Zorunlu Trafik Sigortam 750 TL

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Yaklaşık 2-3 ay önce aracımla bir başkası arkadaşımın aracını çizmişti yaklaşık 7-8cm hemen sigortayı aradık tutanak tutun belgeleri yollayın dediler %5 hasarsızlığınız delinir o kadar dediler şimdi de yeni bir yasa çıktı kazaya karışmışsınız geçen sene 250ye yaptığımız sigorta bu sene 750TL dediler ooohhhhaaa dedim, işlemleri yaptırdığım yeri aradım evet 500den fazla çıkar dediler şok oldum. Ben hiçbirşeyi kaskodan sigortadan yaptrıramıycaksam delinmesin diyue hersene niye para veriyorum onlara ayrıca 50-100TL lik bir hasar için 500TL fark ödenir mi el insaf yaaa

Bu konuyu bende hiç anlamış değilim adamları elimizle zengin ediyoruz... Bence bu konuda araştırma yapılıp avrupa normları incelenmeli ve bu haksızlığa son verilmeli...
Bende 3 yıl eski aracımı kasko yaptırdım allaha çok şükür kazasız sattım verdiğim paralar yanlarına kar kaldı... Şimdiki arcımdada kasko var tedbir sünnettir fakat bu şekilde haksızlıkta zoruma gidiyor...

bende aynı tepkiyi verdim kasko değil zorunlu sigorta dedim evet dedi kaza kaydınızdan dolayı 750TL olmuş dedi hala şoktayım bir gariplik var gibi 5cm çizik için 750TL

benimde 3 sene önce bir kazam olmuştu. ertesi sene nerdeyse iki katı fiyata sigorta yaptırmıştım. seninki çok fazla çıkmış başka şirketlere de sor bence.

naaptınız gün aşırı kaza yapan kamyonlara o kadar artış yapmıyorlar. Hocam sizi denemiş olmasınlar ya tutarsa diye. Böyle saçma rakam görmedim. Siz başka sigorta şirketlerine gidin.

eee, bana da yandan vurdular, 550'ye yaptırıp, sigortadan 350 sini aldım, geçenseneki sigortam 160'dı, bu sene 175... Sakın onda bişey olmasın hocam. hem de sigortayı internetten sigortam netten yaptırdım.

Hocam farklı sigorta şirketlerinden bir araştırın. Ben arabanın sigortasını yaptırdığımda 180-300 arası değişik rakamlar verenler oldu. Aynı şekilde yakın bir zamanda motorumun sigortasını yaptırdım. Önceki yıl 32TL iken kaza vs. olmamasına rağmen bu yıl 80-90 TL fiyat çıkardı sigortacı. yaptırmıyorum kalsın deyince, dur bide diğerlerine bakalm dedi biryerleri aradı 35TL ye farklı bir şirketten yaptı. Sigorta piyasası serbest olduğu için herkes tutturuşuna sallıyor anlayacağınız.

Tekrar tekrar aradım yine de aynı fiyatı söylüyorlar ayrıca şunu öğrendik 5cm çizik için hasar dosyası açılmıştı 1700TL para talep edilmiş sigortadan servisi arayıp sen manyakmısın dedik sizdenmi çıkıcak sanki para tamam hadi 350 olsun ozaman diyo:)) (Hasar taş çatlasa 150TL)
Axa sigorta 360TL fiyat söyledi geçen sene 250ye yaptırmıştım sigortayı siz nasıl 160a falan yaptırıyorsunuz? Bana ne geçen sene ne bu sene 200TL bile fiyat verilmedi

Sigorta şirketi hasar miktarını büyük göstermiş. Dolayıısyla büyük bir kazaymış gibi görünüyor.

Bende ekspertize fitledim onu:) 100-150TL hasar ha var ha yok orda araç bende gelin bakın şikayetçiyim fırsatçılık yapmaya çalışıyo dedim. Ramazan ramazan adama bak hıyar turşusu:)

Arabayı satın eşiniz alsın. 100 tl devir masrafları plakayı değiştirmeye gerek yok.
Temiz temiz 140 150 ye yaptırın siğortayı daha ucuza mal olur.:)
Çözüm önerisi..

35 TL nasıl tutar ben anlamadım. Ama 750'de çok. Millet o fiyata kasko yaptırıyor. Ancak benden söylemesi size verilen poliçedeki şartları çok iyi okuyun; mağdur dünya kadar insan var. Bkz: sikayetvar.com. Örneğin taşıdığı ürüne sigorta yaptıran kamyoncu kaza yapıyor ve ürünleri hasar görüyor. Adamlar hasarı ödemiyor sebep gülsem mi ağlasam mı denecek cinsten:
Ürünleriniz araç hareket halindeyken hasar görmüş...

Ucuz etin yahnisi durumuna düşmeyin.

beyaz24kartal doğru söylemiş ve mümkünse anadoluda küçük bir ilin plakasına çevirin ilk etapta fazladan 100 lira masraf çıkabilir ancak 2 yılda amorti ediyo

beyaz24kartal' Alıntı:
Arabayı satın eşiniz alsın. 100 tl devir masrafları plakayı değiştirmeye gerek yok.
Temiz temiz 140 150 ye yaptırın siğortayı daha ucuza mal olur.:)
Çözüm önerisi..
crepis' Alıntı:
beyaz24kartal doğru söylemiş ve mümkünse anadoluda küçük bir ilin plakasına çevirin ilk etapta fazladan 100 lira masraf çıkabilir ancak 2 yılda amorti ediyo

dün araba aldım. Amcamlardan. 2011 model partner tepee 1.6hdi 100hp
plakayı değiştrmedik.
86 TL noter parası verdik.
peogeut bayisi 500-600 trafik sigortası çıkardı başka bir sigortacıdan 371TL ye yaptırdık. Sorduğumuz sigortaların en ucuzuydu...

