Zorunlu hizmeti 6 aydan az kalanlar...

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
3) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerden dolayı 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü altı aydan daha az süresi kalanlar zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yaptıkları zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanı dikkate alınır.

buna göre 3. bölge 4. hizmet alanındayım 5 yıl zorunlu hizmet 2010 aralık ataması zorunlu hizmet'in bitmesine 3 ay kala tayin isteyebiliyorum yani mağdur oluyoruz kopya olayından dolayı.
sizce konuşmak biraz erken ama sistem açılır mı 1.2.3 hizmet alanları?

bende ayni durumdayim askerlikte araya girdigi icin 35 gun de extra kaybim var

hesabıma göre kopya olayı olmasayaydı ara dönemde yine dolmuyor süreniz. hangi tarihlere göre hesaplıyorsunuz? bir de ara dönemde sadece özür grubu atamaları olmuyor mu? niye dolması gerekiyor zorunlu hizmetinizin?

hizmet süresi 4 yıl olan yerdeyim benim bile 15 gün önce zorunlu hizmetim 6 ay muhabbetinden bitmiş oluyor @kgunduz hocam siz bi daha hesaplayın bi yanlışlık yapıyorsunuz sanırım.

agd85' Alıntı:
hizmet süresi 4 yıl olan yerdeyim benim bile 15 gün önce zorunlu hizmetim 6 ay muhabbetinden bitmiş oluyor @kgunduz hocam siz bi daha hesaplayın bi yanlışlık yapıyorsunuz sanırım.

adg85 arkadasım.eş durumundan, sağlık durumundan tayininiz 1. 2. ve 3. hizmet alanlarına tayininiz olursa ve zorunlu hizmet bölgesinde 3.5 senenizi doldurursanız geriye kalan süre zorunlu hizmetten sayılmış olur.Yani aslında bize pek bir getirisi yok.Özür durumundan gitsem bile zorunlu hizmetim zaten erteleniyor.

webtiger' Alıntı:
agd85' Alıntı:

adg85 arkadasım.eş durumundan, sağlık durumundan tayininiz 1. 2. ve 3. hizmet alanlarına tayininiz olursa ve zorunlu hizmet bölgesinde 3.5 senenizi doldurursanız geriye kalan süre zorunlu hizmetten sayılmış olur.Yani aslında bize pek bir getirisi yok.Özür durumundan gitsem bile zorunlu hizmetim zaten erteleniyor.
ne demek istediğini pek anlamadım hocam

hocam bahsettiğiniz o mevzuat eski bir mevzuat.Önceden zorunlu hizmetin bitmesine 6 ay kala tayin isteyip 1, 2 ve 3. hizmet alanlarına atanabiliyorduk.Fakat şimdi yeni mevzuatta siz eğer zorunlu hizmet bölgesindeyseniz ve zorunlu hizmetinizin bitmesine 6 ay kalmış bile olsa artık o süreyi yapmak zorundasınız.Sizin için konuşuyorum eğer 3.5 sene görev yapıp sağlık özrü veya eş durumu yaparsanız geri kalan 6 ayınızda zorunlu hizmet yapmış gibi sayılıyor.

Geri