Zorunlu seçmeli ders!

Kodla Büyü

amytis

Aktif Üye
Zorunlu seçmeli ders!
Ankara'da okullara dağıtılan formlarda velilerden 'Kur'an- ı Kerim', 'Hazreti Peygamberimizin hayatı' ve 'Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Peygamberimizin hayatı' dersleri arasında tercih yapmaları isteniyor. Şıklarda 'Kararsızım' seçeneği var ama 'İstemiyorum' seçeneği yok. Formlarda veli ve öğrencilerin isimlerine de yer verilmesi ise velilerde 'fişleniyoruz' endişesine yol açıyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/zorunlu-s ... efault.htm

Ben de yeni konu açmamak için daha önce açılmış konuya eklemiştim aynı linki. Zaten beklenen bir şey olduğu için şaşırtmadı hiç.

hiç şaşırmadım Allah sonumuzu hayır eylesin ama hiçde öyle gözükmüyor başka dinden olan bir çocuk bu dersleri almak zorunda mı ne kadar üzücü bir olay düşünsenize size zorla yabancı bir ülkede hristiyanlık dersi verilecek bunu kim kabul eder ki

böyle olacağı belliydi zaten.. hem din kültürü dersi, hem de seçmeli kur'an dersi... yanlış branştayız...

:puhaha:
fişlersen fişlenirsin, fişlenirsen fişlersin.. sana dokunmayan yılan bin yasarsa, sen cok yasamassın...

eden bulur,buluan eder.. keser doner sap doner...

önceleri at binicileri faklıydı şimdi farklı... bundan sonra kim biner ata belli olmaz..

kısacası hocalarım; devran bu kim kimi öperse....

bugun onlar yarın bunlar haftaya sunlar....

olan bizlere olur onlara bunlara sunlara bişey olmaz....

amytis' Alıntı:
Zorunlu seçmeli ders!
Ankara'da okullara dağıtılan formlarda velilerden 'Kur'an- ı Kerim', 'Hazreti Peygamberimizin hayatı' ve 'Kur'an-ı Kerim ve Hazreti Peygamberimizin hayatı' dersleri arasında tercih yapmaları isteniyor. Şıklarda 'Kararsızım' seçeneği var ama 'İstemiyorum' seçeneği yok. Formlarda veli ve öğrencilerin isimlerine de yer verilmesi ise velilerde 'fişleniyoruz' endişesine yol açıyor.

http://gundem.milliyet.com.tr/zorunlu-s ... efault.htm
Bunlar bu tarz uygulamaları yapmak için ne yiyip içiyorlar acaba, iyice tırlattılar kafayı. Din insanlara dayatılmaz, insanlar dine davet edilir. Bunun adı resmen dayatmadır.

Kararsızım seçeneği de şu anlama geliyo... Bir an önce kararınızı verin Allahsız kefereler!!!

23 Nisan'da cumhurbaşkanının makamına öğrencilerden biri söz aldı ve kağıttan okumaya başladı. Methiyeler düzüyo tabii, yazmışlar vermişler eline. Cümlenin biri aynen şu... "Demokrat ve dindar bir cumhurbaşkanımız var" bu cümleyi koyan yağcıya sormak istiyorum. Böyle gereksiz bir cümleye ne gerek var. nerden biliyosun dindar olduğunu, sevaplarını, günahlarını sen mi yazıyosun? din hiç bu kadar salya sümük siyasete alet edilmemişti.

oyungezer' Alıntı:
İyi de o dersleri verecek öğretmen nasıl bulunacak?
İlahiyat fakültesi mezunlarına ağustosta kurs verip eylülde göreve başlatacaklar.

Demokraside çare tükenmez. :?

Geri