Bu arada FULL diye kasko yaptırdım. Allianze...Sigortacıdan 1200TL ye... sigortam.net i bir önceki gun aramıstım beni aradıklarında 1800 TLdediler.. Teşekkür edip kapattım konuyu...

Arkadaş anlamadığım şey şu,
zorunlu trafik sigortası sabit değilmi? her sene kaza yapınca bi sonraki sene artıyor mu? :scared: :scared:
eğer öyleyse bende çizik için kullanmıştım,elemanın arabasına sürtük dönerken
bana 40tl maloldu elemanda benim zorunlu trafikten kullandı hasarını
neren öğrencez ne kadara malolduğunu? İşe bak ya

Hocam afedersiniz adilik servislerde var. Benim araca bir ay kadar önce birisi arkadan çarptı. Kaportada bişey yok tampon demiri deldi ve yerindne hafiften çıktı. Sigorta devreye girmese bana 100tl masaf çıkardı. Çarpan kişinin sigortası yaptırdı benim aracımı ve 500tl para aldı. boyadığı yer tamponda taş çatlar 20cm belki o kadarda değil bide tamponu düzeltti. El insaf yani. Servisler makul fiyatlar çıkartsa bence sigortacılarda makulleşir diye düşünüorum...Birde sigortada böyle yaptırma durumu olmuyor bildiğim kadaıyla sizinki karşının aracını yaptırıyor. Kasko değil dimii sizin dediğiniz eminsiniz ??

jb.can' Alıntı:
zorunlu trafik sigortası sabit değilmi? her sene kaza yapınca bi sonraki sene artıyor mu? :scared: :scared:
Ahhh arkadaşcağızım bende öyle zannediyordum. 5cmlik bir çizik oluşturdum arkadaşın aracında(gerçi ben yapmadım keşke de ben yapsaydım) göçük yok çizik de en üstteki boyanın çiziği zemine kadar da inmedi çizik 50TL dedi tamirciler öğretmen arkadaş tutturdu ben bunu sigortadan yaptırıcam diye aradık si,gorta şirketi bozuluyo sigortanız dedi ama arkadaş tutturdu da tutturdu naapcaz tuttuk tutanak verdik eline gitmiş O.Ç. servisin birine
50TL denen hasarı göstermişmi 1700TL benim zorunlu sigorta da 200TL olacaktı bu sene oldumu sana 750TL. Kızdım bende sigortacı da demezmi hanımefendi şirketimizi 1700TL zarara uğratmışsınız ne bekliyordunuz.
Kısacası hem kazaya göre hem de kazanın bedeline göre zorunlu trafik sigortası değişiyormuş Hocam acı bir tecrübeyle öğrendim siz siz olun sürttüğünüz aracın sahibi pimpirikliyse aman diyim aman aman.

Enterprise' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
Ahhh arkadaşcağızım bende öyle zannediyordum. 5cmlik bir çizik oluşturdum arkadaşın aracında(gerçi ben yapmadım keşke de ben yapsaydım) göçük yok çizik de en üstteki boyanın çiziği zemine kadar da inmedi çizik 50TL dedi tamirciler öğretmen arkadaş tutturdu ben bunu sigortadan yaptırıcam diye aradık si,gorta şirketi bozuluyo sigortanız dedi ama arkadaş tutturdu da tutturdu naapcaz tuttuk tutanak verdik eline gitmiş O.Ç. servisin birine
50TL denen hasarı göstermişmi 1700TL benim zorunlu sigorta da 200TL olacaktı bu sene oldumu sana 750TL. Kızdım bende sigortacı da demezmi hanımefendi şirketimizi 1700TL zarara uğratmışsınız ne bekliyordunuz.
Kısacası hem kazaya göre hem de kazanın bedeline göre zorunlu trafik sigortası değişiyormuş Hocam acı bir tecrübeyle öğrendim siz siz olun sürttüğünüz aracın sahibi pimpirikliyse aman diyim aman aman.
birde servisçiyle anlaşıp hasarı büyük gösterip parayı kırışan oç lerde var. büyükşehirlerde bu iş çok iyi bir rant kapısına dönmüş
hatta sanayiden sırf bu iş için araç çıkaran fortçular :mrgreen: var

Enterprise' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
Arkadaş sen şimdi kaça yeniledin zorunlu trafik sigortanı 750 mi diyosun.
Başka sigorta şirketlerine sordun mu belki kırarlar fiyatı.
millet 750 ye kasko yaptırıyo zorunlu trafik o kadar olurmu ya ?
Şimdi benimde içimi kemirdi bu iş inşallah aynı olay başıma gelmez :evil:

Anadolu Allianz Ak Euro falan hepsi 750 verdi ama Axa Allah razı olsun 320 çıkardı da hallettik. Nedir bu araçtan çektiğim.
Şimdi de kaskonun mini onarımını kullanmıştım dikiz aynasını değiştirmişlerdi, yanlışlıkla Tramer kaydına kaza diye geçmişler aradım kızdım kızdım siz hep mi beni buluyonuz ne istiyonuz benden dedim yarın düzelteceklerini söylediler ama geldi mi üst üste geliyor yahu.

Geri