Zorunlu trafik sigortası soygunu

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Geçen yıl bu zamanlar 250 TL ye yaptırdığım zorunlu trafik sigortasını bu sene en düşük 640 TL ye yaptırdım.

Kaskom (full yeni adıyla genişletilmiş) trafik sigortamdan daha ucuz.
Kaldı ki 4 yıllık kazasızlığım var.

Haram zıkkım olsun

Re: Zorunlu trafik sigortası soygunu

Ecevit dönemi ekonomik düzenine yaklaşıyoruz az kaldı
Dış politika iflas, terör zirve... Ellerinde bir tek koz ekonomi kaldıydı o da gidiyor.

Haram olsun sigorta soyguncularına...

:verymad: cidden yazık günah

:verymad: :verymad: :verymad:

Çok fena gerçekten yeni ücretler. :-1:

Devlet eliyle soygundur bu.

Mart ayında da benim sigortayı yenilemem gerekiyor geçen sene 225 TL vermiştim. Anlaşılan o ki büyük rakamlara hazırlanmak gerekiyor.

Ben de 30-40lira gibi bir fark çıktı geçen seneye oranla. Sizdeki bu anormal fiyatın başka bir sebebi olabilirmi

maaş zammının 1/4 unu sigortaya verdik

Geçen sene 227 TL bu sene 419 tl.

Geçen yıl: 290
Bu yıl: 565 'e yaptırdım.

Sigortaların kapsamı değişmiş. Karşı tarafın hatalı olduğu bir kazaya karışıldıysa, karşı tarafın sigorta şirketi hasarınızı ve aynı zamanda aracınızın değer kaybını da karşılıyormuş. Tabi tam tersi de geçerli. Ben de uzun araştırmaların sonucunda bir önceki yıl 220 TL'ye yaptırdığım sigortayı 370 TL'ye yaptırdım. Hatta bir tane Şahin'in poliçesini gördüm 1200 TL idi. Sigortayı yapan şahsın dediğine göre 2016 içinde sigorta şirketleri arası fiyat farkı olmama durumu varmış (kesin konuşmadı bu konuda). Ne olursa olsun rakamlar yine de çok fazla. Bence kasko ve trafik sigortasının birleştirildiği tek tip sigortaya geçilmeli artık.

Şubatta bitiyor benimde. Şimdiden düşünmeye başladım. Muayenesi var bu ay, bir sonraki ay sigorta, sonra kasko....

Ee herkes zengin arabasi var, bu zulumdur.

hem araçlara koyduğun ötv'den kazan, hem trafik sigortasından kazan, hem yakıta koyduğun vergiden kazan.
fiat egea türkiyede üretiliyor, avrupada 12500 euro iken burada o fiyata ikinci elini alamazsın. diğer arabalarda ise atıyorum vw, aracı üretiyor. bunun yan sanayisi var, ham maddesi var, işçi giderleri var, kısaca bir sürü maliyeti var. adam 50.0000 tl fabrika çıkış fiyatı koyuyor, bizim süper vergi sistemimiz sadece ruhsattır, kağıttır gibi basit evraklar ile adamların etmediği karı vergi olarak araç fiyatının üzerine ekliyor. o salaklarda uğraşsın dursunlar, yok araç ergonomisini nasıl düzenleriz, yakıt tüketimi, motor verimi gibi abuk sabuk ar-ge faaliyetleri yapsınlar. büyük ülke olduğumuzu burada da gösteriyoruz vesselam.

eşim üzerine yeni araç aldık eşimin ilk aracı 15 firmadan farklı sigortacılar. tarafından teklif altım ve 724tl yaptırdık
ilk defa sigortaya giren kişi bunu verecek.
temmuz ayından beri bir kanuni boşluğu sigortalaracımasız bir şekilde değerlendiriyorlar.

devlet sigortacıları serbest bırakırsa olacak bu, şuan sigorta firmaları istediği zammı yapabilir,devlet rekabet piyasası olsun diye serbest bırakmış ee sigortacılarda boş durur mu yaptı yapacağı kadar zam

Yüzde 100 zamlandığını biliyorum. Bu şekilde ülke yönetmek en kolayı. Vatandaşın sırtına bin verdiğini misliyle al. Hazine zaten dolacak eninde sonunda. Kendi vatandaşının sırtına binmeden, dışarıdan para getirecek işlerin var mı? Yok. O zaman kusura bakma da senden bi cacık olmaz.

Geçen yıl 189 bu yıl 389. 7. basamak kasko 630. Kaskolu araçlardan bu zorunluluk kaldırılmalı bence yada birleştirilsin makul bir şey yapılsın. Yazıktır bu millete.

izmitlii' Alıntı:
Ben de 30-40lira gibi bir fark çıktı geçen seneye oranla. Sizdeki bu anormal fiyatın başka bir sebebi olabilirmi
bu ay mı yaptırdınız sigortayı

Aralık ayında yaptırdım farklı ondan herhalde

Ne soygunu hocam kanalizasyon borusu

valla benimki de martta.! geçen yıl 260 a yaptırmıştım...! çok korkmaya başladım şimdiden. bu ne ya !!!

Araç : 2009 Civic 1.6 Otomatik Premium
Kaza : Yok (Hasarsızlık Son kademede)

Geçen Yıl Mart 2015 195 TL
Bu sene Generali den fiyat aldım 550 TL :| :( :?

Kıytırık arabaya 900 lira sigorta ödüyorum. Satarken sigortayı ödediysem 1000 lira koyarım üstüne. Koymak zorundayım. 3 yıl binsen sırf sigortasına ortalama 2500 lira ödüyorum. Yazıktır günahtır. Satarken bari 1000 lirasını alırım almak hakkım. Devlet bize geçirir biz de sattığımıza ne yapalım arkadaşlar.

sormadığım yer kalmadı uçuk fiyatlar çıktı en ucuzu =916

asgari ücret de üzerine aldığı yükü, memura verdiği zammın yükü vb. bir şekilde bir yerden yedirecek böyle ben de yönetirim ülkeyi

Geri