklıyken haksız duruma düşme ihtimali de var. Benim de sigorta martta. Karnım ağrımaya başladı valla. Bari iki senelik yapsalar. Bu soygundur, haraç kesmedir. Başka bir adı yok.

bize az ama
şimdi çıkıp protesto etsen
bölücü, anarşisti, terörist olursun

Geri