Zorunlu Hizmet

Kodla Büyü

byramdan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hayırlı Akşamlar Hocalarım...
Zorunlu Hizmet hakkında bir sorum olacaktı...

Ben Eylül 2011 de hizmet bölgesi 6 olan bir kuruma atandım... mecburi hizmet 3 yıldı. ben 2014 Mayıs ayında norm fazlası oldum ve hizmet bölgesi 5 olan mecburi hizmet 4 yıl olan başka bir kuruma atandım.

6. bölgede toplam 2 yıl, 7 ay, 3 gün (1 ay askerlik var asker öğretmenlik) çalıştım. şu an 3 yıl, 2 ay, 6 gün oldu ve hala 5. hizmet bölgesindeyim benim zorunlu hizmetin durumu nedir? mebbiste hala yapıyor yazıyor. benim norm fazlalılığından dolayı atamam olduğu için benim tamamlamış olmam gerekmiyor mu acaba?

Hocam net bilgiyi veriyorum sana;

Zorunlu hizmet süresince yapılan yer değiştirmelerde son gidilen yerin hizmet süresine göre görev tamamlanır.

Yani şu anda 3 yıl 2 ay oldu diyorsanız. 10 ay daha aynı hizmet bölgesinde(5.bölge) görev yapınca zorunlu hizmetiniz tamamlanacak.

Sizin için kötü olmuş ama bu işin cinliğini kullanmayı bilene bayağı iyi bir saçmalık bu(haksızlık olduğu kesin)

Örneğin 7 yıl zorunlu hizmeti olan(Ankara uzak ilçeler) bir yerde 3 yıl görev yapıp doğuda 4. yıl zorunlu hizmeti olan bir yere tayin isteyebilirsiniz(3 yıl aynı kurumda çalışınca zorunlu hizmet olan yere dilediğiniz gibi yer değiştirebilirsiniz)

Yeni görev yerinde 1 yıl daha çalışıp hop tekrar batıya gelebilirsiniz. Saçma ama gerçek. Mevzuat bu.

bende aynı durumu yasadım dedilerki ortalama bi değeri alınır hesaplanır ama daha bende bilmiyorum tam olarak

iki farklı bilgi verdiler bana. biri son gittiğin yerinkine gore değerlenir dedi (çoğunluk) baska bikaç kişi 3 den 4 yıllığa gittiysen 3,5 gibi biter dedi (azınlık) ama azınlıkların içinde şube mudurleri de var kardeş

üst yazıyaz okula onlarda ilçeye onlarda tam bilmiyosa ile görüş sorsunlar hesaplayıp sana cevap versinler bizimle de paylas.

Geri